Quantcast
Channel: Blog’as – Makalius.lt
Viewing all 607 articles
Browse latest View live

Kelionės jūromis ir vandenynais arba kas yra tie kruizai?

$
0
0

Viduržemio jūros kruizas, Karibų jūros kruizas, transatlantinis kruizas – skamba magiškai, tiesa? Ko gero, daugeliui mūsų šie žodžiai asocijuojasi su vaiskiai žydra jūra, lėtais pasivaikščiojimais deniu, tingiai leidžiantis saulei, prabangiomis vakarienėmis laivo restorane, gaiviais kokteiliais prie baseino, romantiškomis pažintimis, daugybe uostų ir jūrininkų – visu tuo, kas sukuria tą nenusakomą kruizo atmosferą. Tačiau yra ir manančių, kad kruizas skirtas tik vyresnio amžiaus asmenims, šeimoms su mažais vaikais ar tiesiog norintiems tingių atostogų. Laikas paneigti stereotipus ir įvertinti, kaip yra iš tiesų!

Aplinka

Į kruizus keliautojus plukdo didžiuliai, keliolikos denių laivai, kuriuose telpa keli tūkstančiai žmonių. Tad norint geriau suprasti kokia publika susirenka, kruizinį laivą reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį, prabangų viešbutį ant vandens. Taigi, keliautojai bus tikrai įvairūs, nes tikimybė, kad į vieną vietą susirinks keli tūkstančiai vien tik pažinčių ieškančių romantikų, senjorų ar šeimų su mažais vaikais, beveik lygi nuliui. Nesvarbu, kaip keliaujate – vieni, su antrąja puse, draugų būreliu ar vaikais, laive tikrai rasite bendraminčių. Taip pat neturėtumėte nustebti, kad kruizo metu sutiksite įvairių tautybių žmonių – kruizai darosi vis populiaresnė pramoga.

Kajutės

Laivo kajutės įrengtos kaip viešbučio kambariai, jos taip pat būna skirtingų dydžių ir prabangos lygių, taigi jūsų bilieto kaina iš esmės priklausys nuo to, kokį kajutės tipą pasirinksite. Pačios pigiausios – vadinamosios „vidinės kajutės“, be lango. Kiek brangesnės ir prabangesnės – kajutės su langu, taip pat kajutės su balkonu. Pastarosios yra brangiausios, jos būna erdvios kaip viešbučio apartamentai, su balkonu, kuriame galima mėgautis jūros gaiva ir saulės šiluma.

Maršrutai ir įspūdžiai

Pradėję domėtis galimais kruizų maršrutais nustebsite – jų pasirinkimas tikrai didelis. Be labiausiai žinomų Viduržemio ir Karibų jūros kruizų, galima leistis ir į Šiaurės Europos kruizus, ilguosius kruizus, per Atlanto vandenyną nuplukdysiančius iki Pietų ar Šiaurės Amerikos, taip pat Raudonosios ir Arabijos jūrų, Pietų Afrikos, Australijos, Azijos kruizus – tereikia sugalvoti regioną ir, informacijos paieškoję internete, kruizą tikrai rasite.

Vieni populiariausių – savaitės trukmės Viduržemio jūros kruizai. Jų metu paprastai aplankomi penki, šeši uostai, diena praleidžiama atviroje jūroje. Vienam uostui apžiūrėti gali būti skiriamas pusdienis ar diena, tai priklauso nuo sudaryto laivo grafiko.

Miestus, kuriuose prisišvartuoja laivas, galima apžiūrėti patiems arba įsigyti laive siūlomas ekskursijas. Savarankiškai susipažinti su miestais paprasčiau Europoje, tačiau prieš išlipant vieniems tolimesnių krypčių uostuose, ypač Azijos, Afrikos ar Pietų Amerikos, reiktų pasidomėti jų saugumu ir pagrindinėmis taisyklėmis, kurias turistas privalo žinoti.

Ilgiausi kruizai – transatlantiniai, trunkantys iki 20 dienų. Jų metu iš Europos (Genujos ar kito uosto) plaukiama į Šiaurės ar Pietų Ameriką, pakeliui aplankant įvairias salas. Tokios kelionės metu atviroje jūroje praleidžiamos penkios, šešios dienos. Šie kruizai palieka daugiausia įspūdžių, jų metu ne tik aplankomi keli žemynai ir pamatoma daugybė be galo skirtingų miestų, bet ir pajuntamas tas nenusakomas buvimo bekraščiame vandenyne jausmas, regint tik hipnotizuojantį dangaus ir jūros horizontą.

Į kelionę patartina įsidėti įvairių rūbų – dieną galėsite pasivaikščioti po miestus, į kurių uostus užsuks laivas, tad pravers patogūs ir kasdieniai rūbai, o vakare eisite vakarieniauti į laivo restoraną, kur, tikėtina, bus laikomasi tam tikro aprangos kodo. Be to, kartą kelionės metu laive būna rengiama gala vakarienė, kurios metu įprastai dėvimi vakariniai rūbai, tačiau patartina pasiimti ir baltos spalvos rūbų, nes kartais būtent ši spalva tampa aprangos kodu vakarienės metu.

Ką laive veikti?

Šis klausimas ypač aktualus tampa tomis dienomis, kai plaukiama atviroje jūroje, neužsukant į uostus. Trumpuose, savaitės trukmės, maršrutuose tokia diena paprastai būna viena, tačiau ilguosiuose kruizuose jų būna daugiau, tad nieko keisto, kad žmonėms kyla klausimas, ar bus laive ką veikti?

Laivą, kaip jau minėjome, reikėtų įsivaizduoti kaip didelį ir prabangų viešbutį ar net kaip miniatiūrinį miestą ant vandens, tad čia rasite visas įprastas pramogas – baseinus, sūkurines vonias, SPA, pirtis, užsiėmimų kambarius vaikams ir paaugliams, restoranus, barus. Vakarais – šou programos, gyvo garso koncertai, diskotekos.

Dauguma šių pramogų įskaičiuotos į kainą, išskyrus SPA paslaugas, a la carte restoranus, išskirtinius barus ir kavines, kino teatrus, boulingą, alkoholinius gėrimus. Laive atsiskaitinėsite specialia kortele, į kurią pervesite tam tikrą pinigų sumą, ši kortele taip pat bus naudojama įlipant į laivą ar jį paliekant, naudojantis paslaugomis, norint patekti į savo kajutę ir t.t.

Dažniausia keliautojų baimė – kad laive visą laiką pykins. To ypač baiminasi žmonės, kuriems teko atviroje jūroje plaukti valtimi ar nedideliu laivu ir jie patyrė visus bangų supimo „džiaugsmus“. Tačiau palyginkite kruizinio laivo ir jachtos ar valties dydį – tai labai skirtingi dalykai! Be to, kruiziniuose laivuose yra galingi hidrostabilizatoriai, tad supimas laive tikrai menkas, didžioji dauguma keliautojų jaučiasi puikiai, o tą lengvą sūpavimą laiko maloniu potyriu. Tačiau, be abejo, jeigu esate itin jautrus net ir menkiausiam supimui, prieš kelionę reikėtų išgerti vaistų nuo jūros ligos.

Viduržemio jūros kruizas laivu „MSC Grandiosa“

Kainos ir kokybės santykis

Ilgą laiką buvo tikima, kad kruizai yra išskirtinai prabangos prekė, tačiau tokia nuomonė po truputį keičiasi. Kruizų galima rasti už įvairiausias kainas – tai priklauso nuo pasirinkto maršruto, kajutės tipo ir kelionės laiko.

Į kainą įeina maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė ir užkandžiai), pramogos laive, uosto mokesčiai. Atskirai tenka mokėti, jei norisi išbandyti laive esančius a la carte restoranus, apsilankyti kazino ar SPA. Į kainą taip pat neįtraukti alkoholiniai gėrimai, o ir į laivą jų negalima įsinešti, tad šiuos gėrimus reikės pirkti laivo baruose ir restoranuose arba įsigyti gėrimų paketą.

Rinkdamiesi kajutės tipą apsvarstykite, kokie yra jūsų kelionės lūkesčiai. Kajutė be lango gali būti puikus ekonominis variantas, plaukiant į neilgą kruizą, trunkantį iki savaitės, tačiau plaukiant ilguosius, transatlantinius kruizus, tai gali varginti, ypač jei būtų prastas oras ir dienas tektų leisti laivo viduje.

Nusprendus atostogas praleisti kruize ir įsigyjant tik kruizą laivu, kai į kelionės kainą skrydžiai, nakvynės ir kitos papildomos paslaugos nėra įskaičiuotos, planuojant būsimas išlaidas, nereiktų pamiršti, kad į jas reikia įtraukti ir išlaidas transportui iki uosto, iš kurio laivas išplauks ir į kurį grįš. Taigi, norėdami išleisti tam mažiau, kelionę planuokite iš anksto. Pigių bilietų ieškokite likus maždaug dviem mėnesiams iki suplanuoto kruizo pradžios.

Ar verta ryžtis plaukti?

Kruizas yra nepaprastas potyris, keliavimo būdas, nepanašus į jokį kitą. Jeigu labiausiai mėgstate keliauti autostopu, miegoti palapinėje ir vien mintis apie keliones jūra jums kelia panišką baimę, kruizai galbūt nėra jums skirti. Tačiau nedvejodami rinkitės kruizą, jei jums kelionėje svarbu komfortas, geras aptarnavimas, jei jus žavi mintis kiekvieną rytą pasitikti vis kitame uoste ir galimybė per trumpą laiką aplankyti daug skirtingų šalių ir ypač – jei nesate matę naktinio dangaus atviroje jūroje. Leiskitės užburiami!

Straipsnio autorė: Aurelija Nemickaitė


5 žvaigždučių viešbučiai vidury vandenyno: susipažink su prabangiausiais pasaulio kruizais!

$
0
0

Daugelis esame pasvajoję apie nuostabią kelionę prabangiu kruiziniu laivu, tiesa? Tvirtai ir užtikrintai skrodžiamos vandenyno bangos, gaivus oras, denyje šildanti saulė, baseinas ir tolumoje plytintis horizontas, viduje laukianti prabanga, įvairūs pasirodymai, pramogos, gardus maistas ir gėrimai – tai, kas žavi keliautojus. Tikras judantis 5 žvaigždučių viešbutis! Įdomu pažiūrėti, kokie gi tie prabangiausi pasaulio kruizai? O gal pats tokią kelionę planuoji? Pateikiu sąrašą kruizų įmonių, kurių vardus tikrai pamatysi kiekviename šauniausių kruizų top'e!

Regent Seven Seas Cruises

Majamyje įsikūrusi įmonė, kurios kruiziniai laivai aplanko daugiau nei 300 uostų visame pasaulyje. Ši kompanija siūlo nepakartojamas keliones su „viskas įskaičiuota“ ir į kainą įtraukia ne tik plaukimą kruiziniu laivu, bet ir vieną nakvynę prieš kruizą, daugumą alkoholinių gėrimų, ekskursijas ir net arbatpinigius aptarnaujančiam personalui. Beje, kitais metais į vandenynų ir jūrų platybes turėtų išplaukti naujausias kompanijos laivas „Seven Seas Grandeur“.

Oceania Cruises

Su šia kompanija iš Majamio galima išplaukti net į daugiau nei 200 dienų trunkantį kruizą aplink pasaulį! Virš tūkstančio poilsiautojų čia ne tik gėrisi pačiu plaukimu, bet ir eina į SPA, fitneso centrus, skanauja geriausių pasaulio šefų pagamintą maistą ir net gali patys pasimokinti su jais gaminti kulinarinius stebuklus.

Silversea Cruises

Dar viena kruizų įmonė, kuri siūlo kruizines keliones su „viskas įskaičiuota“. Ši įmonė yra įsikūrusi prabangiajame Monake. Jų laivai yra kiek mažesni, talpinantys iki pusės tūkstančio keleivių, tačiau prabanga tikrai nenusileidžiantys. Ekspertai negaili liaupsių laivų personalui, kuris, atrodo, įsidėmi kiekvieną smulkmeną apie klientą ir net anksčiau už jį patį pasiūlo tai, ko klientas nori. Sako, kad barmenas labai greitai įsimins Tavo mėgstamiausius gėrimus ir ne tik paruoš juos akimirksniu, bet ir pagardins ar pasiūlys ko nors tikrai ypatingo.

Seabourn Cruise Line

Taip pat kiek mažiau keleivių talpinantis, bet pasaulinio lygio aptarnavimą siūlantis kruizų variantas. Keliauti šios kompanijos laivais galima po visą pasaulį ir rinktis nuo trumpų, savaitės trukmės, kelionių po Karibų jūrą iki daugiau nei 100 dienų truksiančių kelionių aplink pasaulį.

Jei susižavėjai kelionėmis kruiziniais laivais ir norėtum į tokią leistis ir Tu, turiu gerų naujienų! Makalius taip pat siūlo puikius kruizus, kurių metu yra aplankomos nuostabios šalys, tad kviečiu išbandyti!

Makalius kviečia keliauti kruiziniais laivais ir atsako į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK)

$
0
0

Kruizai – dar daugelio neatrastas, tačiau daugybę įspūdžių paliekantis keliavimo būdas, kurį verta išbandyti kiekvienam keliautojui. Baseinai, vandens kalneliai, restoranai, parduotuvės, kino teatrai, vykstantys įvairūs pasirodymai ir kitos pramogos – viskas vienoje vietoje. Dėl šios priežasties kruiziniai laivai neretai yra vadinami viešbučiais ar net miestais ant vandens. O ką bekalbėti apie viską aplink supančią jūrą ir galimybę vienos kelionės metu susipažinti su keliomis šalimis... Susidomėjai? Čia rasi atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, kurie, tikiuosi, padrąsins leistis į šį nuotykį ant vandens!

1. Kokie saugumo reikalavimai taikomi, vykstant į kruizą?

Vykstant į kelionę kruiziniu laivu, būtina atsižvelgti į saugumo reikalavimus, taikomus šalyje, kurioje numatyta kruizo pradžia, bei reikalavimus, taikomus pačiame kruiziniame laive, kuriuos nustato kruizų kompanija. Apribojimai gali skirtis, todėl būtina susipažinti su visa pateikta informacija kruizo pasiūlymo aprašyme. Jei kelionę kruiziniu laivu esi įsigijęs ar planuoji įsigyti iš Makaliaus, jaudintis neverta, nes visą reikalingą informaciją pateiks ir į visus iškilusius klausimus atsakys Makaliaus kelionių vadybininkai.

