Nori patirti kažką naujo, bet neapsisprendi ką? Šį kartą supažindinsiu Tave su kelionės jachta ypatumais. Nenusakomas jausmas gulėti po burėmis uodžiant sūrų jūros kvapą ir jaučiant lengvą jachtos siūbavimą. Apkabinus visą neaprėpiamą horizontą, sėdėti ant paties jachtos smaigalio... Pamatyk tiek jūros ir dangaus, kiek dar niekada neteko matyti.
Kviečiu išbandyti plaukimą Makaliaus jachta Trakų Galvės ežere
Kaip pasirinkti kur plaukti?
Reikėtų nuspręsti: ar plaukti tam, kad pamatytum/aplankytum miestą, šalį, salą, ar plaukti tiesiog pabūti ant vandens. Tai svarbu, nes jachta nėra pati greičiausia transporto priemonė. Žinant kelionės tikslą, galima nuspręsti, iš kurio uosto plaukti. Pavyzdžiui, jei nuspręsi pradžiai atrasti Baltijos jūrą, Tavo išvykimo uostas – Klaipėda. Jeigu nori pabūriuoti Adrijos jūroje – geriausia vykti į Kroatiją ir ten nuomotis jachtą. Nuo pasirinkto tikslo priklausys kelionės trukmė ir potyriai. Jei nori kuo ilgiau plaukti ir būti ant vandens – rinkis, pavyzdžiui, Gotlandą ar dar tolimesnius „taškus“. Jei nori tik neilgos iškylos, gali nuplaukti iki Helio, Gdansko (Lenkija), Liepojos (Latvija). Tokių kelionių trukmė iki vienos paros (į vieną pusę). Jei dar nedrąsu – gali rinktis kelionę į Juodkrantę (tiesa, Kuršių mariose nesupa, tad greičiausiai nesužinosi, ar sergi jūros liga).
Kelionė jachta – visada nuotykis
Kelionė jachta – romantika, galimybė atitrūkti nuo kasdienybės. Svarbu suvokti, kad jachta yra ne tiek transporto, kiek laisvalaikio leidimo priemonė, nes kelionės paprastai trunka ilgai. Maksimalus ne sportinės jachtos greitis – iki 10 mazgų... Nepatikėsi, kiek daug galima nuveikti kelių kvadratinių metrų plote. Keliaujant patirsi tikrą nuotykį – bangas, vėją, jachtos siūbavimą. Pažink artimiausius draugus iš naujo, nes jachtoje vietos labai mažai, tad kelionės metu turėsi labai ribotą asmeninę erdvę. Išbandyk save ekstremaliomis sąlygomis.
Pagrindinis išbandymas – siūbavimas. Net jei jūra bus rami, jachta siūbuos į šonus ir šokčios, kai susidurs su priešpriešine banga.
Bagažas ir apranga
Su savimi pasiimk tik pačius reikalingiausius daiktus (rankinį bagažą), nes jachtoje vietos daiktams nėra daug. Pasistenk atsisakyti aukštakulnių, dviračių ar nepatogių batų. Pasiimkite ką nors nuo lietaus, bet ne maišiukų, o kombinezoną ar gerą neperšampančią striukę, kelnes. Idealiai šiam reikalui tinka žvejo kostiumas. Paprastai jachtoje būna stalo įrankių, puodų, puodelių, lėkščių. Pirkti reikėtų nesudėtingai gaminamo maisto. Tiesa, nerašyta jūrinė taisyklė, kad kajutkompanija maitina ir kapitoną, bei jo padėjėją, todėl planuojant maisto atsargas reikia tai numatyti. Su savimi reikia vežtis geriamojo vandens.
Įprasti patogumai jachtoje
Jachtoje yra viskas, kaip ir įprastame „kemperyje“ – gulimos vietos, virtuvėlė, tualetas, tačiau paprastai nebūna jokio dušo, tad nusiprausti galėsi nebent ant denio arba artimiausiame uoste. Dėl supimo gaminti įmanoma tik jachtai stovint. Būti ant jachtos denio kelionės metu yra smagu net smarkiai siūbuojant. Bus išdalintos gelbėjimosi liemenės su virvėmis ir karabinais, tad galėsi prisisegti prie jachtos trosų. Privaloma kelionės įgula – kapitonas ir jo padėjėjas. Beje, jei kuris nors Tavo draugų turi buriuotojo pažymėjimą, jums padėjėjo nereikės.
Kaina
Norint buriuoti yra du pagrindiniai būdai: jūs patys planuojatės kelionę su savo kompanija, kitas variantas – plaukti lenktynėse (regatose), kuriose dalyvauja jachtos ar burlaiviai. Į jūsų suplanuoto plaukimo kainą paprastai įskaičiuojama jachtos nuoma, kuras (jei prireiks – pavyzdžiui, nebus vėjo), stovėjimas uoste, jei tingisi gaminti, įgula gali pasirūpinti maistu – jį supirkti ir pagaminti. Paprastai internete galima rasti „rimtiems“ burlaiviams ar jachtoms skirtų tinklalapių ir pasidomėti galimybėmis jomis plaukti.
Patarimas
Kai kapitonas jums pasiūlys pavairuoti jachtą, sutikite, nes tai jaudinanti ir įdomi patirtis. Beje, nuogąstaujantys dėl galimų sveikatos sutrikimų, turėtų įsigyti vaistų, apyrankių ar lipdukų nuo jūros ligos. Vaistus reikėtų gerti likus maždaug valandai iki kelionės, o ne tada, kai jau jaučiatės blogai. Į kompaniją kvieskitės „laiko patikrintus“ žmones, nes tam tikra prasme tai – „klaustrofobinė kelionė“ – siaura jachtos vidaus erdvė, siauros miegui skirtos vietos (mažiausiai supa gulint viršutiniuose gultuose). Prieš plaukdami, būtinai apžiūrėkite savo pasirinktą transporto priemonę, pasikalbėkite su kapitonu, nes nuotraukos ir realybė gali labai skirtis. Beje, plaukimo metu jums reikės padėti pakeisti bures, kurios keičiamos priklausomai nuo oro sąlygų.
Na, o jei pirmiausia nori išbandyti trumpą pasiplaukiojimą jachta ir pajusti, ką reiškia vėjas plaukuose, čiupk plaukimo Makaliaus jachta pasiūlymą ir užkeliauk Trakų Galvės ežerą!