Pastebiu, kad žmonės vis dažniau kreipiasi ne į kelionių agentus, o užsisako keliones internetu patys. Tai tikrai nėra sudėtinga, tačiau norint užsisakyti tinkamą viešbučio kambarį ar maitinimo tipą, susiduriame su daugybe skirtingų raidžių kombinacijų, kurios, toli gražu, ne kiekvienam yra suprantamos. Todėl ketinantiems pirkti keliones internetu, parengiau išsamų sąrašą, kuris padės išsiaiškinti, kokiame kambaryje gyvensi atostogų metu, jei jo tipas yra TRPL, bei ką valgysi, jei maitinimo tipas yra HB+!
Renkanti apgyvendinimo tipą, susiduriame su daugybe skirtingų raidžių kombinacijų. Štai sąrašas, ką kiekviena jų reiškia:
DBL /TWIN (double room/twin room) – dvivietis kambarys su viena dviviete lova (dviem atskiromis vienvietėmis lovomis);
DBL+EXB – (double room with extra bed) – dvivietis kambarys su viena dviviete (dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Papildoma lova paprastai yra mažesnė, siauresnė, dėl to trečiam žmogui taikoma mažesnė kaina, negu vienam asmeniui DBL tipo kambaryje.
TRPL – (triple room) – kambarys skirtas trims asmenims, paprastai visos lovos būna atskiros.
SGL – (single room) – vienvietis arba dvivietis kambarys, tačiau jame apgyvendinamas tik vienas žmogus. Visada kainuoja brangiau nei viena vieta DBL kambaryje.
SGL+CHD (single room and 1 child) - vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik numeris gali būti mažesnis nei standartinis dvivietis numeris.
DBL+2CHD – (double room and 2 children) – standartinis (gali būti nurodyta kita kategorija) dvivietis kambarys su viena dviviete /dviem atskiromis lovomis ir dar viena papildoma lova. Dažniausiai tokio tipo kambariuose būna 2 ar 3 lovos. Viešbučio logika - vienas iš dviejų vaikų miega su suaugusiais.
Norint išsiaiškinti, kokie patogumai mūsų laukia, reikėtų pasirinkti norimą numerio kategoriją:
R.O.H. (Run of the house) - paprasčiausias standartinis kambarys, kuris gali būti viename iš viešbučio teritorijoje esančių pastatų (tiek pagrindiniame pastate, tiek įvairiuose vasarnamiuose ir kituose pastatuose). Tikslus tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį. Numerio tipas paskiriamas viešbučio administracijos nuožiūra.
Standard Room – pats paprasčiausias kambarys, kuriame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.
Family Room – šeimai skirti du gretimi kambariai (dydis – pusantro). Kiekviename iš jų paprastai yra dvi lovos (vaikų kambaryje lova gali būti dviejų aukštų). Patartina pasitikslinti, ar tarp kambarių yra durys. Dažniausiai Family Room kainuoja apie 30 proc. brangiau nei standartinis kambarys su papildomomis lovomis.
Executive Room – erdvus numeris verslo žmonėms, padalytas į dvi zonas: miegamąją ir darbo. Įprastai juose būna fakso aparatas ir internetas.
Junior Suite – kambario plotas didesnis negu standartinio. Dvi zonos: miegamojo ir svetainės. Dažniausiai būna 5*, rečiau 4* viešbučiuose ir kainuoja apie 30 proc. brangiau negu standartiniai kambariai.
Suite – dviejų erdvių kambarys, prabangiau įrengtas, dažnai su dviem vonios kambariais. Atvykimo dieną svečiai dažnai pasitinkami su vynu ir vaisiais. Tokio kambario kaina bus apie 50 proc. didesnė negu standartinio.
Deluxe Suite, Excellence Suite – du arba trys kambariai, tačiau jie kur kas didesni už Suite. Dažniausiai būna sūkurinė vonia, didelė terasa / balkonas. Šios kategorijos kambarys paprastai kainuoja kone dvigubai brangiau nei standartinis.
King Suite, Presidential Suite – aukščiausia Suite tipo kambarių klasė. Paprastai šiuose kambariuose būna du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokamas vynas ir vaisiai. Kambariai apstatyti išskirtiniais baldais. Šalia dažniausiai būna kambarys, skirtas apsaugai. Už tokį kambarį teks sumokėti mažiausiai tris kartus brangiau negu už standartinį.
Villa – atskiras, vieno / dviejų aukštų, 3–6 kambarių namas su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas arba vienu dalinsitės su kaimynais. 5* viešbučiuose vilų svečiai aptarnaujami atskirame restorane, gali naudotis elektromobiliais, kartais asmeninio liokajaus paslaugomis. Į ypatingiems asmenims VIP paplūdimius kas keliasdešimt minučių atnešama vaisių, gėrimų, rankšluosčių ir kt. Už tokią vilą paprastai sumokėsite tris kartus brangiau negu už standartinį kambarį.
