Quantcast
Channel: Blog’as – Makalius.lt
Viewing all 607 articles
Browse latest View live

Pasidalink savo kelionių įspūdžiais ir gauk Makaliaus dovanų kuponą nepamirštamoms atostogoms!

$
0
0

Kartais pagalvoju, kad susibūrimas draugų ar kolegų kompanijoje ir dalijimasis įdomiausiais kelionių įspūdžiais prilygsta suaugusiųjų pasakoms, apie kurias tiek svajodavome 😍 Neretai keliauti mus paskatina ne gražiausi atostogų atvirukai, o būtent pasakojimai, kurių metu mintyse jau perkame skrydžių bilietus ir leidžiamės į nuotykius! Man laaabai patinka ne tik dalintis, bet ir klausytis kelionių įspūdžių, todėl labai noriu išgirsti, ką papasakoti turi tu!

Dalintis kelionių įspūdžiais labai smagu, o dar smagiau, kai jie įkvepia kitus keliauti! Net neabejoju, kad esi buvęs kelionėje, kuri taip stipriai įstrigo galvoje ir širdyje, kad tiesiog trykšti noru pasidalinti savo nuotykiais su kitais! Todėl turiu tau šaunų pasiūlymą – pasidalink savo įspūdžiais iš kelionės ir laimėk Makaliaus dovanų kuponą! Geriausių pasakojimų autorių tekstais pasidalinsime makalius.lt/kelioniu-ispudziai/ skiltyje ir padovanosime 30 € Makaliaus dovanų kuponą, o labiausiai mus sužavėjusių įspūdžių autorius laimės net 200 € Makaliaus dovanų kuponą! Prizas išties puikus, ar ne? 🤩

Konkurso sąlygos labai paprastos:

  • Atsiųsk mums savo įspūdžius teksto forma. Minimalus simbolių skaičius – 2500 ženklų;
  • Pasistenk, kad tavo įspūdžiai būtų parašyti tvarkinga lietuvių kalba, paisant gramatikos ir skyrybos taisyklių;
  • Nepamiršk pridėti bent 6-ių geros kokybės nuotraukų.

Savo įspūdžius siųsk el. paštu ispudziai@makalius.lt iki š.m. spalio 31 dienos. Įpūdingiausių straipsnių autorius atrinks Makaliaus redaktorių komanda ir Rimvydas Širvinskas. Su atrinktų įspūdžių autoriais susisieksime asmeniškai, o pagrindinio prizo laimėtoją skelbsime š.m. lapkričio 29 dieną.


Madeira: lankytinos vietos, ekskursijos, maršrutai

$
0
0

Gana tolima ir vis daugiau keliautojų dar tik atrandama Madeira, turėtų atsirasti kiekvieno gamtos mylėtojo ir aktyvaus poilsio mėgėjo kelionių planuose. Ugnikalnių sala dar vadinama Madeira, nors priklausanti Portugalijai, yra daug arčiau Afrikos krantų, todėl orai saloje visus metus išlieka pavasariški, o tai leidžia keliautojams ne tik leistis į ilgus žygius kalnuose, bet ir pasimėgauti Atlanto vandenyno brizu ir bangomis! Kiekvieną atostogautoją čia užburia nuostabi gamta, gurmaną – puikus vynas ir mėsos patiekalai, nuotykių ištroškusį – levadų takai ir kelias į dvi viršūnes, patenkančias tarp 5 aukščiausių visoje Portugalijoje bei nepaprastas vietinių svetingumas ir jausmas, kad nesi masinio turizmo centre, o leidiesi į pažintį su sala vienas! Jei tavo kelionės į Madeirą bilietai jau saugiai guli kišenėje, metas pasižiūrėti, ką saloje gali aplankyti ir pamatyti :)

Lankytinos vietos Madeiroje

Pietinė salos dalis

Funchal senamiestis

Jei poilsiaudamas Madeiroje, apsitosi ne salos sostinėje, ją aplankyti tikrai verta! Funchal senamiestis žavi ne tik daugybe jaukių kavinukių ruošiančių puikią kavą, skverų, apsodintų gėlėmis, bet ir gatvės menu! Bene žymiausia ir tikrai verta dėmesio vieta Funchal Santa Maria gatvė, žavinti daugybe skirtingų bei spalvingų durų, kurias puošia patys įvairiausi piešiniai. Ja galima pasivaikščioti ir grožėtis puikia galerija. Funchal senamiestis yra išsidėstęs palei gražią krantinę, kurioje smagu pasivaikščioti šviečiant saulei. Na, o kiek nuklydus nuo pagrindinių gatvelių, atrasi žymų Mercado dos Lavradores turgų, kuriame gali iki soties prisiragauti pačių įvairiausių ir niekur nematytų vaisių. Tik turėk omenyje, kad kainos čia kiek aukštesnės nei kituose turguose.

Monte kalnas

Pačiame Funchal centre, visai prie vanenyno galima rasti žymų funikulierių, keliantį į Monte kalną. Kelionės funikulieriumi metu spėsi apžiūrėti net pačias smulkiausias miesto detales iš viršaus, pamatysi nuostabią vandenyno ir prieplauko panoramą, o užkilęs į kalną galėsi apsilankyti Madeiros botanikos sode, kuriame išvysi ne tik įspūdingiausius augalus, bet ir egzotiškus tropinius paukščius. Kelionė funikulieriumi į abis puses asmeniui kainuoja 16 eurų, o jei norėsi ne tik pasikelti į kalną, bet ir pasivaikčioti po botanikos sodą, bilietas asmeniui kainuos apie 32 eurus.

Cabo Girao

Antrasis aukščiausias pasaulyje iškyšulys yra būtent Madeiroje ir yra įsikūres vos už 13 kilometrų nuo salos sostinės Funchal. Prie iškyšulio krantų dažnai atplaukia delfinai, išnyra vėžliai ar banginiai, o jo viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė stikliniu dugnu, kuri, aukščio bijančiam turistui gali tapti tikru iššūkiu! Tačiau išsigąsti tikrai nereikėtų – įrengta ji tikrai saugiai, o nuo jos atsiveriantys vaizdai į Funchal bei jaukų žvejų kaimelį Camara de Lobos, tikrai verti dėmesio. Jei, visgi, bijai aukščio, iki iškyšulio galima atplaukti ir laiveliu nuo Funchal uosto. Patekimas į apžvalgos aikštelę yra nemokamas.

Camara de Lobos

Kai 1419 metais portugalų atradėjas ir keliautojas João Gonçalves Zarco priplaukė niekam nepažįstamą žemės lopinėlį, vėliau gavusį Madeiros vardą, jis išsilaipino būtent Camara de Lobos kaimelyje. Čia jį pasitiko daugybė ant kranto besiilsinčių ruonių, tapusių vietovės pavadinimo priežastimi, mat išvertus iš portugalų kalbos, lobos yra ruonis. Nuo senovės tai buvo nedidelis žvejų kaimelis, šiomis dienomis tapęs ne tik sostinės Funchal priemesčiu, bet ir populiaria vieta tarp turistų, norinčių paskanauti ką tik pagautos žuvies vietos restoranuose. Miestelis žymus ir tuo, kad viename iš balkonų, mėgdavo ilsėtis ir tapytis pats Vinstonas Čerčilis.

Šiaurinė salos dalis

Sao Laurenco pusiasalis

Jei esi vienas tų, kurie atostogų metu mėgsta leistis į žygius, Sao Laurenco pusiasalis – tam puiki vieta. Tai labiausiai į rytus nutolęs iškyšulys, kuriame visuomet būna gana vėjuota, todėl beveik niekada neužplaukia lietaus debesys. Dėl raudonos uolienų spalvos vietiniai šią vietą neretai vadina Marsu, o iš vandens išnirusios dantytos uolos bei į jas besidaužančios didžiulės bangos vilioja aktyvius turistus iš viso pasaulio. Norėdamas nukeliauti iki pat pusiasalio pabaigos ir sugrįžti atgal, užtruksi apie 4 valandas, todėl pasirūpink ne tik patogia avalyne, bet ir geriamu vandeniu bei užkandžiais. Nors kraštovaizdis čia  nuostabus, tačiau daugybės medžių čia nepamatysi ir vietų pavėsyje nelabai atrasi, tad pasirūpink ir apsauga nuo saulės bei, žinoma, fotoaparatu.

Santana

Šiaurinėje salos dalyje įsikūrusi Santana – nedidelis ir jaukus miestelis, virtęs tarsi etnografiniu muziejumi po atviru dangumi. Čia išsidėstę ryškūs trikampio formos nameliai yra tikras salos simbolis visur galima rasti įvairių suvenyrų, piešinių ir kitų dalykų, kur vaizduojami šie namukai, o jų viduje galima ne tik įsigyti tų pačių suvenyrų, bet ir pabendrauti su vietiniais. Tokiuose nameliuose žmonės gyvendavo dar praėjusiame amžiuje, o šiuo metu Santanos regione jų yra išlikę apie du šimtai. Jei iš namelio išlindęs vietinis pasiūlys paragauti pončos, neatsisakyk – tai vietinis gėrimas, gaminamas iš iš cukrašvendrių degtinės, į ją įmaišant medaus, cukraus, citrinų žievelių ir citrinų (arba kitų vaisių) sulčių.

Porto Moniz lavos baseinai

Šiaurinėje salos dalyje įsikūręs Porto Moniz miestelis labiausiai žinomas dėl lavos baseinų, kuriuos suformavo gamta. Išsiveržus ugnikalniui ir lavai pasiekus vandenyną, ši greitai atvėso ir sukūrė bangų skalaujamus baseinus, kurie šiuo metu pritraukia daugybę atsigaivinti norinčių turistų. Tiesa, žiemos metu čia pasipliuškenti greičiausiai nepavyks, nes bangos siekia net 5-10 metrų, todėl maudytis pasidaro nesaugu. Tačiau likusius metus čia galima ne tik maudytis, bet ir prigulti ant specialiai tam padarytų takų.

Machico

Visai netoli salos oro uosto įsikūręs Machiko miestelis, nors ir nedidelis, tačiau labai jaukus ir turintis vieną iš nedaugelio smėlio paplūdimių visoje saloje. Žemi pastatai ir siauros gatvelės kviečia prisėsti kavos pertraukėlei, o dirbtinai supiltas paplūdimys bei patogus įėjimas į vandenyną – atsigaivinti karštomis atostogų dienomis.

Sao Jorge

Nedidelis ir labai jaukus Sao Jorge miestelis nėra lankomas daugybės tursitų, tačiau, mėgstantiems leistis į žygius, čia tikrai patiks. Nusileidus ganėtinai uolėtu taku iki vandenyno, galima aptikti cukranendrių malūnų griuvėsius, šalia galima išsimaudyti paplūdimyje susidariusiame natūraliame baseine, o nebijantiems aukščio bei išbandymų, siūlau nukeliauti iki Ponta de São Jorge apžvalgos taško, kur senu, mediniu, prie uolų pritaisytu takeliu galėsi nukeliauti iki vandenyno bangų skalaujamų uolų.

Ekskursijos Madeiroje

Išvyka laivu ir delfinų stebėjimas

Jei mėgsti jūrą, pasiplaukiojimus laivais ir dar nori savo akimis išvysti delfinus ar net banginius, leiskis į išvyką laivu! Funchal prieplaukoje rasi visą galybę tokias ekskursijas organizuojančių laivų, galėsi pasirinkti kokio turo norėtum: privataus, bendro su kitais keliautojais, plaukimo jachta ar katamaranu... Tiesa, banginius išvysti didesnė tikimybė yra žiemos metu bei ankstyvą pavasarį, tačiau bešokinėjančius delfinus pamatysi kone visus metus.

Porto Santo sala

Nuo Madeiros krantų matoma nedidelė Porto Santo sala yra gana populiari tarp turistų. Nors ją dažnai vadina Madeiros dalimi, tačiau ji turi unikalų savo charakterį, klimatą bei žavesį. O žymi ji savo nuostabiu, net 7 kilometrus besitęsiančiu paplūdimiu bei daugybe pasivaikščiojimo takų, mažais kaimeliais bei natūraliu gamtos peizažu. Į ją galima vykti savarankiškai, mat kasdien čia plukdo keltas, kurio kelionė trunka apie 2 valandas. Tačiau, jei norisi geriau susipažinti su sala, galima leistis į turą su grupe, kurio metu aplankomos žymiausios salos vietos.

Džipų safaris šiaurinėje salos dalyje

Jei keliaudamas po Madeirą neketini nuomotis automobilio, labai rekomenduoju leistis į kelionę atvirais džipais po šiaurinę salos dalį, kuri, nors ir nepasižymi tokiu geru oru kaip pietinė, yra daug žalesnė ir gražesnė. Tokio tipo turai dažniausiai keliautojams parodo Ribeira Brava, Seixal, Porto Moniz miestelius, Cabo Girão iškyšulį, Veu da Noiva krioklį ir daugybę kitų nuostabių vietų. o ir rūpintis nereikia nieko, nes turo metu keliautojams patiekiami ir kelių patiekalų sotūs pietūs. Tiesa, tokio tipo turą gali rinktis ne tik salos šiaurėje, bet ir kitose dalyse.

Plaukimas baidarėmis

Jei esi ekstremalių pramogų mėgėjas, Madeiroje verta išmėginti plaukimą baidarėmis. Jis tikrai nebus panašus į ramų pasiplaukiojimą Lietuvos upėmis, bus daug ekstremalesnis, bet ir daug įdomesnis! Turo metu turistus visuomet prižiūri sertifikuoti gidai, kurie supažindina su įvairiomis irklavimo technikomis. Turo metu keliautojams yra suteikiami specialūs hidro kostiumai bei avalynė, tam, kad būtų galima ne tik patogiai irkluoti, bet, kai reikia – ir šokti į vandenį!

Maršrurai Madeiroje

Šiaurinė Madeiros salos dalis ir kelias palei vandenyną

Jei atostogų metu ketini nuomotis automobilį (ką padaryti labai rekomenduoju), siūlau leistis į kelionę palei vandenyną šiaurinėje salos dalyje. Tai bene gražiausia salos vieta, žalesnės bei drėgnesnė nei pietinė, tačiau dėl to pasižyminti daug įdomesne ir gražesne augmenija. Kelią šia salos dalimi gali pradėti nuo Santanos miestelio, čia apžiūrėdamas žymiuosius trikampius namelius, gali užsukti į Sao Jorge, aplankyti Viešpaties Jėzaus bažnyčią Ponta Delgadoje bei stabtelėti Vicente miestelyje, kur šalia vandenyno įsikūrusiose kavinukėse galėsi atsipūsti bei išgerti kavos. Keliaujant toliau siūlau nepraleisti mažo miestelio Seixal, kur nusileidus iki vandenyno rasi dirbtinai suformuotą įlanką bei juodo smėlio paplūdimį, kuriame galėsi išsimaudyti. Na ir žinoma, viena žymiausių šio maršruto vietų – Porto Moniz miestelis ir jį garsinantys lavos baseinai, šiltuoju metų laiku kviečiantys atsigaivinti. Miestelyje taip pat rasi ir Madeiros jūrų muziejų bei galėsi pasigrožėti iš vandenyno iškilusia negyvenama Illheu Mole salele.

Kelias nuo Pico Arieiro iki Pico Ruivo

Aukščiausia Madeiros viršūnė Pico Ruivo yra iškilusi 1862 metrus virš jūros lygio, o nuo jos atsiveria nuostabūs visos salos vaizdai. Tiesa, orai čia neprognozuojami, ir debesų paklodės vaizdais pavyks pasigrožėti esant saulėtam orui, o žygis iki jos viršūnės gali tapti tikru iššūkiu. Tačiau norint pasigrožėti ne tik vaizdais nuo viršūnės, bet ir leistis į smagų žygį, galima automobiliu pakilti iki aikštelės šalia trečios pagal aukštį salos viršukalnės Pico Arieiro ir nuo čia leistis į žygį iki Pico Ruivo. Galėsi vieną iš dviejų kelių, kurių vienas yra lengvesnis, tačiau pirmyn ir atgal reikės suvaikščioti apie 12 kilometrų bei užtrukti apie 5-6 valandas. Antrasis, trunkantis apie 3 valandas pareikalaus kiek daugiau ištvermės, mat 3 kilometrų atkarpoje reikės į kalną pakilti net 300 metrų.

Levada do Caldeirão Verde

Madeira pasaulyje garsėja ne tik savo vynais, bet ir nuostabioje gamtoje besiraizgančiomis levadomis, kurios, nuo senovės naudojamos kaip drėkinimo sistemos, šiais laikais yra tapusios populiariais turistų pasivaikščiojimo takais. Vienas populiariausių takų visoje saloje Caldeirão Verde tęsiasi apie 12 km į vieną pusę, todėl jam gali skirti kone visą dieną. Siūlau į žygį leistis anksti ryte, nepamiršti pasiimti geriamo vandens, užkandžių ir šilčiau apsirengti, mat kalnuose oras yra vėsesnis ir drėgnesnis. Nepamiršk ir patogios avalynės bei žibintuvėlio ar telefono su žibintuvėliu, mat visoje levados trasoje reikės pereiti ir keletą tamsių tunelių. Saugok galvą – kai kurie jų yra gana žemi. Ši levada turistų mėgstama dėl itin gražaus kraštovaizdžio bei jos pabaigoje visus sužavinčio aukšto krioklio.

Vereda das 25 Fontes – Levada do Risco

Dar viena populiari levada – salos viduryje esanti Vereda das 25 Fontes – Levada do Risco, vedanti prie dviejų skirtingų vietų: įspūdingo Risco krioklio ir nedidelės lagūnos, į kurią suteka 25 smulkios krioklio srovės. Tai labai populiari vieta tiek tarp turistų, tiek tarp vietinių, kurie patikina, kad šios levados praleisti nereikėtų. Levada tęsiasi apie 9,2 km ir ją įveikti galima per 3-4 valandas. Nors ji nėra labai ilga ir sudėtinga, tačiau verta paminėti, kad teks susidurti su siaurais keliukais bei nemažu skaičiumi turistų, todėl pradėti ja eiti yra siūloma ryte, dar prieš 10 valandą.

Vereda dos Balcoes levada

Labai trumpa ir nesudėtinga levada Ribeiro Frio tiks ir patiks tiems, kurie nėra pasiryžę visą dieną keliauti siaurais kalnų takeliais, tačiau nori bent šiek tiek prisiliesti prie to, kas gi yra toji levada. Ši levada veda gana plačiais takais, kuriais galima pasiekti apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria vaizdas į aukščiausias salo viršūnes. Šią levadą galima praeiti per 0,5-1 valandą, o jei keliaujate su mažais vaikais – tai bus šaunus pasirinkimas.

Ribeira da Janela levada

Jei, visgi, esi užkietėjęs keliautojas ir labai mėgsti ilgus pasivaikčiojimus, leiskis į pažintį su Ribeira da Janela levada, kurią praeiti prireiks net 8 valandų, o nužingsniuotų kilometrų sąskaitoje per dieną jų pasipildys kokiais 30-čia! Kelyje reikės pereiti keletą tunelių, kurių viduje gali būti ne tik slidu, tačiau gali pasitaikyti ir nestabilių uolų ar tekančio vandens. Kadangi kelionė bus ilga, nepamiršk su savimi pasiimti vandens bei užkandžių – galėsi atsipūsti bei pailsinti kojas šalia vieno iš keletos tvenkinių, kuriuos sutiksi kelyje.

Makalius pataria, kaip išsirinkti nakvynę Tenerifėje: nuo svečių namų iki prabangių viešbučių

$
0
0

Tenerifė – bene populiariausia ir turistų lankomiausia Kanarų sala. Keliautojai, apsilankę Tenerifės saloje vieningai linkčioja galvas – šios salos kraštovaizdis, iš tiesų, yra unikalus. Ne veltui ji dažnai pristatoma kaip viena gražiausių pasaulio salų. O lietuvių keliautojai labai pamėgę čia lankytis žiemą – juk taip šilta ir gera, lietuviška vasara! O ir nukeliauti savarankiškai nėra taip ir brangu – pigus skrydis iš Varšuvos arba iš Vilniaus su keliais persėdimais. Telieka pagal kišenę ir poreikius išsirinkti nakvynę.

Tenerifėje išskirčiau 3 pagrindinius kurortus pagal kiekvieno poreikius. Apie visus kurortus skaityk ČIA>>>

Plaja de las Amerikas – pats didžiausias ir judriausias kurortas Tenerifėje, įkurtas šeštame dešimtmetyje. Nuo to laiko jame pastatyta daug viešbučių, sukurtas dirbtinis smėlio paplūdimys. Plaja de las Amerikas garsėja puikia turizmo infrastruktūra. Triukšmingas kurortas, puikiai tiksiantis jaunimui. Kurorto privalumas – žiemą čia būna gerokai šilčiau nei šiaurinėje pusėje ir mažiau lietaus. Trūkumas – šis kurortas ženkliai brangesnis už šiaurėje esančius.

Endless Summer House – vienas pigiausių variantų šiame ne itin pigiame kurorte. Už 2,5 km nuo Plaja de las Amerikas centro įsikūrusiuose nakvynės su pusryčiais namuose įrengtas baseinas ir terasa. Viešbutyje veikia kirpykla ir prabangioji parduotuvėlė. Vaikams įrengta didelė žaidimų aikštelė, jiems rengiamos įvairios pramoginės programos. Šioks ne toks trūkumas: svečiai naudojasi bendrais vonios kambariais su plaukų džiovintuvais bei gali leisti laiką bendrame poilsio kambaryje.

Booking.com įvertinimas 9/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 35 €

Hotel La Siesta (4*)  viešbutis įsikūręs Plaja de las Amerikas kurorte, už 300 metrų nuo paplūdimio. Čia įrengti sodų apsupti suaugusiesiems ir vaikams skirti baseinai. Erdviuose numeriuose yra baldais apstatyti balkonai arba terasos, oro kondicionieriai, palydovinius kanalus rodantys televizoriai ir poilsio zonos. Viešbutyje yra SPA centras, treniruoklių salė, kirpykla bei atliekamos grožio procedūros. Kompostelos golfo aikštynas yra vos už 2 km. Puiki vieta ir labai skanūs pusryčiai! Geras ekonominis variantas.

Booking.com įvertinimas 7,9/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 70-80 €

Sheraton La Caleta Resort & Spa (5*) Tenerifės pietuose, Kosta Adechės pakrantėje, įsikūrusį prabangų viešbutį supa atogrąžų sodai. Svečiams siūloma naudotis 3 baseinais ir lankytis dideliame SPA centre. Viešbutyje „Sheraton“ įrengti 4 restoranai, tarp jų – japonų ir ispaniškųjų užkandžių (tapas). Dviejuose baruose vakarais siūloma pasiklausyti gyvos muzikos. Viešbutis yra vos už 1,5 km nuo Kosta Adechės galfo aikštyno ir už mažiau nei 5 km nuo kelių kitų aikštynų. Iki vandens parko „Siam Park“ automobiliu nuvažiuosi per 10 minučių. Geras 5* viešbutis, patiksiantis net mažiesiems.

Booking.com įvertinimas 8,8/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 90-110 €

Los Kristianos – kurortas, ieškantiems ramesnio poilsio, puikiai tiksiantis ir keliaujantiems su vaikais. Pietinėje salos dalyje, visai šalia Plaja de las Amerikas miestelio, tačiau skirtingai nei Plaja de las Amerikas, Los Kristianos yra kur kas ramesnis kurortas, jį renkasi ieškantys pasyvaus poilsio, šeimos. Didelė miestelio dalis yra skirta tik pėstiesiems. Gatvėse gausu restoranų, barų, kavinių, veikia turgūs. Tai ideali vieta norintiems laivu išplaukti žvejoti ar persikelti į La Gomeros, La Palmos ir El Hiero salas.

TRYP Tenerife Princesa Dácil (3*)Tenerifėje, už 200 metrų nuo Los Kristianoso paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje  yra gultais apstatytas didelis lauko baseinas ir įrengti numeriai su balkonais, iš daugumos kurių atsiveria jūros vaizdai. Vaikams įrengta stovyklavietė, laipiojimo sienelė ir batutas. Viešnagės metu galėsi pažaisti tenisą, pasportuoti treniruoklių salėje ir pasideginti terasoje.

Booking.com įvertinimas 7,8/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 50 €

H10 Big Sur (4*) puikiame Tenerifės Los Kristianoso pakrantėje įsikūrusiame tik suaugusiesiems skirtame viešbutyje, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į La Gomera salą, siūloma apsistoti numeriuose su balkonais bei naudotis specialioje zonoje veikiančiu nemokamu belaidžiu internetu. Viešbutyje yra teniso kortai, lauko baseinas su atvira terasa ir baru bei savitarnos restoranas, kuriame rengiami maisto gaminimo svečių akivaizdoje pasirodymai. Jaukus, erdvus, šviesus viešbutis super!