2. Kaip laivuose užtikrinamas saugumas pandemijos metu?

Reikalavimų, susijusių su COVID-19, mažėja ir pasaulis vis labiau atsipalaiduoja, tačiau, kad jaustumeis ramiai, noriu Tave užtikrinti, jog kruizinių laivų kompanijos skiria ypač didelį dėmesį keleivių saugumui ir, mano nuomone, atrado puikų viduriuką tarp saugumo ir patogumo. Laive yra erdvių, kuriose būtina būti su kauke (judant laivo viduje ar žiūrint pasirodymus), tačiau yra ir specialios erdvės vakcinuotiems keliautojams, kur kaukių dėvėti nereikia. Lauke, bare ar restorane kaukės taip pat nėra būtinos.

Na, o kalbant ne tik apie pandemiją, tai kiekviename laive yra net mini ligoninės su budinčiu personalu, todėl gali jaustis saugiai!

3. Kokiems keliautojams šis kelionės tipas yra tinkamiausias?

Visiems! Skubu paneigti mitą, jog į kruizus leidžiasi tik vyresnio amžiaus asmenys. Kruiziniais laivais plaukioja ir jaunimas, ir šeimos su mažais vaikais, ir vyresnio amžiaus keliautojai, tačiau visi jie randa, ką įdomaus laive nuveikti. Čia nenuobodžiaus nei aktyvių atostogų mėgėjai, nei ramaus, pasyvaus poilsio pasiilgę. Laive gausu pačių įvairiausių pramogų – baseinai, pirtys, sporto klubai, vandens kalneliai, įvairūs pasirodymai, vaikų žaidimų kambariai, klubai, barai, restoranai ir t.t., o kiekvieno sustojimo metu turėsi galimybę susipažinti su vis kita šalimi.

4. Ar galima keliauti su vaikais?

Žinoma! Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems kruiziniuose laivuose pramogų yra tikrai pakankamai. Vaikams čia būna įrengti žaidimų kambariai, vandens kalneliai, vyksta diskotekos ir kiti užsiėmimai. Didesniuose kruiziniuose laivuose vaikų pramogoms būna skirtas net visas aukštas!

Svarbu paminėti ir tai, jog keliaujant dviems suaugusiesiems ir vienam arba dviems vaikams iki 12 m., kai visi asmenys bus apgyvendinti vienoje kajutėje, vaikams kelionės kaina sieks tik apie 140 Eur (uosto mokesčiai).

5. Kaip rasti visą informaciją apie tai, kokios pramogos vyks laive kruizo metu?

Kiekvieną dieną į Tavo kajutę bus pristatomas specialus laikraštis su svarbiausia kelionės informacija (išplaukimo ir atvykimo laikas, tos dienos kelionės tikslas, nuplaukiamas atstumas ir kitos įdomybės), to vakaro renginiais, šou pasirodymų laikais ir aprašymu, to vakaro rekomenduojamu aprangos kodu, visų laive esančių barų, restoranų, baseinų, parduotuvių darbo laikais. Veiksmo laive tikrai labai daug, todėl toks laikraštis, gaunamas kasdien, padeda susidėlioti tos dienos planus!

6. Ką rekomenduojama pasiimti į kelionę kruiziniu laivu?

Viską, ką pasiimtum į poilsinę kelionę viešbutyje. Čia viskas panašiai, tik viešbutis – ant vandens! Tačiau vienąkart, kruizo metu, laive vyksta „gala“ vakarienė, kurioje, pagal taikomą aprangos kodą, reikia vilkėti vakarinius rūbus. Taip pat yra rengiama ir baltoji vakarienė, kurioje aprangos kodas – balta spalva.

7. Kokios paslaugos jau yra įskaičiuotos į kruizo kainą?

Kruizo kaina apima ne tik numatytą skaičių nakvynių pasirinktoje kajutėje (joje rasi viską, ką randi įprastame viešbutyje: TV, vonios kambarys su dušo kabina, vonios ir paplūdimio rankšluosčius, dušo reikmenis ir kt.), bet ir gerokai daugiau:

  • Pilnas maitinimas (bufeto tipo restoranas veikia nuo ankstaus ryto iki maždaug 1 valandos nakties). Vakarienės keliausi į „a la carte“ restoraną, kur visuomet turėsi savo staliuką, patiekalus rinksiesi iš meniu, o Tavo patogumu ir gera patirtimi restorane pasirūpins padavėjai;
  • Baseinas, gultai, dienos animacija (įvairiausi žaidimai ir konkursai);
  • Gyvos muzikos vakarai daugybėje laivo barų;
  • Beveik kas vakarą pagrindiniame laivo teatre vykstantys šou pasirodymai (dažniausiai net kelis kartus per vakarą, todėl galėsi nuspręsti – nori šou prieš ar po vakarienės);
  • Sporto klubas.

O svarbiausia nepamiršk, kad besimaudydamas baseine, besidegindamas atvirame denyje ant vieno iš daugybės gultų, pramogaudamas ir net miegodamas, keliausi iš vieno įspūdingo miesto ar šalies į kitą!

8. Kokios galimos papildomos išlaidos laive?

Nors vanduo, kava ir arbata bufeto restorane yra nemokami, kiti gėrimai kruizo metu yra apmokestinami. Vanduo buteliuose kainuos apie 2-3 Eur, alkoholinis kokteilis – apie 6 Eur. O jeigu nori tikrų „viskas įskaičiuota“ atostogų ir dėl suvartotų gėrimų kiekio sukti galvos nesinori, už specialią kainą gali įsigyti gėrimų paketus, į kuriuos įskaičiuoti tiek alkoholiniai, tiek nealkoholiniai gėrimai. Turint tokį paketą, pasirinktų gėrimų kiekis neribojamas. Paketą būtina užsakyti visai kruizo trukmei.

Laive yra ir papildomai apmokestinamų pramogų (kiekviename laive pasiūla skiriasi), tokių kaip boulingas, 4D kinas, SPA ir masažai, išskirtiniai „a la carte“ restoranai, DUTY FREE ir kitos parduotuvės, grožio salonas, kazino, virtualios realybės patirtys.

9. Kaip atsiskaitoma už paslaugas laive?

Prieš patenkant į kruizinį laivą, kiekvienam keliautojui yra suteikiama kruizo kortelė, kurioje yra įvesti asmens duomenys bei pateikta keliautojo nuotrauka. Tik su šia kortele bus galima atsiskaityti už papildomas paslaugas laive. Kruizo kortelę galima papildyti grynaisiais pinigais laivo registratūroje arba susieti su savo bankine kortele ir norimą sumą patogiai pervesti tam skirtuose, laive esančiuose, automatuose. Jei, baigiantis kruizui, kruizo kortelėje yra likusių pinigų, jie bus grąžinami keliautojui į sąskaitą arba grynaisiais.

Kruizo kortelė taip pat yra Tavo įlipimo/išlipimo iš laivo dokumentas, raktas į kajutę bei visas pramogas.

10. Ar būtina įsigyti ekskursijas, vykdomas laivo sustojimo miestuose, kad būtų galima palikti laivą?

Pandemijos metu, Makaliaus siūlomuose kruizuose, buvo taikoma sąlyga, jog laivą galima palikti tik įsigijus ekskursijas, kurias siūlo kruizą organizuojanti kompanija. Tačiau, COVID-19 reikalavimams mažėjant, šios sąlygos kruizų kompanija atsisakė, todėl šiuo metu, norint išlipti sustojimo uostuose, nėra būtina įsigyti ekskursijas, su miestais gali susipažinti ir savarankiškai.

Tačiau privalau įspėti, jog sąlygos ir reikalavimai gali bet kada pasikeisti, atsižvelgiant į situaciją.

11. Kaip įsigyti ekskursijas?

Jei išsirinkai Makaliaus siūlomą kruizą, ekskursijas gali užsakyti kelionės rezervacijos metu arba likus ne mažiau nei 5 d.d. iki kelionės pradžios, kreipiantis į Makalius kelionių ekspertus. Ekskursijas taip pat gali įsigyti ir pačiame laive ar sustojimo uostuose, kur, tik išlipus iš laivo, pasitiks įvairių paslaugų, pramogų organizatorių atstovai.

12. Ar laive jaučiamas supimas?

Nepamiršk, kad šie laivai yra milžiniški (pasikartosiu, tai – miestas ant vandens!), todėl jeigu turi nemalonių prisiminimų iš pasiplaukiojimo mažais laiveliais, gali net neabejoti, kad kruiziniame laive, tokio paties bangavimo metu, gali ir visai nepajusti, jog esi judančiame objekte. Tačiau, esant audringam vandenynui, laivas gali nestipriai pasiūbuoti. Tokiais atvejais laivo registratūroje gali nemokamai gauti tablečių nuo jūros ligos. Išbandyta – jos itin veiksmingos! Taip pat primenu, jog kiekviename laive yra budintys gydytojai, kurie yra pasiruošę suteikti visą reikiamą pagalbą.

Norėtum leistis į kelionę kruiziniu laivu? Susipažink su Makaliaus pasiūlymais!

Pasidalink įspūdžiais iš kelionės KRUIZU ir gauk Makaliaus dovanų kuponą atostogoms!

$
0
0

Aš savo įspūdžiais dalinausi jau ne kartą, todėl labai noriu išgirsti, ką papasakoti turi Tu! O kad iškart galėtum pradėti planuoti kitą savo kelionę, už pasidalinimą įspūdžiais iš kelionės KRUIZU, įdomiausių tekstų autoriams padovanosime 30 € vertės Makaliaus dovanų kuponą! Jį galima panaudoti bet kokiai išsirinktai kelionei lėktuvu ar autobusu, ar netgi poilsiui Lietuvoje iš MakaliausLietuva.lt. 🛳️​

Keletas patarimų:

  • Atsiųsk mums savo įspūdžius teksto forma. Minimalus simbolių skaičius – 2500 ženklų;
  • Pasistenk, kad tavo įspūdžiai būtų parašyti tvarkinga lietuvių kalba, paisant gramatikos ir skyrybos taisyklių;
  • Nepamiršk pridėti bent 6-ių geros kokybės nuotraukų.

Savo įspūdžius siųsk el. paštu kruizai@makalius.lt. Su atrinktų įspūdžių autoriais susisieksime asmeniškai, tekstais dalinsimės makalius.lt/kelioniu-ispudziai/ skiltyje.

Makaliaus komanda keliauja: Marijos ir Jūratės įspūdžiai iš kruizo Viduržemio jūroje

$
0
0

Visai neseniai dvi Makaliukės – Jūratė ir Marija – leidosi į Makaliaus partnerių „MSC Cruises” organizuojamą penkių dienų kruizą Viduržemio jūroje, laivu „MSC Grandiosa”. Įspūdžių – nors vežimu vežk! Kelionė kruiziniu laivu savaime yra įsimintina patirtis, tačiau galimybė kas rytą atsibusti vis kitoje vietoje, su vaizdu į skirtingus miestus ar viską aplink supančią Viduržemio jūrą, kelionę padaro dar įspūdingesne. Bet apie viską nuo pradžių!

Norėtum į kruizą leistis ir Tu?

Kelionės pradžia ir kiti rimti reikalai

Kelionė prasidėjo lėktuve, kuris iš Vilniaus oro uosto pakilo Romos link, kadangi kruizo pradžia buvo numatyta Italijoje esančiame Čivitavekijos uoste. Atvykusios į Romos Čampino oro uostą, Jūratė ir Marija autobusu vyko iki pagrindinės Romos traukinių stoties, o iš ten – traukiniu pasiekė Čivitavekiją. Kelionė autobusu ir traukiniu truko maždaug pusantros valandos. Tokio maršruto bilietą galima nusipirkti internetu arba oro uoste, į kainą (apie 8 Eur) yra įtraukiamas ir autobuso, ir traukinio bilietas. Iš Čivitavekijos traukinių stoties kruizinio laivo išvykimo uostas pasiekiamas per 10-15 min. pėsčiomis, ką Jūratė su Marija ir nusprendė padaryti.

Atvykus į uostą, jau gali pamatyti čia sustojusius laivus-milžinus, iš kurių vienas bus tas, kuriuo leisiesi į atostogas ant vandens. Tačiau prieš prasidedant laipinimui į laivą, laukia dar šiek tiek formalumų. Pirmiausia, keleivių terminale reikia pateikti kruizo dokumentus, kuriuos išduoda kelionės pardavėjas, asmens tapatybės dokumentus bei COVID-19 sertifikatą, įrodantį, jog asmuo atitinka nustatytus saugumo reikalavimus. Į kruizą, kurį pasirinko Marija ir Jūratė, galėjo vykti tiek vakcinuoti, tiek persirgę keliautojai, tačiau nepriklausomai nuo to, būtina papildomai turėti neigiamą PGR arba antigenų testo rezultatą įrodantį dokumentą. Testas privalo būti atliktas likus 48 val. arba mažiau iki kruizo pradžios.

Priklausomai nuo kruizo tipo, gali būti reikalavimas, prieš įlipant į laivą, dar kartą atlikti greitąjį antigenų testą. Tokiu atveju keleiviai yra nukreipiami į specialų punktą, kur yra atliekami testai, o atsakymo reikia sulaukti erdvioje salėje, kur laikomasi visų saugumo reikalavimų. Testo rezultatas gaunamas per maždaug 30 min. Jei atsakymas neigiamas, keliautojai nukreipiami į vietą, kurioje paliekami lagaminai, į kajutę jie atiduodami vakare, todėl svarbius asmeninius daiktus reikėtų pasiimti su savimi. Lieka paskutinis žingsnis prieš patenkant į laivą! Atvykimo salėje reikia pakartotinai pateikti kelionės ir asmens tapatybės dokumentus, yra padaroma keleivio nuotrauka, kuri bus naudojama keliautojui išduodamoje kruizo kortelėje. Ši kortelė yra reikalinga, norint patekti į laivą ar savo kajutę, atsiskaityti bei naudotis laive suteikiamomis paslaugomis. Grynaisiais ar bankine kortele laive atsiskaityti galimybės nėra, pinigus reikia pervesti į kruizo kortelę ir tokiu būdu atsiskaityti už paslaugas. Jei kelionės pabaigoje kortelėje lieka likutis, jis grąžinamas į keliautojo bankinę kortelę arba grynaisiais pinigais. Vėliau visi keliautojai nukreipiami į laivą, kur vyksta saugumo mokymai, o po jų prasideda atostogos ir nuotykiai!

