Technologijomis apipinti didingi miestai, žydrynę skrodžiantys dangoraižiai, ryškios reklamos, greiti traukiniai, išskirtinio grožio gamta, unikali kultūra ir subtilus gastronomijos pasaulis – visa tai žaismingai susipina Japonijoje. Išsiilgusiems egzotikos, neatrastų skonių ir potyrių, ši šalis žada labai įdomias atostogas! Japonija intriguoja visais metų laikais – juk čia klesti mums neįprasta kultūra ir gyvenimo būdas. Vis dėlto, daugiausiai turistų į šią šalį patraukia pavasarį, kai bundanti gamta nusidažo rausvai.
Pagalvojus apie Japoniją, tikriausiai kiekvienam iškyla ryškiųjų Sakurų vaizdas ir nuostabaus grožio sodai. Jeigu atvyksite, kai japoniškosios vyšnios nebežydės, neverta nusiminti, rudenį Japonija nusidažo kitokiais, ne mažiau kvapą gniaužiančiais gamtos atspalviais. Prastesnis sezonas čia keliauti – vasaros periodas, kadangi birželio-liepos mėnesiais gana lietinga, o vėliau įsivyrauja drėgmė ir karštis. Nepatartina vykti ir per nacionalines Japonijos šventes – vietiniai gyventojai labai mėgsta keliauti, todėl viešbučiai ir visi kiti patogumai rezervuojami iš anksto, o ir kainos šiuo laikotarpiu smarkiai šokteli.
Japonija dalinama į administracinius vienetus – prefektūras. Šiuo metų jų yra 47. Tarpusavyje prefektūros yra jungiamos į regionus. Šalis labai kontrastinga ir, nors čia laksto greitieji Šinkansen traukiniai, norint aplankyti daug vietovių, svarbu nepasimesti ir detaliai susiplanuoti kelionę. Štai keletas idėjų ką rekomenduojama aplankyti viešint tolimoje Japonijoje.
Tokijas
Žinoma, beveik kiekvienas apsilankęs Japonijoje, rekomenduos vykti į šalies sostinę, Tokiją. Tai vienas didžiausių pasaulio miestų, visoje Tokijo prefektūroje įsikūrę apie 38 mln. gyventojų. Miestas be galo kontrastingas – dangoraižių džiunglės, juodais kostiumais nusėtos gatvės ir į šaligatvių kraštus kaukšintys biuro tarnautojų kulniukai atskleidžia dinamiškąją Tokijo pusę, o visai netoliese stūksančios šventyklos alsuoja senove ir ramybe.
Ką aplankyti Tokijuje?
Žymiausi miesto rajonai:
Šindžiuku– dangoraižių džiunglės, ryškios reklamos ir iškabos, viena didžiausių Tokijuje, užimtumu nesiskundžianti stotis ir vis skubantys spalvingi praeiviai. Čia daugybė viešbučių, restoranų, parduotuvių, verda naktinis gyvenimas. Rytinėje miesto dalyje gyvuoja raudonųjų žibintų gatvės.
Šibuja – rajonas garsėja dėl įžymiosios perėjos, kuri panaudota ne viename filme apie Japoniją. Užsidegus žaliam šviesoforo signalui, žmonės susilieja ir pranyksta minioje. Čia taip pat gali išvysti Hačiko skulptūrą.
Haradžiuku – Tokijo mados centras. Čia vyrauja įvairiausios spalvos ir drąsūs deriniai. Apsilankęs galbūt pagausi įkvėpimą ir atnaujinsi garderobą!
Ginza – norintiems šiek tiek atsipūsti ir palengvinti piniginę, tai tinkamiausias Tokijo rajonas. Ginza yra viena geriausių apsipirkimo vietų mieste, neretai lyginama su Niujorko 5-ąja aveniu. Čia taip pat įsikūręs vienas didžiausių pasaulyje Tsukidži žuvies turgus.