Booking.com įvertinimas 8,9/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 90-100€

Puerto de la Kruzas – seniausias kurortas Tenerifėje, esantis šiaurinėje salos dalyje, kurioje oro temperatūra keliais laipsniais mažesnė, dažniau palyja. Todėl jį renkasi keliaujantys vasaros laikotarpiu, kai šilumos tikrai užtenka. Puerto de la Kruzo kurortą verta rinktis išrankiam turistui, norinčiam atostogas praleisti ramiai bei kultūringai. Beje, šiame kurorte kainos draugiškesnės nei Plaja de las Amerikas.

 Apartamentos La CarabelaUž 1 km nuo paplūdimio įsikūrusiame apartamentų komplekse siūloma paplaukioti 2 baseinuose bei apsistoti šviesiuose apartamentuose su terasomis ir virtuvėmis, kuriose galėsi pats gaminti maistą. Tai jaukūs, paprasti apartamentai, vertinami už švarą ir puikų kainos ir kokybės santykį. Ieškantiems pigios nakvynės kaip tik!

Booking.com įvertinimas 7,5/10.

Kaina asmeniui už naktį – apie 20 €

Puerto Palace (4*)puikus atostogų viešbutis! Šis didelis viešbutis pastatytas aplink daugiau nei 8000 m² ploto sodus ir baseinus bei siūlo įvairią veiklą ir patogumus, kad galėtumėte mėgautis viešnage Tenerifėje. Viešbutyje galite mėgautis tenisu ar mini golfu, o vakare sudalyvauti pramoginėje programoje ir žaidimuose. Erdvūs, gražūs kambariai, skanus maistas puikus pasirinkimas už prieinamą kainą!

Booking.com įvertinimas 8,5/10.

Kaina asmeniui už naktį – apie 40 €

Diamante Suites (4*) geras 4 žv. viešbutis už palyginti žemą kainą. Šiame vos už keleto žingsnių nuo gražiojo Tenerifės Playa Jardín paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje įrengtas baseinas ir 2 restoranai, o iš viešbučio atsiveria nuostabūs Teidės kalno ir jūros vaizdai. Viešbutyje įrengta golfo treniruočių aikštelė ir teniso kortas bei nuomojami dviračiai, kuriais galėsi pasivažinėti po salą. Gerai vertinamas viešbutis su erdviais kambariais, šalia viešojo transporto stotelės.

Booking.com įvertinimas 7,5/10.

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 35 €

H10 Tenerife Playa (4*) labai gerai vertinamas viešbutis už prieinamą kainą. Viešbutis įsikūręs priešais Martianez ežerą, vos už 50 metrų nuo jūros, Puerto De La Cruz gyvenvietėje. Šiame stilingame viešbutyje yra 2 restoranai ir lauko baseinas. Viešbutis „H10 Tenerife Playa“ yra vos už 10 minučių kelio pėstute nuo Puerto De La Cruz centro bei už 2 km nuo artimiausio golfo aikštyno. Teidės kalno nacionalinį parką per 40 minučių pasieksi automobiliu. Puiki vieta, gražus, tvarkingas viešbutis, kuriame dirba profesionalus ir draugiškas personalas.

Booking.com įvertinimas 8,4/10

Kaina asmeniui už naktį su pusryčiais – apie 40 €

Makalius pataria: svajojantiems apie saulėtas atostogas žiemą, laikas sukrusti!

$
0
0

Nepamirštamų kelionių mėgėjų dėmesiui – jei svajojate apie saulėtas atostogas žiemą, kai orai Lietuvoje šiluma nebelepins – pats laikas jas susiplanuoti ir įsigyti dabar! Makalius išsiaiškino, jog žiemos sezono kelionių kelialapiai į poilsiautojų pamėgtas egzotiškas Madeiros, Lansarotės ar Tenerifės salas sparčiai tirpsta!

Savo skaitytojams daug kartų kartojau seną tiesą: atostogas planuoti iš anksto – verta! Galiu ir mažytę paslaptį atskleisti: šiemet kelionės į Graikijos, Ispanijos ir Portugalijos salų labiausiai pamėgtus viešbučius buvo išpirktos dar gerokai prieš prasidedant vasaros sezonui. Tas pats vyksta ir su rudens bei žiemos kryptimis, tad dar kartą noriu priminti, jog kuo vėliau užsisakysite kelionę, tuo labiau didės tikimybė, kad Jūsų norimas viešbutis bus išpardavęs pageidaujamo tipo kambarius. Arba dar „geriau” – lėktuve nebebus vietų! O įsigiję kelionę anksčiau ne tik spėsite išsirinkti apgyvendinimą populiariausiuose viešbučiuose, bet ir pasinaudoti visomis išankstinių pardavimų privilegijomis!

Nesijaudinkite – laiko dar yra! Todėl noriu pasiūlyti Jums tris puikias kryptis, idealiai tiksiančias pabėgti nuo lietuviškos darganos ir šalčio bei pasimėgauti šiltais saulės spinduliais!

Madeira. Nuostabios gamtos ir architektūros derinys. Ši sala garsėja ne tik galimybe mėgautis saulės spinduliais, bet ir festivalių, renginių gausa, kurie tikrai neleis jums nuobodžiauti. Madeira – vulkaninės kilmės sala, todėl jos kraštovaizdis – išskirtinis ir įvairus, čia yra net 2 iš 5 aukščiausių Portugalijos viršūnių! Ji taip pat puikiai tinka aktyviems, mėgstantiems keliauti žmonėms. Salą smagu pažinti keliaujant dviračiu ar automobiliu - keliai vingiuoti, įspūdingi, galima grožėtis kriokliais, senais tuneliais, kurie yra išlaikę savo istorinę vertę.

ATOSTOGOS MADEIROJE

Šaunios atostogos žavingoje Madeiroje

Lansarotė. Neįtikėtinas grožis – dažniausias žodis poilsiautojų lūpose vos tik išlipus iš lėktuvo. Nuostabios gamtos, kraštovaizdžio elementai su pasakiškais paplūdimiais Jus įtrauks ir nepaleis visų atostogų metu. Kai kurie žmonės tiki, kad Lansarotės sala, prieš milijonus metų didingai iškilusi Atlanto vandenyne, gimė iš ugnies ir vandens. Egzotiški ugnikalnių peizažai, saulėti paplūdimiai, ryškiai mėlyna vandenyno spalva ir elegantiška vietinė architektūra nepalieka abejingų!

ATOSTOGOS LANSAROTĖJE

Saulėtos atostogos Lansarotės saloje

Tenerifė. Kuo puikiausias pasirinkimas mėgstantiems ne tik poilsį prie vandenyno, bet ir dievinantiems kalnus. Ką jau kalbėti apie daugybę miestų ir miestelių, siūlančių naktinio gyvenimo pramogas. Tenerifė dažnai pristatoma kaip viena gražiausių pasaulio salų. Nieko keisto, nes iš žemės gelmių kadaise išsiveržusi magma nudažė salos paviršių pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Nuostabus kraštovaizdis, pasakiškas klimatas, dėl kurio Kanarų salos dažnai yra vadinamos "amžino pavasario salomis", draugiški vietiniai gyventojai. Tiesiog svajonių atostogos! Beje, ar žinojote, kad šioje saloje galite sutikti ir Naujuosius metus!

ATOSTOGOS TENERIFĖJE

Atostogauk Kanarų saloje Tenerifėje

Taigi, trys saulėtos ir poilsiautojų širdis užkariavusios salos Jūsų jau laukia, belieka išsirinkti. O geriausia tai daryti dabar, kol dar galioja visi išankstinių pardavimų visi privalumai. Būsimais įspūdžiais pradėkite mėgautis jau šiandien!

Skrydžiai į Tenerifę: kur ir kada juos geriausia pirkti?

$
0
0

Ieškodami idėjų šiltoms atostogoms žiemą, ar ne tokioms karštoms atostogoms vasarą, neretai atsigręžiame į Kanarų salas, kurios dažnai dar vadinamos amžino pavasario salomis. Viena populiariausių – žavingoji Tenerifė, į kurią poilsiautojai keliauja visus metus. Tačiau ieškant puikaus kelionės pasiūlymo į šią salą, gali tekti paplušėti, mat tiesioginius skrydžius iš Lietuvos vykdo tik kelionių organizatoriai, o norint į Tenerifę skristi su pigių skrydžių bendrovių vykdomais reisais, teks keliauti bent su vienu persėdimu. Tačiau išsigąsti neverta – papasakosiu apie įvairias alternatyvas, kaip galima greitai ir patogiai pasiekti lietuvių taip pamėgtą Tenerifės salą.

Tenerifė – bene populiariausia iš visų Kanarų salų ir laaabai mėgstama atostogautojų iš Lietuvos. Ji pati didžiausia iš visų 7 salų, o poilsiautojams gali pasiūlyti tiek vešlią žaliuojančią gamtą salos šiaurėje, tiek nuostabų poilsį prie Atlanto vandenyno jos pietuose, tiek ramų poilsį mažuose miesteliuose, tiek šurmulį populiariausiuose kurortuose. Tai puiki atostogų kryptis šaltuoju metų laiku, kai Lietuvoje už lango siaučia pūgos, mat saulėtoje Ispanijos saloje oro temperatūra pakyla iki 25 laipsnių šilumos! Salą renkasi tiek aktyvaus poilsio mėgėjai, norintys leistis į žygius tarpekliuose ir kalnuose, tiek šeimos ar draugų kompanijos, kurios, savarankiškai išsinuomotų automobilių pagalba leidžiasi į pažintį su sala ar renkasi poilsį prie vandenyno.

Jei atostogos Tenerifėje tave vilioja kaip niekas kitas, paprasčiausias ir patogiausias būdas pasiekti šią salą yra poilsis su kelionių organizatoriais. Atostogauti Tenerifėje su tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus siūlo kelionių organizatoriai „Tez Tour”, „Novaturas” bei „Itaka”. Pasinaudojus jų paslaugomis, į Tenerifę keliausi tiesioginiu skrydžiu, kuris trunka apie 5,5 valandos, galėsi su savimi pasiimti iki 15 kg sveriantį registruotą bagažą, o šalyje tave pasitikęs kelionių organizatoriaus atstovas ne tik palydės iki viešbučio, bet ir pasirūpins tavimi atostogų metu.

Jei, visgi, esi užkietėjęs keliautojas ir skristi į atostogų vietą su persėdimu tau tikrai ne bėda, gali pasinaudoti pigių skrydžių bendrovių vykdomais reisais. Dažniausias ir populiariausias būdas pasiekti Tenerifę – skristi į salą iš Vilniaus, su persėdimu viename iš Londono oro uostų arba autobusu ar lėktuvu nukeliauti iki Varšuvos, o iš ten rinktis tiesioginį oro bendrovės „Ryanair” skrydį į Tenerifę.

Turėk omenyje, kad keliaudamas su pigių skrydžių bendrovėmis ir veždamasis su savimi registruotą bagažą, persėdimo oro uoste jį turėsi atsiimti ir užregistruoti iš naujo, mat tokios oro linijos nevykdo jungiamųjų skrydžių. Jei nusprendei, kad atostogų metu kuprinės ar rankinio bagažo tau nepakaks, siūlyčiau atkreipti dėmesį į tai, kad persėdimo laikas turėtų būti ilgesnis, tam, kad suspėtum į kitą skrydį.  Rinkdamasis skrydžius su persėdimu – būk atidus. Skrendant į Tenerifę per Londoną, pigiausi skrydžiai būna arba su viena nakvyne Londone arba su išskridimu net iš kito oro uosto. Tai reiškia, kad atskridus tau ne tik reikės pasiimti lagaminą, bet ir pasirūpinti kelione iki kito oro uosto bei užregistruoti bagažą iš naujo. Labai didelė tikimybė, kad pasirinkęs kiek brangesnį tačiau patogesnį bilietą, visvien sutaupysi ne tik laiko, bet ir pinigų.

Metas, kuomet skrydžiai į Tenerifę yra brangiausi, neabejotinai yra šventinis laikotarpis, nes vis daugiau keliautojų nori Kalėdas bei Naujuosius metus sutikti po palme, o Tenerifėje jau įsikūrę lietuvaičiai grįžta į Lietuvą šventes sutikti su šeimomis. Geras metas, kuomet kainos yra kiek žemesnės – vasario ir kovo mėnesiai, kai saloje yra kiek vėsiau, tačiau oro temperatūra visvien pakyla iki 22 laipsnių šilumos. Vasaros metu skrydžių kainos kiek aukštesnės, mat į salą atostogauti keliauja nuo žemyninės Ispanijos dalies karščių bėgantys ispanai bei portugalai.

Jei žinai konkrečią datą, kuria gali keliauti, pigių skrydžių ieškok Makaliaus skrydžių bilietų sistemoje arba momondo.com skrydžių paieškos sistemoje. Jei dar nenusprendei, kada nori vykti poilsiauti ir tai labai nulems skrydžio bilietų kaina, naudokis kiwi.com paieškos sistema, kurioje galėsi pasirinkti kelionės datos intervalą ir susirasti pigiausius skrydžius.

Makaliaus dovanų kuponas kelionei ir poilsiui įsigyti – geresnės dovanos neįsivaizduoju!

$
0
0

Jei dar neturi dovanos svarbiai dienai: Kalėdoms, gimtadieniui ar svarbių metinių progai, nenusimink! Makaliaus dovanų kuponas tikrai išgelbės ir išpildys net išrankiausiųjų svajones!

Jei nori dovanoti kitą sumą nei nurodyta, rašyk mums laišką į labas@makalius.lt

Na, pripažinkim, kelionės – ne pirmo būtinumo reikalas, todėl dažnai jos atsiduria pirkinių sąrašo pabaigoje... O gavus dovanų kuponą – garantuoju, apsidžiaugs tikrai kiekvienas! Nustebink savo artimąjį ir padovanok jam svajonių atostogas! Tokią dovaną norėčiau gauti ir aš pats, todėl drąsiai rekomenduoju!

Makaliaus dovanų kuponas – šauniausia dovanos idėja, nes:

  • Dovanų kupono sumą gali rinktis pagal savo galimybes – nuo 30 € iki 2500 €!
  • Kuponą įsigysi greitai ir be rizikos (būsi garantuotas, kad tavo artimasis tikrai neliks be dovanos!) – spausk mygtuką PERKU ir per kelias minutes atsiųsime Tau laišką. Jame rasi dovanų kuponą, kurį galėsi atsispausdinti ir padovanoti artimajam.

Makaliaus dovanų kuponą galima panaudoti per 12 mėn. kam tik panorėsi:

Makaliaus dovanų kuponą įsigysi:

  • Internetu šiame puslapyje (30-500 €);
  • Makaliaus kelionių studijose (30-2500 €);
  • „Perlas“ terminaluose visoje Lietuvoje (30 €, 50 €, 100 €, 200 €).

Su kupono įsigijimo ir panaudojimo sąlygomis susipažink ČIA.

Na, o jei norėtum ne spausdinto, o gražaus ir spalvingo Makaliaus dovanų kupono, štai tokį jį gausi pirkdamas mūsų kelionių studijose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

 

Makalius pataria: ką dovanoti keliones dievinančiam bičiuliui?

$
0
0

Kalėdos jau visai ne už kalnų, dovanų paieškos jau prasidėjo, o tu vis dar suki galvą ir niekaip nesugalvoji, ką padovanoti tam bičiuliui, kuris turi viską? Aš ir pats savo tarpe turiu daug draugų, kuriems, atrodo, nieko nereikia, tačiau turi jie ir vieną bendrą savybę – labai mėgsta keliones! Todėl manau, kad kokybiška dovana užkietėjusiam keliautojui, visuomet bus labai praktiška ir reikalinga! Tiesa, šiais patarimais gali naudotis tikrai ne vien šventiniu laikotarpiu: nustebink savo keliautoją draugą gimtadienio, sukaktuvių ar bet kokia kita proga!

Viena paprasčiausių, ne itin išradingų, tačiau labai naudingų idėjų – kokybiškas išorinis kroviklis, kuris pravers visais gyvenimo atvejais. Kelionėse telefonu mes naudojamės tikrai ne mažiau nei kasdien: tikriname žemėlapius, skrydžių informaciją, užsisakinėjame viešbučius, ieškome vietų, kur geriausia būtų pavalgyti ar pasilinksminti, fotografuojame, filmuojame, siunčiame vaizdus šeimos nariams, klausome muzikos... Kelionių metu telefonas yra tikrai labai geras mūsų draugas! Kaip ir bet kurio elektroninio prietaiso, jo gyvenimo laikas nėra amžinas, o kelionių metu ieškoti elektros lizdo bei įkroviklio – tikras vargas. Todėl kokybiškas ir galingas išorinis kroviklis gali tapti puikia dovana kelionės mėgstančiam bičiuliui.

Dar vienas smulkus prietaisas praversiantis keliaujančiam – ausinės, leisiančios kelionių metu atsipalaiduoti, paklausyti mėgstamos muzikos ir apsisaugoti nuo nepageidaujamų pašalinių garsų. Aš ir pats ne kartą esu buvęs įvairiose situacijose, kai norėdavosi poilsio, o garsai aplinkui tam tikrai nesukurdavo palankios aplinkos. Šiuo metu labai populiarios nedidelės bevielės ausinės, tačiau keliaujantys mėgsta ir didesnes, per galvą uždedamas ausines, kurias išjungus galima jas palikti kyboti ant kaklo.

Galbūt nuskambės juokingai, tačiau geriausias tavo draugas ilguose skrydžiuose – kokybiška kelioninė pagalvė. O jei ji dar ir priekyje susisega, tai iš vis pasaka! Turbūt ne kartą esi matęs snaudžiančius pakeleivius ir pats labai nepatogiai lėktuve užmigęs, kai nubudus jautiesi lyg kas būtų kaklą išsukęs. Mano mėgstamiausios kelioninės pagalvės – pagamintos iš memory putų ir susisegančios priekyje. Su jomis būsi tikras, kad galva nenusvirs į priekį, o kaklo pabudus tikrai neskaudės.

Nesvarbu į kokias keliones leistumėmės, pažintines ar poilsines, visuomet tenka susidurti su susiglamžiusiais drabužiais, o lygintuvą rasi tikrai ne visada. Jei žinai, kad žmogus dažnai keliauja ir į išvykas leidžiasi bent su rankiniu bagažu, gali pagalvoti apie nedidelį kelioninį garų lygintuvą, kuris kaip mat išlygins visas drabužių raukšles. Patogu, greita, neužima daug vietos ir nereikia sukti galvos kaip čia atrodysi su susiglamžiusiais marškiniais.

Nors didelis rankšluostis tikrai nėra tinkama dovana patyrusiam keliautojui, tačiau ploni ir labai greitai džiūstantys kelioniniai ar sportiniai rankšluosčiai – tikrai pasiteisina. Tuo labiau, kad juos galima naudoti ne tik pagal paskirtį, o ir apsikloti lėktuve jei vėsu, bei turėti su savimi kai keliauji į pikniką. Vietos neužima daug, o pasiteisina daugelyje situacijų!

Jei tavo bičiulis mėgsta ne tik keliones, bet ir stilingas interjero detales, padovanok jam kokybišką žemėlapį, kuriame durdamas smeigtukus jis galės žymėtis aplankytas šalis! Aš ir pats tokį turiu savo kabinete – kas kartą sugrįžus iš naujos aplankytos šalies, labai smagu ją pažymėti žemėlapyje. Tokių žemėlapių pasirinkimas dabar išties labai platus, beliks pasirinkti spalvą ir dizainą!

Jei savo draugų rate keičiatės nedidelėmis dovanomis, tikrai atrasi keliones palengvinančių nebrangių smulkmenų: nedidelis stovas telefonui, tam, kad lėktuve galėtum patogiai žiūrėti filmus, kelioninės svarstyklės, tam, kad galėtum greitai pasverti savo bagažą, daugartinis į plokščią detalę susidėliojantis vandens buteliukas (collapsible water bottle) – nereikės išgėrus vandenį jo išmesti ir pirkti naujo, galėsi įsidėti jį į kišenę, o vėliau pripildyti iš naujo. Jei dovanų pirkti nenori, padovanok draugui savo pagamintą knygelę su sąrašu dalykų, ką jis turėtų padaryti kelionėse per gyvenimą!

Makaliaus Kalėdinių dovanų gidas: ką padovanoti antrai pusei bei kuo nudžiuginti tėvus?

$
0
0

Orai lauke mus privertė iš spintos išsitraukti žiemines striukes, pirmasis sniegas jau iškrito, o miestuose sužibusios kalėdinės eglės priminė, kad gražiausios metų šventės jau visai ne už kalnų! Jei jau pradėjai derinti šventinio stalo meniu, tikiu, kad kalėdinių dovanų pirkimas irgi atsidūrė prioritetų sąrašo viršuje. Žinau, kaip sunku kartais sugalvoti, ką po eglute norėtų rasti tavo antroji pusė, tėvai, ar net tu pats. Todėl, kad būtų bent kiek lengviau išsirinkti, noriu papasakoti apie populiariausias ir man vienas smagiausių Makaliaus kelionių, kurias mielai dovanočiau ir gaučiau dovanų aš pats! Juk poilsis, įspūdžiai ir atsiminimai – pati geriausia dovana! 🎁

Skrydis Makaliaus oro balionu – smagi bei nepamirštama dovana!

Turbūt jau girdėjai, kad rudenį į dangų pakilo Makaliaus oro balionas. Taip taip, ryškus, spalvingas ir žaismingas balionas, ant kurio kupolo raitosi Makaliaus kojos! Tokiu skristi – dar smagiau nei įprastiniu! Oro balionu esu skridęs tiek Vilniuje, tiek Birštone ir patikėk, kiekvieną kartą skiriasi ne tik vaizdai, bet ir įspūdžiai! O su Makaliaus oro balionu nuostabiais gamtos ir miestų vaizdais gali grožėtis net 12-ikoje skirtingų Lietuvos vietų. Tai puiki dovana tiek antrai pusei, tiek geram draugui ar tėvams, kurie nėra bandę nieko panašaus. Nebijok, skrydis oro balionu yra labai saugus, pilotai – tikri profesionalai, o net aukščio baimę jaučiantys, tačiau šiai pramogai pasiryžtantys patikina, kad balionui pakilus dingsta ir baimės jausmas!

SKRYDIS MAKALIAUS ORO BALIONU

Prabangus savaitgalis Varšuvoje – puikus poilsis dviem

Jau sunkiai suskaičiuočiau kiek kartų esu buvęs Varšuvoje. Tačiau šį miestą dažnai renkuosi trumpoms savaitgalio išvykoms. Vienos jų būna skirtos poilsiui, pasišildymui pirtyse bei pasivaikščiojimams mieste, kitos – kai norisi apsipirkti (ypač dažnai tai darau prieš Kalėdas, ieškodamas dovanų), o dar kitos – kai mieste vyksta įvairūs žymių užsienio atlikėjų koncertai ar draugai sumano atšvęsti gimtadienius ne Lietuvoje. Kas kartą apsistoju 5* viešbutyje „InterContinental Warsaw“, į kurį kviečiu ir tave! Stilingas viešbutis įsikūręs miesto centre, aplink yra daugybė įvairių prekybos vietų, centrų, kavinių, barų, pasilinksminimo vietų, o už 15-20 minučių pėsčiomis – senamiestis. Pati Varšuva tikrai be galo įdomi, tačiau būna, kad ir iš viešbučio nesinori kišti nosies: erdvūs kambariai ir patogios lovos, iš kurių, patikinu, labai nesinori rytais keltis, gausūs ir labai skanūs pusryčiai, 43-iame aukšte įsikūręs SPA centras su baseinu, sukūrine vonia bei pirtimis ir labai malonus personalas, kuris pasirūpins, kad savaitgalis būtų puikus. Šią kelionę labiausiai rekomenduoju poroms ir šeimoms, tačiau ne kartą čia esu vykęs su draugų kompanija ir tai buvo vieni smagiausių savaitgalių!