Įdomesnės detalės – atostogų įspūdžiai

Kaip sako Marija ir Jūratė, laivas „MSC Grandiosa” tikrai atitinka savo pavadinimą, nes tai didingas ir prabangus laivas, kurio dėka kelionė buvo tikrai įsimintina. Čia netrūksta pramogų ir komforto, aptarnavimo lygis laive išties aukštas, pranoksta ir 5* viešbučius, visas personalas labai paslaugus, mandagus ir profesionalus. Dienomis ir vakarais vyksta renginiai – nuo šokių pamokų, sporto užsiėmimų iki spektaklių, koncertų ir kitokių pasirodymų. Įdomiausia tai, jog kiekvieną dieną ir vakarą programa skiriasi, tad kaskart lieki nustebintas vis kitu įspūdingu pasirodymu. Visa dienos programa su renginiais, vakarienės tematika ir laivo sustojimais yra pateikiama lankstinuke, kuris kasdien yra pristatomas į kajutę. Ne be reikalo kruiziniai laivai yra vadinami viešbučiais ar net miestais ant vandens, čia keliautojai ras viską, ko gali prireikti puikioms atostogoms. Laive yra sporto salė, bėgimo takas, vandens parkas, skirtas ir suaugusiesiems, ir vaikams, naktinis klubas paskutiniame laivo denyje, restoranai, barai, parduotuvės, šildomi baseinai, SPA centras ir daug kitų pramogų. Vaikams čia taip pat veiklos netrūksta, jiems specialiai įrengti žaidimų kambariai, vaikų ir paauglių klubai. Keleivių sveikata rūpinasi čia budintys gydytojai, tad visi tikrai gali jaustis saugūs, jog prireikus, bus suteikiama visa įmanoma pagalba.

Šios kelionės metu taip pat maloniai stebino maistas, kuris buvo labai gardus. Nors, kaip sako Jūratė, porcijos gali pasirodyti nelabai didelės, tačiau patiekalai buvo sotūs ir aukštos kokybės. Visą parą dirba savitarnos restoranai, kuriuose visuomet yra ką užkąsti. Kai kurios kelionės metu rengiamos vakarienės būna teminės, viena visuomet būna „gala“ vakarienė, tad ruošiantis kelionei reiktų nepamiršti lagamine vietos skirti ir vakariniams drabužiams. Šio kruizo metu taip pat buvo ir „tropical“ vakarienė, kurios metu svečiai puošėsi ryškiomis spalvomis, raštais ar gėlėmis.

Kruizai – puikus pasirinkimas įvairaus amžiaus keliautojams. Čia Jūratė ir Marija sutiko tiek šeimas su vaikais, tiek jaunas poras, draugų kompanijas ar vyresnio amžiaus keleivius. Viena geriausių kruizinių kelionių dalių yra ta, jog vienos kelionės metu gali pažinti net kelias šalis, o kol keliauji iš vienos vietos į kitą, gali mėgautis visais kruizinio laivo privalumais. Jūratė ir Marija savo kelionės metu susipažino su trijomis šalimis – Malta, Italija ir Ispanija.

Kaip ir buvo minėta anksčiau, merginos kruizą pradėjo Čivitavekijoje ir pajudėjo Sicilijos link, čia sustojo Palermo uoste. Visi norintys galėjo leistis į ekskursijas, kurias organizuoja kruizų kompanija, arba savarankiškai tyrinėti miestą, ką ir pasirinko Jūratė su Marija. Vėliau laivas, sulaukęs visų savo gyventojų, kelionę tęsė link Maltos sostinės Valetos. Būtent šis sustojimas Marijai paliko didžiausią įspūdį: „Labiausiai sužavėjo Valeta, tik įplaukiant į miestą, atsiveria įspūdingi vaizdai. Labai patiko jaukus sostinės senamiestis, kurį nebuvo sunku apžiūrėti per dieną, renesanso epochai būdinga architektūra bei panoraminiai vaizdai, kurie atsiveria nuo senamiesčio pakrantės“. Po sustojimo Maltoje laukė diena jūroje, kuri skirta poilsiui. Šią dieną numatytų sustojimų uostuose nebuvo, tad keliautojai turėjo galimybę visą dieną mėgautis ir išbandyti įvairias laive esančias pramogas bei paslaugas. Praleidus dieną jūroje, Jūratės ir Marijos laukė paskutinis sustojimas – Barselonos uostas, kur ir buvo numatyta Makaliaus komandos narių kelionės pabaiga. Tiesa, šiame uoste kelionė baigėsi ne visiems keliautojams, kiti tęsė kelionę toliau ir sugrįžo atgal į Čivitavekijos uostą, kur ir prasidėjo šis kruizas. Kiekvieno sustojimo metu buvo galima dalyvauti ekskursijose, kurios yra organizuojamos kruizų organizatoriaus, taip pat prie uosto laukė įvairių vietinių ekskursijų organizatorių atstovai, siūlantys savo paslaugas. Miestus tyrinėti galima ir savarankiškai, tik tokiu atveju reikia atidžiai stebėti laiką ir nevėluoti sugrįžti į laivą iki jo išplaukimo kito uosto link.

Jūratė ir Marija iš šios kelionės parsivežė pačius geriausius įspūdžius ir prisiminimus. Nors dangus buvo kiek apsiniaukęs ir lauke vėjuota, tai nei kiek nesutrukdė mėgautis visomis pramogomis laive bei susipažinti su Italijos, Maltos ir Ispanijos miestais. Merginos teigia, nors toks keliavimo būdas dar kiek neįprastas, labai džiaugiasi turėjusios galimybę tai išbandyti bei užsiminė, jog kitoms savo atostogoms jau žvalgosi į kokį kruizą leistis šįkart. „Iš pradžių atrodo, jog kelionė bus sudėtinga, tačiau įlipus į laivą viskas tampa paprasta. Informacija visur pateikta labai aiškiai, kad keliautojams būtų kuo patogiau. O į iškilusius klausimus visada atsakys laivo personalas. Tiesa, tokio personalo paslaugumo dar niekur nebuvau mačiusi. Tai labai draugiški ir profesionalūs žmonės, visuomet jautėmės labai svarbios ir vertinamos, kaip ir kiekvienas laivo keleivis. Tai – įsimintina patirtis ir nuostabi galimybė pamatyti daug gražių miestų vienos kelionės metu“, – dalinasi Jūratė.

Pasidalink įspūdžiais iš kruizo ir gauk Makaliaus dovanų kuponą!

Nuostabioji Zakinto sala: lankytinos vietos ir populiariausi kurortai

$
0
0

Ar žinojai, kad į kerinčio grožio Zakinto salą Graikijoje vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus? Sala itin patogioje vietoje keliautojams – skrydis iš Lietuvos trunka tik 3 val. Tai viena iš priežasčių dėl ko per pastaruosius keletą metų šį Jonijos jūroje esantį rojaus kampelį aplanko vis daugiau lietuvių. Sala nėra didelė, bet aplankyti tikrai yra ką! Skaityk straipsnį ir ruoškis nepamirštamoms atostogoms.😏​🇬🇷​

Zãkintas (graikiškai Zakynthos) – trečia pagal dydį Jonijos jūros sala, patogiai įsitaisiusi Peloponeso pusiasalio bei Kefalonijos pašonėje. Čia turistai gali rasti viską: gražius, natūralumą išsaugojusius kalnų kaimelius, nuostabiausius paplūdimius, įspūdingą kraštovaizdį, įvairias vandens sporto pramogas, gerus restoranus, barus, naktinius klubus ir kitas turistines atrakcijas. Sala tikrai puikiai tinka leisti tiek ramias, tiek aktyvias atostogas. Jūra sūresnė, skaidri, klimatas švelnus, kritulių nedaug, tad labai tinka keliauti ir rudenį! Rugsėjį čia būna apie 24–28, spalio mėnesį – apie 20–23 laipsnius šilumos. Jūra nespėja atvėsti ir minėtais rudens mėnesiais yra tikrai tinkama maudynėms.

Ką pamatyti Zakinto saloje?

Nuo XV a. net iki XVIII a. Zakinto salą buvo užvaldę venecijiečiai. Venecija padėjo suklestėti ekonomikai, kultūrai, miestuose kilo žavingi itališko stiliaus statiniai. 1953 metais Zakintas, kaip ir kitos Graikijos salos, patyrė galingą žemės drebėjimą, kurį vietiniai mini iki šių dienų. Drebėjimo epicentras buvo šalia Kefalonijos salos krantų, tad Zakintas stipriai nukentėjo. Stichinė nelaimė sugadino salų infrastruktūrą, teigiama, jog po šių įvykių Zakinte išliko vos keli pastatai, tad šiandien saloje galima išvysti tik atkurtus istorinius objektus.

Salos pakrantės linija nutįsusi net 123 kilometrus. Trikampio formos sala gali pasigirti įvairiapusišku kraštovaizdžiu: kalvos, derlingi laukai, žali slėniai. Pietinė salos dalis stebina gražiais, ilgais ir smėlėtais paplūdimiais, o šiaurinė pakrantė – uolėta ir stati. Tai laukinė salos teritorija, mažai urbanizuota. Būtent šioje dalyje yra įsitaisiusi viena populiariausių Zakinto turistinių įdomybių – Mėlynosios olos ar grotos, dar vadinamos „Volimes urvais“. Mėlynųjų grotų grožis atsiveria plaukiant laivu palei salos pakrantes. Šioje vietoje į jūrą neria balkšvos arkų formos uolos, o kai kur galima įplaukti nedidele valtele į po uolomis pasislėpusias grotas. Čia vanduo prisotintas mineralinių medžiagų, dėl kurių atsispindintys saulės spinduliai sukuria neįtikėtinai įdomų šviesos efektą.

Keri kyšulys – įspūdingi Keri urvai iš apačios pasiekiami plaukiant laiveliu, o iš viršaus matomas kvapą gniaužiantis Mizithres uolų vaizdas. Čia taip pat rasite Keri švyturį, stūksantį ant aukšto skardžio ir jaukų restoranėlį „Keri Lighthouse“, kuris gali pasigirti nuostabiais uolų vaizdais bei apžvalgos aikštele. Restoranėlis labai populiarus dėl kerinčių vaizdų, tad būtina iš anksto užsirezervuoti staliuką, ypač saulėlydžio metu.

Marathonisi sala – šiuo metu negyvenama, dažnai vadinama Vėžlių sala, kurioje galima pamatyti didžiausius jūrų vėžlius – logerhedus. Teigiama, jog būtent šios rūšies vėžlių protėviai prieš 70 milijonų metų plaukiojo šalia gigantiškųjų Tironozaurų. Logerhedai sparčiai nyksta, tad ši rūšis labai saugoma. Sala pasiekiama ekskursijų metu.

Būtent Zakinte yra labiausiai fotografuojamas paplūdimys Europoje. Tai viena didžiausių salos įžymybių – „Navagio“ arba „Kontrabandininkų įlanka“. Pasakojama, jog tokiu pavadinimu paplūdimys buvo „pakrikštytas“ po to, kai prieš kelis dešimtmečius čia sudužo kontrabandininkų laivas „Panagiotis“. Šią vietą saugo aukšti skardžiai, tad jos grožiu galima pasigėrėti iš apačios, plaukiant jūra arba iš apžvalgos aikštelės viršuje, atvykus automobiliu. Pažiūrėk į nuotraukas ir patikėk, kad realybėje vaizdelis tikrai ne prastesnis!

Agios Nikolaios – nedidukas, bet labai jaukus miestelis. Nors jis mažas, turi svarbų uostą – tai pagrindinė salos vieta, iš kurios vykdomos ekskursijos, taip pat kursuoja keltai į Kefaloniją. Jaukūs restoranėliai, parduotuvėlės – tikra kurorto atmosfera! Būtinai prisėskite pavalgyti ar atsigaivinti šaltu gėrimu – iš restoranėlių terasų atsiveria puikūs uoste besisupančių laivelių vaizdai.

Skinari kyšulys – netoliese Navagio paplūdimio ir Mėlynųjų olų esantis pats šiauriausias salos taškas. Čia išdidžiai stūkso du malūnai, vienas iš jų – akinamo baltumo, pasipuošęs žydromis detalėmis, taip pat švyturys, veikia kavinukės, o kiek žemiau galima nusileisti vingiuojančiais laiptais, su įrengtomis poilsio aikštelėmis, kuriose rasite gultus. Visiškai nusileidus laiptais žemyn, pamatysite maudynių vietą.

Cameo sala – nedidelė, instagramiška privati sala, į kurią patekti galima už papildomą mokestį (apie 5 € asmeniui). Į ją veda medinis tiltelis, matytas daugybėje Zakinto nuotraukų. Saloje yra paplūdimys, baras, plevėsuoja vizitine kortele tapusios baltos „vėliavos“, – graži vieta pasitikti saulėlydį.

Zakinto miestas – salos sostinė išsiskiria autentiška aplinka, Zakintui būdinga venecijietiškos kultūros įtaka. Ne veltui kartais jis yra vadinamas Pietų Venecija. Vienas pagrindinių miesto akcentų (o taip pat ir pačios salos simbolių) – Šv. Dionizo katedra bei jos varpinė, kurią tikrai verta pamatyti. Rekomenduojama aplankyti ir Šv. Nikolo bažnyčią, ir būtinai paklaidžioti žavingomis miesto gatvėmis, pilnomis tavernų, parduotuvėlių. Zakintas taip pat patogi vieta vykti į įvairias ekskursijas.

Paplūdmiai, kuriuos verta aplankyti

Gerakas – ilgas smėlio paplūdimys, keliautojus traukiantis ne tik dėl gražių vaizdų ir smagių maudynių – tai ir pagrindinė „caretta caretta" vėžlių perėjimo vieta. Paplūdimys turi ir „darbo valandas" – nuo gegužės iki spalio mėnesio, nuo saulėlydžio iki saulėtekio lankytojai į paplūdimį neįleidžiami, siekiant išlaikyti ramybę ir negąsdinti vėžlių perėjimo metu. Dar viena vėžliukų vieta – Dafni paplūdimys. Priešingai nei Gerakas, čia švelnus smėliukas neglosto pėdų – paplūdimys akmenuotas, tad vandens batų tikrai prireiks!

Ksigia (Xigia) – siauras, tarp uolų įsitaisęs smėlio paplūdimys šiaurinėje Zakinto dalyje. Visai netoliese įsikūręs kiek didesnis paplūdimys, nors vadinamas mažąja Ksigia (angl. little Xigia). Čia pasitinka žemyn vingiuojantys laiptai, nuo kurių atsiveria nuostabi panorama. Mažoji Ksigia labiau akmenuota, tad vandens batai čia reikalingi.

Porto Limnionas – nuostabaus grožio, skaidraus smaragdinio vandens lagūna. Paplūdimio čia nėra, kadangi lagūną supa plokščios uolos, bet ant jų įrengti gultai, kuriuos galima išsinuomoti, šalia įsikūrusi kavinukė. Įlipimas į vandenį sudėtingas, akmenuotas, tad būtina nepamiršti vandens batų, o skaidrus vanduo leis pasimėgauti spalvingu povandeniniu pasauliu – rekomenduojama pasiimti ir paviršinio nardymo įrangą.

Porto Roxa – akmenuotas, uolėtas paplūdimys, išsiskiriantis ant jų įsitaisiusiomis saulės lovomis. Vaizdas išties išskirtinis! Veikia restoranėlis, taip pat įrengtas tiltelis, nuo kurio galima smagiai nerti į skaidrų vandenį.

