Quantcast
Channel: Blog’as – Makalius.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 608

Makalius pataria: į ką atkreipti dėmesį keliaujant su vaikais?

$
0
0

Visais laikais buvo populiarios kelionės su vaikais, kuomet aplankyti kitus kraštus išsiruošia visa šeimyna. Suprantu, kad kelionė su mažyliais yra gerokai sudėtingesnė nei paprastas suaugusiųjų poilsis, todėl dalinuosi naudingais patarimais, į ką derėtų atkreipti dėmesį, jei ruošiesi atostogoms su visa šeima.

Laikas. Atkreipk dėmesį į tai, kad mažyliai lengviau pakelia vėsų orą, nei karštį, todėl labai rekomenduoju šiltus kraštus rinktis atsakingai. Turkija ar Kipras tinkamiausios temperatūros būna pavasarį ar rudenį, vasarą patarčiau rinktis Bulgariją, o visus metus puikiausiai tinka amžinojo pavasario žeme vadinamos Kanarų salos. Nepamiršk ir to, kad nuvykęs į vieną ar kitą šalį ne sezono įkarščio metu gausi ir labai daug pliusų – kai keliautojų mažiau, tempas kurortuose tiesiog sulėtėja.

Skrydis. Jis gali būti smagiausia arba nemaloniausia kelionės dalis. Kai kurie vaikai lyg užburti stebi vaizdą pro iliuminatorių, kiti tuo tarpu jaučia diskomfortą. Siūlau nuo pat pradžių daryti viską, kad skrydis būtų kuo mažiau varginantis – neretai šeimos renkasi pirmenybinį įlaipinimą (priority boarding), taip išvengdamos ilgo laukimo eilėse ar tinkamų vietų paieškos (kai jos nepažymėtos biliete). Kai kuriose oro linijose, pavyzdžiui, „WizzAir“, keliaujantiems su kūdikiu skiriamas nemokamas pirmenybinis įlaipinimas. Prieš skrydį pasirūpink čiulpiamomis pastilėmis pakilimo ir leidimosi metu, taip pat vaikui įdomia veikla – pieštukais ar žaislais. Kai kurios oro linijos, pavyzdžiui, „Small Planet Airlines“, skiria ypatingą dėmesį mažyliams – jiems dovanojama atributika ar pirmiesiems duodami apklotai. Vis dėlto rekomenduoju patiems kiek įmanoma atsakingiau pasiruošti skrydžiui, tuomet susidursi su mažiau problemų.

Skrydžio kaina. Neretai atostogų su visa šeima atsisakoma dėl didelių kainų. Siūlau iš karto neišsigąsti – tiek skrydžių bendrovės, tiek viešbučiai neretai siūlo dideles nuolaidas vaikams.

  • Kūdikiai (iki 2 m.) Įprastai vaikams iki 2 metų skrydis būna nemokamas, už fiksuotą 20–30 € kainą arba 10% suaugusiojo bilieto kainos, tačiau visuomet papildomai pasidomėk ar vaikui priklauso vieta salone, rankinis, registruojamas bagažas, ar vežimėlis/kėdutė skraidinama nemokamai. Pavyzdžiui su „Ryanair“* galima nemokamai vežtis vieną kūdikio (iki 2 m.) įrangos vienetą: sulankstomą vežimėlį, dvigubą vaikišką vežimėlį, kelioninę sistemą ar vaiko nešiojimo kuprinę. Papildomą kūdikio įrangą, pavyzdžiui, automobilinę, pagalbinę sėdynę ar kelioninę lovelę galima vežti iš anksto užsakius gabenimą internetu. Už įrangą, neviršijančią 20 kg, taikomas 10 € mokestis skrydžiui į vieną pusę. „WizzAir“ leidžia orlaivio salone nemokamai gabenti vaikišką vežimėlį arba mažą vaikišką lovelę, o užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“ kūdikiui skiria nemokamą bagažą iki 10 kg ir galimybę nemokamai vežtis sulankstomą sėdimą vežimėlį. Nepamirškite, kad mažyliams skrydžio metu reikalingam maistui ir gėrimams skysčių ribojimai rankiniame bagaže nėra taikomi. Jei vaikui 2 metai sukanka kelionės metu, oro vežėjas jį laikys jau dvimečiu.
  • Vaikui nuo 2  iki 12 metų priklauso ir atskira vieta lėktuve šalia tėvų, galima užsisakyti registruojamo bagažo gabenimą. Paprastai jų bilietai būna pigesni, nei suaugusiųjų.
  • Vyresniems nei 12 metų vaikams, nors jie dar negali keliauti be suaugusiųjų priežiūros, bus taikoma pilna kaina.