SAVAITGALIS VARŠUVOJE

Savaitgalio kelionė į užsienį – trumpas, bet kokybiškas pabėgimas

Tam, kad atitrūktum nuo darbų, tikrai nebūtina išvykti savaitės ar dar ilgesnių atostogų. Aš labai mėgstu trumpus, bet kokybiškus savaitgalius, kuomet žinodamas, kad turi nedaug laiko, stengiesi ir gražiausius miesto objektus aplankyti, ir skaniai pavalgyti, ir pasilinksminti ir dar vieną kitą naują daiktą įsigyti. Tokių išvykų metu dažniausiai labai greitai pamiršti susikaupusius rūpesčius ir Lietuvoje paliktus darbus, todėl turint nedaug laiko – tai puiki idėja! O ir kainuoja tokios išvykos ne tiek ir daug: kiek paieškojus ir pastebėjus skrydžių kainas, galima tikrai nebrangiai nuskristi savaitgaliui į Berlyną, Londoną, Kopenhagą, Romą ar lietuvių taip pamėgtą Kijevą. Tokia trumpa kelionė gali tapti puikia dovana ir todėl, kad užteks nupirkti skrydžių bilietus, o kelionės planą galėsi smagiai susidėlioti su tuo, su kuo žadi keliauti. Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad čia reikės pasirinkti konkrečią kelionės datą, tačiau net neabejoju, kad ją įmanoma susiderinti net ir darant staigmeną!

Ramus poilsis dviem „Vytautas Mineral SPA”

Birštonas visuomet buvo vienas mėgstamiausių mano kurortų Lietuvoje. Nežinau ar tai yra dėl tos nuostabios ramybės ir gražios gamtos, ar dėl žmonių, kuriuos ilsėdamasis ten sutinku, ar dėl   „Vytautas Mineral SPA” viešbučio, kurį beveik visuomet renkuosi savo poilsiui. Vos tik atsidaręs jis tapo mano favoritu ir čia mielai sugrįžtu keletą kartų per metus! Be to, kad viešbutis yra labai jaukus, stilingas ir modernus, restoranas čia siūlo puikius patiekalus, SPA centro procedūrų įvairovė labai didelė ir visos, kiek man teko bandyti – išties puikios! Viešbutyje taip pat įrengta puiki baseinų ir pirčių zona, kurioje kiekvienas atras sau mėgstamą vietą. O ir pats Birštonas labai gražus, ramus ir jaukus kurortas tiek vasarą, tiek žiemos metu! Poilsis „Vytautas Mineral SPA” gali tapti puikia dovana tiek tavo antrai pusei, tiek tėvams.

POILSIS VYTAUTAS MINERAL SPA

Kruizas Baltijos jūra – smagiai draugų išvykai

Kruizas Baltijos jūra į Stokholmą su apsilankymu Taline ir Rygoje yra viena populiariausių ir man asmeniškai, smagiausių Makaliaus kelionių. Į ją vykau ne kartą ir ji kiekvieną kartą būna vis kitokia ir laaabai smagi! Visos kelionės metu gidė ne tik įdomiai pasakoja apie lankomas vietas, bet ir yra galimybė pasigrožėti Ryga, Talinu ir Stokholmu, į kurį paprastai savaitgalio kelionei leidžiasi ne daugelis, o pamatyti čia tikrai yra ką. O prie viso to, plaukiant laivu jame niekas tikrai nesėdi rankų sudėjęs: čia vyksta smagi diskoteka, šokiai iki paryčių, įvairiausios viktorinos ir kitos pramogos, kurios kaip mat įtraukia kiekvieną. Ir iš mano pasakojimo nepamanyk, kad kelionė tinkama tik jaunimui. Anaiptol! Į visas pramogas mielai įsitraukia tiek jaunesni, tiek vyresni keliautojai.

KRUIZAS BALTIJOS JŪRA

Poilsis jaukioje sodyboje šalia Trakų

Kartais būna taip, kad labai norisi pabėgti nuo miesto šurmulio, bet tuo pačiu nesinori leistis į ilgą kelionę. Tokiam jaukiam, ramiam ir smagiam savaitgaliui puikiai tiks netoliese Trakų įsikūrusi sodyba „Aerodream“, kurioje rasi viską, ko gali reikėti šauniam poilsiui. Dviejų aukštų rąstiniuose nameliuose įrengti jaukūs miegamieji, vonios kambariai, o svetainėje jaukiai rusena židinys, todėl čia ypač smagu ilsėtis net ir žiemos metu. Yra net ir galimybė pasirinkti namelį su sūkurine vonia – ar sugalvotum geresnį poilsį? Taip pat teritorijoje yra restoranas, kuriame galėsi sočiai pavalgyti, gamtos apsuptyje – atsipalaiduoti. Šis pasiūlymas ypač tinkamas poroms, tačiau nakvynę čia mielai renkasi ir draugų kompanijos! Kartu su Makaliaus komanda praleidome čia laaabai smagų savaitgalį, todėl neabejoju, kad toks bus ir tavasis.

POILSIS „AERODREAM“

Trumpa dienos išvyka į kaimyninę Lenkiją – draugams, šeimai, kolektyvui, ar tau vienam

Ieškantiems trumpų savaitgalio išvykų, laaabai rekomenduoju keliauti į Augustavą Lenkijoje! Tai neilgas, nevarginanti ir labai smagi vienos dienos išvyka, į kurią mielai leidžiasi šeimos, poros, kolektyvai ir net pavieniai keliautojai, norintys savaitgalį praleisti kitaip. Tuo labiau, kad per vieną dieną galima pamatyti išties daug: vaizdingų ežerų apsuptą Kamaldulių vienuolyną, popiežiaus Jono Pauliaus II kambarį, Žygimanto Augusto miestą Augustavą, kuriame plaukiojame Augustavo kanalu bei Seinų katedrą. O kad viso to nebūtų mažai, vietinėje užeigoje dar ir vaišinamės ankstyva vakariene! Patikėk, per vienos dienos išvyką taip stipriai papildysi savo įspūdžių bagažą, jog atrodys, kad išvykęs buvai daug ilgiau.

SAVAITGALIO IŠVYKA Į AUGUSTAVĄ

Na, ar jau išsirinkai, kuri kelionė taptų geriausia dovana tavo artimam žmogui? Tikiuosi, kad mano patarimai padės lengviau apsispręsti, o jei, visgi, labai nori padovanoti poilsį ar kelionę, tačiau nesi iki galo tikras, dėl krypties bei datos, įsigyk dovanų kuponą ir dovanok galimybę užkeliauti visą pasaulį!

MAKALIAUS DOVANŲ KUPONAS

Dėmesio:  jei kelionę perki kaip dovaną ir nesi tikras, ar tavo artimiesiems tiks tavo išrinkta kelionės data, pagal organizatoriaus galimybes, kelionės datą nemokamai bus galima pasikeisti iki 2020-ųjų metų sausio 15 dienos. Tai galioja kelionei į Varšuvą, 5* viešbutį „InterContinental Warsaw“, Stokholmo kruizą bei kelionei į Augustavą.


Svajonių vestuvės užsienyje: Makaliaus komanda pasirūpins jūsų švente Kretoje!

$
0
0

Bangų ošimas ir skaidrus vanduo, švelnus smėlio kutenimas, besileidžianti, vis dar švelniai šildanti saulė – žinau, kad teko pasvajoti apie tokias egzotiškas vestuves! Galiu drąsiai pasakyti, jog jaunųjų labai mėgstama ir dažnai pasirenkama meilės dienos kryptis – Graikijos sala Kreta. Ceremoniją  čia galima surengti ant jūros kranto, koplytėlėje, palmių kiemelyje, privačioje viloje ant jūros kranto ar net senovinėje mečetėje – telieka išsirinkti svajonių vietą ir pradėti skaičiuoti dienas iki romantiškiausios dienos! :rose: Nebedvejok – Makaliaus komanda pasirūpins tavo vestuvėmis Kretoje!

Susituokti Kretoje nėra sudėtinga, tereikia kelių dokumentų. Saloje galima susituokti oficialiai (santuoka galioja ir Lietuvoje), taip pat galima ir simbolinė ceremonija. Simbolinės vestuvės organizuojamos ant jūros kranto, palmių kiemelyje arba privačiose vilose, o oficialios-civilinės galimos ant jūros kranto, Venecijos laikų koplytėlėje, privačioje viloje ant jūros kranto, Kretos Akropolio senovinėje mečetėje ar palmių kiemelyje. Meilės dieną Kretoje galite atšvęsti įvairiai – tik dviese, su šeimos nariais ar surengti didelį pokylį visiems artimiesiems ir draugams. Vestuvių kaina priklauso nuo žmonių skaičiaus. Visą procesą kuruos organizatorė iš Lietuvos, tad patiems nereikės niekuo rūpintis, tik atsipalaiduoti ir mėgautis romantišku laiku kartu! Skaityk žemiau ir sužinosi kiekvieno vestuvių paketo detales! :heart:

Vestuvių paketai ir jų kainos:

  • Simbolinė santuoka (be dokumentų tvarkymo) ant jūros kranto, 2 asmenims – nuo 1650 €

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves Lietuvoje, vestuvių konsultacija Kretoje, leidimas tuoktis paplūdimyje, paruošiamieji paplūdimio darbai, jaunųjų nuvežimas į santuokos vietą ir parvežimas atgal, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, vestuvinė arka ir jos dekoracijos, stalelis žiedams, nuotakos puokštė ir butonjerė jaunikiui, gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, vestuvių ceremonija anglų kalba ir jos vertimas į lietuvių kalbą (jeigu pageidaujama), šampanas, šventiniai saldumynai, simbolinis vestuvių sertifikatas.

  • Oficiali santuoka ant jūros kranto arba koplytėlės kiemelyje prie jūros (su Lietuvoje galiojančiu vestuvių liudijimu) 2 asmenims – nuo 2242 €

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves Lietuvoje, vestuvių konsultacija Kretoje, dokumentų pridavimas, jų patikra ir profesionalus vertimas į graikų kalbą, santuokos užregistravimas ir vestuvių datos paskyrimas, paruošiamieji paplūdimio darbai, leidimas tuoktis paplūdimyje, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, nuotakos puokštė, butonjerė jaunikiui, vestuvinė arka ir jos dekoracijos, stalelis žiedams, gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, ceremonijos vertimas iš graikų į lietuvių kalbą, šampanas, šventiniai saldumynai, oficialaus vestuvių liudijimo išdavimas, liudijimo patvirtinimas apostile ir atidavimas jauniesiems.

  • Oficiali santuoka palmių kiemelyje – nuo 3220 €

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves Lietuvoje, vestuvių konsultacija Kretoje, dokumentų pridavimas, jų patikra ir profesionalus vertimas į graikų kalbą, santuokos užregistravimas ir vestuvių datos paskyrimas, paruošiamieji paplūdimio darbai, leidimas tuoktis paplūdimyje, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, nuotakos puokštė, butonjerė jaunikiui, vestuvinė arka ir jos dekoracijos, stalelis žiedams, gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, ceremonijos vertimas iš graikų į lietuvių kalbą, šampanas, šventiniai saldumynai, oficialaus vestuvių liudijimo išdavimas, liudijimo patvirtinimas apostile ir atidavimas jauniesiems.

  • Oficiali santuoka Venecijos laikų koplytėlėje – nuo 2500 €

Retimno senamiestyje gausu išlikusių Venecijos laikų pastatų su aukštais langais ir išpuoštais balkonais, žavingų fontanų ir spalvingos augmenijos. Venecijos laikų koplytėlė puikiai tinka jaukioms vestuvėms iki 15 asmenų, tai puikus vestuvių ceremonijos pasirinkimas esant lietingesniam ar vėsesniam orui pavasarį ir rudenį.

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves Lietuvoje, vestuvių konsultacija Kretoje, dokumentų pridavimas, jų patikra ir profesionalus vertimas į graikų kalbą, santuokos užregistravimas ir vestuvių datos paskyrimas, paruošiamieji koplytėlės darbai, leidimas tuoktis koplytėlėje, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, nuotakos puokštė, butonjerė jaunikiui, koplytėlės stalo dekoracijos, baltas kilimas ir vestuvinio tako dekoras (žvakės, žiedlapiai), gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, ceremonijos vertimas iš graikų į lietuvių kalbą, šampanas, šventiniai saldumynai, oficialaus vestuvių liudijimo išdavimas, liudijimo patvirtinimas apostile ir atidavimas jauniesiems.

  • Oficialios-civilinės vestuvės privačioje viloje ant jūros kranto (nuo 20 žmonių ) – nuo 3950

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves, vestuvių konsultacija Kretoje, dokumentų pridavimas, jų patikra ir profesionalus vertimas į graikų kalbą, santuokos užregistravimas ir vestuvių datos paskyrimas, leidimas tuoktis privačioje viloje, vilos nuoma ceremonijai, kiemelio paruošiamieji darbai, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, nuotakos puokštė, butonjerė jaunikiui, vestuvinė arka ir jos dekoracijos, stalelis žiedams, kėdės svečiams, gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, ceremonijos vertimas iš graikų į lietuvių kalbą, šampanas, šventiniai saldumynai, oficialaus vestuvių liudijimo išdavimas, liudijimo patvirtinimas apostile ir atidavimas jauniesiems.

  • Oficialios-civilinės vestuvės Kretos Akropolio senovinėje mečetėje (10 žmonių) – nuo 2990

Į šį vestuvių paketą įskaičiuota:

Konsultacija prieš vestuves Lietuvoje, vestuvių konsultacija Kretoje, dokumentų pridavimas, jų patikra ir profesionalus vertimas į graikų kalbą, santuokos užregistravimas ir vestuvių datos paskyrimas, leidimas tuoktis Kretos Akropolio mečetėje, vestuvių ceremonijos vietos paruošiamieji darbai, tuokiančio asmens atvykimas į santuokos vietą, nuotakos puokštė, butonjerė jaunikiui, vestuvinė arka (arba du dideli gėlių stendai) ir jos dekoracijos, baltas kilimas arba vestuvinio tako dekoras (žvakės, žiedlapiai, kt.), stalelis žiedams, kėdės svečiams, gyva muzika vestuvių ceremonijos metu, ceremonijos vertimas iš graikų į lietuvių kalbą, šampanas, šventiniai saldumynai, oficialaus vestuvių liudijimo išdavimas, liudijimo patvirtinimas apostile ir atidavimas jauniesiems.

Svarbu! Vestuves organizuojant šeštadienį, jų kaina padidėja 250 €. Sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis oficialios-civilinės vestuvės neorganizuojamos.

Vestuvių vakarą jauniesiems taip pat siūloma romantiška vakarienė restorane ant jūros kranto. Kaina dviems – 350 €.

Į kainą įskaičiuota: šventinio stalo dekoras, žvakės, šaltieji užkandžiai, karštieji patiekalai, gaivieji gėrimai, dovanėlės prisiminimui.

Organizuojant vestuves su svečiais, galimi keli vakarinės dalies variantai:

  • Šventinis vakaras egzotiniame restorane (nuo 85 € žmogui);
  • Šventinis vakaras panoraminiame restorane (nuo 115 € žmogui);
  • Privačios vakarienės organizavimas vilos kiemelyje (nuo 125 € žmogui).

Išskirtinė vestuvių vakaro pramoga – privatus saulės palydėjimo kruizas katamaranu (iki 22 žmonių ). Kruizo kaina dviems – nuo 420 €. Į šią kainą įtraukti gėrimai bei užkandžiai. Dalyvaujant daugiau svečių, kruizo kaina skaičiuojama žmogui.

Dėmesio! Turėk omenyje, kad visos paslaugos ir kainos, nurodytos aukščiau gali keistis pagal sezoniškumą. Puikiai suprantu, kad kiekviena jaunųjų pora turi asmeninių norų bei unikalų įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti jų vestuvės, kiek jose turėtų būti žmonių, gėlių, fotografų. Tad drąsiai kreipkis į labas@makalius.lt ir papasakok savo svajones! Makaliaus kelionių bei ypatingų vestuvių užsienyje ekspertai padės įgyvendinti net didžiausius užmojus ir susikurti savo vestuvių pasaką!

Nepažintas Jerevanas: ką aplankyti Armėnijos sostinėje?

$
0
0

Likus visai nedaug dienų iki Naujųjų metų pradžios, net kelios skrydžių bendrovės keliautojus pradžiugino naujomis tiesioginėmis atostogų kryptimis. Viena iš jų, tikriausiai mažiau girdėta ir kiek netikėta – Armėnijos sostinė Jerevanas. Turbūt tai kryptis, nelabai tinkama poilsinei kelionei, bet norintiems išvysti ir pažinti kitokią, rytų kultūrą, čia nuvykti būtina! Nukeliausi ne tik tam tikrą atstumą kilometrais, bet šiek tiek grįši ir laiku – Armėnija gana kontrastinga, čia nemažai sovietinio palikimo objektų, o gatvėmis vis dar rieda senieji žiguliukai ir moskvičiai. Visgi pamatysi ir stebinančių dalykų – įdomūs kultūros objektai ir istorinis palikimas, o dar kalnų ir aplinkui supančios gamtos grožis bei vietinių svetingumas! Tad gal metas ruoštis į kiek kitokią, intriguojančią kelionę? 🇦🇲

Jerevanas – Armėnijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs netoli sienos su Turkija, Ararato kalno papėdėje, prie Razdano upės. Šalis pagal plotą yra maždaug du kartus mažesnė nei Lietuva, o didžiąją dalį jos užima kalnai, kuriuose niekas negyvena. Teigiama, jog iš viso pasaulyje išsibarstę net penki milijonai armėnų, o šalyje įsikūrę tik apie trys, o iš jų – net apie milijonas armėnų gyvena sostinėje, Jerevane.

Istorikai pasakoja, jog Armėnijos sostinė įkurta labai seniai, dar anksčiau nei Roma – 782 m. pr. m. e.! Armėnijos nacionalinis simbolis ir pasididžiavimas – Ararato kalnas. Jo baltą viršūnę galima pamatyti iš daugelio šalies vietų, o giedrą dieną ji matoma ir Jerevane. Oficialiai Ararato kalnas šiuo metu priklauso Turkijai, tačiau armėnams – tai vis dar svarbus tėvynės simbolis. Beveik kiekvienas gyventojas turi bent po vieną daiktą, simbolizuojantį šį gamtos stebuklą, o ir įvairūs kulinariniai šedevrai, atspindintys kalno didybę, ruošiami daugelio virtuvėse. Suvenyrų su šiuo simboliu ar net įprastų kasdienių prekių pamatysite visur. Pasakojama, jog per didįjį tvaną ant Ararato kalno viršūnės užplaukė Nojaus arka, o išsilaipinęs jis pasodino vynuogę, kuri tapo istorine Armėnijos vyno gamybos pradžia. Ant šio kalno archeologai iki šiol ieško Nojaus arkos pėdsakų.

Ką aplankyti Jerevane?

  • Jerevano kaskados – tai laiptai, išpuošti žydinčiomis gėlėmis, o aplinkui įvairūs meno kūriniai, skulptūros. Čia taip pat dažnai rengiamos įvairios parodos, o nuo kaskadų viršaus atsiveria graži miesto panorama. Į viršų galima užlipti arba užkilti čia įrengtais eskalatoriais. Įdomu tai, jog šių laiptų statybą finansavo iš šalies emigravęs armėnas Kafesdžianas. Jerevane ir visoje šalyje prie įvairių kultūros objektų atstatymų ir miestų infrastruktūros gerinimo prisideda nemaža dalis išeivijos.
  • Respublikos aikštė – tai pagrindinė miesto aikštė, papuošta didele ovalo formos mozaika, o vasarą aikštėje turistus džiugina dainuojantys ir šokantys fontanai. Netoliese Respublikos aikštės įsikūrę Operos ir baleto rūmai, pastatyti dar 1933 m.
  • Monumentas „Motina Armėnija“ – už Operos ir baleto rūmų stovi 22 metrų aukščio paminklas. Monumentas simbolizuoja šalies tvirtumą ir taikos siekį. Taip pat pasakojama, jog „Motina Armėnija“ atspindi moterų svarbą ir statusą armėnų šeimoje.
  • Genocido muziejus – prie šlaito, genocido aukoms pagerbti pastatytas muziejus, menantis šaliai sunkų laikotarpį. 2015 metais minėtos šimtosios genocido metinės.
  • Matenadarano muziejus – viena seniausių ir didžiausių rankraščių ir dokumentų saugyklų pasaulyje. Šių istorinių vertybių, įvairiomis pasaulio kalbomis pasakojančių apie muziką, teatrą, mokslą, istorinius įvykius, kultūras, literatūrą, muziejuje sukaupta net apie 17000!
  • Ararato gamykla – istorinė, 1887 metais ant kalno pastatyta konjako gamykla, išdidžiai stovinti iki šiol. Ararato gamykloje iš vietinių baltųjų vynuogių gaminamas populiarusis konjakas, kuris, pasak istorikų, buvo labai mėgstamas paties V. Čerčilio! Čia įkurtas muziejus, kuriame atskleidžiama gamyklos gyvavimo istorija, degustuojami gėrimai.
  • Vernisažas – kadaise buvusi viena didžiausių prekybos vietų, sukvietusi pirkėjus ir iš kitų, kaimyninių valstybių. Čia vis dar susirenka prekeiviai, siūlantys įvairiausius sendaikčius. Jeigu ir neplanuoji nieko pirkti, užsuk apsidairyti, pamatysi kaip atrodo įprasta diena sostinėje ir, kaip vyksta derybos tarp vietinių!

Religinės vietos

Istorikai pasakoja, jog Armėnija buvo pirmoji šalis, kurioje krikščionybė tapo oficialia valstybine religija (nuo 301 m. e. m.), todėl šalyje gausu vienuolynų, bažnyčių ir kitų religinių objektų. Mažuoju Vatikanu pramintas netoliese Jerevano esantis Vaharšapato (dar vadinamas Ečmiadzinu) miestas saugo daugybę paslapčių ir išlikusių pastatų bei griuvėsių. Religiniame šalies centre išdidžiai stovi seniausia pasaulyje Ečmiadzino katedra, pastatyta IV amžiuje. Miesto pakraštyje taip pat galima aplankyti Zvartnoco katedros griuvėsius. Šventovė pradėta statyti 642 m., Šv. Gregorijaus garbei, deja neaišku kodėl ji X a. sugriuvo.

Pavažiavus šiek tiek toliau už Jerevano ribų, į pietryčius, taip pat galima rasti įdomių lankytinų objektų, atskleidžiančių Armėnijos religijos istorinius laikotarpius. Garni šventykla, manoma, kad pastatyta saulės dievo Mitro garbei, stūkso apie 28 km už sostinės, Azato slėnyje, prie Garni miestelio. Šventykla XVII a. sugriuvo dėl žemės drebėjimo, o vėliau, XX a. pradžioje pradėti kasinėjimo ir atsatymo darbai.

Dar toliau nuo sostinės galima aplankyti daugiau religinių vietų, tokių kaip Gegardo ar Sanahino, Tatev ir Sevanavank vienuolynai. Nuostabi, vietomis Šveicariją primenanti gamta ir kiek mistiški statiniai – būtina aplankyti nors vieną iš jų!

Maistas ir gėrimai

Armėnijos virtuvė, jau tapusi istorine ir puoselėjanti daugybės metų palikimą, daugeliui gerai žinoma – čia gausiai naudojamos daržovės ir įvairios žolelės, gaminami ypatingi mėsos patiekalai (daugiausiai ėriena ir jautiena), populiarusis chačiapuri ir išskirtinis granatų vynas.

Štai dar keletas vietinių patiekalų, kurių gali paragauti viešėdamas šalyje:

  • Dolma – tai į vynuogių lapus įvyniotas avienos faršo ir ryžių patiekalas.
  • Chačiapuri – tradicinis armėnų miltinis paplotėlis su sūrio įdaru.
  • Šašlykas – Armėnijoje gaminamas iš avienos, patiekiamas su lavašu ir salotomis.
  • Basturma – natūraliai džiovinta jautiena.
  • Šalyje gaminamos įvairios vyno rūšys, o jo kainos nedidelės. Žymiausias Armėnijos vynas gaminamas iš granatų.

Gvatemaloje gyvenanti kelionių gidė Lina: ši šalis skirta atviram, autentikos ieškančiam keliautojui

$
0
0

Gvatemala – egzotiškai skambanti ir dažnam lietuviui negirdėta Centrinės Amerikos valstybė, keliautojus viliojanti nesuvaidinta autentika, majų kultūra ir tikrų tikriausia egzotika. Šiandien kalbamės su Lina, kuri ne tik daugiau nei 6 metus čia gyvena, tačiau ir supažindina su šalimi Makaliaus keliautojus, troštančius pamatyti ir pažinti šią tolimą valstybę.