Plakaki – baltų uolų paplūdimys, kurį pasiekti tikras iššūkis. Nerekomenduojama keliauti su mažais vaikais, turintiems sveikatos problemų, kadangi teks kopti aukštyn, stačiomis uolomis. Būtini patogūs batai, vandens atsargos ir galvos apdangalas – nebus kur pasislepti nuo kaitrios saulės. Visgi pasiekus tikslą, vaizdai atperka!

Trumpai apie kurortus

Laganas – vienas didžiausių ir intensyviausių salos kurortų, turintis puikiai išvystytą infrastruktūrą. Nuo oro uosto jis nutolęs apie 10 kilometrų. Šį kurortą turėtų rinktis tie, kurie ieško audringų vakarėlių, naktinio siautulio, judesio ir linksmybių iki pat ryto. Čia gausu naktinių klubų, restoranų, kavinių. Be to, čia driekiasi ilgas, net 5 kilometrus besitęsiantis paplūdimys, esantis Nacionaliniame jūrų parke. Tiesa, jame būna labai daug žmonių, pakrantėje įsikūrę nemažai kavinių, barų, tad ramios popietės saulutėje tikėtis neverta.

Cilivis (Tsilivi) – apie 10 kilometrų nuo oro uosto įsikūręs kurortas, tinkamas tiek šeimoms, tiek poroms. Tai vienas judresnių kurortų, kuriame netrūksta pramogų – bet tai tikrai ramesnė vieta nei Laganas. Be to, tai neblogas pasirinkimas ieškantiems puikios vietos pasivartyti saulutėje prie jūros. Čia rasi labai gerą, smėltą, mėlynosios vėliavos apdovanojimą gavusį paplūdimį. Gera vieta pasivaikščiojimams – ilga promenada su restoranėliais ir parduotuvėlėmis. Iš Cilivio patogu keliauti į kitas salos vietas, o netoliese yra vienas populiariausių saloje Planos paplūdimys.

Argasis – jei linksmybės  ne prie širdies ir labiau norėtum ko nors ramesnio, išeitis gali būti už 5 kilometrų nuo oro uosto esantis Argasis. Išsirinkus nakvynę kiek toliau nuo jo centro, tikrai galima mėgautis ramiomis atostogomis su šeima. O jei pasiilgsi veiksmo, visada gali nukeliauti į pačią kurorto širdį, kur laukia linksmybės. Argasis gali pasigirti gražiu gamtovaizdžiu, nuostabiais vaizdais, atsiverenčiais nuo kalvotų vietovių. Paplūdimys čia gana siauras, gali pasitaikyti vienas kitas akmenukas. Vanduo – ramus, tad nėra labai tinkamas ekstremalesnių vandens sporto šakų entuziastams. Beje, iš kurorto vos per 10 min. specialiu nedideliu traukiniu galima nuvykti iki Zakinto.

Kalamakis – na, o jei svajoji apie tikrai ramias atostogas Graikijoje, tikrai vertėtų rinktis Kalamakio kurortą. Tiesa, jis yra vos už 3 kilometrų nuo oro uosto, tad vertėtų atidžiau pasirinkti viešbučio ar apartamentų vietą, kitaip gali girdėtis lėktuvų garsai. Visgi miego trukdyti jie neturėtų, nes naktį lėktuvai čia neskraido – taip yra dėl to, jog nakties metu kiaušinius peri jūriniai vėžliai, kaip jau minėta – jie Zakinte labai saugomi. Dėl jų prašoma turistų nesilankyti naktį paplūdimyje, kadangi šie padarėliai yra gana baikštūs. Kalamakio kurorte paplūdimys gana platus ir ilgas, jūra – sekli, tad puikiai tinka pliuškentis su vaikais. Beje, jeigu norėtųsi daugiau pasilinksminimo vietų, iki triukšmingojo Laganas kurorto – vos 3 kilometrai.

Vasilikas – toliausiai nuo oro uosto esantis salos kurortas (apie 15 kilometrų). Čia taip pat rekomenduojama vykti keliautojams, ieškantiems ramesnio poilsio. Tiesa, pramogų čia nedaug, užtat norintiems pasigrožėti natūralios gamtos vaizdais – pats tas. Geras paplūdimys, skaidrus vanduo. Jei norėsi pramogų vykti į kitus kurortus, reikėtų nepamiršti, kad autobusai Vasilike kursuoja retokai ir labai vėlai nevažinėja.

Nori keliauti į Zakinto salą?

Makaliaus komanda keliauja: Rūtos įspūdžiai iš Dubrovniko ir Lokrum bei Korčulos salų

$
0
0

Ar teko girdėti, jog Dubrovnikas, kaip ir Venecija, kadaise buvo visai ne miestas, o galinga ir turtinga respublika? Iki šių dienų jis didžiuojasi įspūdinga gynybine siena bei istoriniu senamiesčiu ir traukia ne tik keliautojus, bet ir kino kompanijas iš viso pasaulio. Puikus klimatas, nepaprasto grožio gamta, išskirtinė architektūra ir, žinoma, puiki Viduržemio jūros virtuvė. Gegužės pabaigoje Kroatijoje apsilankiusi Makaliaus komandos narė Rūta dalinasi ką įdomaus nuveikti, aplankyti ir pamatyti ne tik Dubrovnike, bet ir šalia esančiose Lokrum bei Korčulos salose.

Norėtum į Kroatiją ir Tu?

Kino kūrėjų itin mylimas miestas

Turbūt daugeliui teko girdėti, jog Dubrovnikas – vienas brangiausių Kroatijos miestų, todėl verta gerai pagalvoti, kokius lankomus objektus pasirinkti ir kur galima apsilankyti nemokamai. Miestas ir jo apylinkės stebina didinga architektūra ir įspūdinga gamta. Turbūt dėl šių priežasčių čia sukurta daugybė kino juostų. Vieno įspūdingiausių pastarojo meto kūrinių – HBO serialo „Sostų karai“ veiksmas taip pat vyko būtent Dubrovnike. „Miesto gyventojai maloniai dalinasi prisiminimais apie filmavimo užkulisius ir aktorių komandą, čia taip pat organizuojami specialūs turai po vietas, kuriose įamžinta viena ar kita scena. Viena smagiausių pramogų – fotografuotis ten pat, kur užfiksuoti serialo veikėjai, o vėliau lyginti savo nuotraukas su stop kadru. „Žvaigždžių karų“ gerbėjams skubu priminti, kad būtent Dubrovniko senamiestyje 2017 metais buvo filmuojamas „Paskutinis Džedajus“, – neseniai patirtais įspūdžiais dalinasi Rūta. Taip pat priduria, jog būtina išnaudoti visas galimybes miestą pažinti nemokamai – paklaidžioti siauromis Dubrovniko gatvelėmis, pasivaikščioti pagrindine Placa Stradun gatve, kuri kadaise buvo miestą dalinantis kanalas, apžiūrėti įspūdingus Pilat vartus, atsigaivinti prie Onofrio fontano, miestelėnams tiekiančiu vandenį nuo 1438 metų, ir būtinai užsukti į uostą pasigrožėti plūduriuojančiais laiveliais. 

Objektai, už kuriuos verta mokėti 

Bene ikoniškiausias Dubrovniko senamiesčio statinys – jį juosianti aukšta gynybinė siena. Pasivaikščiojimas XV a. menančia siena užtruks apie dvi valandas, kurių metu ne tik aplankomi svarbiausi miesto objektai, taip pat ir vietos, matytos „Sostų karų“ seriale, bet galima pasižvalgyti ir po miestelėnų kiemelius, pajusti jų gyvenimo ritmą. Rūta pasakoja, jog nors tai nėra pigi pramoga, bet tikrai verta kiekvieno išleisto cento. Taip pat primena, jog saulėtą dieną svarbu nepamiršti pasiimti kepurę ar kitą galvos apdangalą, pasitepti kremu nuo saulės ir turėti vandens – senamiestyje sunku rasti kur pasislėpti nuo kaitrių spindulių. Jei pavyksta, gynybinę sieną geriausia lankyti kuo anksčiau ryte, arba jau vakarėjant, kai kiek atslūgsta dienos karštis.

Dar viena pramoga, kurią rekomenduoja beveik visi apsilankę mieste – pasikėlimas į Srd kalną. Pakilti galima mokamai keltuvu arba atvykti automobiliu. Viršuje atsiveria plati miesto, jūros ir apylinkių panorama. „Labai rekomenduoju čia atkeliauti vakare: bus vėsiau ir galima pavakarieniauti, mėgaujantis panorama bei žiburiais, nušviečiančiais miestą“, – pataria Rūta.

Dubrovniko kaimynės – Lokrum ir Korčulos salos 

Po daugybės įspūdžių, atsipūsti galima viename iš netoli miesto esančių paplūdimių arba leistis į dar vieną nuotykį ir aplankyti Dubrovniką supančias salas. Rūta pasakoja, jog Lokrum sala jai buvo tikras atradimas. Į ją kas pusvalandį plaukia keltas, o kelionė į vieną pusę trunka 15 minučių. Tai puikus pasirinkimas pusės ar net visos dienos poilsinei išvykai iš Dubrovniko. Saloje įkurtas botanikos parkas, kuriame gyvena povai, įsikūrę jaukios kavinukės, yra daug paplūdimių – daugiausiai akmenuoti, nedideli, bet labai gražūs. Čia taip pat yra originalus sostas iš „Sostų karų” filmavimo aikštelės, kurį galima „pasimatuoti“.

Dar vienas puikus kiek ilgesnės išvykos pasirinkimas – Korčulos sala. Jos senamiestis – tipiškos, puikiai išlikusios viduramžių architektūros pavyzdys. Sala žalia, daugybė žavingų turistams pritaikytų ir laukinių paplūdimių, gardžios jūros gėrybės restoranuose, vandens sportas, buriavimo mokykla, ekskursijos laiveliais. Čia taip pat burlentininkų ir jėgos aitvarų mėgėjų rojus – kanale tarp Pelješac pusiasalio ir Korčulos salos pučia tinkamas vėjas. Į Korčulą plukdo keltas iš Orebič uosto, o kelionė trunka vos 15 minučių. Uostą automobiliu iš Dubrovniko galima pasiekti per maždaug dvi valandas.

Kur gyventi ir ką paragauti?

Kroatija atvykstantiems siūlo labai platų apgyvendinimo paslaugų spektrą. Galima rinktis viešbučius su maitinimu, taip pat ir be jo. Čia populiaru apsistoti ir apartamentuose su virtuvėlėmis, o mėgstantiems poilsį gamtoje ar norintiems sutaupyti, verta pasidomėti nakvyne kempinguose – neretai jie įsikūrę gražiausiose šalies vietose ir puikiai pritaikyti turistams.

Neatskiriama šalies kultūros dalis – maistas. Vietiniai mėgsta skaniai pavalgyti, o ir gaminti tikrai moka. „Dubrovnike ir jo apylinkėse rasite visko. Miestas garsus ir prabangiais restoranais, ir paprastesnėmis jaukiomis tavernomis. Būnant prie jūros, būtina paragauti jos gėrybių, kurios tikrai šviežios ir pačios gardžiausios. Jei dar neteko paragauti austrių – puiki galimybė tai padaryti, nes Pietų Kroatijoje jos auginamos ir tiekiamos restoranams. Porcijos milžiniškos! Užsisakius jūros gėrybių rinkinį dviem – drąsiai galima pavalgyti keturiese“, – įspūdžiais dalinasi Rūta.

Dubrovnikas tikrai nepaliks abejingų. Labai rekomenduojame patirti, paragauti ir ištyrinėti jį dar šiemet!

Norėtum į Kroatiją ir Tu?

Kelionės kruizu: kaip atrodo laivai ir ką juose veikti?

$
0
0

Kaip atostogoms pasirenkamas viešbutis, kelionėms kruizu svarbus laivas, kuriame praleidžiamos kelios dienos, savaitė ar dar ilgesnis laikotarpis. O jų yra įvairiausių: šiandieniniuose kruiziniuose laivuose galima sutikti barmenus robotus, gyventi kajutėje, turinčioje virtualų balkoną, laipioti dirbtinėmis uolomis, čiuožinėti čiuožykloje, mokytis šokti, žaisti krepšinį, klausytis gyvos muzikos ar žiūrėti spektaklį. Nemažai jų turi įrengtus kino teatrus, meno galerijas, bibliotekas, čia galima užsiimti joga ar surengti verslo susitikimą. Įdomu, tiesa? Tad pakalbėkime plačiau apie Makaliaus siūlomus „MSC Cruises" laivus.🛳️​ Beje, „MSC" kruizai 2022 metų pabaigoje į jūrą planuoja išplukdyti dar vieną, patį naujausią ir itin modernų laivą – „MSC World Europa".

Norėtum į kruizą leistis ir Tu?

„MSC" kruizai, kuriuos rekomenduoja Makalius

Laivas „MSC Opera“

Tai 2004 metais pastatytas kruizinis laivas, vienu metu galintis plukdyti net 2579 keleivius. „MSC Opera” tikrai pateisina savo vardą, pats laivas dažnai apibūdimas kaip didingas, pasižymintis klasikiniu stiliumi bei prabanga. Laive yra didžiulė marmurinė priėmimo zona ir atviros erdvės su stiklinėmis sienomis, iš kurių atsiveria beribis jūros vaizdas.

Šiame 275 metrų jūros milžine yra daugybė restoranų ir barų, kuriuose galima mėgautis gardžiais patiekalais ir gaiviais gėrimais. Laive, ką veikti atras kiekvienas keliautojas – jis siūlo didelę įvairovę įvairių pramogų. Nuo ramaus pasivaikščiojimo po denį, apsilankymo treniruoklių salėje ar aeorobikos užsiemimuose, pasiplaukiojimo baseine, atsipalaidavimo pirtyse ar sūkurinėje vonioje iki stalo teniso, tinklinio, bibliotekos, teatro (reikalinga išankstinė registracija), kino teatro, daugybės parduotuvėlių ir kitų pramogų. Atėjus vakarui, linksmybės nesibaigia – poilsio kambariuose groja įvairaus skonio muziką: nuo pianino ir styginių kvartetų iki popmuzikos ir roko, laive rengiamos ir diskotekos. Kita naktinio gyvenimo „MSC Opera“ laive dalis primeną Las Vegasą – kazino vakaras. Mažiesiems keliautojams laive įrengti vaikų ir jaunimo klubai, todėl vaikai tikrai nenubodžiaus. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje yra dvigulė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), krėslas, vonios kambarys su dušu arba vonia bei plaukų džiovintuvu, telefonas, televizorius, seifas ir mini baras.

