Neretai būna, jog nuostabaus grožio nepastebime, nors jis būna visai čia pat. Taip pat ir su kelionėmis. Tiek daug laiko galvojame apie poilsį užsienyje, jog kartais per mažai laiko skiriame savo gimtajam kraštui. O pasigirti jis tikrai turi kuo, ypač - nuostabiu kraštovaizdžiu! Ošiantys miškai, žaliuojantys laukai, tyvuliuojantys ežerai, apsupti ramybe ir paukščių dainomis. Tuo labai susižavėjau, kai lankiausi Lajų take. Tuomet nusprendžiau, jog reikia pasidomėti, kokių dar apžvalgos bokštų yra Lietuvoje, iš kurių galima pasigrožėti labai gražia mūsų šalies gamta. Radau jų tikrai daug ir įvairių, bet nusprendžiau sudėti tuos, kurie man pasirodė patys įdomiausi ir kuriuos aplankyti (arba sugrįžti) norėčiau labiausiai.
Kirkilų apžvalgos bokštas
Kirklių apžvalgos bokštas iš karto traukia akį savo neįprasta forma. Vieni sako, kad ji primena mėnulį, o kiti - kanoją. Man tai į kanoją labiau panašu :) Kad ir kaip ten būtų, Biržų regioninio parke stovintis bokštas yra labai šauni vieta, leidžianti iš aukštai pamatyti tikrai įdomų vaizdą - 30 apie 35 skersmens vandens prisipildžiusių smegduobių, šio draustinio ežerėlių. Skaičiau, jog esant palankioms sąlygoms vasara, šie ežerėliai nusidažo įvairiomis spalvomis.
Merkines apžvalgos bokštas
Kitas šaunus apžvalgos bokštas - Merkinėje esantis "Pušų gojelis". 26 metrų aukščio bokštas stovi dešiniajame Lietuvos upių tėvo Nemuno krante, todėl iš jo galima grožėtis Nemuno kraštovaizdžio draustiniu, Nemuno ir Merkio upių santaka, taip pat galima matyti Merkinės tiltą, dalį senamiesčio, piliakalnį ir kitus vaizdus. Jei važiuosite pro šalį - būtinai užsukite.
Metelių regioninio parko apžvalgos bokštas
Dar vienas dėmesio vertas apžvalgos bokštas stūkso prie Metelių kaimo, tarp dviejų ežerų - Dusios ir Metelio. Jis tikrai nėra pats aukščiausias (apie 15 m), bet kiek teko domėtis - tikrai norėčiau jį aplankyti. Skaičiau, jog pavasarį ten galima klausytis pempių, gervių, perkūno oželių ir kitų paukščių balsų, o rudenį netoli esančioje įlankėlėje stebėti gausybę gulbių nebylių. Tikrai turėtų sudominti gamtos mylėtojus.
Anykščių šilelio medžių lajų tako apžvalgos bokštas
Anykščių pramoga, akimirksniu sutraukusi tūkstančius smalsuolių. Regioniniame parke įrengtas takas driekiasi Antano Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio viršūnėmis, papuoštas jis aukštaitiškos tautinės juostos motyvas, o pakilus į 35 metrų aukščio apžvalgos bokštą atsiveria puikus Šventosios upės vingių ir slėnio kraštovaizdis. Įrengtuose informaciniuose stenduose pateikiama informacija apie medžius, medynų sandarą, miško augalus ir gyvūnus. Lajų takas pritaikytas lankyti ir negalią turintiems žmonėms, kuriuos į apžvalgos bokštą kelia keltuvas.
Sartų ežero (Baršėnų) apžvalgos bokštas
Dar vienas aukštas bokštas (apžvalgos platformos aukštis - 33 m) stovi Baršėnų kaime, Sartų regioninio parko teritorijoje, Rokiškio rajone. Šiam bokštui - jau daugiau nei dešimt metų, nes pastatytas jis 2006-aisiais. Užlipus žaliais, metaliniais laiptais iš jo atsiveria itin gražūs Sartų regiono parko bei Sartų ežero vaizdai. Šiame bokšte lankėsi (ir man rekomendavo) draugai. Jiems labai patiko, tad esu tikras, kad patiks ir Jums :)
Mindūnų apžvalgos bokštas
Ir štai, pagaliau priėjome patį aukščiausią Lietuvos kraštovaizdžio apžvalgos bokštą. Stūkso šis "didžkis" Molėtų rajone, šalia Mindūnų kaimo, o jo apžvalgos aikštelės aukštis - 36 metrai. Kažkas netgi suskaičiavo, kad į pačią viršūnę veda lygiai 214 laiptelių. Kai būsite, galėsite patikrinti :) Žvelgiant nuo bokšto atsiveria Labanoro regioninio parko vaizdai, matosi Baltieji ir juodieji Lakajai, taip pat Siesarties ežeras su salomis bei, aišku, pati Labanoro giria.
Kuriuose iš šių bokštų lankėtės Jūs? O gal buvote kitame, iš kurio atsiveria gražūs Lietuvos kraštovaizdžiai? Parašykite komentarą ir pasidalinkite įspūdžiais su visais!