Lina pasakoja, kad jos pažintis su Gvatemala buvo labai įdomi: „susipažinau su šalimi ne atostogų metu, o tada, kai atvykau į ją gyventi. Du metus gyvenau Barselonoje, kur susipažinau su gvatemaliečiu, o Ispanijoje įsivyravus sudėtingai ekonominei padėčiai, nusprendėme išmėginti gyvenimą Gvatemaloje. Susikroviau visus daiktus ir kartu su vaikais per daug negalvodama išvykau į šalį, apie kurią nieko nežinojau. Galbūt aš kiek bebaimė, galbūt man padėjo tai, kad į šalį keliavau su vietiniu jos gyventoju, tačiau geriausiai pritapti man padėjo tai, kad nuo pat pradžių stengiausi priimti jų kultūrą tokią, kokia ji yra ir atsikratyti visų europietiškų stereotipų. Vos išlipęs iš lėktuvo pamatai, kad tave supa didžiulis ir labai spalvingas chaosas, tačiau privalai priimti viską natūraliai, nieko nesitikėti, neužsidengti būsimais lūkesčiais ir nieko su niekuo nelyginti. Gvatemala yra išskirtinė, be galo įdomi ir tai ja paverčia šalimi, iš kurios neabejotinai parsiveši pilną lagaminą įspūdžių.”

Lina, papasakok, kas tau Gvatemaloje iki šiol daro didžiausią įspūdį?

Gvatemala yra neįtikėtinai spalvinga šalis. Jai spalvų prideda ne tik nuostabi gamta, bet ir tradiciniai majų kostiumai, kuriais, pagrinde moterys, puošiasi iki šių dienų. Ir tai daro tikrai ne dėl turistų, nes jų šalyje yra palyginus labai nedaug. Tradiciniais kostiumais moterys rengiasi kasdien ir aš prie jų taip pripratau, kad grįžusi į Lietuvą labai greitai pasigendu spalvų. Nors visoje šalyje gyvena apie 55 procentai majų, tačiau net ir jų tarpe pradeda atsirasti vis daugiau žmonių, kurie mieliau renkasi vakarietiškus drabužius, o ne spalvingus kostiumus. Tačiau tie kostiumai yra vienas tų dalykų, Gvatemalai suteikiančių autentikos.

Taip pat negali nepastebėti spalvingų turgų, išskirtinių tarpmiestinių autobusų, kuriuos vietiniai pavertė spalvingomis transporto priemonėmis, pasitelkę senus amerikietiškus mokyklinius autobusus. Didžiulį įspūdį vis dar daro žmonių mokėjimas švęsti, didžiulis pamaldumas ir išskirtinės religinės ceremonijos, primenančios mistinio filmo scenas.

Gal galėtum plačiau apie jas papasakoti?

Gvatemaliečiai yra labai stipriai tikintys žmonės. Nepaisant to, kad jie labiau nei bet kas kitas mėgsta švęsti ir tų švenčių metuose turi tikrai labai daug, religinių ceremonijų metu gali pasijausti tarytum filme. Žmonės čia visus metus gamina didžiules ir labai brangias platformas, kurias išneša į gatves Gavėnios metu. Ypatingai tuo laikotarpiu yra labai daug meldžiamasi, atgailaujama, verkiama – pakliuvęs į tokią ceremoniją gali matyti skausmą žmonių veiduose ir labai greitai įsijausti į jų būseną. Tokios ceremonijos būna apsuptos smilkalų dūmų, kvapų ir veikiau primena spektaklį nei mums matomas religines apeigas.

Tolima, išskirtinė ir jau girdžiu, kad labai įdomi šalis! O kokia gi kasdienybė Gvatemaloje?

Kasdiena čia labai panaši kaip ir visur: žmonės keliasi, eina į darbą, veža vaikus į mokyklą, gamina valgyti, leidžia laiką su šeima. Tačiau vienas pagrindinių skirtumų yra tas, kad Europos gyventojai yra didžiuliai individualistai, daugiau laiką skiriantys sau, o Gvatemaloje žmonės yra itin šeimyniški ir bendruomeniški. Jiems labai svarbi ne tik šeima, bet ir kaimynai, bendruomenė, laikas plepant ir tiesiog būnant kartu. Kaip ir visose šiltose šalyse, tempas čia daug lėtesnis, žmonės labiau atsipalaidavę ir skirtingai nei Lietuvoje, tėvai savo vaikų nemoko vikrumo ir žvitrumo nes Gvatemaliečiams – tai jokia vertybė. Pagrindinis kasdienybės atributas čia yra bendravimas, nors mūsų požiūriu atrodo, kad jie tik sėdi, šneka ir nieko neveikia. Tačiau reikia prie to prisitaikyti, suprasti, kad negausi visko ko nori, taip greitai kaip nori, kad turėsi susitaikyti su kasdieniniu vėlavimu ir net baltu melu.

Panašu, kad vietinių kasdienybė labai siejasi su tradicijomis. Kokie dalykai labiausiai išskiria šalį iš kitų?

Mano minėti religiniai šventimai, visos kitos, pačios įvairiausios šventės, burtai, prietarai ir mistiškumas. Gvatemaliečiai švenčia visų miestelių, religines šventes, šeimų šventes. Švęsti jiems tikrai patinka, būna net ir darbus per tas šventes pamiršta. Taip pat gvatemaliečius išskiria tai, kad skirtingai nei mes, kurie laikosi rašto tradicijos, kuriems reikia perskaityti, kad patikėtume, gvatemaliečiai laikosi žodinės folkloro tradicijos. Jie tiki mitais, legendomis, mistinėmis būtybėmis, įvairiais burtais ir prietarais. O jei pabendrausite su senoliais, net neabejoju, kad visi atsakys, jog tas mitines būtybes yra matę savo akimis. Įdomu ir tai, kad šalyje yra daug skirtingų tikėjimų ir vienas jų pasireiškia viso ko skirstymu į šiltas ir šaltas energijas. Jos, jokiu būdu, negali susidurti, nes tada įvyks negeri dalykai. Jie tiki, kad vos gimęs kūdikis yra šaltos energijos, neturintis apsaugos rato, todėl kiekvienam naujagimiui ant rankos deda raudonų koralų apyrankę, apsaugančią nuo blogos akies. Gvatemaliečiai nuolatos užpildo savo gyvenimą įvairiomis pasakomis, istorijomis, intrigomis, pokalbiais ir panašiais dalykais, kurie jų gyvenimą padaro tik įdomesnį ir spalvingesnį.

Gal yra kažkokių bruožų, kuriais Gvatemala skiriasi nuo kitų Pietų bei Centrinės Amerikos valstybių?

Kultūriškai Gvatemala yra labai panaši ir net bendraudama su žmonėmis Salvadore, Hondūre ar Belize aš nejaučiu didelio skirtumo. Čia lygiai taip pat kaip ir Lietuvoje: mūsų mąstymas ir požiūris ne ką labai skiriasi nuo latvių ar lenkų. Tačiau jei pažiūrėtume iš turistinės pusės, Gvatemala, yra ne tokia išvystyta, tačiau tuo pačiu – neįtikėtinai autentiška ir įdomi. Ją pavadinčiau autentiškiausia ir spalvingiausia Centrinės Amerikos valstybe. Ji chaotiška, joje daug taisyklių nesilaikymo, tačiau gyvoji majų kultūra šaliai prideda labai daug spalvų, kurias jau prarado Meksika, Hondūras, Nikaragva. Pavyzdžiui Meksika yra gana gerai išvystyta, pritaikyta turistams ir sutvarkyta pagal vakarietiškus standartus. Štai Gvatemaloje galima tikėtis prastesnių kelių, daug mažiau turistų, spalvingai apsirėdžiusių moterų, ant galvos nešančių indus su vaisiais, draugiškų ir malonių vietinių, kuriems turistai yra tokia egzotika, kad jie net patys paprašo su jais nusifotografuoti, daug daugiau autentikos. Šalis tikrai patiks atviram, autentikos ieškančiam keliautojui, kuris nėra linkęs apsistatyti išankstiniais nusistatymais. Tik žinoma, siūlyčiau paskubėti, nes globalizacija į šalį veržiasi greičiau nei buvo galima pagalvoti.

Kas turistus labiausiai žavi Gvatemaloje?

Be abejonės – majų kultūra ir autentika. Nors Gvatemala yra viena vargingiausių pasaulio valstybių, tačiau kiekvienam turistui, kuris nori iš tikrųjų pažinti šalį ir yra pasiryžęs ją priimti atvira širdimi, neišdildomą įspūdį palieka susidūrimas su vietiniais žmonėmis, jų kultūra, amatais, tradicijomis, papročiais. Žinoma, turistus taip pat žavi šalies gamta, įspūdingas, Atitlan ežero peizažas, kolonijinis miestas Antigva, bei religinės procesijos ir ceremonijos. Lietuvoje ir daugelyje kitų Europos valstybių religija yra mums patogus dalykas, prie kurio, mes galime prisiliesti tada, kai patys to užsinorime. Gvatemaloje religija yra tikra karštinė, kuria žmonės serga iš visos širdies, ją apipindami magišku realizmu, mistiškumu bei legendomis. Dalykai Gvatemaloje gali patikti, gali nepatikti, tačiau visados paliks didžiulį įspūdį. Žinoma, dažniausiai viskas visiems patinka (juokiasi).

Kuo žmonės šalyje verčiasi ir kokia yra šalies virtuvė?

Miestuose žmonės dirba samdomais darbuotojais, sukasi aptarnavimo sferoje, o štai mažesnėse gyvenvietėse, kaimuose, kur gyventojų yra daugiausiai, jie dirba žemės ūkyje. Augina kavą, Ramiojo vandenyno pakrantėje augina cukranendres, kurios, norit tikėkit, norit ne, tačiau iki šių dienų yra apdirbamos rankomis. Taip pat Atlanto vandenyno pusėje auginami bananai, aukštikalnėse – daržovės, uogos. Šalies virtuvė labai stipriai nesiskiria nuo viso regiono virtuvės, yra įvairi ir spalvinga, tačiau gvatemaliečiai nelabai moka jos pompastiškai pristatyti ir reklamuoti (juokiasi). Kasdien valgomos yra juodosios pupelės, platanai, avokadai, pajūrio zonose – žuvis ir jūros gėrybės, savaitgaliais draugų ir šeimos susibėgimuose kepama mėsa, bei visoje šalyje, ant kiekvieno kampo randamos tortilijos. Žinoma, norint paragauti tikrų gvatemalietiškos virtuvės patiekalų, reiktų nebijoti valgyti turguose, vietinių kavinukėse, nes restoranuose dažniausiai galima rasti tik kitų pasaulio virtuvių patiekalų.

Kaip tau sekėsi ir iki šiol sekasi prisitaikyti prie vietinių gyvenimo? Galbūt puoselėji kažkokias lietuviškas tradicijas?

Nors Gvatemala nėra tobula šalis, tačiau į ją žiūriu kaip į mylimą žmogų: jei jis ne vietoje numetė kojines, juk nepradedi jo dėl to mažiau mylėti, ar ne? Lygiai tas pats man yra su Gvatemala – aš myliu šią šalį. Kaip ir visur, šalyje yra savų trūkumų, savų pliusų, tačiau aš džiaugiuosi tuo, kad net ir paisydama vietinių papročių ir tradicijų, galiu sau leisti laikytis ne visų taisyklių. Esu išsilavinusi, už save atsakinga vakarietė, todėl dažniausiai galiu elgtis kaip noriu, savo gyvenimą lipdyti taip kaip man patinka, tol, kol mano kultūra nežeidžia vietinių. Kas liečia tradicijas, manau, kad puoselėju pasaulietiškas tradicijas. Niekada nebuvau labai nostalgiška maistui, todėl gyvendama Gvatemaloje tikrai nemaišau lietuviškų mišrainių ir net nešvenčiu švenčių pagal visas tradicijas. Pavyzdžiui Gvatemaloje per Kūčias žmonės nesėdi ramiai namuose, o keliauja į gatves, šaudo fejerverkus ir linksminasi iki paryčių. Mielai prie jų prisijungiu.

Kuo mes, lietuviai, labiausiai skiriamės nuo gvatemaliečių?

Praktiškai viskuo! Mūsų visiškai kitoks mentalitetas ir charakteris. Mes mėgstam viską planuoti, esam struktūrizuoti, preciziški, o Gvatemaloje žmonės yra daug labiau atsipalaidavę. Žmonės čia sau daugiau leidžia, mažiau jaudinasi, stresuoja ir tuo pačiu mažiau reikalauja iš savęs ir kitų. Net jei žmogus Gvatemaloje yra neturtingas, jis visvien moka džiaugtis kasdiena. Jei manęs paklaustų, kas gvatemaliečiams yra svarbiausia gyvenime, ilgai negalvojusi atsakyčiau – būti laimingam. Būti atsipalaidavusiu ir laimingu Gvatemaloje – gero tono ženklas. Gyvendama čia išmokau su vietiniais bendrauti taip, kad išsireikalaučiau dalykų, kurių man reikia. Tai reiškia neklausti tiesiai ir nieko iš karto nereikalauti, o pradžioje pasiklausti kaip jiems sekasi, kaip gyvena šeima ar tiesiog smagiai paplepėti ir pajuokauti. Gvatemaliečiai yra labai ramūs ir taikūs, tačiau jie nemėgsta kritikos ir jei turguje norėdamas nusipirkti daržovių pasakysi, kad tau jos ne itin gerai atrodančios, pardavėja tikrai nebandys tau jų įsiūlyti rodydama geriausias puses, o nuvys į šoną prašydama neskleisti savo blogos energijos. Taip pat skiriasi ir kalba, kuri, išlikusi nuo kolinijinių laikų, yra gana prabangi, patosiška. Todėl, net ir mokėdama ispanų kalbą, turėjau iš naujo mokytis šnekėti taip, kaip šneka gvatemaliečiai. Na ir žinoma, visiška kultūrinė norma yra įvairūs melai. Jei mus nuo mažumės tėvai mokydavo, kad meluoti yra negražu, Gvatemaloje visi žino, kad kiekvienas meluoja, tačiau tai jie daro norėdami tik pamaloninti vienas kitą. Svarbiausia, kad visiems viskas tinka, patinka ir visi yra laimingi.

Ačiū Linai už pokalbį!

Leiskis į smagią kelionę vienas! Geriausi Makaliaus pasiūlymai

$
0
0

Ar esi bent kartą pagalvojęs, kad norėtum į kelionę išvykti vienas, tačiau nežinai nuo ko pradėti? O gal labai nori keliauti, tačiau nerandi kompanijos? Nebūtina iš karto skristi į pasaulio kraštą – pasižvalgyk po puikias Makaliaus keliones, kurių metu ne tik pamatysi nepažintas vietas, bet ir susirasi visą būrį kartu keliaujančių naujų bičiulių! Nuo trumpos kelionės į Lenkiją, iki žygių po kalnus, nuo gražiausių Europos miestų, iki poilsinių kelionių... Štai, keletas idėjų Makaliaus organizuojamoms kelionėms, į kurias tikrai gali leistis vienas!

Jei bent kartą esi pasidomėjęs kelione vienam, greičiausiai susidūrei su tuo, kad kelionės kaina išauga, o kartais – net labai stipriai. Kodėl taip yra? Leisdamasis į poilsinę kelionę ir apsistodamas viešbutyje, nesvarbu, ar keliautum vienas, ar su antru asmeniu, vis tiek gyvensi dviviečiame kambaryje. Tai reiškia, kad norėdamas tokiame kambaryje apsistoti vienas, turėsi sumokėti pilną jo kainą, kurią paprastai pasidalintum su kitu asmeniu. Visgi norint keliauti vienam, tačiau nenorint per daug išlaidauti, puikiai tiks pažintinės kelionės, kurių metu arba būsi apgyvendintas su kitu tos pačios lyties keliautoju, arba galėsi gyventi vienas, atlikęs, palyginus, nedidelę priemoką. Taip pat pažintinės kelionės metu svarbiausia yra įdomi ir puikius įspūdžius žadanti kelionės programa, todėl viešbučiai būna kiek paprastesni, turistinės klasės ir pigesni už tuos, kuriuos dažniausiai pasirinktum poilsinei kelionei. Kadangi pažintinės kelionės metu į kainą būna neįskaičiuotas maitinimas, arba įskaičiuoti tik pusryčiai, tai taip pat sumažina priemokos kainą, mat poilsinės kelionės metu taip pat turėtum sumokėti ir už antro asmens maitinimą, net jei ir keliauji vienas.

Savaitgalio kelionė į Augustavą

Makaliaus organizuojama kelionė į Augustavą – ir smagi, ir labai nebrangi! O jei labai nori bent trumpam pabėgti iš miesto, nepervargti ir dar turiningai praleisti dieną su smagia kompanija – ši kelionė kaip tik tau! Kelionės metu aplankysi Vygrius, Kamaldulių vienuolyną, Žygimanto Augusto miestą Augustavą, kur pasiplaukiosi jau nuo seno garsėjančiu Augustavo kanalu. Vėliau aplankysi Seinus, o kelionę užbaigsime smagia lenkiška vakariene! Po dienos kupinos įspūdžių sugrįši į Vilnių. Kadangi ši kelionė yra vienos dienos, tau nereikės galvoti, su kuo apsistosi kambaryje, o tuo pačiu ir sutiksi pilną autobusą naujų bičiulių!

KELIONĖ Į AUGUSTAVĄ

Žygiai į kalnus Slovakijoje, Austrijoje

Žygiai į kalnus – kiek netradicinis, fizinių pastangų reikalaujantis poilsis, kurį pasirinkę grįžta ne tik pailsėję, susipažinę su daugybe bendraminčių, bet ir pamilę kalnus bei negalintys sulaukti, kada vėl galės į juos kopti. Vasaros metu organizuojame skirtingus žygius į Slovakiją, Austriją ar net Šveicariją bei Juodkalniją! Žygiai į kalnus yra bene populiariausios kelionės, į kurias žmonės vyksta po vieną. Visas dienas kartu su žygių vadu praleidi kopdamas į viršukalnes, o vakare sugrįžęs į stovyklavietę kartu su visa kompanija prie laužo dainuoji dainas. Jei nori į tokią kelionę leistis vienas, galėsi nakvoti dvivietėje palapinėje arba namelyje su kitu tos pačios lyties keliautoju. O jei nori nakvoti vienas, turėsi galimybę pasiimti savo palapinę. Beliks susikrauti į kuprinę reikalingiausius daiktus ir leistis į žygį!

ŽYGIAI Į KALNUS

Kelionė į Prahą, Vieną ir Budapeštą

Viena populiariausių Makaliaus kelionių – išvyka į Prahą, Vieną ir Budapeštą! Per 5 dienas aplankysi net tris nuostabias Europos sostines: spėsi pasivaikščioti po nuostabų Prahos senamiestį, pamatysi įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą bei kitas svarbiausias vietas, pasigrožėsi miesto panorama. Imperatoriška prabanga ir elegancija garsėjanti Viena tave nustebins architektūra, miesto parku bei puikia kavos, kurios galėsi prisėsti vienoje iš jaukių kavinukių. Istoriniame Budapešte aplankysi ne tik žymiuosius Karalių rūmus ir Motiejaus bažnyčią, bet ir grožesiesi miesto panorama. O jei norėsi, galėsi išsimaudyti istoriniame Sečenio terminių maudyklių komplekse. Ką manai? Skamba nuostabiai! Na o jeigu į tokią kelionę norėtum leistis vienas ir nenori būti suporuotas su kitu asmeniu, atlikęs 50-80 eurų priemoką, galėsi gyventi vienviečiame kambaryje.

KELIONĖ Į PRAHĄ, VIENĄ IR BUDAPEŠTĄ

Pažintinė kelionė į Sakartvelą

Sakartvelas – svetinga, spalvinga ir laaabai įdomi šalis! Čia gali ilsėtis prie jūros, kopti į kalnus, susipažinti su kultūra, apsilankyti miestuose – galimybės pačios įvairiausios! O pasirinkęs pažintinę Makaliaus kelionę, susipažinsi ne tik su Tbilisiu, bet ir pamatysi Kachetijos regioną, Signagio miestą, apsilankysi vietinio vyno darykloje, pabūvosi kultūros ir religijos centre Mcchete, kilsi į kalnus iki pačios aukščiausios veikiančios cerkvės Gergeti, keliausi į garsųjį Borjomi parką, miestą uolose Vardzia bei turėsi laiko pasiilsėti prie Juodosios jūros. Skamba kaip puikios atostogos, ar ne? Patikėk, pats ne kartą lankiausi Gruzijoje ir man laaabai patiko! O jei nori keliauti vienas ir gyventi vienviečiame kambaryje, tereiks atlikti 70 eurų priemoką arba būsi suporuotas su kitu tos pačios lyties keliautoju.

PAŽINTINĖ KELIONĖ Į SAKARTVELĄ

Kelionė į Slovakiją

Viena populiariausių Makaliaus kelionių – išvyka į Slovakiją, kurios metu aplankysi Belianska stalaktitų-stalagmitų urvus, vieną gražiausių Slovakijos kalnų kurortų Štrebske Pleso, jei norėsi, galėsi užkilti į Predne Solisko viršūnę, pasivaikščiosi kalnų takeliais, šildysiesi Vrbovo terminio vandens baseine bei linksmai linguodamas mėgausiesi vakariene tikroje slovakiškoje koliboje!

KELIONĖ Į SLOVAKIJĄ

Egzotiškas žygis į Maroką

Jei mėgsti žygius po kalnus, bet nori keliauti toliau ir ieškoti dar didesnių įspūdžių, leiskis į žygį po kalnus egzotiškame Maroke! Leiskis į nuotykį: Marokas – Atlasas, Sachara, Atlantas ir užkariauk Tubkalo viršukalnę! Visos kelionės metu taip pat aplankysi ir seniausią ir vieną svarbiausių šalies miestų – Marakešą, keliausi į Sacharos dykumą, pamatysi Todghos tarpeklį bei pabūvosi Saviroje. Patikėk, Marokas tikrai nustebins ir paliks neišdildomus įspūdžius! O jei nori į tokią kelionę leistis vienas, tau nereikės atlikti jokių papildomų priemokų!

EGZOTIŠKAS ŽYGIS Į MAROKĄ

Pažintinės kelionės kartu su kelionių organizatoriumi  „Itaka”

Jei labai nori vykti į pažintinę kelionę vienas arba nerandi bendraminčių, o atostogauti laaabai norisi, kelionių organizatorius „Itaka” turi puikių pasiūlymą – keliones vienam be papildomos priemokos. Gali būti tikras, kad užsisakydamas kelionę vienas, ją galėsi įsigyti už tokią pačią kainą, kokia būtų taikoma keliaujant dviese. Tau arba bus rastas tos pačios lyties bendrakeleivis, arba užsakytas vienvietis numeris. Belieka išsirinkti kelionės kryptį, datą ir parašyti mums laišką į labas@makalius.lt !

Makalius rekomenduoja: kur praleisti ilgąjį savaitgalį?

$
0
0

Žinau, kad kalendoriuje jau pasižymėjai ilguosius savaitgalius ir kasdien žvilgtelėjęs vis pasvarstai ką tomis dienomis galėtum nuveikti. Nors laiko, rodos, tiek nedaug, bet patikinu, trumpam išvykti iš namų, miesto ir netgi Lietuvos ribų, tikrai rekomenduoju! Šimtą kartų sakiau ir dar pasikartosiu, jog savaitgalio išvykos praskaidrina nuotaiką, iš galvos išvaiko blogas mintis, leidžia šiek tiek atsikvėpti, o nuovargis visiškai pasimiršta. Ir tikrai nebūtina vykti labai toli – išrinkau keletą puikių pasiūlymų artėjantiems ilgiesiems savaitgaliams, tad skaityk žemiau, rinkis tinkamiausią kelionę ir lekiam šiek tiek atsipūsti nuo darbų!

Išvykos per ilgąjį savaitgalį gegužės mėnesį:

Kruizas Baltijos jūra (išvykimas: 2020-05-01)

Ar kada pagalvojai apie išvykas laivu? Kruizai – sparčiai populiarėjantis keliavimo būdas. Žinoma, keletui dienų netiks labai tolima kelionė, bet mini kruizą siūlau išbandyti ir mūsų Baltijos jūroje! Išvykos metu aplankysi net tris sostines – Taliną, Stokholmą ir Rygą! Kruizai siūlo galimybę keliauti kartu su savo „viešbučiu“ ir vietoje varginančio laukimo oro uoste tol, kol pasieksi Stokholmą, galėsi mėgautis nuostabiomis pramogomis laive. Tad gal ilgąjį savaitgalį praleisi jūroje?

Augustavas (išvykimai: 2020-05-01 ir 2020-05-02)

Netolima, trumpa ir smagi vienos dienos išvyka – jos metu pamatysi Vygrius, Augustavą bei Seinus ir dar pasiplaukiosi laivu, nuo seno garsėjančiame Augustavo kanale. Istorijos mėgėjams tai puiki patirtis – sužinosi daugybę įdomių faktų ir susipažinsi su kaimyninės šalies palikimu. Patikėk, suprasi, jog tam, kad puikiai praleistum dieną, nebūtina mesti visus darbus ir lėkti atostogų į tolimus kraštus!