Imperatoriškieji rūmai – netoliese Ginzos įsikūrę rūmai, užima 3,41 km² plotą ir susideda iš centrinių rūmų, imperatoriškosios šeimos gyvenamųjų namų, archyvo, muziejaus, administracinių pastatų, parkų, sodų. Tai milžiniška teritorija pačiame Tokijo centre.
Asakusa – tradicijas puoselėjantis rajonas. Čia stūkso Sensodzi budistų šventykla ir tvyro ypatinga ramybės aura!
Akihabara – elektronikos ir japoniškos animacijos (anime) rojus. Akihabara klesti įvairios subkultūros, spalvingos kavinės ir parduotuvės.
Odaiba – pajūrio rajonas, kuriame įsikūrę daugybė parduotuvių ir pramogų vietų.
Tokyo – visada skubantis ir pulsuojantis centrinis rajonas. Šiame rajone gali aplankyti didžiausią pasaulyje bokštą – Tokyo Skytree ir pasigrožėti didingojo miesto panorama.
Uenas – miesto kultūros židinys. Čia gali aplankyti daugybę teatrų, muziejų, o pagrindinis – Tokijo nacionalinis muziejus, kuris nustebins Japonijos meno ir kultūros įvairiapusiškumu.
Tokijas spalvingas ir milžiniškas miestas, todėl visi rajonai ir rajonėliai saviti ir laukiantys kol juos atrasi. Tad pirmyn, užkeliauk Tokiją!
Osaka – trečias pagal dydį miestas šalyje. Tai didelis prekybos ir finansų centras: daug akcinių bendrovių, fondų birža, medvilnės, ryžių biržos, bankai, 2 universitetai, didelis uostas, taip pat čia įsikūrę dailės, amatų muziejai ir Shitennozi budistų šventykla, menanti dar VI a. Osakoje aplankyk didingąją pilį, kuri yra laikoma svarbiausiu pilių gynybos kompleksu šalyje. Pasigrožėk įspūdinga pilimi ir paklaidžiok po žaliąjį parką. Kino mėgėjai Osakoje gali aplankyti Japoniškąjį Universal Studios. Šiame mieste būtina užsukti ir pavalgyti – Osaka keliautojus traukia didele patiekalų įvairove. Paragauk koldūnų su aštuonkojų gabalėliais (Takoyaki), keptų kopūstų pyrago (Okonomiyaki) ar įvairių rūšių maisto vėrinukų (Kushikatsu).Japonijos kultūra per tūkstantmečius nemažai pakito, o architektūrai didelę įtaką padarė Kinija. Čia klesti įvairaus tipo pastatai, nuo kuklaus, paprasto namelio iki ištaigingų rūmų. Didesniuose miestuose pasigrožėsite dangų skrodžiančiais dangoraižiais, o visai netoliese išvysi visiškai kitokią Japoniškąją architektūrą. Nepraleisk progos aplankyti pilis. Viena iš jų, jau minėtoji Osakos pilis.
Himedžio miestelis, 50 km nutolęs nuo Osakos, didžiuojasi sava, unikalia pilimi. Himedžio pilis, viena lankomiausių visoje šalyje. XVII a. pr. pastatyta tvirtovė, dėl aukštų, baltų sienų, dar vadinama „baltojo garnio“ pilimi. Šis pastatas miestelyje stūkso daugybę metų ir nei karto nebuvo sugriautas, būtent dėl to galima pasižavėti jo autentiškumu.
Kiotas – miestas Honšiū saloje, viena iš senųjų šalies sostinių, Kioto prefektūros centras. Tai kultūros, meno, pramonės ir religijos centras. Kadangi karo metais šis miestas išvengė bombardavimo, čia išliko gausybė autentiškų pastatų. Kioto senamiestis didžiuojasi 14 istorinių objektų, kurie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste daug šventovių, viena iš jų Fušimi Inari šventykla, dedikuota ryžių dievui Inari, taip pat turistų dažnai lankoma Kinkaku budistų šventykla (vadinama auksiniu paviljonu) bei Kiyomizu-dera (vadinama tyro vandens šventykla) budizmo šventykla, stūksanti šalia Otowa krioklio. Kiote taip pat aplankyk Nijo pilį, jos viduje įsikūrę Nonomaru rūmai, susidedantys iš penkių sujungtų pastatų.