Apartamentai – gali būti nuo vieno iki trijų miegamųjų kambarių, svetainė, sujungta su virtuvėle, vonios kambarys. Viename miegamajame įprastai gali miegoti du žmonės. Kiekviename viešbutyje gali būti skirtingas interjeras, techninės kambario charakteristikos bei papildomi daiktai, virtuvės įranga.
Studio – į dvi zonas padalintas kambarys – miegamasis ir svetainė, pastaroji sujungta su virtuvės kampu. Virtuvės įranga, indai ir papildomi daiktai yra kiekvieno viešbučio reikalas.
Dažniausiai viešbučio nuotraukose matome tik labai gražius vaizdus, tačiau verta įdėmiai perskaityti ir aprašymus.
Sea View – su vaizdu į jūrą. Vaizdą į jūrą galite matyti vos žvilgtelėjus pro langą arba teks pasukti galvą. Kartais dėl to, jog viešbutis prie jūros stovi šonu ir jūra yra matoma tik išėjus į balkoną. Už kambarį su vaizdu į jūrą dažniausiai sumokėsite papildomai.
Sea Side View – su vaizdu į jūros pusę. Dažnai juose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra, jį gali užstoti pastatai, augmenija.
Garden View – su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją, į sodus ar gražius augalus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip pavadina kambarius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis viešbučio teritorija be užuominos į sodus ar augalus. Toks kambarys paprastai kainuoja pigiau.
Mountain view – su vaizdu į kalnus. Turėkite omeny, jog kartais viešbučio administracija taip įvardina kambarius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai. Toks kambarys paprastai kainuoja pigiau negu su vaizdu į jūrą ar sodą.
Pool View – su vaizdu į baseiną.
Back View – su vaizdu į gatvę arba galinį viešbučio kiemą.
Front View – pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.
Užsisakydami viešbutį atkreipkite dėmesį į daugelį dalykų, o ypač - į matinimo tipą.
RO (Room only) - be maitinimo.
BB (Bed & Breakfast) – pusryčiai (švediškas stalas), arbata, kava, vanduo – nemokamai.
HB (Half Board) – pusryčiai ir vakarienė (švediškas stalas), nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti gaivieji gėrimai) pusryčių metu. Vakarienės metu visi gėrimai – už papildomą mokestį.
HB+ (Half Board Plus) – pusryčiai ir vakarienė (švediškas stalas). Vietinės gamybos alkoholiniai ir gaivieji gėrimai pusryčių ir vakarienės metu – nemokamai.
HBS (Half Board Superior) – pusryčiai ir vakarienė, šampanas atvykus; pusryčiai, vėlyvieji pusryčiai (švediškas stalas, šviežiai išspaustos sultys, arbata, kava); priešpiečiai (lengvi užkandžiai, kava, arbata); vakarienė (švediškas stalas pagrindiniame restorane ir restorane a lacarte, ribotas alkoholinių ir gaiviųjų vietinės gamybos gėrimų kiekis); vėlyva vakarienė.
FB (Full Board) – pusryčiai, pietūs ir vakarienė (švediškas stalas). Per pietus ir vakarienę visi gėrimai už papildomą mokestį.
FB+ (Full Board Plus) = EXTFB (Extended Full Board) – pusryčiai, pietūs ir vakarienė (švediškas stalas), valgio metu – nemokami gėrimai.
AI (All inclusive) – viskas įskaičiuota: pusryčiai, pietūs ir vakarienė, alkoholiniai ir gaivieji vietinės gamybos gėrimai. Kuriuose viešbučio baruose galima užsisakyti alkoholinių gėrimų, priklauso nuo viešbučio. Kai kuriuose viešbučiuose kava, ledai, šviežiai spaustos sultys gali kainuoti papildomai.
UAI (Ultra All Inclusive) = SAI (Superior All Inclusive) = EXTAI (Extended All Inclusive) = ELGAI (Elegance All Inclusive) = VIPAI (VIP All Inclusive) – viskas įskaičiuota. Importiniai alkoholiniai gėrimai ir papildomos paslaugos - administracijos nuožiūra. Importinių alkoholinių gėrimų asortimentą nustato viešbučio administracija. Kai kuriuose viešbučiuose kava, ledai, šviežiai spaustos sultys gali kainuoti papildomai.
HCAI (High Class All Inclusive) = DAI - (Deluxe All Inclusive) – viskas nemokamai, išskyrus: parduotuves, telefoną, gydytojo ir kirpyklos paslaugas, kai kurias vandens sporto rūšis ir povandeninį nardymą.