Saremos sala (išvykimas: 2020-05-01)

Nors Saremos sala ir neprimena šiltųjų kraštų, tačiau čia tikrai yra ką pamatyti! Per trumpą savaitgalio išvyką čia atrasi nuostabią gamtą, unikalų peizažą ir, žinoma, salos vizitine kortele tapusią vėjo malūnų kalvą. Kelionės metu apsistosi jaukiame viešbutyje, iš kurio jūrą pasieksi vos per 5 minutes! Kaip tau šis savaitgalio pabėgimo planas?

Krokuva, Velička, Ojcovas (išvykimas: 2020-05-01)

Dažnai taaaip norim keliauti kažkur už jūrų marių ir net nepagalvojam koks grožis slepiasi netoli namų! Tik pažiūrėk, vienos kelionės į Lenkiją metu gali pamatyti vieną gražiausių Europos miestų – Krokuvą, išvysti žymiąsias Veličkos druskų kasyklas ir dar apsilankyti viename nuostabiausių Lenkijos nacionalinių parkų – Ojscove. Per ilgąjį savaitgalį netinginiauk, o keliauk pasigrožėti įstabiais Lenkijos peizažais!

Išvykos per ilgąjį savaitgalį liepos mėnesį:

Heide parkas ir Serengeti safaris (išvykimas: 2020-07-03)

Trumpa vasaros išvyka, tinkanti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams! Susipažinsite su įvairiausiais gyvūnais bei leisitės į linksmybes viename didžiausių atrakcionų parkų Vokietijoje – Heide parke. Ši trumpa kelionė labai patiks visai šeimai, tad čiupk vaikus, tėvus ar senelius ir ilgąjį liepos mėnesio savaitgalį praleisk Vokietijoje!

Varšuva (išvykimas: 2020-07-04)

Kaimyninės Lenkijos sostinė Varšuva tikrai puikus savaitgalio pabėgimo planas! Nors Varšuva patyrė liūdnų laikotarpių, šiandien miestas klesti – įdomi architektūra, daugybė restoranų, jaukių kavinukių ir gausybė parduotuvių. Jeigu norisi atsipalaiduoti ar savaitgalį praleisti romantiškai, rekomenduoju rinktis keliautojų jau pamiltą išvyką į 5* viešbutį „InterContinental Warsaw“. Galėsi pasimėgauti SPA centru 43 viešbučio aukšte, išnaršyti Varšuvos senamiestį, o vakare pasigrožėti temstančio miesto panorama pro savo kambario langą!

Čekijos Nacionaliniai parkai (išvykimas: 2020-07-03)

Jeigu svajoji apie Šveicarijos gamtos didybę ir nuostabius kalnų vaizdus, nebūtina vykti toli ir išleisti daug – pamatyk gražiuosius krioklius ir išgirsk kalnų upelio srovenimą trumpoje išvykoje į Čekijos nacionalinius parkus. Keliausi įspūdingais miškų takeliais ir plauksi vingiuotais upės tarpekliais, grožėsies skaidriais kalnų ežerais ir senove alsuojančiais miestais!

Talinas–Helsinkis (išvykimas: 2020-07-04)

Dar vienas įdomus savaitgalio praleidimo variantas – įspūdinga 3 dienų savaitgalio kelionė autobusu į Taliną, plaukimas laivu į Helsinkį ir apsilankymas Paidėje! Kelionės laivais stebina savo populiarumu! Puiku, kodėl gi nepabandžius plaukti į Helsinkį? Kelionė truks 2 val. 30 min, o plauksite šauniu M/S Viking XPRS keltu! Išvyka išties bus įdomi, o mūsų gidė/as pasirūpins, kad ekskursijos būtų įsimintinos!

Gdanskas, Malborkas, Torūnė (išvykimas: 2020-07-04)

Taip netoli namų, o šitiek įdomių ir gražių vietų gali pamatyti! Susipažinsi ir pasivaikščiosi gražiu Gdansko senamiesčiu, aplankysi viduramžiais alsuojančią Torunę ir įspūdingą istorinį jos centrą bei smagiai praleisi laiką Sopote prie jūros! Patikėk, kelionė tikrai verta dėmesio, o dar už tokią kainą. Keliaujam?

Augustavas (išvykimai: 2020-07-04 ir 2020-07-05)

Netolima, trumpa ir smagi vienos dienos išvyka – jos metu pamatysi Vygrius, Augustavą bei Seinus ir dar pasiplaukiosi laivu, nuo seno garsėjančiame Augustavo kanale. Istorijos mėgėjams tai puiki patirtis – sužinosi daugybę įdomių faktų ir susipažinsi su kaimyninės šalies palikimu. Patikėk, suprasi, jog tam, kad puikiai praleistum dieną, nebūtina mesti visus darbus ir lėkti atostogų į tolimus kraštus!

Kruizas Baltijos jūra (išvykimas: 2020-07-03)

Ar kada pagalvojai apie išvykas laivu? Kruizai – sparčiai populiarėjantis keliavimo būdas. Žinoma, keletui dienų netiks labai tolima kelionė, bet mini kruizą siūlau išbandyti ir mūsų Baltijos jūroje! Išvykos metu aplankysi net tris sostines – Taliną, Stokholmą ir Rygą! Kruizai siūlo galimybę keliauti kartu su savo „viešbučiu“ ir vietoje varginančio laukimo oro uoste tol, kol pasieksi Stokholmą, galėsi mėgautis nuostabiomis pramogomis laive. Tad gal ilgąjį savaitgalį praleisi jūroje?

Slovakija, Aukštieji Tatrai (išvykimas: 2020-07-04)

Jau daugybę kartų organizavome itin sėkminga tapusią kelionę į Slovakijos kalnus ir vėl kartojame! Turi išskirtinę galimybę už itin mažą kainą (drąsiai palygink su kitų organizatorių pasiūlymais ir nustebsi, kad Makaliaus siūloma kaina gerokai mažesnė!) kartu su grupe keliautojų autobusu leistis į turiningą savaitgalio kelionę. Šios išvykos metu pamatysi Slovakijos grožybes – stalaktitų-stalagmitų urvus, terminius baseinus, Slovakijos Tatrus, išbandysi pramoginį plaukimą plaustais kalnų upe bei paragausi vietinės virtuvės patiekalų! Patikėk, kelionės metu laukia daug staigmenų – neliūdės nė vienas: nei tėvai, nei seneliai, nei vaikai. Amžiaus cenzo į šią kelionę nėra – kartu mes būsime viena ir didelė kompanija, pasirengusi pažinti Slovakiją!

Krokuva, Velička, Ojcovas (išvykimas: 2020-07-04)

Dažnai taaaip norim keliauti kažkur už jūrų marių ir net nepagalvojam koks grožis slepiasi netoli namų! Tik pažiūrėk, vienos kelionės į Lenkiją metu gali pamatyti vieną gražiausių Europos miestų – Krokuvą, išvysti žymiąsias Veličkos druskų kasyklas ir dar apsilankyti viename nuostabiausių Lenkijos nacionalinių parkų – Ojscove. Per ilgąjį savaitgalį netinginiauk, o keliauk pasigrožėti įstabiais Lenkijos peizažais!

Kijevas (išvykimas: 2020-07-04)

Dar nesilankei Kijeve? Visai be reikalo – Ukrainos sostinė tiesiog žaibiškai populiarėja tarp lietuvių keliautojų! Pažinsi vieną įspūdingiausių Rytų Europos miestų – tavęs laukia įspūdingos ekskursijos, puikiai savo miestą pažįstantis vietinis gidas bei nakvynė pačiame Kijevo centre – Maidane. Kijevas tave tikrai sužavės, tad rekomenduoju pasvarstyti šį ilgojo savaitgalio planą!

Neatrasta atostogų kryptis Graikijoje: lankytinos vietos Taso saloje

$
0
0

Vynuogynai, alyvuogių giraitės, įspūdinga gamta, gražūs smėlio paplūdimiai, linksmai skambančios tavernos ir spalvingi nameliai – juk tikrai žinai apie kokią šalį pasakoju, tiesa? Atostogos Graikijoje lengvos, gairinamos gaivaus vėjelio ir džiuginančios gardžiu vietininiu maistu...o dar miestelių grožis! Ši šalis tikra atostogų dievaitė, glaudžianti daugiau nei 2000 salų ir salelių. Rodas, Kreta, Zakintas, Santorinis, Kosas, Korfu – net neabejoju, kad jau teko atostogauti vienoje iš šių salų! Todėl visiškai nenuostabu, kad turistų sezono metu čia daugybė. O kur jų šiek tiek mažiau, paklausi? Pristatau lietuviams dar mažai žinomą, šiauriausią Graikijos salą – Tasas.

Tai dar lietuvių neužkeliauta, Egėjo jūroje įsikūrusi sala, esanti tik 12 km į pietus nuo sausumos, sienos su Makedonija. 12-oji pagal dydį šalies sala išsiskiria savo unikalia forma – ji yra apvali. Nors turistams iš kitų šalių Tasas pažįstamas jau seniai, Lietuvoje šis pavadinimas mažai kam asocijuojasi su Graikija ir atostogomis.

Įdomu tai, jog Tase oro uosto nėra, todėl skrendama į artimiausią, žemyninėje šalies dalyje esantį Kavalos oro uostą, iš kurio keliautojai plukdomi laivu. Ši kelionė iš oro uosto į Taso salą trunka apie valandą. Galbūt tai skamba kiek varginančiai, bet patikinu, keliautojams tai sukelia dar geresnes emocijas – atostogos prasideda smagia pažintimi su sala, stebint ją nuo vandens! Jeigu jau pradėjai svajoti apie saulę, šilumą, smagias maudynes ir gardžias Graikiškas salotas, pats metas pasižvalgyti ką galima nuveikti Taso saloje.

Ką aplankyti Taso saloje?

Limenas (Tasas)

Salos sostinė, dažnai vadinama tiesiog Tasu, kadangi įsikūrusi antikinio Taso miesto teritorijoje. Limene daug žalumos – čia veši tankūs pušynai ir didelės alyvmedžių giraitės. Sostinėje įsikūręs pagrindinis uostas, iš čia patogu pasiekti žemyninę Graikijos dalį. Mieste taip pat puikiai atsiskleidžia turtingos istorijos pėdsakai – čia išlikę senovės miesto griuvėsiai, net apie 2 km driekiasi senųjų sienų liekanos. Šis istorinis palikimas ypač gražiai atrodo apšviestas vakare. Akropolis, Dioniso ir Atėnės šventyklos, viduramžių tvirtovės, senos sienos, vartai Parmenon, saugoję miestą ir vaizdingi žvejų uosto griuvėsiai sužavi tūkstančius lankytojų kasmet. Mieste taip pat verta aplankyti visoje Graikijoje žinomą senovinę Agoros aikštę, Archeologijos muziejų, pasivaikščioti vaizdinga pajūrio promenada, paklaidžioti senamiesčio gatvelėmis ir vakarą praleisti nenutylančiose tavernose.

Potos

Populiarus kurortas, keliautojų mylimas dėl aktyvaus naktinio gyvenimo, triukšmingų tavernų ir vandens pramogų – Potos driekiasi ilgas smėlio paplūdimys, vanduo skaidrus ir puikiai tinkamas vandens sportui, o aplink daugybė barų, restoranų, parduotuvėlių. Po dienos, praleistos paplūdimyje, turistai keliauja apsipirkti, papietauti miestelio restoranėliuose, atsigaivinti šaltu gėrimu, o vakare, atsipalaiduoja baruose ir naktiniuose klubuose. Tad jeigu nori ramesnio poilsio saloje, ši vieta nėra tau labai tinkama, o jeigu svajoji išbandyti vandens pramogas ar vakarą praleisti šurmuliuojančiose gatvelėse, būtinai užsuk į Potos!

Theologos 

Kalnuose įsikūręs miestelis, kadaise buvusi Taso salos sostinė – tradiciniai nameliai, siauros gatvelės ir kalnų peizažai. Vasarą šiame miestelyje vyksta smagi šventė – Graikiškos vestuvės. Šokiai, dainos ir įdomūs graikiški patiekalai, gaminami čia pat – keliautojai be galo džiaugiasi užklydę į šią šventę, leidžiančią artimiau susipažinti su graikiškomis linksmybėmis ir tradicijomis. Theologos taip pat galima aplankyti Etnografijos muziejų.

Aliki

Pietinėje salos dalyje įsikūrusi vietovė, nuo Limeno nutolusi apie 33 km, kurioje dieną puikiai praleis ir istorija, architektūra besidomintys, ir norintys smagiai pasivartyti gražiame paplūdimyje. Aliki išvysi išlikusias senovines Runas, antikinę šventyklą, Mykolo arkangelo moterų vienuolyną, pastatytą ant šlaito virš Egėjo jūros, ir šv. Panteleimono vienuolyną. Čia taip pat galėsi aplankyti ir pasimėgauti saule įlankose įsikūrusiuose akmenukų, smėlio ir skaidraus vandens paplūdimiuose, kurie taip pat naudojami kaip maži žvejų uostai.

Astrida

Natūrali, nepaliesta gamta su nuožulniais paplūdimiais, uolėtomis atodangomis, alyvmedžių giraitėmis ir nedideliais vaisių sodeliais, avių ir ožkų ganyklomis, mažomis žvejų gyvenvietėmis ir dauuugybe vietos tiesiog vakare atsisėsti ir pasigėrėti naktį sužibusiomis žvaigždėmis. Pasakojama, kad kadaise gyventojai iš Theologos miestelio, norėdami surinkti derlių, pėsčiomis ar su asiliukais keliaudavo takais, matomais tik dėl žvaigždžių šviesos. Būtent dėl to šis kaimelis pavadintas Astrida (žvaigždėto dangaus kaimas). Netoliese Astridos galima aplankyti turistų mėgstamą maudynių vietą – Giola lagūną.

Ipsario kalnas

Centrinė salos dalis yra ideali vieta kelionėms ir alpinizmui. Šioje salos dalyje daugybė kalnų, o aukščiausia viršūnė čia – Ipsario, iškilusi maždaug 1204 m virš jūros lygio, apaugusi įvairiausia augmenija ir turistams siūlanti įstabius jūros ir salos vaizdus. Ipsario viršūnę galima pasiekti pėsčiomis, kalnų dviračiu arba visureigiu. Turistai ypatingai mėgsta šią viršūnę ir gausiai ją lanko, kadangi nuo čia atsiveria nuostabi panorama, o gairinantis kalnų vėjelis padeda atsipalaiduoti ir pasimėgauti diena gamtoje.

Limenarija

Pietvakarinėje salos dalyje įsikūręs miestelis, turintis žavingą uostą ir siūlanti keliautojams nuostabius Egėjo jūros, šventojo ir Atono kalno vaizdus. Čia vyrauja kone švelniausias klimatas visoje saloje, todėl Limenarijoje sutiksite nemažai poilsiautojų. Miestelio populiarumas paskatino atsidaryti vis daugiau restoranėlių, tavernų, parduotuvių, daugelis iš jų įsikūrę prie jūros, pakrantėje. Pačiame miestelyje driekiasi smėlio paplūdimys, o už keleto kilometrų nuo Limenarijos rasi dar keletą gražių poilsio prie jūros vietų – Tripiti, Metalia, Pefkari ir kitus paplūdimius. Nuo Limenarijos tik 4 km iki populiariojo Potos kurorto.

Paplūdimiai

Pačioje salos sostinėje Limene, driekiasi Auksinis paplūdimys – nors ir mažas, tačiau tikrai įspūdingas. Palei visą salos pakrantę driekiasi balti smėlio paplūdimiai – tai ideali vieta vandens sporto šakoms ar tiesiog smagiai dienai prie jūros. Turistams ypatingai gerai išvystyti šie paplūdimiai: LimaneParadiseTripiti ir Psila Ammos. Paplūdimių saloje išties daug, tad atostogų metu tikrai rasi puikių vietų kur paryškinti įdegį, pasipliuškenti ar išbandyti vandens sporto pramogas!

Naudinga informacija:

  • Skrydžiai vykdomi į Kavalos oro uostą, kadangi Taso saloje oro uosto nėra. Skrydžio trukmė – apie 2,5 val.
  • Atskridus į Kavalos oro uostą, keliautojai pervežami iki laivo ir plukdomi į Taso salą. Kelionė keltu trunka apie 1 val.
  • Laikas Taso saloje toks pats kaip ir Lietuvoje, tad laikrodžių sukti nereikia (UTC +3).
  • Kaip ir visoje Graikijoje, Taso saloje valiuta yra euras, kalba – graikų, bet susišnekėsite anglų arba vokiečių kalbomis.
  • Taso sostinė – Limenas (dar vadinamas Tasu)
  • Paplūdimiai saloje nemokami, papildomai kainuoja tik gultai ir skėčiai (2 gultai ir skėtis apie 6 € dienai)
  • Tase gali keliauti viešuoju transportu, KTEL linijos autobusais, kurie kainuos nuo 3 €. Vis dėlto, nepamiršk, kad atostogauji pietų krašte, autobusai gali atvykti keliomis minutėmis anksčiau ar vėliau. Autobusų tvarkaraštį ir kainas saloje rasi ČIA.
  • Jeigu svarstai apie kitokį kelionės būdą, išsinuomok automobilį ar dviratį – sala nėra didelė, 379 km² ploto, tad gerai susidėliojus maršrutą, spėsi pamatyti svarbiausius lankytinus objektus.

Keliautojo įspūdžiai: savaitė Kipre su automobiliu: sniegas, kalnai, vanduo ir... katės! (II dalis)

$
0
0

Pirmoje dalyje pasakojau apie pasirengimą kelionei ir pirmąsias tris dienas Kipre, o dabar kviečiu į virtualią kelionę po Pafosą, Limasolį, kalnus ir kitas šios nuostabios šalies grožybes!

Pafosas

Nežinau kaip kitiems, bet man kelionėse laikas bėga neįtikėtinai greitai, ir Kipras nebuvo išimtis. Trys nakvynės Larnakoje prabėgo nepastebimai, tad ryte atsikėlus, suvalgius „pusrytį“ ir susidėjus daiktus į vietas, vėl sveikinomės su savo ištikimuoju ratuotu riteriu, kuris mūsų klusniai laukė prie viešbučio.

Antroji mūsų kelionės stotelė – Pafosas, kur buvome rezervavę viešbutį. Mūsų naujieji trumpalaikiai namai – visiškai priešingoje salos pusėje, tačiau Kipras nėra didelis ir jokių problemų nekyla. Nors greičiausiai pasiekti Pafosą galima puikiu greitkeliu, toks variantas mums ne visai priimtinas. Nusprendžiame iki Limasolio važiuoti greitkeliu, o vėliau, netoli Pissouri miestelio, pasukti į mažesnį, tačiau gerokai vaizdingesnį B6 kelią.

Autostrados ir keliai Kipre – nuostabūs, tad net nepratus vairuoti dešinėje pusėje jautiesi labai laisvai. Dar vienas pliusas – visos nuomotos mašinos turi raudonus numerius, vietiniai tai mato ir yra ne tik atsargesni, bet ir atlaidesni.

Nors pirminis planas buvo į B6 kelią sukti prie Pissouri miestelio, iki jo likus apie dešimčiai kilometrų pamatome vieną iš daugelio kelio ženklų su vienuolyno ženklu. Juk mes – laisvi paukščiai, kodėl nepasukus anksčiau? Išvažiavus iš autostrados netrukus supratome, jog vienuolynas yra priešingoje pusėje, bet pavažiuoti kelis kilometrus net ir ne ta kryptimi – anokia čia problema. Kelias akimirksniu keičiasi – iš plačios ir nuobodžios autostrados patenkame į gerokai siauresnį, tačiau taip pat puikų B6 keliuką, bet svarbiausia – kokie vaizdai! Į kalną, nuo kalno, prie skardžio, nuo skardžio. Žodžiu, žiaauriai gražu! Ieškodami vienuolyno pravažiavome ir kelias kalnuose esančias Didžiosios Britanijos karines bazes, kol galop pasiekėme „Symvoulas St.George“ vienuolyną. Graži vieta, maža bažnytėlė-koplytėlė, tačiau nieko ypatingo. Praleidus kelias minutes kulniavome atgal į mašiną. Tokiose vietose labiausiai užburia gamtos jaukumas, kalnai fone ir tyla. Mažutėliai Kipro vienuolynai tuo ir pasižymi.

Iki Pafoso dar buvo likusi nemaža kelio atkarpa, tačiau pakeliui planavome aplankyti garsiąsias Afroditės uolas. Tikrai nepasigailėjome, jog pasirinkome važiuoti senesniu keliu B6. Vaizdų aprašyti tiesiog neįmanoma, sustodavome kas kelias minutes, nes tai buvo kažkas WOW!

Nors teko skaityti, jog daug kam nei Afroditės akmuo, nei uolos įspūdžio nepalieka, mums ši vieta tikrai patiko. Pastatę mašiną kitoje gatvės pusėje prie kavinės, gatvę kirtome siaurutėliu požeminiu tuneliu ir... tuomet atsivėrė vaizdas į tikrą gamtos perlą!

Vaikštinėdami ir braidydami aplink Afroditės uolas praleidome maždaug valandą, o dar po pusvalandžio praleisto kelyje jau sustojome prie savo viešbučio. Po „San Remo“ šalčio košmaro Larnakoje tai buvo tikra atgaiva kūnui ir sielai – Amphora Hotel & Suites išties yra puikus kainos ir kokybės santykis. Už dvi naktis šiame naujame keturių žvaigždučių viešbutyje su vaizdu į jūrą ir pusryčiais paklojome 84 eurus dviem. Sezono metu ši kaina išauga ne vieną kartą.

Atgavę jėgas nusprendėme, jog atėjo laikas artimiau susipažinti su Pafosu. Iki miesto centro – maždaug du kilometrai kelio, tačiau einant pakrante laikas tikrai neprailgo. Visa pakrantė apstatyta prabangiais ir mažiau prabangiais viešbučiais, netrūksta kavinių ir restoranų. Artėjant prie centro žmonių vis daugiau, kavinių skaičius taip pat auga. Tai – įprastas kurortinio miesto vaizdas. Kas stebina, tai paplūdimių stoka. Smėlėtų paplūdimių pačiame Pafose tiesiog nėra. Žmonės iš čia saulės ir vandens malonumais lepintis važiuoja į už miesto esančias vietas. Bene populiariausias paplūdimys – Coral Bay. Tiesa, ir jo su mūsų turimais paplūdimiais Lietuvoje nepalyginsi. Bent jau smėlio prasme.

Pafoso centras – niekuo neypatingas ir neišsiskiriantis. Šarmo šiam miestui, žinoma, suteikia jūra. Kur jūra, ten dažniausiai ir atsipalaidavę žmonės bei didelis kavinių skaičius. Nežinau kaip jums, bet mums labai retai keliaujant pavyksta greitai surasti vietą, kurioje norėsime pietauti/vakarieniauti : ) Ten, kur įkyriai kviečia užeiti į vidų, iš principo beveik niekada neiname, o kitur... tiesiog sunku išsirinkti! Ieškodami jaukios vietos pravaikščiojome kokią valandą, kol galop užsukome į „Adelaida“ restoraną. Juokinga, bet čia mus irgi kvietė užeiti, tačiau tai buvo malonus vyrukas, o ir šiaip kojų nebejautėme. Neliko nieko kito, kaip tik eiti į vidų. Užbėgsiu įvykiams už akių – nepasigailėjome : )

Mūsų amžius tikrai turi daug privalumų, o „Trip Adviser‘is“ su savo patarimais yra didelis gėris. Renkantis valgymo vietą dažnai juo naudojamės. Atsiliepimai retai nuvilia. Pasirinkome turistinį meniu už Pafose populiarią dešimties eurų kainą. Už tai asmuo gauna „starterį“, pagrindinį patiekalą, desertą ir dar vyno butelį (jei tokį meniu užsisako dviese).

Viskas buvo neblogai, išskyrus tai, kad žuvis buvo šaldyta. Bet juk mes – paprasti ir neišrankūs žmonės. Prie sąskaitos dar sulaukiame ir po stipresnio gėrimo taurelės – taip sakant, kavinė vaišina. Gal ir geras dalykas tas internetas (koks dar gal, aišku, kad geras : ) )? Keliaujant tikrai jaučiasi, jog maitinimo įstaigos stengiasi pasitempti ir labai nori gerų atsiliepimų.