*Turėk omeny, kad skrydžių bendrovės savo sąlygas neretai keičia ir pagal sezoniškumą – pasitikrink informaciją prieš pirkdamas bilietus.

Viešbutis. Viešbutis kelionei itin svarbus, todėl būtinai skirk laiko atidžiai pasidomėti jo siūlomoms sąlygoms. Į ką rekomenduoju atkreipti dėmesį:

  • Viešbučio tipas. Kai kurie viešbučiai yra skirti tik suaugusiems svečiams, todėl į juos lankytojai su vaikais paprastai nepriimami. Pasidomėk tuo iš anksto. Jei norite ramybės, siūlau rinktis mažesnius viešbučius, kuriuose apsistoja mažiau keliautojų.
  • Viešbučio vieta. Jei norėsi daug laiko praleisti mieste, rinkis variantą arčiau jo centro, tačiau turėk omenyje, kad ten gali būti didesnis triukšmas vakarais. Dar svarbiau – pasidomėk ir pačia sala ar kurortu, į kurį vyksite. Galbūt ten – vakarėlių liūtų itin pamėgta vieta, kurioje gali nepavykti ramiai pailsėti.
  • Pramogos vaikams. Vieni viešbučiai siūlo ištisus vandens pramogų parkus, kituose nėra net seklaus baseino, tinkamo mažyliams. Taip pat pasidomėk, ar yra žaidimų aikštelė, vaikų klubas, ar vyksta specialūs renginiai vaikams. Kai kuriems mažyliams jie – smagiausia atostogų dalis!
  • Paslaugos tėvams. Norėdamas išvengti nepatogumų, būtinai pasidomėk įvairiausiomis papildomomis paslaugomis: ar galima dezinfekuoti buteliukus, ar prie baseino rasi mamos ir vaiko kambarį, ar galimos auklės paslaugos, ar yra specialus vaikiškas meniu ir t.t. Taip pat svarbu, ar šios paslaugos papildomai apmokestinamos, ar galėsi jomis džiaugtis nemokamai. Pasiskaityk atsiliepimus apie viešbutį ir įsitikink, kad jis rekomenduojamas atostogoms su vaikais.
  • Lovelės. Daugumoje viešbučių standartiniuose numeriuose bus galima pristatyti tik vieną papildomą lovą, todėl turint du paaugusius vaikus geriau rinktis kambarį su dviem miegamaisiais. Taip pat, jei rinksies pristatomą lovelę, būtinai nurodyk vaiko amžių – vaikiškos lovelės nebūtinai tinka kūdikiams ir atvirkščiai.
  • Bendri patogumai. Atkreipk dėmesį, ar yra veikiantis oro kondicionierius, virtuvė (jei planuoji ruošti savo maistą), privati vonia ar dušas.
  • Kainos. Kai kuriuose viešbučiuose apgyvendinimas su kūdikiu yra visai nemokamas, kitur – su nuolaida. Taip pat turėk omenyje, kad kartais užsakymo sistemos automatiškai nepaskaičiuoja kainos gyvenant su kūdikiu, todėl labai rekomenduoju kreiptis į kelionių ekspertus, kurie galės užtikrinti svarbiausią informaciją.

Dokumentai. Net jei vaikas keliauja į Šengeno zoną su abiem tėvais, skrydžio metu vis tiek teks pateikti vaiko asmens dokumentą – pasą ar asmens tapatybės kortelę. Vaiko gimimo liudijimas nėra tinkamas asmens dokumentas kelionei į užsienį. Daugiau informacijos apie vaikų kelionės dokumentus rasi LR užsienio reikalų ministerijos puslapyje.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 608