Laivas „MSC Seashore”

Komfortas, stilius ir naujovės – trys žodžiai geriausiai apibūdinantys 2021 m. į pirmąją savo kelionę išplaukusį laivą „MSC Seashore”. Šio 339 m laivo išorė specialiai sukurta šiltesnio klimato regionams. Laivas siūlo net 13 tūkst. kvadratinių metrų lauko erdvės, o tai keliautojus dar labiau priairtina prie jūros. „MSC Seashore” tapo pirmuoju pasaulyje kruiziniu laivu, turinčiu naują oro sanitarijos sistemą „Safe Air“, kuri naudoja UV-C lempų technologiją, kad pašalintų ore esančius virusus ir bakterijas. Įrengiant šį laiva buvo atsižvelgta ir į aplinkai draugiškus ir tvarius sprendimus.

Laivo vidaus dizainas yra įkvėptas Jungtinių Amerikos Valstijų miesto – Niujorko. Štai laivo kazino centre puikuojasi įspūdinga trijų metrų aukščio Laisvės statulos kopija, o laive įkurta prekybos ir pramogų zona, taikliai pavadinta „Times Square“. Nuo prašmatnaus prancūziško iki elegantiško šiuolaikinio – „MSC Seashore” pramogų vietos svečius perkelia į daugybę skirtingų visatų, užpildytų naujausiomis technologijomis. Pramogų pasirinkimas itin platus: nuo pagrindinio teatro, kuriame galima mėgautis įsimintinais pasirodymais, diskotekos ir didesnio nei bet kada anksčiau kazino iki sporto barų – kiekvienas keliautojas neabejotinai atras, ką veikti. Čia taip pat įrengti išskirtinio dizaino baseinai, vandens parkai, patobulinti virtualiosios realybės technologijomis, skirti puikai praleisti laiką visai šeimai. Laive įrengtas SPA centras, kuriame keliautojai gali pasilepinti saunomis, šildomais gultais, druskų kambariais ir pan. Laive yra daugybė barų bei restoranų, kurie užtikrins nepamirštamą gastronominį nuotykį. Čia nepamirštami ir vaikai – jiems įrengti kūdikių, vaikų ir paauglių klubai, siūlantys įvairiais pramogines veiklas. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Patogiam poilsiui dvivietėje kajutėje yra dvigulė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), telefonas, televizorius, seifas ir mini baras bei vonios kambarys su dušu arba vonia ir plaukų džiovintuvas.

Laivas „MSC Lirica“

Tai kompaktiškas, tačiau jaukus ir elegantiškas kruizinis laivas, atnaujintas 2015 m. Šis komfortiškumu pasižymintis kruizinis laivas yra 275 m ir vienu metu gali plukdyti 2.6 tūkst. keliautojų. Laive yra keletas restoranų, kavinių ir barų, kuriuose keliautojai mėgaujasi gadžiais patiekalais ir gaiviais gėrimais. „MSC Lirica“ siūlo didelę įvairovę pramogų – nuo teatro, bibliotekos, interneto kavinės, kazino su žaidimais ir lošimo automatais iki teatro, kabareto bei diskotekos. Mėgstantys laiką leisti ramiai galės apsilankyti laive įrengtame SPA centre, kuriame keliautojai gali lepintis masažu, sauna, garine pirtimi, soliariumu, sūkurine vonia ir kitomis procedūromis (kai kurios procedūros suteikiamos už papildomą mokestį). Mėgstantys aktyvų laisvalaikį laive galės pažaisti mini golfą, apsilankyti 260 m greito ėjimo take. Laive taip pat yra du lauko baseinai. Mažiesiems keliautojams viešbutyje įrengti vaikų ir paauglių klubai bei vaizdo žaidimų erdvė. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje yra dvigulė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), televizorius, seifas, telefonas, mini baras, o vonios kambaryje – dušo kabina arba vonia ir tualetas. Kajutėje veikia oro kondicionierius, bevielis internetas (už papildomą mokestį).

Laivas „MSC Grandiosa“

Tai naujas, tik 2019-ųjų metų lapkritį į pirmąją kelionę išplaukęs, vienas didžiausių (331 m ilgio, o tai yra daugiau nei Vilniaus TV bokšto aukštis!) kompanijos „MSC Cruises" laivų. Čia iš viso 19 aukštų, vienu metu laivu gali plaukti apie 8000 keleivių ir įgulos narių! Tai net ne laivas – tai tikrų tikriausias plaukiojantis miestas. „MSC Grandiosa” statytojai tikrai pagalvojo apie inovacijas bei svečių patogumą – tai aukštųjų technologijų laivas, kuriame veikia daug naujovių, tokių kaip, pavyzdžiui, mobilios programėlės ir galimybės naudotis smart prietaisais laivo aplinkoje. Taip pat visame laive įrengti savitarnos ekranai, kuriuose keleiviai gali užsisakyti laivo paslaugas ir ekskursijas, rezervuoti staliuką vakarienei ar užsiregistruoti į vakarinį šou pasirodymą.

Laive yra įspūdinga promenada, kurios lubos – milžiniškas LED ekranas. Sukurtas skaitmeninis dangus transliuoja skirtingus koncertus, renginius ir projekcijas, sukuria nuostabią atmosferą ir dieną, ir naktį. Ypatingas dėmesys skirtas mažiesiems keliautojams – laive veikia net 5 vaikų klubai skirtingo amžiaus vaikams.

Kruize taip pat yra 11 restoranų, parduotuvės, 20 barų, kavinės, vyninė, klubas, vyksta diskotekos, baruose skamba gyva muzika. Čia taip pat įrengti 3 baseinai (vienas iš jų šildomas vidinis, veikiantis ir žiemos metu), vandens parkas, daugybė sūkurinių vonių,  sporto klubas, grožio salonas, meno galerija... Tai tikrai ne viskas, veiklos čia tikrai nepritrūks! Dauguma šių pramogų yra nemokamos. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše. O šiame straipsnyje Makaliaus komandos narės Marija ir Jūratė dalinasi įspūdžais iš „MSC Grandiosa” laivo.

Dvivietėje kajutėje yra dvigulė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), oro kondicionierius, vonios kambarys su dušu bei plaukų džiovintuvu, telefonas, mini baras, seifas, už papildomą mokestį galima naudotis belaidžiu internetu. Taip pat keliautojams suteikiami nemokami paplūdimio/baseino rankšluosčiai.

Laivas „MSC Orchestra“

Tai elegantiško interjero kruizinis laivas, kurį įrengiant buvo atsižvelgta į aplinkai draugiškus sprendimus. „MSC Orchestra” laivas vienu metu gali plukdyti net 3013 keleivius. Šis, beveik 294 metrus siekiantis laivas talpina įvairias pramogas: galima apžiūrėti čia įrengtą nuotraukų galeriją, sėkmę išbandyti kazino, yra įrengta interneto kavinė, biblioteka, kurioje galima mėgautis ramybe su knyga rankoje, o vakarais, laive esančioje teatro salėje, vyksta įsimintini pasirodymai. „MSC Orchestra” taip pat galima leistis į malonią kulinarinę patirtį, nes čia restoranai lepina kinų, italų ir kitų šalių virtuvių patiekalais, o gėrimais atsigaivinti galima laive esančiuose baruose, kuriuose vyksta ir gyvo garso pasirodymai.  Pramogos čia dar nesibaigia – keleiviai atsipalaiduoti gali mėgaujantis ramiu pasivaikščiojimu po denį ir nuostabiais Viduržemio jūros dovanojamais vaizdais, čia taip pat yra baseinas, sūkurinės vonios bei SPA centras su pirtimis. Sportuojantys keliautojai turi galimybę lankytis sporto salėje, o mažiesiems keliautojams laive įrengta vaikų žaidimų kambarys, vyresniems – paauglių klubas. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje yra dvigulė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), telefonas, televizorius, seifas ir mini baras bei vonios kambarys su dušu arba vonia ir plaukų džiovintuvas.

Laivas „MSC Magnifica“

„MSC Magnifica“ – tai net du kartus pasaulį apiplaukęs laivas! Jis talpina kelis tūkstančius keleivių, įvairius barus, restoranus ir daug kitų erdvių, kuriose keliautojai gali ilsėtis ir pramogauti. Nors laivas tikrai stebina savo dydžiu, tačiau jis puikiai telpa įvairiuose uostuose ir leidžia pamatyti įspūdingus vaizdus. Laive galima rasti viską, ko reikia tobuloms atostogoms – šešiolikos aukštų laive yra daugybė barų ir restoranų, kuriuose galima skanauti įvairius patiekalus ir atsigaivinti gėrimais. Aktyvesnės veiklos mėgėjai gali žaisti boulingą, tenisą, minigolfą, biliardą ar sportuoti laive esančioje sporto salėje. Vakarais linksmybės tęsiasi diskotekose, kazino ir pokerio salėse bei teatro salėje, kurioje vyksta įvairūs pasirodymai, koncertai. Laive taip pat įsikūrusi nuotraukų galerija, internetinė kavinė, biblioteka ir kelios parduotuvės. Atsipalaiduoti keliautojai gali čia esančiuose baseinuose, sūkurinėse voniose ir pirtyse. „MSC Magnifica“ taip pat įrengtas žaidimų kambarys vaikams, todėl nuobodžiauti tikrai neteks ir mažiesiems laivo svečiams. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje keliautojai ras dvigulę lovą (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), oro kondicionierių, vonios kambarį su dušu arba vonia, telefoną, mini barą, seifą, už papildomą mokestį galima naudotis belaidžiu internetu.

Laivas „MSC Virtuosa“

Tai naujas, tik 2021 m. gegužės mėnesį į pirmąją savo kelione jūra išplaukęs kruizinis laivas. Jis yra vienas iš dviejų didžiausių „MSC Cruises“ laivyno parke esančių laivų, kurio ilgis siekia net 331 m. Šis jūrų milžinas gali pasigirti didele įvairove pramogų ir užsiėmimų keliautojams, kurie užtikrina pačią geriausią plaukimo kruiziniu laivu patirtį. Be to, „MSC Virtuosa“ yra vienas ekologiškiausių laivų jūroje, todėl plaukiant juo, galima ne tik džiaugtis unikalia kelione, tačiau ir prisidėti prie gamtos puoselėjimo.

Kruiziniame laive įrengta „Galleria Virtuosa“ – tai vidaus promenada, kurioje yra daugybė parduotuvių bei restoranų. Svarbiausias šios promenados akcentas – ilgasis LED kupolas, kuris nepaliks abejingų. Šiame laive nepamirštami ir mažieji keliautojai, „MSC Cruises“ turi ilgalaikę partnerystę su „LEGO Group“, todėl laive įrengti vaikų klubai ir organizuojami įvairūs užsėmimai vaikams paliks neišdildomų įspūdžių. Laive taip pat yra 10 restoranų, kiekvienas restoranas siūlo ypatingus patiekalus, todėl net didžiausias gurmanas liks nustebintas. „MSC Virtuosa“ veikia net 21 baras: lauko baruose atsiveria kvapą gniaužianti panorama, o vidaus barai siūlo nepakartojamą patirtį – būti aptarnautam humanoido roboto, kuris su svečiais gali bendrauti net 8 kalbomis. Laive įrengti 5 baseinai, čia taip pat veikia vienas iš sudėtingiausių ir didžiausių vandens parkų jūroje, todėl linksmybės – garantuotos. Kad kelionė kruizu taptų dar įsimintinesnė, būtina apsilankyti kruizo teatre, kuriame kiekvieną vakarą vyksta gyvi pasirodymai. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, „MSC Virtuosa“ galima pažaisti futbolą, krepšinį, tinklinį ar tenisą. Ir visa tai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti šis kruizinis laivas! Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Keliautojai dvivietėje kajutėje ras dvigulę lovą (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), oro kondicionierių, televizorių, seifą, telefoną mini barą, o vonios kambaryje – dušo kabiną. Kajutėje veikia riboto prieinamumo bevielis internetas, skirtas užsisakyti laivo paslaugas specialioje programėlėje (ekskursijas, koncertus, peržiūrėti laivo programą ir pan.).

Laivas „MSC Bellissima“

„MSC Bellissima“ – vienas įspūdingiausių „MSC“ laivų – tai atspindi ir jam suteiktas vardas. Šis laivas stebina įvairiais inovatyviais sprendimais, kurie palengvina atostogas bei, žinoma, palieka didelį įspūdį. „MSC Bellissima“ talpina apie 6000 keliautojų ir yra apie 315 m ilgio. Laive yra 12 restoranų bei 20 barų, taip pat įrengta 96 m promenada, kuri pasitinka magiška, lubose įrengta, LED instaliacija. Promenadoje įsikūrusios įvairios parduotuvės, kavinukės, restoranai, barai, o vakare viskas atgyja, skamba muzika ir prasideda pramogos bei vakarėliai. „MSC Bellissima“ esančioje teatro salėje vyksta kvapą gniaužiantys pasirodymai, baruose organizuojami karaokė vakarai, galima stebėti įvairius televizijos projektus, o vėliau prasideda vakarėliai! Laive taip pat yra boulingo bei sporto salės, keli baseinai ir vandens pramogų parkas, džiuginantis įvairaus amžiaus keliautojus, tad ką veikti kruizo metu ras tiek suaugusieji, tiek mažieji keliautojai. Atsipalaiduoti taip pat galima SPA centre, mėgaujantis masažais ir kitomis grožio ar sveikatinimo procedūromis.

Kajutės – jaukiai įrengtos. Patogiam poilsiui keliautojai dvivietėje kajutėje ras dvigulę lovą (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), televizorių, seifą, telefoną mini barą, o vonios kambaryje – dušo kabiną, tualetą, plaukų džiovintuvą. Kajutėje veikia oro kondicionierius, bevielis internetas (už papildomą mokestį). Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Laivas „MSC Splendida“

2009-aisiais metais pastatytas, 333 metrų ilgio „MSC Cruises" kompanijai priklausantis kruizinis laivas, kuriuo iš viso gali plaukti 3900 keleivių ir 1300 įgulos narių. Laive yra 18 denių (aukštų), svečių laukia aukščiausio lygio aptarnavimas, puiki virtuvė bei daugybė pramogų. Laivą reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį viešbutį ar net kaip miniatiūrinį miestą ant vandens, tad čia galima rasti visas įprastas pramogas – baseinus, sūkurines vonias, SPA, pirtis, užsiėmimų kambarius vaikams ir paaugliams, restoranus, barus; vakarais – šou programos, gyvo garso koncertai, diskotekos. Taip pat rengiamos kulinarijos, šokių pamokos, yra kino teatrai, galima žaisti boulingą, mini golfą. Laive taip pat veikia virtualių žaidimų kambarys, vaikų žaidimo zona, verslo centras, Aurea SPA, sporto klubas su aerobikos sale, jogos užsiėmimais, treniruoklių sale, bėgimo takeliais, soliariumas, grožio salonas, 3 baseinai (vienas iš jų vidinis, šildomas visus metus), 10 sūkurinių vonių, biblioteka, meno galerija d‘Arte, parduotuvės, ekskursijų biuras. Dauguma šių pramogų yra nemokamos. Na, o norintys ramesnio poilsio visuomet gali patogiai įsitaisyti ant gulto viename iš denių su knyga ir mėgautis saulute. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje keliautojai ras dvivietę lovą (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), oro kondicionierių, tualetą su dušu, telefoną, mini barą, seifą, už papildomą mokestį galėsi naudotis belaidžiu internetu. Taip pat keliautojams suteikiami paplūdimio/baseino rankšluosčiai.