Važiuojame, kur akys mato

Penktoji kelionės diena buvo labai produktyvi ir kupina nuotykių. Rytinė dalis aiški – gana ankstyvas kėlimasis, gardūs pusryčiai ir dienos plano susidėliojimas. Apsisprendėme dieną pradėti aplankydami Pafoso archeologinį parką, kuris yra garsus dėl savo senųjų mozaikų. Šis parkas įsikūręs prie pat uosto, tad jį surasti – itin lengva. Tiesa, jeigu galėtume laiką atsukti atgal, šią vietą tikrai aplenktume. Bendras vaizdas kiek priminė Romoje esančius imperijos griuvėsius, tačiau ten jie – gerokai įspūdingesni.

Kato Pafoso archeologinis parkas, kaip ir priklauso, įsikūręs didelėje teritorijoje po giedru dangumi. Mozaikų nėra daug, o ir apskritai jos mums nepaliko išskirtinio įspūdžio. Taip, prisipažinsiu, nesame dideli tokio tipo muziejų fanai, o ir diena pasitaikė išties karšta. Amfiteatras nuotraukose irgi atrodo tikrai geriau, negu realybėje. Čia praleidome valandą, viską greitai apėjome ir „tepėm slides“. Tai buvo turbūt prasčiausiai mūsų išleisti devyni eurai kelionėje. Bet vėlgi – kiekvienam asmeniškai : ) Jeigu esate užkietėję istorijos fanai – neabejoju, patiks.

Įsėdus į mašiną nusprendėme važiuoti laukinio Lara paplūdimio link. Čia peri didieji jūros vėžliai ir nors mūsų vizito metu buvo aišku, jog jų nepamatysime, vis viena norėjome apžiūrėti šią vietą. Pakeliui aplankėme „Coral Bay“ paplūdimį, kuris sezono metu būna tiesiog sausakimšas, o dabar teglaudė kelias vienišas žvejų ir akrobatų sielas.

Deja, mūsų norui pasiekti Lara paplūdimį nebuvo lemta išsipildyti. Nors prieš tai skaitėme internete, nesinorėjo tikėti, jog į šią laukinę vietą patekti galima tik su džipais. Apmaudu, bet tai tiesa. Iki šio paplūdimio daugiau nei dešimt kilometrų reikia dardėti tragišku žvyrkeliu. Yra žmonės, kurie šį maršrutą įveikia lengvuoju išsinuomotu automobiliu (pagarba jiems), tačiau pavažiavę kokį kilometrą nusprendėme, jog nenorime rizikuoti savo ratuoto riterio gyvybe. Kelias išties katastrofiškas – duobė po duobės, mūsų draugui Coltui tai galėjo tapti mirtinu išbandymu : (

Visai prie šio žvyrkelio pradžios yra Avakas Gorge tarpeklis. Tai dar viena žymi Kipro vieta, kurią pasiekti irgi nėra labai paprasta (iš kitos pusės – nėra ir super sudėtinga). Pastačius mašiną tenka daugiau nei kilometrą kulniuoti pėsčiomis tikrai ne pačiais patogiausiais takais. Deja, nors ši vieta buvo ranka pasiekiama, mes jos nepasiekėme ir net nebandėme. Draugė nebuvo pasiėmusi reikiamos avalynės, tad teko šį grožį praleisti ir atidėti kitam kartui. Bus dėl ko grįžti : )

Vis tik esu optimistas ir tikrai pritariu pasakymui, jog nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Kitas tikslas – Poli miestelis. Kodėl jis? Pažiūrėjome į žemėlapį ir krito į akį : ) Ir būtent čia prasidėjo jėgiškoji dienos dalis. Tik išvažiavus iš Peyia miestelio (būtent už jo prasideda žvyrkelio malonumai, kur mes ir apsisukome, o aplinkui tematėme galingus visureigius) pradėjome kilti į kalną. Bet tai nebuvo šiaip sau kalnas, tai buvo mega kalnas. Mes kilom, kilom, kilom, tada dar kartą kilom, vėl kilom, kol... galop... pakilom! Artimiausioje mini apžvalgos stotelėje sustojome ir negalėjome patikėti savo akimis – atsivėrė toks kalnų grožis, jog trūksta žodžių visa tai apsakyti.

Kaip ir visada – pirma emocija būna nereali, tačiau po truputį akys pripranta ir tai tampa tarsi natūraliu reiškiniu. Dabar sėdėdamas namuose Lietuvoje ir rašydamas net šypsotis pradedu prisiminęs visus nuostabius Kipro kampelius. Ehhh, kodėl niekas neišranda laiko mašinos?

Pakilus į kalnus keliai buvo ganėtinai geri, o kas svarbiausia – nenuobodūs, nes vingiuoti. Juolab, nežinai, koks grožis už kokio posūkio laukia. Po gerų dešimties minučių vingiavimo (gal ir daugiau) dešinėje pusėje matome tradicinį vienuolyno ženklą. Kodėl gi nepasukus? Rašo, kad važiuoti reikia, jei gerai prisimenu, du kilometrus.

Kelias iš karto tampa gerokai siauresnis, toks, kur net dviem mašinom prasilenkti nėra itin paprasta, bet tai mūsų negąsdina. Važiuojame, važiuojame, bet kaip vienuolyno nėra, taip nėra. Pagaliau matome išsvajotąjį ženklą, tačiau šalia jo – kažkokia mūrinė tvora ir medžiai. Pagalvojome, kad tai negali būti mūsų tikslas, keliaujame toliau. Ir štai šioje vietoje mes vos neprisižaidėme. Patariu visiems, jeigu nublūdijate į kokius nors žvyrkelius kalnuose, kur gyvybės aplinkui nelabai matosi, o kelias veda gana sparčiai žemyn, sukitės ir važiuokite atgal, nes paskui galite įstrigti arba paprasčiausiai su nuomota mašina neužvažiuosite atgal.

Šioje vietoje mes buvome labai arti fiasko – kadangi visada mėgstame pasiekti užsibrėžtą tikslą ir kaip kvaileliai ieškojome savo vienuolyno (kurį iš tikro jau buvome pravažiavę), vos nenulėkėme nuo skardžio. Pravažiavus kažkokią mini gyvenvietę pradėjome važiuoti žvyrkeliu, kuris leidžiasi į apačią. Bet ne tame visas smagumas – siaurutėlis žvyrkelis buvo ant visiško skardžio. Čia jau viduje po truputį prasidėjo panikos priepuolis, bent jau draugei. Aš stengiausi išlikti ramus, nors kur ten išliksi, kai pro langą matai tikrą bedugnę... Baisiausia, kad kelias vedė į apačią, tad nusprendėme, kad reikia apsisukti čia ir dabar. Tai buvo, tikėtina, ekstremaliausias mašinos apsukimas mano gyvenime. Širdis daužėsi kaip patrakusi, bet Coltas nenuvylė – šiaip ne taip, ant visiško krašto apsisukome ir dūmėme atgal.

Po penkių minučių, privažiavę vienuolyno ženklą, vis dar nesuvokėme, kad tai ir yra mūsų tikslas (taip, taip, juokitės, kokie mes dundukai :) ir patys paskui juokėmės), tad pasukome į dar kitą keliuką. Laimei, šį kartą nuotykių nebuvo, gana greitai susivokėme, kad tai tikrai ne tas kelias. Ir tik grįžtant atgal kažkaip atėjo nušvitimas, jog vienuolynas ir turi būti prie ženklo. Kaip kitaip :)))

Ir ką, pasistatėme mašiną, atlapojome mūrinėje sieloje esančias duris, ir, vuolia! Jauki, maža bažnytėlė, pasislėpusi tarp medžių. Apėjome, apžiūrėjome, paskambinau bažnyčios varpu... Vietiniai gyventojai į kvietimą melstis neatsiliepė, tad nieko kito neliko, kaip važiuoti toliau. Beje, ši vieta vadinasi Georgios Nikoxilitis.

Jeigu skaitote šį aprašymą ir dar nesate apsisprendę, ar verta Kipre nuomotis automobilį, nedvejokite! Tikrai verta! Be mašinos pamatysite tik labai menką dalį Kipro gamtos stebuklų! Maža to, mūsų nedidelis Coltas kuo puikiausiai užkariavo ir aukščiausias viršukalnes, nebuvo jokių bėdų. Tik kuro užsipilkite daugiau prieš važiuodami į kalnus, nes čia kolonėlių yra labai mažai ir tik prie didesnių miestelių.

Tęsiant pasakojimą, iš Pafoso važiuojant į viršų visada galima rinktis tarp kelių kelių. Priminsiu, kad mes pasirinkome kelią per Peyia miestelį ir vengėme B7 kelio, kuris yra geresnis, tačiau su gerokai mažiau įspūdingais vaizdais.

Nors kitas mūsų kelionės tikslas buvo spontaniškai sugalvotas Poli miestelis, jo neprivažiavę pamatėme ženklą su nuoroda į Afroditės vonias. Why not, pagalvojome? Dar šiek tiek laiko kelyje ir mes jau statome mašiną. Ir išties – tai dar viena labai graži vieta. Kiek supratome, čia negalima maudytis. Beje, prie pat Afroditės vonių yra jauki kavinė, įrengta ant šlaito. Nors mes jos siūlomų malonumų neišmėginome, neabejoju, kad vakare išgerti kad ir arbatos ar kavos puodelį turėtų būti labai jauku.

Pasimėgavę dar vienu Kipro gamtos deimantu keliavome į Poli miestelį. Žiemą Kipras ir taip apsnūdęs ir menkai gyvas, tad šis jaukus miestelis nebuvo išimtis – apart kelių pensininkų ir užsidariusių kavinių nieko labai ir nepamatėme. Beje, vietiniai sako, kad būtent Poli galima pasimėgauti skaniausiu vietiniu patiekalu žuvies meze. Labai gaila, jog tai sužinojome tik vėliau, jau apsistoję Limasolyje.

Apsižvalgę po apmirusį Poli patraukėme dar labiau į viršų, nes mus visada traukia vanduo. Po penkiolikos minučių kelio išlipome prie tilto, kažkuo panašaus į Palangos. Paskutinį kartą Poli apylinkėse įkvėpėme gryno oro, pasimėgavome jūros vaizdais ir traukėme atgal į automobilį.

Grįžimui į Pafosą pasirinkome geresnį B7 kelią, kadangi po truputį artėjo vakaras, o ir šiaip jautėsi tam tikras nuovargis, maža to, ir pilvai akivaizdžiai gurgė. Pakeliui dar sustojome jaukiame Sa-Buneri restorane, kur už tris eurus dviese gavome ne tik po skanios arbatos puodelį, bet ir po naminio obuolių pyrago gabalėlį (eh, tas vietinių svetingumas!). Buvome vieninteliai labai gražioje vietoje prie užtvankos įsikūrusios kavinės svečiai, šeimininkė iškeliaujant dar pasiūlė į kelią pasiimti ir kelis šviežutėlius apelsinus. Vėliau grįžę ir pagooglinę supratome, kad šią vietą tiek vietiniai, tiek turistai ganėtinai gerai vertina. Jeigu Kipre užsimanysite vakarienės vaizdingoje vietovėje su itin svetingais šeimininkais – rekomenduojame : )

Čia mūsų diena praktiškai ir baigėsi. Pafose mus pasitiko pikas ir kamščiai, o vakaras buvo tingiai praleistas besimėgaujant ošiančios jūros vaizdais terasoje ir planuojant kitos dienos maršrutą.

Diena kalnuose

Vos įsigijus skrydžio bilietus žinojau vieną dalyką – būtinai važiuosime į kalnus. Tiesa, iš dalies kalnuose buvome ir penktąją kelionės dieną, tačiau šeštoji iš esmės buvo paskirta būtent jiems. Kadangi mūsų laikas Pafose baigėsi, dienos planas buvo papusryčiavus kalnų keliais įveikti nemenką atstumą, apžiūrėti Kykkos vienuolyną ir atvykti tiesiai į Limasolį, kur buvome užsirezervavę viešbutį paskutinėm dviem kelionės naktim.

Kalnai kalnais, bet iš Pafoso juos pasiekti yra ne vienas kelias, juolab ir maršrutų yra įvairiausių. Šiek tiek paskaitinėję forumus priėmėme sprendimą iš Pafoso važiuoti B7 keliu iki Stroumpi, tada sukti Polemi ir Panagia link.

Nors prieš pat mūsų kelionę oras Kipre buvo labai prastas ir dalis kelių kalnuose buvo netgi nepravažiuojami su lengvuoju automobiliu, mums pasisekė – viso mūsų vizito metu oras buvo nuostabus, įsitikinome, jog Kipras tikrai yra saulėta šalis, o su kelių problemomis neteko susidurti.

Nors atstumas iki Kykkos vienuolyno tikrai nėra didelis (nuo Pafoso vos 70 kilometrų), tačiau realiai kelyje užtrunki dvi valandas. Jeigu dažnai stoviniuoji, kaip mes, viskas dar labiau užsitęsia. Vis tik sunkiai įsivaizduoju, kaip važiuojant tokiu vaizdingu keliu, matant tiek kvapą gniaužiančių panoramų, įmanoma būtų nesustoti. Ne visada nuotraukoms – kartais tiesiog norisi pajausti tą gamtos didybę ir galią.

Viso to grožio apsakyti net nebandysiu, vis viena nesigaus. Eismas buvo labai neintensyvus, galbūt todėl, kad pasirinkome ne patį populiariausią maršrutą. Jeigu pirmą valandą kartas nuo karto dar pamatydavome kokius nors brolius su raudonais numeriais, tai vėliau automobilį sutikdavome kas kokį pusvalandį.

Netoli Cedar Valley kelias išsišakoja – galima ir toliau važiuoti šiek tiek geresniu keliu, tačiau galima sukti link Cedar Valley. Pasirinkome šį variantą ir tikrai nepasigailėjome. Kelias čia gerokai susiaurėjo, dažnai teko važiuoti visai prie pat skardžio, o automobilių visai nesutikome, bet gamtos grožis užburia. Taip pravingiavę itin siauru keliu daugiau nei pusvalandį, išvažiavome į prieš tai buvusį kelią ir dar po kokių penkiolikos minučių pasiekėme Kykkos vienuolyną.

Nors ši vieta yra labai gražiai aprašoma ir randama beveik visuose lankstinukuose, mums kažkokio super įspūdžio nepaliko. Taip – vienuolynas didelis ir gražus, pamatyti verta, bet kai užėjus į vienuolyno viduje esančią suvenyrų parduotuvę ten pardavėjai su draugeliais kartu klausosi kažko panašaus į „Russkoje radio“, norom nenorom nusivili :)

Kykkos praleidus pusvalandį tęsėm kelionę Limasolio link. Toliau mūsų maršrutas vedė pro Pedoulas, Troodos ir Platres miestelius-gyvenvietes. Planavome pakeliui kažkur sustoti pavalgyti, deja, viskas buvo uždaryta.

Pedoulas – labai gražus miestelis, įsikūręs kalnų apsuptyje. Stebėjomės, jog tai tarsi miestas, kuris retai mato saulę dėl kalnų aplink. Gyvenimas šešėlyje. Beje, čia yra net keli viešbučiai, sezono metu gyvybės būna kur kas daugiau.

Troodos mus pasitiko su nerealiais kontrastais – kylant link jo apačioje švietė saulė ir buvo apie 18 laipsnių šilumos, o po dešimties minučių aplink stūksojo kalnai sniego, savo ruožtu žmonės slidinėjo ištisus metus veikiančiose slidinėjimo trasose. Keista, bet savotiškai faina :)

Po dar dešimties minučių jau buvome netoli Platres, kur iš sniego ir slidinėjimo malonumų – jokių ženklų. Tęsėme maisto paieškas, deja, vėl teko nusivilti. Absoliučiai visas miestelis buvo miręs – matėme vos kelis žmones. Tavernos taip pat nedirbo, tik aplink miestą ilgesingai ratus suko ne vienas automobilis raudonais numeriais.

Sezono metu Platres turėtų atrodyti gana įspūdingai – kiek pasakojo bičiuliai gyvenantys Kipre, tai yra vietinių pamėgta vieta, kurioje nuo kovo pabaigos verda gyvenimas. Tai nestebina, čia yra itin didelė prabangių vilų, įrengtų kalvų viršūnėse, koncentracija. Net ir žiemos metu visa tai verta pamatyti.

Iš Pano Platres nesiryžome iš karto vykti į Limasolį. Nusprendėme surasti, kur yra Kaledonian krioklys. Radome greitai ir lengvai. Žinojau, kad kaip ir iki praeitą dieną neaplankytų tarpeklių, iki šio krioklio taip pat reikia gerokai paėjėti. Nusprendžiau, kad antrą kartą tokios galimybės praleisti nevalia, draugei truputį pamelavau, kad viskas yra paprasčiau, nei yra iš tikro.

Vis tik žygis vos nesibaigė tik prasidėjęs – prie pat maršruto pradžios buvo uždėta stop juosta (panaši į tą, kokios būna nusikaltimo vietose), tuo tarpu užrašas šalia bylojo, kad dėl prastų oro sąlygų eiti draudžiama, o neklaužados patys prisiima visą atsakomybę.

Po apmąstymo minučių nusprendėme, kad rizikuosime. Taigi, geras pusvalandis praėjo lipant į kalną tikrai ne pačiais patogiausiais takais, jeigu juos taip galima pavadinti. Teko šokinėti per akmenis, kad nusigautume vis į kitą upelio pusę, įveikti ne vieną lieptą ir t.t. Iš tikro buvo visai smagu, jau atrodydavo, kad krioklys tuoj tuoj bus, tačiau vis apsigaudavome. Nors atstumas iki krioklio oficialiai vos vienas kilometras, realiai be pusvalandžio iki jo nenusigausi. Bent jau ne tomis sąlygomis, kokios buvo mūsų vizito dieną.

Galop pasiekus tikslą užplūdo malonus jausmas. Pats krioklys – tikrai ne Niagaros, bet vaizdas gražus. Juolab, kai žinai, kad esi vienut vienas. Grįžti buvo gan nuobodu, o ir šiaip skubėjome, kadangi jau temo. Vieniem likti tokioje vietoje tikrai nesinorėtų. Visas žygis užtruko kiek daugiau nei valandą.

Grįžus į automobilį po kokios valandos jau buvome prie savo viešbučio Limasolyje (labai geras daiktas tas google maps telefone, lengva orientuotis, kai navigacija grybauja). Tiksliau – apartamentų viešbučio, kuris net neturi registratūros. „Anemos Apartments“ – gerai įvertinti apartamentai visose viešbučių rezervavimo sistemose, o ir kainą gavome išties puikią. Už dvi naktis teko pakloti 60 eurų. Turint omenyje, kad Ikea stiliaus numeris turi visus patogumus, terasą ir vaizdą į jūra – tikrai nuostabi kaina.

Gal kiek keista buvo atvykus prie apartamentų skambinti nurodytu numeriu ir laukti, kol gausime raktus, tačiau tos dešimt minučių neprailgo ir netrukus galėjome pelnytai pailsėti.

Tradiciškai be pusryčių ir lengvų užkandžių pilvai gurgė. Nusprendėme išbandyti vietinę virtuvę. „Trip Adviseryje“ susiradome puikiai įvertintą autentišką „Meze Taverna“, pasiskambinau ir pasiteiravau ar norimu laiku bus staliukas. Patikino, kad dviem tikrai atras.

Vienintelis apartamentų minusas – jie tolokai nuo centro, tačiau prie pat jūros ir pagrindinio kelio šalia jos, tad kelias iki centro su automobiliu neprailgsta, nors tenka važiuoti beveik dešimt kilometrų. Mūsų išsirinktas restoranas – pačioje miesto širdyje, randame lengvai.

Maistas buvo skaniausias, kokį tik ragavome kelionės metu, o aptarnavimas – išskirtinai puikus. Ši taverna yra visiškai autentiška, priklauso šeimai. Nors kainos mums, paprastiems mirtingiesiems, ir nebuvo visiškai pigios, kartais tikrai galima sau leisti. Vakarienė kainavo 50 eurų dviem su desertais ir vyno buteliu. Jeigu kada likimas vėl nuves į Limasolį, tikrai apsilankysime dar kartą :)

Naujoji Limasolio marina

Priešpaskutinė diena Kipre buvo mažiausiai įtempta, kalbant apie važinėjimus. Gerai išsimiegoję apsilankėme už centro esančiame geriausiame Limasolio paplūdimyje „Lady‘s mile“. Vėlgi, išskirtinis paplūdimio bruožas – jį pasiekti galima tik labai duobėtu žvyrkeliu. Tiesa, skirtingai nei iki Lara paplūdimio, čia tenka dardėti tik vieną kitą kilometrą. Mūsų ratuotas riteris išbandymą sėkmingai įveikia, o kol draugė renka kriaukles (jų čia daug ir labai gražių) aš nusprendžiu išsimaudyti jūroje. Bangos – stiprios, vėjas – didelis, tačiau pats vanduo išties šiltas, apie 19 laipsnių šilumos.

Smagiai praleidę popietę užsukame į Lidlą, kuris yra gana netoli paplūdimio ir šį kartą pietaujame apartamentuose. Labai taupant Kipre žiemos metu apskritai būtų įmanoma prasisukti už grašius, o taupantiems apartamentai turėtų tikrai patikti.

Kadangi pasaulis yra mažas ir draugų yra netgi Kipre, vakaras prabėgo dalinantis istorijomis ir įspūdžiais apie keliones naujoje Limasolio marinoje. Tai – išties jauki ir dėmesio verta vieta, į kurią buvo investuoti milžiniški pinigai. Gal kiek nustebino, kad maisto kainos marinos kavinėse visiškai nesikandžiojo, netgi, sakyčiau, buvo visiškai prieinamos. Tikrai ne brangiau nei mūsų paplūdimio miestuose.

Po smagaus vakaro dar laukė vietinio vyno degustacija bičiulių namuose. Prisipažinsiu, netgi užpavydėjau – Kipras tikrai nuostabi šalis, mielai čia pagyvenčiau metus kitus : )

Why do all good things come to an end?

Yra tekę girdėti žmones sakant, kad kelionių pabaigoje jau norėjo grįžti namo. Galvoju ir sunkiai prisimenu savo kelionę, kurios pabaigos laukčiau. Visada norisi pabūti dar, Kipras nebuvo išimtis. Vieni žmonės jaučia milžinišką malonumą įsigydami geresnį automobilį ar daiktą (nepagalvokit, kad nejaučiu aš :) ), o keliones atideda senatvei, mano filosofija – keliauk kol jaunas, keliauk kol gali! Kelionės praturtina visokeriopai, plečia pasaulėžiūrą ir palieka neišdildomus įspūdžius. Net jeigu grįžus į Lietuvą reikėtų mėnesį graužti makaronus ir kruopas, vis viena keliaučiau : )

Okey, grįžtant prie pasakojimo, paskutinė diena buvo tipiškai keista. Turiu omenyje, mintyse balansuoji tarp šios akimirkos ir namų, tarp atostogų ir laukiančių darbų.

Pirmą dienos pusę praleidome turiningai – aplankėme Kipro vyno muziejų, kuriame buvome vos dviese ir sulaukėme savotiško individualaus turo, o vėliau laukė degustacija. Susiradome ir naują draugą – įkyrią katę, kuri muziejaus vizito metu visur sekiojo iš paskos ir nei akimirkai neleido atsipalaiduoti :D Kaina žmogui su penkių vynų degustacija ir užkandžiais – septyni eurai.

Visai netoli vyno muziejaus yra Kolossi pilis, tad užsukome ir ten. Įėjimas – trys eurai žmogui. Kadangi tokio tipo statiniai mums visada būna įdomūs, nenusivylėme. Nuo pilies viršaus atsiveria ir graži apylinkių panorama.

Kadangi iki vėlyvo skrydžio iš Larnakos dar turėjome laiko, likusią dienos dalį praleidome Limasolio marinoje ir ieškodami lauktuvių draugams. Vėliau keliavome tiesiai į oro uostą Larnakoje ir Kiprą palikome prisiminimuose.

Finansinė ataskaita:

Žinau, jog ši vieta visada būna aktuali tiems, kurie planuoja kelionę. Mes nesame slapukai, skaičiai jūsų dėmesiui. Turėkite omenyje, jog vykome sausio antroje pusėje, taigi – ne sezono metu, kai kainos yra žemesnės nei įprastai.