Kamakura – senoji Japonijos sostinė, pajūrio miestas Kanagavos prefektūroje. Kamakuroje daugybė šventyklų, vienuolynų ir gausybė kitokių istorinio paveldo objektų. Mieste aplankyk Kotoku-in šventyklos prieigose stūksančią didžiulę, antrą pagal dydį Japonijoje, bronzinę skulptūrą – Amida Buddha. Esant geram orui, pasilepink saulės voniomis Kamakura paplūdimyje.
Fudži kalnas (Fudzijama) – šiek tiek atsitraukti nuo miesto šurmulio galima aplankius įspūdingus Japonijos gamtos kampelius. Fudzijama – tai pats aukščiausias šalies kalnas, esantis Honšiū saloje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, nuo Tokijo nutolęs 96 km. Šis ugnikalnis, tapęs Japonijos simboliu, senųjų gyventojų yra laikomas šventu. Kalno papėdėje driekiasi Aokigaharos miškas, visiems žinomas kaip savižudybių vieta. Apie šią girią nuo seno sklinda daugybė mitų, kai kurie vietiniai į šią vietovę nedrįsta net kojos įkelti. Senasis miškas niūrus ir tankiai apaugęs, todėl saulei čia prasiskverbti gana sudėtinga.
Niko – kalnuotos vietovės miestas, esantis Točigio prefektūroje, 140 km nuo Tokijo. Labai mylimas turistų, dėl ypatingo grožio senovinių pastatų, šventyklų ir įstabaus kraštovaizdžio. Miesto Niko šventyklų kompleksas, susidedantis iš budistinės šventyklos Rino-dži ir dviejų šintoistinių Futarasan ir Tošiugu, įtrauktas į UNESCO sąrašą. Miestą supa Niko kalnai ir juose glūdintys ežerėliai, keliautojus čia traukia karštosios versmės.
Hirošima – po tragedijos miestas atsigavo ir šiandien vėl vyksta įprastas gyvenimas. Kadangi Hirošima buvo visiškai sugriauta, lankytinų objektų čia nėra daug. Šiame mieste gali aplankyti po sprogimo išlikusį vienintelį pastatą – Hirošimos taikos memorialą (dažnai vadinamas Atominės bombos kupolu) ir Hirošimos taikos parką.
Japonijos pasididžiavimas – įspūdingi sodai
Japonija gali pasigirti ne tik autentiška kultūra ir istorija, bet ir neįprasta augmenija. Pavasarį per šalį nuvilnija rausvi atspalviai, prabudusi gamta pakeri ne tik Japonijos svečius, bet ir vietinius. Viešėdamas čia aplankyk Hirosaki parką, kuriame vis dar gyvuoja 120 metų senutė Someiyoshin rūšies Sakura, netoliese Imperatoriškųjų rūmų esantį Chidorigafuchi parką, ant Yoshino kalvos vingiuojantį Yoshinoyama parką, Ashikaga gėlių sodą, kuriame raizgosi daugybė vijoklinių augalų ar Himeji (Himedži) pilies sodą – čia taip pat pražysta galybė Sakurų. Jeigu atostogų metu esi pasiryžęs pamatyti žydinčias japoniškas vyšnias, kelionę planuok remiantis kiekvieno regiono statistika – pagal pastaruosius metus prognozuojamos žydėjimo datos. Dažniausiai šie spėjimai būna tikslūs.
Trumpa atmintinė:
- Japonijos archipelagą sudaro 6852 salos.
- Eismas šalyje vyksta kairiąja puse.
- Oficiali kalba – japonų.
- Valiuta – jena.
- Šalyje gyvena apie 128 mln. gyventojų.
- Sostinė – Tokijas.
- Geriausias metas keliauti Japonijoje – ruduo ir pavasaris.