Laivas „MSC Seaside“

„MSC Seaside“ – tai vienas naujesnių, 2018 metais veiklą pradėjęs laivas, originaliai skirtas JAV rinkai, kur jis visus metus plukdydavo keliautojus iš Majamio po Karibus. O vėliau šis laivas debiutavo Viduržemio jūroje. „MSC Seaside“ išskirtinumas – itin daug erdvės lauke, kas ypatingai svarbu. Kavinės ir restoranai turi savo lauko terasas, yra net keli lauko baseinai, lauko SPA erdvė. Išdrįskite žengti tilteliu su stiklinėmis grindimis 15 denyje arba čiuožkite lyno trasa (Zipline) pakibę virš laivo! Kruize veikia restoranai, parduotuvės, kavinės, barai, vyninės, džiazo klubai, vyksta diskotekos, įrengti keli baseinai, teniso kortai atvirame ore, sporto centras, grožio salonas, meno galerija, veikia ekskursijų biuras. Laivą detaliau galima apžiūrėti vaizdo įraše.

Dvivietėje kajutėje – dvivietė lova (galima ją keisti į dvi vienvietes pagal atskirą užklausą), oro kondicionierius, vonios kambarys su dušu bei plaukų džiovintuvu, telefonas, mini baras, seifas, už papildomą mokestį galima naudotis belaidžiu internetu. Taip pat keliautojams suteikiami nemokami paplūdimio/baseino rankšluosčiai.

Visi kruizinių kelionių 2022 pasiūlymai čia:


Keliautojos Mildos įspūdžiai iš MSC kruizo per Atlantą: nuo Valensijos iki Majamio

$
0
0

Galiu drąsiai pasakyti, jog kruizas per Atlantą kol kas įspūdingiausia mano kelionė! O keliavome su keturių mėnesių kūdikiu.😉​ Sulaukiau daugybės klausimų, kaip sekėsi keliauti su mažu vaiku. Tad iškart atsakau – kruizas yra pats patogiausias būdas keliauti su kūdikiu, kai norisi pasimėgauti penkių žvaigždučių aptarnavimu, pagulėti prie baseino, bet ir pakeliauti. O dabar – plačiau apie nuotykius ant vandens.

MSC kruizas iš Valensijos

22 dienų atostogos (iš jų – 19 naktų laive) prasidėjo 2019 metų lapkričio mėnesį, prieš pat pandemiją. Skridome iš Vilniaus į Valensiją, su persėdimu Amsterdame. Valensijoje praleidome dvi dienas, per kurias turėjome laiko susipažinti su miestu. Antros dienos popietę jau keliavome į „MSC Divina” laivą, kuris iš Valensijos keliautojus plukdė iki pat Majamio, su įvairiausiais sustojimais. Mums tai buvo pirma kelionė kruiziniu laivu. Pasirinkome apsistoti kajutėje su langu: ji tvarkinga, kaip gero viešbučio kambarys. Visgi kitoms atostogoms rinkčiausi kajutę su balkonu – kelionė tampa dar įsimintinesnė, nes rytą galima pradėti grožintis skrodžiamų bangų vaizdais.

Susipažinti su laivu vienos dienos tikrai neužtenka. Pirmos akimirkos čia keistos, užplūsta jausmai – nuo nerimo iki euforijos.  Kaip minėjau, vakare išplaukėme iš Valensijos, o kitą dieną praleidome jūroje. Jausmas keistas, kiek baisoka, nes esame uždaryti dideliame viešbutyje, kuris – viduryje jūros. Kur eiti? Ką veikti? Plaukėme lapkričio mėnesį, tad į laivo denį išeiti nelabai pavyksta, nes pučia didelis vėjas. Interneto ryšio nėra (jį galima įsigyti už papildomą mokestį). Pirmiausiai aplankė mintys, kad galbūt tokia kelionė ne man, atrodė nuobodoka. Bet tai tik pirmos mintys, kurios vėliau visiškai pasikeitė! Iš tikrųjų, laivo teritorija milžiniška, su daug restoranų, daug barų, kavinukių, parduotuvių, kazino, amfiteatru, baseinais, sporto salėmis, SPA. Vakarais kiekviename bare vykstat skirtingi pasirodymai. Tiesiog reikia išmokti atsipalaiduoti ir ilsėtis.

Pirmas sustojimas – Lisabona, Portugalija. Laivas sustojo apie 8 val. ryto, sugrįžti privaloma iki 18 val. (laivas tikrai nelaukia). Išlipus pirmą kartą atrodo, kad vis tiek plauki, nors stovi ant žemės atrodo (visgi taip pasirodė tik pirmuose išlipimuose).  Lisabonoje aplankėme pagrindinius taškus, papietavome vietiniame jūros gėrybių restorane. Grįžus į laivą vėl laukė kelionė jūroje ir kitas sustojimas – Portugalijos Azorų salos.

Įspūdingiausia kruizo kryptis – Azorų salos

Azorų salyne iškart keliavome į automobilių nuomos punktą, nes čia praleidome dvi dienas. Apie Azorų salas reikėtų atskirą tekstą parašyti! Tai salos, kurios visos kelionės metu paliko bene didžiausia įspūdį. Čia per dieną gali pasikeisti keturi metų laikai, o tokios žalios spalvos gamtoje dar niekur nesu mačiusi. Azoruose išvydome nuostabią vaivorykštę, aplankėme terminius baseinus, stebėjome įspūdingas vandenyno bangas. Pasižadėjau, jog čia dar tikrai grįšiu.

Nuo Azorų salų prasidėjo kelionė per Atlantą. Be sustojimo plaukėme penkias dienas. Visi keliautojai galėjo įsigyti sertifikatą, kad yra perplaukę šį vandenyną. Kai pajudėjome nuo Azorų, oro temperatūra ir vėjas dar nelabai viliojo išeiti pasivaikščioti po laivo denį. Tad ką veikėme? Atostogavome! MSC kruize radome nemokamą stalo žaidimų nuomos punktą, pažindinomės su laivu ir ilsėjomės. Maždaug trečią dieną oras pasikeitė – pajutome saulės spindulius, suskubome traukti gultus į denį ir degintis prie baseino, taip pat radome krepšinio aikštelę, kurioje linksmai praleidome laiką. Taip ir atvykome į trečią kelionės tikslą – Barbadosą. Visose kruizo metu lankytose salose keliavome savarankiškai (ekskursijas galima užsisakyti ir laive). Išlipę ieškojome vietinio vairuotojo-taksisto, kuris mus pavežiojo po Barbadosą. Šioje kryptyje didžiausia įspūdį paliko botanikos sodas ir pasiplaukiojimas jūroje su vėžliais. Toliau keliavome į Martinikos salą. Čia aplankėme ne vieną paplūdimį – nuo laukinių iki puikiai pritaikytų turistams, ragavome kokosų pieną, maudėmės žydroje jūroje.

Ketvirta stotelė – Šv. Martyno sala. Ši vieta garsi tuo, kad šalia paplūdimio, atrodo visai virš galvos, leidžiasi lėktuvai. Visgi sala man didelio įspūdžio nepaliko. Penktoji kelionės kryptis – Puerto Rikas. Šis sustojimas ilgesnis, nes laivas sustojo 7 val. ryto, o išplaukė 2 val. nakties. Išlipę iš laivo Puerto Rike turėjome pereiti pasų kontrolę ir patikrą. Vėliau suradome puikų vairuotoją, kuris mums aprodė salą: keliavome į vietines džiungles, paplūdimius, pietavome kavinėje su draugiškomis vištomis ir gaidžiais, vakarieniavome centrinėje miesto dalyje su šokiais ir muzika. Pamatėme, kur filmuotas populiariosios dainos „Despacito“ muzikinis klipas.

Paskutinė stotelė – Majamis

Kelionę užbaigėme Majamyje. Palikome laivą, sėdome į geltonąjį taksi ir keliavome iki viešbučio, kuriame praleidome vieną naktį. Viešbutis buvo labai patogioje vietoje – kelios minutės iki paplūdimio ir pėsčiųjų gatvės. Aplankėme Art Deco istorinį rajoną bei paplaukiojome garsiąja CSI Majamis motorine valtimi tarp krokodilų.

Pilna įspūdžių kelionė baigėsi skrydžiu iš Majamio į Vilnių. Tai buvo pirma, bet tikrai ne paskutinė mano kruizinė kelionė!

Makalius apie kelionių etiketą: ką svarbu žinoti, vykstant į užsienį

$
0
0

Anksčiau buvo įprasta matyti lėktuve paslapčia geriančius savo atsineštus alkoholinius gėrimus, kitiems buvo smagu vaikštinėti po lėktuvą pas kitame gale sėdinčius draugus, garsiai kalbėtis keleiviams virš galvų, ploti lėktuvui palietus žemę, šokti iš vietos ir pulti traukti lagaminus šiam dar nesustojus. Dabar to nebėra arba jeigu yra, tai – reti atvejai. Džaugiuos, jog kelionių metu ar lydėdamas turistų grupes į kitas šalis, pastebiu išties nemažą skirtumą tarp anuometinių ir dabartinių Lietuvos turistų.

Plojimai nusileidus – daug rečiau

Plojimai nusileidus šiandien iš esmės gerokai retesni, bet vienu metu tai buvo pasaulinis reiškinys, nesvarbu, į kurį pasaulio kraštą skristumėte. Lėktuvų įgulos pastebi, kad daugiausia plojimų tenka skrydžiams į atostogų vietas.

Visgi vis daugiau žmonių pripranta prie skraidymo ir nebelaiko to nepaprasta patirtimi. Taip pat keliautojai ore pradeda jaustis daug saugiau ir supranta, kad pilotai tiesiog atlieka savo įprastą darbą ir tai yra tas pats, kas ploti taksi vairuotojui. Kiti žino, kad jų plojimų pilotai vistiek negirdi.

Kuriozinės situacijos viešbučiuose

Jeigu anksčiau tekdavo matyti, kaip viešbučio registratūroje paslapčia duodami grynieji, norint gauti geresnį kambarį, prisikraunamos pilnos lėkštės maisto „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipo restoranuose ir jo nesuvalgius paliekama, ar skubama 6 ryto numesti rankšluosčius ant geresnio gulto, tai šiandien esame tikrai pažengę turistai, gerąja šio žodžio prasme.

Yra visokių turistų ir jų įpročių, neretai iš nežinomybės ar nepatirties besielgiančių kitoniškai, bet visumoje lietuviai jau gerokai skiriasi nuo tų, kokie buvo tik pradėję keliauti. Vis labiau tampame vakarietiški. Lietuviai šiandien gerokai kultūringesni, mandagesni, supratingesni, tolerantiškesni, daugiau keliaujantys, gerbiantys šalį, į kurią atvyksta.

Arbatpinigiai gidams bei vairuotojams

Vis dar aktuali ir ne iki galo suprantama tema tarp keliaujančių yra arbatpinigių palikimas gidams ir vairuotojams. Ne visi gidai ir ne visi turistai supranta, kad arbatpinigių palikimas yra įprasta praktika daugelyje pasaulio šalių ir nieko gėdingo nei juos rinkti, nei gauti. Tai įprasta kultūra, norint atsidėkoti. Kodėl reikia gailėti tų kelių eurų, man sunku pasakyti. Aš pats negailiu, ypač, jeigu gido paslaugų kokybė viršija lūkesčius.

Taip pat tenka pastebėti, kad vis dar pasitaiko tokių keliautojų, kurie negerbia vairuotojų, palieka šiukšles autobusuose, triukšmauja, vėluoja būti sutartu laiku. Į kelionę vykstama su kitais turistais, tad, kad kelionė būtų visiems smagi, labai svarbu pagarba vieni kitiems. Pavyzdžiui, daiktų pasidėjimas taip, kad kitiems žmonėms jie netrukdytų, nevaikščiojimas, kai autobusas važiuoja. Visuomet galima pasiimti ausines, jei ketinate klausytis muzikos ar žiūrėti filmus, kad nesukeltumėte bereikalingo triukšmo. Valgyti autobusuose nedraudžiama, bet visiems maloniau, kai šiukšlės turi savo vietą ir nesimėto bet kur.

Būtina pasidomėti šalimi, į kurią vykstate

Kelionių metu dėl kultūrinių skirtumų, pasitaiko ne tik kuriozinių situacijų, bet ir nemalonių, tad tikrai verta pasidomėti šalimi, į kurią vykstate, jos kultūra, papročiais, tradicijomis, ypač, jei ta šalis mums tolima kultūriškai.

Anksčiau tikrai dažniau matydavau, kaip atvykę į svetimą šalį keliautojai bando primesti savo taisykles, nepaiso ten esančių papročių, negerbia tikėjimo ar net jį pašiepia. Kiti būna atvažiuoja su stereotipais ar išankstine nuomone ir sutrinka, kad toje šalyje taip nėra. Tolerancija kitam labai svarbu, jei norime iš tiesų suprasti, pažinti kitą šalį. Juk nevažiuojame jos keisti, ji yra tokia ir ne kitokia. Esame tos žemės ir šalies svečiai, o ne savininkai, tad ir mūsų elgesys turi būti maksimaliai pagarbus aplinkai.

Pats visuomet skiriu laiko pažinčiai su šalimi prieš išvykstant ne tik dėl to, kad nebūtų nesusipratimų, bet ir dėl to, jog norisi žinoti, kokia tai šalis, kuo ji gyvena, kokie žmonės pasitiks, kaip turėčiau elgtis, kad jų neįžeisčiau ar kad nesukelčiau nepatogių situacijų aplinkiniams. Tas pats ir apie aprangą, apie galimą interpretavimą tų pačių dalykų skirtingai. Kai daugiau žinai, tampa gerokai smagiau ir įdomiau keliauti.

Kultūrų įvairovė

Mums atsukti delną ir pamojuoti yra normalu, bet Graikijoje tai yra kito įžeidimas. Jeigu pietiečiai gali vėluoti, tai Šiaurės europiečiams punktualumas yra šventas dalykas. Tas pats su gestikuliavimu, garsiu kalbėjimu ir net apkalbėjimu ar komentavimu, artimu bendravimu, kito lietimu. Pietiečiai yra kitokie nei mes ar azijiečiai, ar tarkime, musulmonai. Mums gali pasirodyti, kad galbūt jie nemandagiai elgiasi, bet toks bendravimas jiems įprastas, jų gyvenimas neretai vyksta gatvėse, kur bendraujama betarpiškai. Aišku, yra skirtingos kartos ar socialiniai sluoksniai, kur galioja jau kitos taisyklės.