  • Skrydis Vilnius – Larnaka – Vilnius dviem asmenims 336Lt/98 Eur;
  • Automobilio nuoma savaitei su paėmimu/pridavimu oro uoste: 80 Eur (kuro politika šioje kompanijoje – visiškai ideali. Automobilį gauni su pusę bako, su tiek pat ir atiduodi);
  • Kuro išlaidos: 70 Eur;
  • Du bilietai į futbolą Larnakoje: 20 Eur;
  • Viešbučiai: Larnakoje 60 (3 naktys), Pafose 84 (2 naktys), Limasolyje 60 (2 naktys) = 204 Eur;
  • Maisto išlaidos: 210 Eur – Maistui tikrai netaupėme, tik kartą valgėme apartamentuose. Kainos, savaime suprantama, skiriasi nuo vietos (išlaidos parašytos dviem). Į šias išlaidas taip pat įskaičiuotos visos lauktuvės;
  • Kaljanas Larnakoje: 10 Eur;
  • Parkingas: 5 Eur – Už stovėjimą mokėjome tik Limasolio marinoje;
  • Nikosija – Kirenija/Girne (važiuojant shared taxi): 10 lyrų (dviem);
  • Kirenija/Girne – Famagusta (važiuojant shared texi): 20 lyrų (dviem);
  • Famagusta-Nikosija (važiuojant autobusu): 18 lyrų (dviem);
  • Kato Paphos archeologinis muziejus: 9 Eur (dviem);
  • Vyno muziejus: 14 Eur (dviem);
  • Kolossi pilis: 6 Eur (dviem)'

VISO: 750 Eur

Kaina asmeniui su viskuo nuo A iki Z: 375 Eur/1295Lt

Taigi, keliaukite ir būkite laimingi!

Paulius Jakelis, Futbolo.TV komentatorius


3 savaitės Tailando kontrastuose: namelis ant jūros kranto, Bankoko šurmulys, skurdas ir kokteiliai už 40 €

$
0
0

Esu vienas tų žmonių, kuriam keliaujant nereikia turėti labai didelio ir konkretaus plano, tačiau kai pirmą kartą gyvenime vyksti į Aziją trims savaitėms, prieš tai tikrai norisi pasikalbėti, pasiklausinėti ir pasiskaitinėti kitų žmonių atsiliepimus bei įspūdžius apie šalį. Pagrindinis dalykas, kurį girdėjau buvo tai, kad Tailandas yra labai patogi keliavimui šalis ir puikus įvadas į Aziją: čia tikrai gerai išvystyta ifrastruktūra (tiek, kiek ji gali būti išvystyta Azijoje), o dėl stipriai išaugusio turizmo, kontrastai tarp Europos ir Azijos kultūrų nebėra tokie ryškūs ir taip stipriai nešokiruoja. Grįžusi tik dar kartą įsitikinau, kad labai svarbu susidėlioti kelionės maršrutą pagal savo pomėgius ir poreikius ir aklai nepasitikėti net ir artimiausių žmonių rekomendacijomis, nes tavo paties įspūdis priklausys ne vien nuo to, kokia graži lankoma vieta yra. O ką Tailande MANO nuomone verta aplankyti, pamatyti ir patirti?

Jei skrendant poilsiauti į Tailandą norisi išsirinkti gražų paplūdimį ir jame praleisti dvi savaites – puiku. Tačiau man kelionės yra apie patyrimą, pažinimą ir įspūdžius, o juos susirankioti galima tik važinėjant, pasiklystant, ragaujant ir netikėtai įsiveliant bei įsiliejant į vietinių kasdienybę. Kita vertus, labai svarbu priimti šalį ir jos kultūrą tokius, kokie jie yra ir nebūti už visus vietinius geresniu europiečiu, nes tokiu atveju viskas aplinkui gali pasirodyti per daug purvina, per daug nemalonu, ar net neskanu, ko Tailande net nelabai įsivaizduoju.

Pirmoji mano kelionės dalis buvo skirta aktyviam laisvalaikiui, o konkrečiau – vandenlenčių sportui. Tad jei tau tai bent kažkiek aktualu, visai netoli Puketo oro uosto įsikūręs International Wake Park bus puiki vieta prisiminti vasarą Lietuvoje išmoktus triukus. Kadangi savaitę gyvenome pačiame parke, turėjom progą išsinuomoti motorolerius ir patyrinėti Puketą bei jo apylinkes. Dauguma man sakė – turistų Pukete tuntai, nieko gražaus, gali net nevažiuoti. Tačiau net ir man, privengiančiai turistinių vietų, tas pats Puketas pasirodė visai įdomus. Išsinuomavus motorolerį, kurio nuomos kaina čia apie 9 eurus dienai, verta nuvykti iki Monkey Hill kano, kur gyvena daugybė bezdžionių, laukiančių kol smalsūs turistai jas pamaitins, iki Wat Chalong šventyklos, Phromthep Cape apžvalgos vietos, žymiosios Big Buddha skulptūros, ar Puketo senamiesčio, kuriame bruzda daugybė smulkių prekeivių. Aplink yra ir daugybė paplūdimių: vieni jų – miesto, kiti, kiek nuošalesni ir ramesni, treti – mokami ir siūlantys aplinkui besisukiojantį personalą. Vienas tokių yra Paradise Beach, į kurį įėjimas kainuoja apie 200 batų (~6 EUR), tačiau aplink švaru, tvarkinga, o ir aplinka tikrai instagraminė. Važiuoti į mokamą paplūdimį tikrai nebuvo mūsų tikslas, apie tai sužinojom tik atvykę, tačiau ramiam poilsiui jis puikiai tiko. Bang Tao Beach taip pat bus puiki vieta poilsiui, o stebėti saulėlydį galima vienoje kavinukių, kuriose ir nebrangu, ir išties skanu.

Kita mūsų stotelė buvo Khao Sok nacionalinis parkas. Kadangi jis nuo Puketo nutolęs daugiau nei per 100 km, taupydami savo laiką rinkomės ne autobusą, o taksi. Kadangi keliavom keturiese, kelionės kaina mums nepasirodė kosminė, tačiau tikrai galima rasti pigesnių pervežimo variantų. Pirmai nakčiai Khao Sok nacionaliniame parke pasirinkom Our Jungle Camp viešbutį, kurio svečiai apsistoja unikaliuose nameliuose džiunglėse šalia upės. Nors patogumų čia kiek mažiau nei įprastuose viešbučiuose, o per sieną bėgantis driežiukas niekam nebekelia įspūdžio, tačiau patirtis – neįkainojama. Turą į Khao Sok nacionalinio parko ežerą įsigijome miestelyje: agentūrų čia nedaug, tad ir kaina visur vienoda – 2500 batų (~75 EUR) asmeniui už kelionę su visais pervežimais, plukdymais, ekskursijomis, nakvyne namelyje ant vandens bei 4 kartų maitinimu ekskursijos metu. Kelionė prasideda važiavimu iki uosto, plaukimu ežeru ir grožėjimusi gamta bei pietumis nuostabioje įlankoje, grožiu tikrai nenusileidžiančiu žymiam Phi Phi. Priklauso nuo to, kokį turą pasirinksit, bet mes po pietų leidomės į 2 valandų žygį po džiungles, grožėjomės nerealiais vaizdais ir net bridom per pelkę! Vakarop laukė įsikūrimas nameliuose ant vandens, kurie, nors ir visiškai paprasti ir be didelių patogumų, tačiau nėra nieko smagiau, kaip naktį prie namelio stebėti ryškias žvaigždes ir ryte pasitikti saulę kojas sumerkus į ežerą. Vakare leidomės į kelionę laivu, kurios metu pasisekė pamatyti laisvėje gyvenančius ir vakare nusiprausti atėjusius laukinius dramblius, o ryte, nors nematėme, tačiau puikiai girdėjome visai šalia besikarstančias bezdžiones. Tai buvo viena labiausiai įsiminusių ekskursijų visos kelionės metu ir svarstantiems, ar verta ją rinktis, siūlyčiau per daug negalvoti ir būtinai įtraukti ją į savo kelionės maršrutą.

Po nuostabių gamtos vaizdų Khao Sok nacionaliniame parke, mūsų laukė kita stotelė – Koh Phangan sala. Visą dieną praleidę skirtingose transporto priemonėse, vakare pasiekėme kelionės tikslą ir įsikūrėme nameliuose kone ant jūros kranto bei kitą rytą išsinuomavę motorolerius leidomės į pažintį su sala. Tiesa, nors kuras saloje brangesnis, tačiau tiek nuoma, tiek maistas, ar kitos prekės čia šiek tiek pigesnės nei Pukete. Sala gana aktyvi, čia daug jaunimo, jaukių kavinukių, barų bei nuostabių paplūdimių. Gyventi pasirinkome Ban Tai miestelyje, kadangi iš jo patogu greitai nuvykti iki uosto, vos už 10 min. kelio motoroleriu – puikus naktinis turgus, o ieškantiems patogios vietos darbui kompiuteriu yra ir keletas kavinių su labai skania kava. Jei jau prašnekau apie kavines ir barus, labai rekomenduoju stebėti saulėlydį jaunimo pamėgtame Amsterdam Bar, Top Rock Bar arba džiunglių apsuptyje įsikūrusiame Secret Mountain bare – garantuoju, liksi be žado. Puikaus maisto tikrai rasi Phantip Night Food Market, skaniai papusryčiausi The Fat Cat arba Beach Coconut Bowls, o išskirtinių kavinių mėgėjams tikrai patiks Koh Raham restoranas.

Kadangi sausio mėnesį beveik visi kriokliai buvo išdžiuvę, važinėjom po įvairiausius paplūdimius, kurių keliuose ne tik puikiai praleidom dieną, bet ir panorom pasilikti. Labai gražus yra Leela Beach bei jo apylinkės, iš Mae Haad paplūdimio galima nueiti, arba, jei vanduo pakilęs – nubristi iki mažos salelės, Haad Than Sadet paplūdimys, nors ir nedidelis, tačiau siūlo labai įdomius apgyvendinimo variantus kalno papėdėje, na o Ao Thong Nai Pan Noi paplūdimyje bus kiek mažiau žmonių, o ir viešbučių pasirinkimas, norintiems gyventi ant jūros kranto – tikrai nemažas. Bet didžiausią įspūdį mums paliko Bottle beach paplūdimys, kuriame užsisakėme kambarį namuke pačiame paplūdimyje ir praleidę vieną naktį, nusprendėme pasilikti dar dviem. Paplūdimys nedidelis, tačiau nuvažiavimas iki jo yra neįtikėtinai nepatogus ir net pavojingas, todėl turistų čia nedaug, o tie, kurie atkeliauja čia dienai, dažniausiai atplaukia vandens taksi. Tačiau atmosfera puiki, aplink yra keletas kavinių, vietų, kuriose galima pasidaryti masažą ir nėra ryšio – tikrų tikriausias atsijungimas nuo pasaulio garantuotas. Na o ieškantiems veiklos galima užsikarti į Bottle Beach apžvalgos vietą, iki kurios laukia netrumpas ir ne itin saugus kelias, tačiau vaizdai – verti milijono. Koh Phangan sala žavi nuostabia gamta, vingiuotais keliukais, paplūdimiais ir bendra atmosfera – visi čia atsipalaidavę, niekur neskuba, vakarais bruzda turgūs ir barai, o ieškantys daugiau nuotykių gali rinktis jėgos aitvarų sportą, vandens motociklus arba ekskursijas į Ang Thong nacionalinį parką ar Ko Thao salą.

Kita ir jau paskutinė mūsų stotelė buvo Bankokas. Keltu kėlėmės iki Surat Thani, važiavom į oro uostą ir skridome tiesiai į Bankoką. Tailande labai patogu yra tai, kad praktiškai visur galima nusipirkti bendrus bilietus iki reikiamo taško, jei nuvažiuoti iki jo reikia daugiau nei vienos transporto priemonės. Taip ir čia: kasoje nusipirkome bilietą į keltą bei autobuso bilietą iki Surat Thani oro uosto – belieka sekti ten, kur tau pasako. O ir vyksta visuomet viskas be didesnių trikdžių. Atskridus į Bankoką mus pasitiko didžiulis šurmulys, kamščiai ir miesto karštis, kurio saloje taip stipriai nebejutome. Miestas milžiniškas, neturi kažkokio konkretaus centro, todėl viešbutį rinkomės pagal tai, kad šalia būtų skytrain (kaip metro, tačiau traukinys nevažiuoja po žeme) stotelė, o visi mūsų norimi pamatyti obejktai mieste nebūtų labai stipriai nutolę nuo viešbučio ir patogiai pasiekiami. Prieš kelionę girdėjau ne vieną žmogų sakant, kad Bankokas jam nepatiko, mat miestas milžiniškas, nešvarus ir daugiau nei vieną dieną ten nėra ką veikti. Bankoke praleidau 4 pilnas dienas ir galėčiau pasakyti, kad miestas neįtikėtinai įdomus, spalvingas ir būtent ta vieta, kur galima pamatyti matyt didžiausius Tailando kontrastus.

Pirmą dieną Bankoke paskyrėm šventykloms ir pagrindinėms turistinėms vietoms. Aplankėm Grand Palace karališkuosius rūmus, kurie išties palieka labai didelį įspūdį. Buvom ir Wat Pho arba kitaip, gulinčios Budos šventykloje, kurioje galima išvysti 46 metrų ilgio auksu dengtą įspūdingą Budos skulptūrą. Nebūčiau pagalvojusi, kad ji toookio įspūdingo dydžio! Na o vėliau, už 4 batus, vandens taksi persikėlėm į kitą upės pusę, kur stūkso žymioji Wat Arun šventykla. Įspūdingos architektūros, laiptų terasomis ir balkonais dekoruota šventykla tikrai palieka įspūdį. Grįžus atgal į kitą upės pusę, galima pasivaikščioti prieplauka ar prisėsti vienoje kavinių, iš kurių leidžiantis saulei atsiveria nuostabus vaizdas į šventyklą. Tačiau mes savo vakarą praleidom tarp turistų pagarsėjusiame Khao San Road, kuris dienos metu primena įprastinį turgų su krūva skirtingų prekeivių siūlančių drabužius, suvenyrus ar maistą, o vakare, barams pagarsinus muziką ir į gatvę išsinešus stalus, virsta keliautojų mėgstama pasilinksminimo vieta. Ieškantiems triukšmingų barų ir nakties linksmybių čia tikrai patiks.

Antrą dieną keliavom aplankyti Erawan muziejaus, kuris nuotraukose atrodė įspūdingai, tačiau toli gražu neprilygo tam, ką pamatėme gyvai. 2003-iaisiais metais duris atvėręs muziejus saugo brangiausius meno kūrinius ir žavi išskirtiniu dekoru bei didžiuliu pastato viršuje stovinčiu trigalviu drambliu. Kadangi turėjome laiko ir galėjom sau leisti niekur per daug neskubėti, popietę praleidom Lumpini parke, kuriame galima ne tik ramiai pasimėgauti gamta sėdint ant pievelės, pasiplaukioti vandens dviračiais, pamatyti daugybę sportuojančių žmonių, bet ir sutikti pro šalį praeinantį milžinišką driežą. Na o vakare keliavom į Chinatown kinų kvartalą, kuris neįtikėtinai sužavėjo! Daugybė, žmonių, kvapų, spalvų ir skonių – čia galima rasti kone viską. Kinų kvartalas nėra labai mažas, tačiau kiekvienas kampelis labai įdomus ir tikrai vertas ilgesnio pasivaikščiojimo po jį. Kadangi gatvės maistas yra labai didelė tajų kultūros dalis, likusį vakarą skyrėm įvairiausių patiekalų ragavimui – čia galima gauti visko nuo bandelių, keptos pekino anties, iki puikaus ant grilio kepto omaro.

Priešpaskutinę kelionės dieną leidomės į ekskursiją į Mae Klong turgų ant traukinio bėgių bei į žymųjį Damnoen Saduak turgų ant vandens. Nors esam savarankiški keliautojai ir ne itin mėgstam suorganizuotus turus, tačiau šie turgūs nuo Bankoko nutolę per 100 kilometrų, o turint omenyje, kiek skirtingų transporto priemonių reikia pakeisti turo metu – sudėliota ekskursija buvo paprasčiausias turas pamatyti viską iš kaip galima arčiau. Nors turistų čia išties daug, tačiau tajai, prisitaikydami prie to ir pardavinėdami pigius suvenyrus, tuo pačiu neišduoda savęs ir savo kultūros bei pardavinėja savo prekes turguose taip pat, kaip tai darydavo jų tėvai ar seneliai. Turgus ant bėgių unikalus tuo, kad traukiniui artėjant link stoties, visi prekeiviai nuo bėgių patraukia prekystalius, o vos jam pravažiavus – viskas grįžta į savo vietas. Traukinys per turgų pravažiuoja 8 kartus per dieną, tad ir be prekybos žmonėms yra ką veikti. Na o Damnoen Saduak turgus ant vandens yra kone seniausiais ir didžiausias, prekeivių čia labai daug ir kiekvienas jų tikrai ras ką tau pasiūlyti. Nuo drabužių, iki suvenyrų, nuo vietinio maisto kavinių, iki pačioje valtyje gaminamų delikatesų. Pamatę kaip vyksta prekyba ant vandens bei traukinio bėgių, grįžę į miestą atsikvėpėme ir keliavome pasigrožėti miesto panorama iš baro ant stogo. Kadangi Bankoke dangoraižių netrūksta, daugumos jų paskutiniuose aukštuose yra įsikūrę restoranai ir barai. Būtent pabuvojęs tokiame bare ir vėliau nusileidęs žemyn supranti, kokie dideli kontrastai susitinka šiame mieste.

Paskutinę dieną skyrėm pasivaikščiojimui po žymųjį Chatuchak savaitgalio turgų, kuriame galima nusipirkti VISKĄ. Ir kai sakau viską, turiu minty, kad tikrai viską. Drabužiai, aksesuarai, indai, namų apyvokos reikmenys, maistas, suvenyrai – čia tikrai rasi viską, ką norėtum parvežti artimiesiems lauktuvėms ar nusipirkti sau. Turguje galima ir pavalgyti, o desertui siūlau išmėginti populiarų Mango Sticky rice patiekalą bei kokosinius ledus – neabejoju, apsilaižysi pirštus. Pasivaikščioję po turgų ir pasirūpinę lauktuvėmis, nusprendėme saulę palydėti viename iš rooftop barų. Kadangi Vilniaus kamščiai prieš Bankoko kamščius yra kone ramus pasivaikščiojimas parke ir į norimą barą būtume nespėję, saulėlydžiui pasirinkome vakar lankytą Octave barą Marriott Hotel Sukhumvit viešbutyje, kuriame įprastos kokteilių kainos prasideda nuo 500 batų (~15 EUR), tačiau iki 19 valandos galima pataikyti į Happy Hour, kuomet kokteiliai kainuoja pusę kainos. Paskutinei vakaro stotelei ir atsisveikinimui su Bankoku pasirinkome Lebua at State Tower viešbutį, kuriame buvo filmuotas žymus Holivudo filmas „Pagirios Tailande”. Apsilankymas 64-ame viešbučio aukšte įsikūrusiame rooftop bare yra nepigus, mat norint po jį pasivaikčioti yra gražiai paprašoma užsisakyti kažką iš meniu, o pigiausias kokteilis čia kainuos apie 35 EUR. Kadangi pagalvojome, kad tai paskutinis mūsų vakaras Tailande ir tokią akimirką norisi paminėti, užsisakėme specialiai filmo komandai sukurtą kokteilį „Hangovertini”, kuris, pridėjus visus mokesčius, kainavo beveik 40 EUR. Kai pagalvoji – kaina kosminė. Tačiau iš baro atsiveriantys vaizdai ir bendra atmosfera atperka kiekvieną centą.

Na ir pabaigai, dalykai, kuriuos mano nuomone vertėtų žinoti keliaujant į Tailandą:

  • Tai nėra tokia pigi šalis, kaip visi ją pristato. Žinoma, galima nuolatos valgyti turguose ir nesileisti į ekskursijas, tačiau norint pilnai pažinti šalį, kainuos tiek maistas, tiek transportas, tiek išvykos. Žinoma, kainos mažesnės nei Lietuvoje, kartais net gerokai, tačiau tikėtis, kad trijų savaičių atostogos su skrydžiais ir viešbučiais kainuos iki 1000 eurų, būtų gana naivu.
  • Kraunant lagaminą ar kuprinę atsimink, kad greičiausiai nepanešiosi nei pusės tų drabužių, kuriuos jau susikrovei. Trijų savaičių atostogoms su savimi vežiausi nedidelį rankinį lagaminą bei kuprinę ir tikrai turėjau daiktų, kurių nepanaudojau. Pilnai užteks poros šortų, keletos palaidinių, vieno puošnesnio rūbo, maudymosi kostiumėlio ir svarbiausia – patogios avalynės. Jei dar neturi patogių turistinių basučių – labai rekomenduoju jas įsigyti.
  • Jei matai, kad nuo taško A iki taško B yra 100 km, negalvok, kad juos nuvažiuosi per valandą-dvi. Tailande viskas vyksta daug lėčiau. Kelionei rinkdamasis autobusus gali užtrukti ir 5 valandas, o į kai kurias vietas paskutiniai autobusai išvyksta 13 ar 15 valandą dienos. Todėl siūlau labai gerai įsivertinti galimybes.
  • Nepamiršk apsaugos nuo saulės ir negalvok, kad tai įprastinis patarimas, tinkantis visoms saulėtoms atostogoms – Azijos saulė tikrai nėra labai draugiška, todėl apsauginis kremas su bent SPF30 filtru yra būtinas.
  • Nepamiršk būti atviras, šypsotis vietiniams, tačiau neprarasti budrumo, nebijok pasiklysti ir pažinti nematytų vietų, nebijok ragauti gatvės maisto, nes būtent jis yra skaniausias. Iki soties prisivalgyk šviežių vaisių, nes jų skonis čia nerealus!

Tekstas ir nuotraukos Makaliaus komandos narės Aistės Svarauskaitės

daugiau įspūdžių asmeninėje Instagram paskyroje: https://www.instagram.com/mondayjazz/

Makalius rekomenduoja: lankytinos vietos Kroatijoje, Rijekos regione

$
0
0

Nenuilstantys saulės spinduliai, vanduo, savo šiluma kviečiantis maudynėms, nuostabūs tyvuliuojantys ežerai ir didingi, įdomias istorijas bei legendas slepiantys senoviniai miestai – visa tai į Kroatiją kasmet pritraukia daugybę smalsuolių iš viso pasaulio. Šalis turistams siūlo žavingus gamtos kampelius ir puikius kurortus poilsiui. Tai lietuvių ypač mėgstama atostogų kryptis, į kurią dauguma leidžiasi keliaujant automobiliu arba autobusu. Visgi, jau nuo šio pavasario, Kroatija taps lengviau ir pigiau pasiekiama ir lėktuvu! Nuo gegužės mėnesio pradedami vykdyti tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos net į keletą Kroatijos miestų. Vienas iš jų – Rijeka. 🇭🇷🍷

Šis miestas įsikūręs šiaurinėje Dalmatijos dalyje, skalaujamas Adrijos jūros. Tai vienas svarbiausių šalies uostų, mieste yra net kelios laivų gamybos vietos, veikia jūreivystės bei istorijos muziejus ir netgi aukštoji jūreivystės mokykla. Sakoma, jog šis miestas primena Veneciją, o ypatingai tuo, jog yra garsus dėl čia kasmet vykstančių festivalių. Vienas iš jų – Rijekos karnavalas, sausio-vasario mėnesiais nuaidintis per visą regioną. Šios šventės metu, daugybė spalvingai apsitaisiusių kaukėtų vietinių ir miesto svečių, žygiuoja Rijekos gatvėmis. Festivalio metu taip pat vyksta įvairūs koncertai, pasirodymai, parodos ir kt. Be to, Rijeka paskelbta 2020 metų Europos kultūros sostine, tad, manau, įdomių renginių šiais metais vyks daugybė!

Ką verta nuveikti, pamatyti Rijekoje?

Paplūdimiai

Žinoma, būtina užsukti į paplūdimius pasimėgauti saule ar tiesiog pasivaikščioti. Čia maudymosi sezonas prasideda jau pavasarį ir tęsiasi iki pat rudens. Rijekos paplūdimiai apdovanoti „Mėlynąja vėliava“, išsiskiria savo uolėtumu ir vandens skaidrumu – patikėk, pamatysi visus, net smulkiausius jūros gyventojus!

  • Pagrindiniai miesto paplūdimiai – Ploče ir Kostanj;
  • Į rytus nuo miesto centro esantys paplūdimiai – Sablicevo, Glavanovo, Grčevo.
  • Į vakarus nuo miesto centro plytintys paplūdimiai – Igralište, Ploče, Bivio, Skalete, Kostanj Bay, Preluk, Kantrida.

Istorinė Rijekos pusė

  • Užsuk į Rijekos rotušę – čia kadaise buvo augustinų vienuolynas, pastatytas dar XIV amžiuje.
  • Apsilankyk Gubernatoriaus rūmuose – čia veikia jūrų ir istorijos muziejus, kuriame galėsi susipažinti su povandeniniu pasauliu. Muziejuje eksponuojami įvairiausi laivų modeliai bei jūrininkų įranga.
  • Keliauk pasigrožėti išlikusiomis miesto bažnyčiomis – Mergelės Marijos ėmimo į dangų, Trsato Dievo Motinos, Kapucinų.
  • Praeik pro Romėnų arką, kuri buvo laikoma Rijekos miesto vartais. Deja, išlikę tik jos griuvėsiai.
  • Pasimėgauk ramybe ir šiam kraštui nebūdinga architektūra Rijekos katedroje – XVII a. iškilusi Rijekos miesto globėjo Šv. Vito katedra, savo formomis (apjuosta kolonomis ir uždengta kupolu) nebūtinga šioje Europos dalyje, taip pat puošta baroko ir gotikos detalėmis.
  • Klaidžiodamas Rijekos centre tikrai iš toli pamatysi ryškų geltoną miesto bokštą, beveik pusantro šimto metų gyventojams rodantį laiką.
  • Pasigėrėk Modello rūmas – tai 1885 m., buvusio Adamichev teatro vietoje iškilęs ištaigingas pastatas. Tuo metu šie rūmai tarnavo kaip dalis Rijekos banko, jo fasadas išsiskyrė puošnumu ir turtingais vėlyvojo renesanso bei baroko dekoro elementais. Dabar viešoji Rijekos biblioteka naudoja pirmąjį pastato aukštą.
  • Būtina užkilti į Trsat pilies kalvos viršūnę – tai aukštai įsitaisiusi, XIII a. viduramžiška pilis, kuri XIX a. buvo rekonstruota ir renovuota. Šiandien pilis praturtinta naujomis erdvėmis – įrengta vizualiųjų menų galerija, vasarą vyksta koncertai po atviru dangumi, mados pasirodymai, literatūros vakarai. Nuo pilies kalno atsiveria graži panorama, tad nepatingėk užkopti į viršų!

Kitos pramogos Rijekoje

  • „Peek & Poke“ kompiuterių muziejus – pirmasis kompiuterių muziejus visoje šalyje, atidarytas 2007 metais, lankytojus pasitinkantis eksponatais, sukurtais nuo septintojo dešimtmečio. Muziejuje galima išvysti daugiau nei 2000 įvairiausių kompiuterių ir kitų vaizdo bei garso eksponatų. Miesto centre įsikūręs „Peek & Poke“ yra vienas iš 5 pirmųjų pasaulio muziejų, supažindinančių su technologijų praeitimi. Tad jeigu domiesi tokiais išradimais ir jų istorijomis, vaikščiodamas Rijekos centre nepraleisk ir šios lankytinos vietos!
  • Korzo gatvė – judri pagrindinė miesto gatvė. Čia šurmuliuoja daugybė turistų ir vietinių, įsikūrusios parduotuvės, barai bei kavinės, skamba gatvės artistų muzika.
  • Astronomijos centras – tai pirmas ir vienintelis astronomijos centras visoje šalyje, kurį sudaro planetariumas ir observatorija, įsikūręs ant Šv. Kryžiaus kalvos. Pastatas iškilo Antrojo pasaulinio karo metu, 1941 m., kaip karinė tvirtovė. Astronomijos centras įsikūręs mieste (ne taip, kaip daugelyje kitų šalių, dažniausiai už miesto ribų), tad jį galima nesunkiai pasiekti ir viešuoju transportu, o nuo kalvos atsiveria graži panorama, ypatingai vakare, sužibus miesto šviesoms. Vasarą, kiekvieną ketvirtadienį, 20 val., specialiai turistams rodomas filmas anglų kalba ir vyksta dangaus stebėjimo seansai per teleskopą kiekvieną šeštadienį 22 val. Tikslesnę Astronomijos centro renginių informaciją rasi ČIA.
  • Rijekos centrinis turgus – pagrindinis miesto turgus buvo pastatytas dar XIX amžiaus pabaigoje, visai netoliese jūros. Statybos prasidėjo dėl žvejų, kuriems čia neblogai sekėsi sugauti laimikius. Iš pradžių žuvis buvo parduodama šioje vietoje, po atviru dangumi, vėliau pastatyta prekyvietė. Palaipsniui turgus išsiplėtė, atsirado pastatai, skirti ir kitų maisto produktų prekybai, o architektas jų fasadus papuošė daržovių, vaisių detalėmis, ant žuvies turgaus atvaizdavo povandeninio pasaulio gyvenimą.

Netoliese Rijekos miesto

Opatija

Vienas prabangiausių kurortų šiaurinės Adrijos pakrantėje, vadinamas Kroatijos rivjeros perlu, išsiskirianti žavinga architektūra ir subtropiniu klimatu. Už XIV a. vienuolyno (šiuo metu Šv. Jokūbo bažnyčia), Učkos kalno papėdėje pradėjęs kurtis kurortinis miestelis pavadintas abatijos garbei – Opatija. Kadaise čia žiemodavo Austrijos-Vengrijos imperijos turtingieji, tad kurortas greitai išpopuliarėjo ir vis labiau plėtėsi. Miestelio parke galima pamatyti išlikusią Villa Angiolina, kurioje ilsėdavosi imperatoriai. Opatijoje vis dar veikia istoriniai viešbučiai, mažai tepasikeitę nuo pat jų pastatymo prieš daugiau nei 100 metų, taip pat, žinoma, galima apsistoti ir moderniuose, prabangiuose buotique stiliaus viešbučiuose – į kurortą atkeliauja ne viena pasaulinio lygio garsenybė. Kurortas garsėja ir kaip įvairių grožio, sveikatinimo procedūrų vieta.

Opatija išsiskiria subtropiniu klimatu, čia daug šilčiau nei kitose Kroatijos vietose, miestą užstoja kalnai. Toks klimatas leidžia vešėti ir įvairiems egzotiniams augalams – čia žydi japoniškos kamelijos, palmės, magnolijos ir kt.

Miestelyje driekiasi ilgas takas, promenada „Lungo Mare“ (apie 12 km), kuriuo galima smagiai pasivaikščioti palei Adrijos jūros pakrantę. Visai čia pat išvysite ir restoranus, parduotuvėles, barus, jachtų prieplaukas, teniso kortus. Taip pat aplankykite Šv. Jokūbo neoromaninio stiliaus bažnyčią, buvusį vienuolyną, pasivaikščiokite parke prie imperatorių Angiolina vilos.

Jeigu į šį kurortą užklysite žiemą – gruodžio pradžioje čia vyksta šokolado festivalis, pavasarį, kovo mėnesį – kavos šventė, o vasarą, dar nuo imperatorių laikų, organizuojami įvairūs muzikos festivaliai.

Lovranas

Opatijos rivjeroje, vos keleto kilometrų atstumu nuo Opatijos miestelio įsikūręs vienas seniausių kurortų, puikiai tinkamas norintiems ramių atostogų. Jaukus senamiestis, kavinukės, restoranai, nuostabūs paplūdimiai, kalnai, pušynai ir malonus klimatas – šis viduramžiškas miestelis tikras atostogų sinonimas! Kurorto pavadinimas kilo nuo lauramedžių, jų, kaip ir vyšnių, rožių bei kaštainių Lovrane gausu. Labiausiai dėmesį traukiantis lankytinas istorinis objektas šiame miestelyje – IV a. Šv. Jurgio bažnyčia su ryškiu geltonu bokštu. Paplūdimiai čia smulkaus žvyro, pakrantės uolėtos. Kadangi kurortas labai žalias, čia vyksta kaštainių bei vyšnių šventės.

Krk sala

Sala, esanti visai netoliese Rijekos miesto, su žemynine Kroatijos dalimi sujungta tiltais. Tai didžiausia sala Adrijos jūroje, keliautojus žavinti vaizdingomis įlankomis, įspūdingais paplūdimiais bei kraštovaizdžiu, istorija alsuojančiais miestais. Pagrindinis salos miestas, gavęs tokį patį pavadinimą Krk, didžiuojasi gražiu senamiesčiu, kuriame matomas čia kadaise viešėjusių ir žemes valdžiusių venecijiečių palikimas bei kiti, įtaką padarę laikotarpiai. Paplūdimiai Krk mieste taip pat išskirtiniai – vieni akmenuoti, kiti su uolėtais krantais ar net ant aukštų skardžių.

Vakarui miesto centre, Krk gali pasiūlyti nemažai barų bei restoranų, čia gana aktyvus naktinis gyvenimas. Pagrindiniame salos mieste taip pat galima ištyrinėti istorinį senamiestį, paragauti gardžių jūros gėrybių patiekalų ir paskanauti vietinio vyno, pasimėgauti saule paplūdimiuose, apžiūrėti išlikusius viduramžių įtvirtinimus bei gražų uostą, iš kurio vykdomos įvairios ekskursijos laivais.

Atostogų metu Krk saloje galima apsilankyti ir kituose, turistų mėgiamuose Punatos, Vrbniko bei Baškos miestuose.

Makalius pataria: kaip iš oro uosto nuvykti į Eilato kurortą Izraelyje

$
0
0

Dar 2015-aisiais metais pakviečiau tave poilsiauti saulėtame Iraelio kurorte Eilate, kuris labai greitai tapo didžiuliu hitu! Kone visus metus šviečiančia saule, Raudonosios jūros povandeniniu pasauliu ir neatrastomis vietomis žavintis kurortas gali tapti puikia atostogu kryptimi tuomet, kai poilsiauti Europoje jau per vėsu, o į Egiptą važiuoti nebesinori. Kadangi kryptis ne tokia pažįstama kaip Paryžius, Roma ar Barselona, kyla nemažai klausimų apie tai, kaip nuo naujojo Ramon oro uosto nusigauti iki paties kurorto. Tad nusprendžiau surinkti informaciją apie tai, kaip galėsi tai padaryti greitai ir patogiai.

Naujas, 2019 metais atidarytas Ramon oro uostas yra įsikūręs už 18 km nuo Eilato kurorto centro ir yra visai netoli Jordanijos ir Egipto sienos, jei, vis dėl to, nuspręstum poilsiauti ne Izraelio teritorijoje. Taigi, kaip nukakti į Eilatą? Aišku, pirmiausiai tiesioginiu skrydžiu atskrendam į Ramon oro uostą su pigių skrydžių kompanijos Wizzair lėktuvu. O tada? Tada ieškom autobuso, vežančio keleivius iš oro uosto į išsvajotąjį kurortą. Kelionė paprastu autobusu yra gana draugiška kišenei, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad autobusai važiuoja 4-iais skirtingais maršrutais, todėl reikia išsirinkti tau tinkamą. Keliones vykdo kompanija Egged, o autobuso bilietas kainuoja 4,20 šekelių (apie 1,1 euro). Bilietą gali nusipirkti grynaisiais pinigais arba banko kortele aparatuose, esančiuose oro uoste.

Autobusų maršrutai:

Numeris 30: autobusas veža iki Tabos (Egipto) pasienio punkto, pravažiuoja pro centrinę Eilato autobusų stotį (važiuoja kas 20-30 minučių).

Numeris 31: nuveža iki šiaurinių Eilato rajonų (važiuoja tik nuo 17:15 iki 22:15 val).

Numeris 32: nuveža iki pietinių Eilato rajonų (važiuoja tik nuo 17:15 iki 22:15 val).

Numeris 50: nuveža iki pagrindinės viešbučių alėjos, besidriekiančios palei Raudonosios jūros krantą (važiuoja kas 20-30 minučių).

P.S. Kelionė iki Eilato turėtų trukti apie 15 minučių, nes pagrindinis greitkelis iki miesto buvo praplatintas.

Kelionė taksi

Gali keliauti taksi, kurie, kaip ir visada, lūkuriuoja prie oro uosto. Tiesa, tai bus gana brangu. Kelionės kaina iš Ramon oro uosto į Eilatą turi fiksuotą kainą. Dienos metu tokia kelionė kainuos 84 šekelius ( apie 22 eurus), nakties metu ir savaitgaliais tokia kelionė kainuos 95 šekelius (apie 26 eurus). Į šią kainą neįskaičiuotas bagažas, tad didelė tikimybė, kad keliaujant su dideliu lagaminu, už jį teks prisimokėti paplidomai. Tačiau labai dažnai viešbučiai, kuriuose ketini apsistoti, gali siūlyti pervežimo paslaugas, todėl siūlau jomis pasidomėti iš anksto.

Lankytinos vietos Albanijoje: ką privalai pamatyti per atostogas?

$
0
0

Albanija neretai yra vadinama viena gražiausių Balkanų pusiasalio šalių. Ir tikrai ne veltui! Šalis gali pasigirti net 290 saulėtų dienų per metus, o klimatas puikiai tinka tiems, kurie nemėgsta alinančio karščio. Albanija sparčiai populiarėja tarp keliautojų iš Lietuvos ir jei tu esi vienas iš jų, todėl net neabejoju, kad jau pradėjai domėtis, ką pamatyti ir aplankyti atostogų metu. Štai keletas svarbiausių lankytinų vietų Albanijoje, kurios tikrai paliks įspūdį!

Gražiausi Albanijos paplūdimiai

Albanijos paplūdimiai yra vadinami vienais gražiausių ir švariausių Europoje, todėl gali neabejoti, kad kampelį ramiam smėlėtam poilsiui tikrai surasi.

Drymades paplūdimys

Šalia Dhërmi kaimelio esantis Drymades paplūdimys vadinamas vienu gražiausių visoje šalyje. Mažoje įlankoje esantis paplūdimys yra padalintas didelio akmens į dvi dalis, kurių vienoje paplūdimys akmenuotas, o kitoje – smėlėtas. Paplūdimys nėra pripildytas žmonių net ir vasaros metu, todėl puikiai tiks ramiam poilsiui.

Livadhi paplūdimys

Šalia Himara kaimelio yra keletas paplūdimių, tačiau Livadhi – labiausiai mėgstamas turistų. Iš tolo baltuojanti įlanka yra apsupta alyvmedžių, o vanduo čia yra neįtikėtino skaidrumo.

Borsh paplūdimys

Tai didžiausias paplūdimys Albanijoje, besitęsiantis net 7 kilometrus. Apsuptas aukštų kalnų, alyvmedžių giraičių paplūdimys, nepaisant jo grožio ir dydžio, yra išties turistų ne itin lankomas paplūdimys. Taip yra todėl, kad pakrantėje yra įsikūrę daug alyvmedžių ūkių, todėl turistinių objektų statyba čia dar nėra stipriai prasidėjusi.

Ksamil paplūdimys

Šalia Sarandos yra Ksamil paplūdimys – vienas geriausių paplūdimių šalyje. Dėl savo išskirtinio grožio jis neretai pavadinamas Jonijos perlu. Paplūdimys įsikūręs įlankoje, apsuptoje trijų mažų salelių, į kurių kiekvieną galima nuplaukti pačiam, arba su valtele. Ši vieta labai mėgstama turistų, o ypač rugpjūtį – jų būna tikrai labai daug.

Ką dar verta aplankyti Albanijoje?

Škoderio miestas ir Škoderio ežeras

Tai vienas iš seniausiai apgyvendintų Albanijos miestų ir vienas seniausių Europos miestų, itin svarbi kultūrinė ir istorinė vietovė. Negana to, Škoderis įsikūręs kalnų papėdėje, tad vaizdai išties neįtikėtini. Šiame mieste verta pamatyti didžiausią Balkanų katalikų katedrą, naują musulmonų mečetę bei stačiatikių cerkvę. Šalia galima rinktis ir daugybę lauko pramogų: plaukiojimą kanojomis, plaukiojimą, paukščių stebėjimą.

Ohrido ežeras

Šis ežeras priklauso ne tik Albanijai, bet ir kaimyninei Makedonijai. Ežeras yra 693 m aukštyje virš jūros lygio, ilgis kiek daugiau nei 30 km, o plotis siekia beveik 15 km. Tai – giliausias ir seniausias Balkanų ežeras. Ežero pakrantėse įkurti paplūdimiai, ežere plaukioja laivai, taip pat čia žvejojama. Ežero pakrantės yra įtrauktos į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Koman ežeras

Netoli nuo Škoderio miesto, šalies šiaurėje plyti Koman ežeras. Tai nėra natūraliai gamtos suformuluotas vandens telkinys – tai dirbtinis rezervuaras pastatytas komunizmo metais. Nepaisant to, Koman ežeras siūlo vienas gražiausių panoramų. Geriausias dalykas, ką gali čia padaryti – užsisakyti turą laivu ir pasigrožėti vaizdais iš jo.

Albanijos sostinė Tirana

Tirana yra Albanijos sostinė, garsėjanti viduramžių prekybine gatvele ir istorijos muziejumi. Čia taip pat galima aplankyti Gamtos mokslų ir Archeologijos muziejus. Tiranoje gyvena apie 500 tūkstančių žmonių. Pats miestas nuo seno yra tapes šalies kultūriniu ir istoriniu centru, tad lankantis Albanijoje būtina aplankyti ir sostinę!

Beratis

Vienu gražiausių Balkanų pusiasalio miestu tituluojamas Beratis – UNESCO globojamas miestas, išsaugojęs autentišką osmanų architektūrinį palikimą. Čia stovi nuostabūs Kalos rūmai (13 a.), daugybė Bizantijos bažnyčių, osmaniškųjų mečečių. Svečiuojantis Beratyje verta paragauti regioną garsinančių figų ir alyvuogių. Miestas yra vadinamas tūkstančių langų miestu, kadangi daugybė pastatų yra su mažais, gražiais langais.

Saranda

Saranda kurortas yra įsikūręs šalies pietinėje dalyje, netoli sienos su Graikija. Čia didžiąją metų dalį vyrauja puikus klimatas, per metus suskaičiuojama 290 saulėtų dienų. Lankantis šiame kurorte rekomenduojama paragauti tradicinių koldūnų su špinatais, mėsa arba sūriu.

Gjirokastra

Gjirokastra miestas yra žinomas dėl įspūdingos Oromanų architektūros palikimo bei vietos, kurioje jis yra įsikūręs – snieguotų kalnų viršūnių apsuptyje Drino slėnyje. Dažnai šis Gjirokastra yra vadinamas „Akmenų miestu”, mat gatvės yra grįstos akmenimis, čia stūkso pilis, o turistai labai mėgsta 19 amžiuje pastatytą Zekate namą, kuris yra laikomas pirmuoju Otomanų architektūros pavyzdžiu mieste.

Atostogos Albanijoje: ką turėtum žinoti, kad nenusiviltum atostogomis

$
0
0

Albanija neretai vadinama viena gražiausių Balkanų pusiasalio šalių ir yra sparčiai tarp keliautojų populiarėjanti atostogų kryptis. Šalis garsėja labai gražia gamta, paplūdimiais ir nuostabiu istoriniu palikimu, su kuriuo galima susipažinti atostogų metu. Turizmui šalyje dar tik įsibėgėjant, galima mėgautis ramiu poilsiu bei susipažinti su gražiausiais kampeliais.

Maudynės ir paplūdimiai: ką reikėtų žinoti

Albaniją galima pavadinti tikra paplūdimių šalimi. Čia jų yra labai daug, jie vieni švariausių Europoje, o juos supa nuostabaus grožio gamta. Dauguma paplūdimių yra smėlėti, todėl puikiai tiks tiek smagioms maudynėms, tiek tingiam pasivartymui prieš saulę. Kai kurie jų – sunkiau pasiekiami, tačiau verti kiekvienos vargo, keliaujant iki jo, minutės, o kiti – nors ir lengvai pasiekiami, rečiau lankomi turistų.

Žymiausi ir turistų mėgstamiausi paplūdimiai Albanijoje:

Drymades paplūdimys

Nors Drymades paplūdimys yra atokesnis ir patekimas iki jo nėra pats paprasčiausias, tačiau jis vadinamas vienu gražiausių visoje šalyje. Paplūdimys padalintas į dvi dalis, kurių viena yra akmenuota, o kita padengta smulkiu ir minkštu smėliu.

Livadhi paplūdimys

Livadhi paplūdimys yra labai mėgstamas turistų. Jau iš tolo baltuojanti įlanka, kurią supa alyvmedžių giraitės kone kviečia užsukti ir smagiai praleisti dieną. O ir vanduo čia yra neįtikėtino skaidrumo!

Ksamil paplūdimys

Ksamil paplūdimys neretai vadinamas vienu geriausių visoje šalyje. Dėl savo įdomios vietos ir struktūros jis yra itin mėgstamas keliautojų. Jonijos perlu dėl savo išskirtinio grožio vadinamas paplūdimys yra įsikūręs įlankoje, kurią supa trys mažos salelės į kurių kiekvieną galima nuplaukti pačiam arba su valtele.

Klimatas

Klimatas Albanijoje puikiai tinka tiems, kurie mėgsta šiltas atostogas, tačiau vengia alinančio karščio. Šalis gali pasigirti net 290 saulėtomis dienomis per metus, todėl poilsiauti čia gali kone visus metus. Vasaros metu, nuo gegužės iki spalio galėsi džiaugtis saulės voniomis bei maudynėmis, o žiemos metu – pavasariškais orais bei galimybe neskubant susipažinti su gražiausiais šalies architektūriniais paminklais bei kultūriniais objektais. Vasaros metu oro temperatūra siekia 25-28 laipsnius šilumos, žiemos metu – 7-14 laipsnių šilumos.

Orai Albanijoje

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
Oras 12 °C 13 °C 14 °C 18 °C 22 °C 25 °C 28 °C 28 °C 26 °C 22 °C 17 °C 13 °C
Vanduo 14 °C 14 °C 14 °C 15 °C 18 °C 22 °C 24 °C 25 °C 23 °C 21 °C 18 °C 16 °C

Tirana

Albanijos sostinė Tirana yra vienas tų miestų, kurių nepraleidžia praktiškai nei vienas atvykęs čia atostogų. Tirana yra įsikūrusi už 30 km nuo jūros krantų, vienoje pusėje ją supa kalnai. Iki 1920-ųjų, kai Tirana buvo paskelbta Albanijos sostine, miestas nebuvo itin svarbus, bet šiandien tai svarbus kultūrinis, politinis taškas, kuriame galima susipažinti ne tik su šalies kultūra, bet ir pamatyti daugybę išskirtinės architektūros pastatų, ar aplankyti ne vieną jaukia kavinukę, kurių daugumą sukuria išskirtinę atmosferą. Keliautojai, kurie domisi kultūra ir istorija, turėtų aplankyti mieste esančius muziejus, Skanderberg aikštę, Et’hem Bey mečetę su laikrodžio bokštu.

Įdomu:

  • Albanijoje žmonės labai mėgsta vaikščioti. Ir ne šiaip išeiti pasivaikščioti: šalyje yra toks dalykas kaip xhiro, oficialus vakaro pasivaikščiojimas kai gyventojai išeina pramankštinti kojų ir pabendrauti su kaimynais. Daugelyje miestų mašinų keliai net būna kai kuriomis valandomis uždaromi.
  • Kai albanai su tavim sutinka, jie sukioja galvą į šonus, o kai nesutinka – palinksi. Taip kad „taip” reiškia „ne”, „ne” reiškia „taip”.
  • Didžioji dalis albanų yra musulmonai, apie 17% gyventojų yra katalikai, o likusieji praktikuoja įvairias kitas religijas.
  • 1991 metais žlugus komunizmui, Albanijoje gyveno 3 milijonai žmonių, o mašinų visoje šalyje buvo tik 3000. Jas galėjo turėti ir naudotis tik politikos veikėjai. Dabar mašinų šalyje yra daug daugiau, tačiau albanai iki šių dienų yra laikomi vienais blogiausių vairuotojų pasaulyje. Todėl mašinų nuomotis dėl chaotiško eismo čia nerekomenduojama.
  • Aukščiausias šalies taškas, iškilęs 2700 metrus virš jūros lygio yra Maje e Korabit arba Golem Korab. Viršūnė yra pasienyje su Makedonija, o tai reiškia, kad ji yra aukščiausia abiejų šalių viršūnė.
  • Albanijos sostinė Tirana yra viena iš dviejų Europos sostinių, kuriose nėra McDonalds greito maisto restorano. Kita tokia Europos sostinė – Vatikanas.
  • Šiuo metu daugiau Albanijos piliečių gyvena už šalies ribų nei joje. Skaičiuojama, kad šalyje yra apie 3 milijonai gyventojų, o dar nuo 7 iki 10 milijonų gyvena kaimyninėje Makedonijoje, Kosove ar Graikijoje.
  • Šalies nacionalinis gėrimas yra Raki, tačiau verta būti atsargiam – viena stiklinė šio gėrimo gali prilygti trims kito. Tai neįtikėtinai stiprus gėrimas.

Nori keliauti į Albaniją? Rašyk mums labas@makalius.lt ir mes Tau padėsime susiorganizuoti fantastiškas atostogas.

Viewing all 607 articles
Browse latest View live