Nereikėtų nustebti, jei Italijoje ar Olandijoje sveikindamiesi jus pabučiuos, nesvarbu, kokios lyties esate – čia bučiuojasi visi. Tuo tarpu kur nors gilesnias religijos šaknis turinčiose musulmoniškose šalyse vyrai nesisveikina su moterimis, neištiesia joms net rankos, nepriimtinas ir viešas jausmų rodymas, nepridengimas tam tikrų kūno vietų. Ne vieną turistą Turkijoje erzina prekybininkai, kurie visuomet nori derėtis. Jeigu mums tai nepriimtina, tai čia priešingai – jiems tai labai svarbi prekybos meno dalis. Jeigu keliausite į Sakartvelą, Azerbaidžaną, ten jus pasitiks labai svetingi žmonės, tad neatsisakykite jų gaminamo vyno taurės ar siūlomų užkandžių, pagirkite, pabendraukite, paklausinėkite apie šalį – turėsite draugus visam gyvenimui.

Musulmoniškose šalyse atminkite, kad Ramadano mėnesį pamaldūs tikintieji nevalgo ir negeria nuo saulėtekio iki saulėlydžio, todėl šiuo metu nepatartina valgyti ir gerti viešose vietose.

Jeigu amerikiečiai garsėja kaip pernelyg draugiški, daug šypsosi ir kartais net atrodo nenatūralūs, tai, pavyzdžiui, prancūzai to nedaro ir jiems santūrumas yra labiau priimtinas.

Keliaujantys po Pietryčių Aziją turėtų atsiminti, kad azijiečiams svarbu „neprarasti veido“, todėl jei paklausėte kelio ir jums nurodė kryptį, dar nereiškia, kad ji teisinga, nes jie niekada nepripažįsta, kad nežino. Taip pat svarbu žinoti, kad batai čia paliekami už durų ir į namus, šventoves, ir į kitas įstaigas – yra ir kavinių bei restoranų, kur einama basomis. Kiekvienas bent minimalus žinojimas apie šalį prieš atvykstant bei jos unikalumo gerbimas tikrai leis mėgautis ir atrasti visai kitokias pažinimo ir patirčių spalvas.

Makalius dalinasi įspūdžiais: Singapūras

$
0
0

Pietryčių Azijoje esantis Singapūras didžiajai daugumai asocijuojasi su brangiu, išpuoselėtu, daugiakultūriu miestu, pilnu turistų ir keistų taisyklių. Dalis tiesos tame tikrai yra, bet laikai keičiasi ir čia. Singapūre lankiausi ne pirmą kartą, tačiau šis buvo visiškai skirtingas: buvau vienas iš nedaugelio čia buvusių turistų. Rinkdamasis, kur apsistoti, užtikau vos ne dvigubai žemesnes kainas nei lankydamasis paskutinį kartą prieš pandemiją, o maisto kainos kavinėse pasirodė gerokai mažesnės nei Lietuvoje. Bet to, džiaugiuos iš naujo atradęs Sentosos salą, kuri šioje kelionėje paliko pačius geriausius įspūdžius.

Kas Singapūre nepasikeitė, tai – griežtos taisyklės už kurių nesilaikymą skaudžiai baudžiami ne tik vietiniai, bet ir turistai. Išimčių čia nėra. Ribojimai kartais savotiškai dar labiau vilioja iš arčiau savo akimis pamatyti tokias vietas.

Su jau planuojančiais ar dar tik svajojančiais aplankyti Singapūrą, šiame straipsnyje pasidalinsiu praktiniais patarimais: kiek laiko reikia skirti, už kiek ir kur apsistoti, kokį maistą rinktis, ko geriau nedaryti, kad netektų papurtyti kišenės, ką aplankyti verta labiausiai, o kam negaišti laiko.

Singapūras pasitiko nuostabiai

Pasitiko kaip visada nuostabiai, tik šį kartą išsiskyrė tuo, kad nebuvo spūsčių, kamščių, daug turistų. Po garsų visame pasaulyje Singapūro viešbutį „Marina Bay Sands“ vaikščiojome trise, kai prieš pandemiją reikėdavo atstovėti ilgiausią eilę arba rezervuoti laiką iš anksto, kad ten išvis patektum. Aišku, tai ilgai netruks ir linkiu miestui kuo greičiau atsigauti, bet ką pastebėjau, kad rojus yra lankytis tose vietose, kurios neseniai atvėrusios sienas po ilgo užsidarymo.

Šiandien čia labai daug gerų nuolaidų, pradedant viešbučiais, baigiant įėjimais į lankytinas vietas, kuriuos patarčiau užsisakyti internetu, ką ir pats praktikavau. Naudodamasis pasiūlymais sutaupiau apie 20 proc. kelionės išlaidų.

Kas dar įsiminė, kad vairuotojai, sužinoję, jog esu iš Lietuvos, klausinėdavo apie karą Ukrainoje. Pastebėjau, kad vietiniai labai palaiko Ukrainą, teko matyti ne vieną iškabintą šios šalies vėliavą.

Kelionės maršrutas, trukmė

Vien tik į Singapūrą skristi neverta, juk taip toli nuskridus (13-14 valandų kelionė iš Lietuvos), tikrai norisi, o ir verta pamatyti daugiau. Aplink Singapūrą yra nemažai patogių ir greitų, vos 2–2,5 valandų skrydžių į aplinkines šalis.

Dažniausiai Singapūrą keliautojai jungia su Balio sala – Makaliaus egzotikoje tokia kelionė yra populiariausia dėl jos trukmės, patogumo ir to, kad kartu keliauja lietuvis kelionės vadovas, supažindinantis tiek su Singapūru, tiek su Balio sala.

Singapūrą galima aplankyti ir keliaujant į Tailandą – esu skridęs iš Bankoko savaitgaliui į Singapūrą vos už 30 eurų, tad gerai paieškojus, galima tikrai rasti gerų pasiūlymų. Dar vienas segmentas – keliaujantys į Australiją arba iš jos. Skrendant atgal į Europą tikrai verta sustoti ir pasilikti čia kelias dienas.

Singapūre buvau 6 dienas ir vos spėjau suktis. Labai gaila, kad turėjau tik vieną pusdienį prie baseino. Rekomenduočiau Singapūre praleisti 5 dienas, neskubėti: 3 pilnos dienos – aktyvios, viena – rami, skirta atsipalaidavimui. Šalia Singapūro yra Sentosos sala, kurioje nuostabūs smėlio paplūdimiai, daug įvairiausių pramogų, tad ten norėtųsi pasibūti bent vieną naktį. Beje, būtent ši sala man paliko vieną geriausių įspūdžių šį kartą, joje praleidau net tris naktis.

Į kai kurias vietas saloje, kaip pavyzdžiui, „Universal studios“ parką patekau už beveik dvigubai mažesnę kainą nei prieš trejus metus. Lankymasis saloje ir viešasis transportas yra nemokamas. Patarimas norintiems apsilankyti čia – gerokai iš anksto užsisakyti viešbučius ir geriau nevykti savaitgaliais dėl suplūstančių vietinių, kurie masiškai išperka visus viešbučių kambarius.

Kainos Singapūre šiandien

Šiandien jos tikrai mažesnės. Man teko užsisakinėti skirtingas nakvynių vietas, tad galiu palyginti. Buvau prieš trejus metus viename viešbutyje ir šį kartą taip pat jį užsisakiau – dabar jis pigesnis daugiau nei 45 proc., nei prieš tai. Bendrai norėčiau kiek išsklaidyti šį, kaip ypatingai brangaus miesto stereotipą, nes Singapūras buvo ir yra labai pritaikytas turizmui, kiekvieno skoniui bei kišenei.

Galima apsigyventi 3 ar 4 žvaigždučių viešbutyje, kur naktis kainuos 70–90 eurų dviem asmenims, galima apsistoti prabangiai, viename iš žymiausių pasaulio viešbučių „Marina Bay Sands“ su baseinu 340 m aukštyje ir su vaizdu į Singapūrą už 500 eurų nakčiai.

Taip pat galima pasirinkti ir labai ekonominį variantą – ne veltui čia atvyksta tiek daug backpekerių. Singapūre labai populiarūs kapsuliniai viešbučiai. Vienam asmeniui apsistoti kapsulėje (kas yra labai įdomi patirtis, teko išbandyti) kainuoja apie 20 eurų. Tad pasirinkimų tikrai yra.

Miesto rajonai ir maisto rekomendacijos

Kinų rajonas yra strategiškai geroje vietoje, nuo jo viskas pasiekiama. Bet iš esmės, vertinant miesto apimtis, Singapūras tikrai nėra tas didelis didmiestis, kuriame sunku susigaudyti. Daug kur gyvenant, galima iki centro nueiti pėsčiomis.

Norintiems  sutaupyti, siūlyčiau rinktis nakvynę toliau nuo miesto centro, bet kuo arčiau metro stotelės – vos kelios minutės ir būsite centre ar bet kuriame kitame rajone, kurių čia yra daug ir skirtingų, tikrai vertų dėmesio. Viešasis transportas nekainuoja daug, be to, labai paprasta ir aišku juo naudotis: prie stotelių nupiešti lankomi objektai, maršrutai iki jų.

Vos ne kiekvienoje gatvėje galima nebrangiai pavalgyti, o taip pat prekybos centruose įsikūrusiuose „food court“, kuriuos aš labiausiai rekomenduoju, nes tai yra greita, patogu, paprasta užsisakyti, kai nesupranti kalbos: užtenka parodyti pirštu į patiekalo nuotrauką meniu ir padėkoti jį atnešusiam. Pačiame brangiausiame „Marina Bay“ prekybos centre teko valgyti skanaus kinų maisto – sveikuolišką sriubą ir karštą patiekalą viso už 8 eurus. Tai buvo daugiausiai, kiek išleidau patiekalui viešėdamas Singapūre.

Visuomet yra greito maisto restoranai, kur patiekalas kainuoja 4–5 eurus. Šviežiai spaustos sultys Sentosos saloje kainavo vos 2 eurus. Aišku, Singapūre yra daug prabangių pasaulinio lygio restoranų, kur už pusryčius gali sumokėti ir 30 eurų, o už vakarienę – kelis šimtus.

Išskirtinės Singapūro taisyklės

Nebuvusiems Singapūre, aktualu žinoti, kad tai – nėra ta tikroji Azija kaip, tarkime, Bankokas ar Kvala Lumpūras, tai – labai tvarkingas, švarus, sąžiningas miestas, kas man pačiam yra didelis kontrastas, palyginus su kitais Azijos didmiesčiais. Taip, ir čia yra nemažai taisyklių, kurių geriau laikytis. Šiukšlės numetimas mieste pirmą kartą kainuoja 300 Singapūro dolerių (apie 200 eurų). Antrą kartą skiriami viešieji darbai. Turistams visa tai galioja taip pat.

Pavyzdžiui, Singapūre nerasite kur nusipirkti kramtomosios gumos, čia ji uždrausta, negalite jos ir įsivežti, limituojamas ir cigarečių įvežimas – galima su savimi turėti tik vieną pradarytą pakelį, kuris negali būti pilnas. Neįsivešite jokių elektroninių cigarečių, nesvarbu vienkartinių ar daugkartinių. Radus, jos yra čia pat sunaikinamos ir išrašoma kelių šimtų dolerių bauda, kurią privaloma sumokėti nedelsiant.

Pačiame Singapūre yra tik tam tikros vietos, skirtos rūkymui: ant asfalto jos pažymėtos baltai arba geltonai, čia pat yra šiukšliadėžė ir peleninė. Nori parūkyti – atstoji į tą tašką, parūkai ir eini toliau. Mane tokios griežtos taisyklės tikrai džiugina, nes nuo to gyventi žmonėms yra geriau ir švariau.

Ką dar reikėtų žinoti – dėl pandemijos, šiuo metu viešajame transporte draudžiama kalbėtis su bendrakeleiviu ar telefonu. Teko važiuoti metro, kuriame visur iškabinti ženklai, o juose nurodoma, jog prašoma laikytis tylos. Planuojantiems keliauti, reikėtų atkreipti dėmesį, kad dauguma lankytinų objektų dirba ne visą dieną, o pusdienį. Tad patarčiau prieš atvykstant pasidaryti namų darbus, kas galima, kas ne, kokios pramogos ir kur vyksta tuo metu, kad laikas, čia praleistas, būtų kuo kokybiškesnis.

Ką reikėtų padaryti vos atvykus ir ko nedaryti

Pirmiausiai siūlyčiau nusipirkti SIM kortelę su internetu. Nors mieste daug kur yra nemokamas internetas, yra vietų, kur jo gali nebūti. Daugelyje pasaulio krypčių tą patį praktikuoju ir šį kartą nustebau, kad Singapūre vos už 6 eurus galima įsigyti 100 GB kokybiško interneto vienai savaitei.

Tuomet vertėtų atsiųsti „Grab“ programėlę, kuri panaši į „Uber“ ar „Bolt“ ir per ją išsikviesti vairuotoją arba stoti į turistų, laukiančių taksi, eilę. Už taksi paslaugas galima atsiskaityti kortele, tad jei nespėjote pasikeisti eurų į vietinę valiutą, neprapulsite. Norėčiau pabrėžti, kad nereikia galvoti stereotipiškai, jog taksi vairuotojai jus norės apgauti, skaitliukai čia sukasi sąžiningai ir oficialiai. Vairuotojai puikiai kalba angliškai. Važiuoti, naudojantis „Grab“ programėlės pagalba, nėra brangu, pavyzdžiui, 40 minučių kelionė nuo centro iki oro uosto man kainavo 16 eurų.

Buvau didžiojoje dalyje lankytinų vietų, įskaitant meno muziejus, parodas, kurios paliko gerus įspūdžius. Kur neičiau antrą kartą – į Singapūro apžvalgos ratą. Visiškai šalia jo yra apžvalgos aikštelė jau mano minėtame „Marina Bay Sands“ viešbutyje, kuri yra gerokai aukščiau ir nuo kurios atsiveria nuostabesnė panorama.

Dar ko nedaryčiau – neapsipirkinėčiau drabužių parduotuvėse, kurios yra ir Lietuvoje. Tačiau technika (pavyzdžiui, kompiuteriai ar išmanieji telefonai) man pasirodė apie 8-10 proc. pigesnė.

Kada geriausia vykti į Singapūrą

Kaip ir daug kur Azijoje, Singapūre vasarą vyrauja lietaus sezonas, bet nepaisant to, visus metus temperatūra siekia 31–32 laipsnių šilumos. Jeigu norite labai giedro oro, geriausia į Singapūrą vykti nuo lapkričio ir gegužės. Sausiausias laikas Singapūre yra vasario, kovo ir balandžio mėnesiai.

Bet jei atvirai, aš derinčiau Singapūro aplankymą ne prie sezoniškumo, o prie savo pagrindinės krypties, kur planuoju vykti atostogauti ilgesniam laikui. Tarkime, jeigu noriu į Balį, nepaisant to, kad vasarą Singapūre gali palyti, vasara Balyje yra geriausias metas, tad nedvejodamas vykčiau būtent tada. O liūtys Azijoje nėra tokios, kaip mes įsivaizduojame: gali palyti dieną 15 minučių ir toliau vėl šviesti saulė.

Šiandien aviakompanijos skelbia įvairių akcijų, tad tikrai verta jomis pasidomėti. Skrydžiai iš Lietuvos iki Singapūro pirmyn ir atgal akcijų metu kainuoja 450-500 eurų. Į Balį planuočiau didesnes skrydžiui skirtas išlaidas – apie 600 eurų. Tad norėdamas sutaupyti, ilgąjį skrydį rinkčiausi į Singapūrą. Tuomet iš jo papildomai nusipirkčiau pirmyn ir atgal bilietus į Balį. Azijoje yra daugybė pigių skrydžių aviakompanijų, tad norint ir ieškant, tikrai galima pagauti labai gerų variantų ir kelionė bus ne tik įdomi, bet ir gerokai pigesnė.

Populiarėjančios solo kelionės: ne tik madinga, bet ir naudinga

$
0
0

Pastaraisiais metais, kaip niekada anksčiau, ypač populiarėja solo kelionės. Pasirodo, keliauti vienam ne tik madinga, bet ir naudinga – nors dažnai sakoma, jog kelionėse pažinsi kompanioną, visgi puikiai pažinti galima ir save.

Solo kelionės – vis dar vienišių pasirinkimas?

Solo keliones vis dar gaubia daugybė stereotipų, mitų ir dažnai nepagrįstų įsivaizdavimų. Man labai dažnai tenka keliauti vienam, daug kas klausia, ar nebūna liūdna ir kodėl nieko nepasiimu į kompaniją. Drąsiai galiu teigti, kad minusas yra vienintelis: nėra su kuo pasidalinti įspūdžiais, kartu paaikčioti ir pasižavėti, o neretai ir pasijuokti iš kokio nors kelionės nesusipratimo.

Visgi galima rasti daugybę pliusų, vienas iš jų – naujos pažintys. Keliaudamas vienas dažniau susipažįstu su naujais žmonėmis, drąsiau užkalbina ir kiti. Tad jeigu jums patinka bendrauti, keliaudami vieni tikrai nepasijusite vieniši.

Skirtingi pomėgiai ir poreikiai dažnai sukelia nemažai keblumų renkantis kelionių kryptį su bendrakeleiviais – galbūt mėgstate skaityti knygas paplūdimyje ir tai yra tobulų atostogų scenarijus, o artimajam labiau patinka žvejyba Norvegijos fjorduose ar ekstremalus žygis kalnuose? Solo kelionė gali tapti puikiu sprendimu, norintiems mėgautis savo svajonių atostogomis.

Yra klientų porų, kurie kasmet vyksta į kelionę tuo pačiu metu, bet skirtingomis kryptimis – po vieną. Galbūt santykiams tai irgi naudinga?

Kodėl vis dar bijome keliauti vieni?

Tikriausiai baimė susidurti su neplanuotomis situacijomis kelia didžiausią susirūpinimą keliaujant vienam. Visgi reikėtų nepamiršti, jog šiuolaikinės technologijos mums leidžia susisiekti su artimaisiais realiu laiku, susirasti reikalingą informaciją internete, pasitelkti bičiulių pagalbą ar ieškoti pagalbos vietinėse institucijose. Be to, šiuolaikiniame pasaulyje galima pasiruošti kelionei iš anksto, numatyti ir suplanuoti dalykus daug tiksliau, taip išvengiant gausybės nesusipratimų.

Kaip dar vieną dvejonę galima įvardinti negalėjimą čia ir dabar dalintis įspūdžiais su kitais. Tam taip pat yra sprendimas – socialiniai tinklai. Tad jeigu norisi atostogų akimirkomis su artimaisiais pasidžiaugti iškart – keliaujant vienam tai tikrai nėra problema.

Ar keliauti vienam visada brangiau?

Dažnai galvojama, jog solo kelionės yra žymiai brangiau. Iš dalies taip – reikia nepamiršti, jog visas biudžetas yra vieno keliautojo rankose ir nėra su kuo pasidalyti išlaidomis. Visgi kelionės kaina priklauso nuo paties keliautojo norų ir įpročių: pavyzdžiui, jei ketinate nuomotis automobilį, tuomet nuomos, kuro ir kitos susijusios išlaidos bus didesnės. Bet jei nuspręsite vykti viešuoju transportu – tereikės nusipirkti vieną bilietą.

Taip, jei norite gyventi vienviečiame viešbučio kambaryje, jis kainuos praktiškai tiek pat, kiek dvivietis, bet pačios kelionės kaina tikrai nepadvigubės – juk jums reikės vieno lėktuvo bei kitų transporto priemonių bilieto, maistas – vienam, muziejai ar kitos lankytinos vietos taip pat. Tad galima teigti, jog keliauti vienam ir karališkai gyventi visame kambaryje gali kainuoti apie 30 proc. daugiau, nei asmeniui keliaujant dviese.

Kai kurioms turizmo sferoms po pandemijos dar reikia laiko atsigauti, todėl šiuo metu apsimoka vienam keliauti kruiziniu laivu: kol laivai dar pilnai neužpildyti, priemoka už tai, kad kajute naudosis tik vienas asmuo, siekia apie 15-20 proc. kajutės kainos, o specialių pasiūlymų metu dažniausiai visai nieko primokėti nereikia.

Proga pažinti save, vietinę kultūrą ir išmokti naujų dalykų

Šiuolaikiniame pasaulyje dažnai neturime laiko sau, o juk vienintelis žmogus, su kuriuo praleidžiame visą gyvenimą, ir esame patys. Net psichologai rekomenduoja skirti laiko tik sau, tad atostogos – puikus metas, o solo kelionė – tobula priemonė. Solo kelionės mane praturtina, skiriu laiko apmąstymams apie tikslus bei svajones. Neretai susiduriu ir su iššūkiais, su kuriais turiu susitvarkyti absoliučiai vienas. Ir tai man patinka.

Be to, tokiose kelionėse galima išmokti ir daug naujų dalykų. Pirmiausia – vietos kalbos ar tobulinti jau mokamą užsienio kalbą, kadangi turėsite galimybę daugiau bendrauti su vietiniais. Taip lavinami ne tik bendravimo įgūdžiai, bet kartu tai ir proga giliau pažinti šalies kultūrą bei tradicijas.

Dažniausiai būdami vieni mes labiau atsipalaiduojame – tai pastebi ir aplinkiniai, todėl drąsiau užkalbina, užsimezga pokalbiai ir naujos pažintys. Kitas didelis privalumas keliaujant vienam – visiška laisvė rinktis ir spręsti savarankiškai. Galbūt mėgstate prabangius restoranus bei viešbučius ir galite tai sau leisti – puiku!

O gal norite rinktis biudžetinę kelionę ir pasinaudoti viskuo, ką galima rasti už mažiausias kainas – taip ir padarykite. Nereikės aukoti vakarienės prabangiame „Michelin“ žvaigždute pasipuošusiame restorane, dėl, pavyzdžiui, futbolo varžybų. Ir atvirkščiai, nebūsite priversti miegoti marmuru ir auksu spindinčiame viešbutyje, jei geriausiai jaučiatės stovyklaudami prie laužo.

Ką galima sutaupyti keliaujant vienam?

Pirmiausia, sutaupysite daug energijos, bandydami rasti geriausią kompromisą, tinkantį visiems keliautojams – tereikės pasitarti su savimi. Kelionės metu nereikės taip dažnai galvoti, kaip toliau leisti dieną, kur valgyti, eiti, ką pamatyti. Sprendimų priėmimo laikas sutrumpės, todėl sutaupysite laiko, kurį galėsite skirti pačiai kelionei.

Solo keliautojai taip pat turėtų pasiimti mažiau bagažo, nei įprasta – nebus, kas pagelbėtų. Tad nepamirškite, kad viskas, kas bus ant jūsų kupros – to gabenimu turėsite pasirūpinti patys. Tai reiškia, kad ne tik sutaupysite vietos lagamine, bet, galimai, ir sumažinsite mokestį už bagažą.

Taip pat galima sutaupyti atostogas. Taip, visiškai teisingai. Vienas populiariausių pastarojo metų keliavimo būdų – „darbostogos“. Pandemijos metu nemažai žmonių išbandė darbą nuotoliu ir nereto darbdavio požiūris į tokio darbo galimybę pasikeitė labai teigiamai. Taigi, dabar tikrai yra daugiau galimybių dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio. Pakeitus aplinką pastebimi tokie teigiami dalykai, kaip padidėjęs produktyvumas ir kūrybingumas. Be to, keliaujant solo, darbo metu niekas neblaško, žymiai lengviau suplanuoti, kada linksmintis, o kada ir kiek dirbti.

Nuo ko pradėti?

Pandemijos metu ypatingai išpopuliarėjo vietinis turizmas – Lietuvoje taip pat. Keliautojai atrado ne vieną galimybę praleisti savaitgalį, pamatyti, paragauti ir patirti tai, ko anksčiau net nežinojo esant vos už kelių dešimčių kilometrų.

Jeigu vis dar dvejojate, kaip pradėti keliauti vienam – išbandykite save solo kelionėje Lietuvoje. Pasirinkimo galimybės neribotos: galima leistis į kelių savaičių kelionę pėsčiomis ar dviračiu aplink Lietuvą, ar susiplanuoti solo poilsį kurortų viešbučiuose, sanatorijose.

Makaliaus TOP 5: kelionės, tinkančios atostogoms su vaikais

$
0
0

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai, kas suaugusiesiems. Dažnai juokaujama, jog po atostogų su vaikais reikia dar savaitės poilsio. Iš tikrųjų, kelionės su šeima gali būti smagios – svarbiausia tinkamai pasiruošti ir pasirinkti geriausiai poreikius atitinkančią kryptį bei viešbutį. Nuo vandens kalnelių rojumi vadinamos Turkijos iki keliautojų dar neatrastos Albanijos – dalinamės, kas dominuoja šeimos atostogų topo viršūnėse.👨‍👩‍👧‍👦​

Turkija – šeimų atostogų klasika

Turkija tikrai yra klasikinė šeimų atostogų kryptis. Čia rasite absoliučiai visko ir visiems skoniams. Kainos geros, aptarnavimas – puikus, o viešbučių pasirinkimo gausa patenkins ir išrankiausio keliautojo lūkesčius. Čia dažnai net ekonominės klasės viešbučiai gali pasiūlyti žaidimų aikšteles, vaikų baseinus, vandens kalnelius, mini klubus, animatorių organizuojamas pramogas ir net vaikų diskotekas.

Tai vienos patogiausių atostogų: niekuo nereikia rūpintis ir galima praleisti savaitę, dvi, o gal net tris, neišeinant iš viešbučių kompleksų, kurie siūlo „viskas įskaičiuota“ paketus. Gausybė pramogų, vandens atrakcionų parkai, vaikų klubai, dieninės ir vakarinės programos bei, žinoma, puiki šalies virtuvė.

Jau buvote Turkijoje? Nieko tokio. Čia galima atostogauti tikrai ne vieną kartą. Kiekvienas kurortas ir viešbutis vis kitoks. Jeigu ankstesnių atostogų metu neturėjote galimybės leistis į ekskursijas ir išvysti istorines šalies įžymybes, galite tai padaryti šiemet.

Ne mažiau svarbu ir kurorto pasirinkimas – šalis tikrai labai įvairi. Atostogaujant su vaikais, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko teks keliauti nuo oro uosto iki viešbučio. Jeigu planuojate laiką leisti aktyviau, pasidomėkite, ar pramogų, skirtų šeimoms, yra ne tik viešbučio teritorijoje, bet ir pačiame kurorte ar netoliese. Pavyzdžiui, Beleko apylinkėse peri vėžliai, juos galima pamatyti natūralioje aplinkoje. Kurortas taip pat garsus plačiais smėlio paplūdimiais. O štai iš Sidės organizuojamos ekskursijos į delfinų salą.

Į Turkiją galima vykti su bet kokio amžiaus vaikais. Paslaugų spektras toks platus, kad nesudėtinga susiplanuoti atostogas ir šeimoms su kūdikiais, ir su aktyviais paaugliais.

Albanija – pasijuskite atradėjais

Žinoma, šiemet bus sunku rasti vietą pasaulyje, kurioje būtų mažai turistų – visi išsiilgę kelionių, patirčių ir nuotykių, bet, pasirinkus mažiau žinomas ir keliautojų dar neatrastas kryptis, tikrai gali pasisekti. Tad jeigu norite pasigirti, kad šiais metais išbandėte naują atostogų topą – drąsiai rinkitės Albaniją.

Nebijokite būti pirmieji. Albanijoje rasite viešbučius, siūlančius „viskas įskaičiuota“ paketus. Be to, dauguma viešbučių, įsikūrę ant jūros kranto. Kadangi šalis dar tik bando atsirasti topų sąrašuose, čia rasite ir nemažai nemokamų paslaugų – pavyzdžiui: gultai ir skėčiai daugelyje Makaliaus siūlomų viešbučių paplūdimiuose nėra apmokestinami.

Idiliški paplūdimiai – tai šalies vizitinė kortelė. Atostogų metu galėsite aplankyti kelis. Vaikams visada įdomu tyrinėti, o suaugusiesiems – mėgautis pasikeitusiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtino skaidrumo jūra. Šeimoms taip pat rekomenduojama aplankyti šalies sostinę Tiraną ir čia veikiantį Gamtos mokslų ir Archeologijos muziejų. Verta aplankyti ir UNESCO globojamą, tūkstančio langų miestu vadinamą Beratį. Miestas didžiuojasi išlikusia Osmanų architektūra ir XIII a. menančiais Kalos rūmais. 

Bulgarija – Turkijos jaunesnioji sesuo

Bene dažniausiai minimas atostogų Bulgarijoje privalumas – puikios kainos. Tačiau nereikėtų pamiršti, kiek visko ši šalis gali pasiūlyti. Pirmiausiai – šalies virtuvė. Teigiama, kad Bulgarija yra jogurto gimtinė ir čia gaminamas sveikiausias jogurtas pasaulyje. Tad karštą vasaros dieną galima puikiai atsigaivinti ir palepinti mažuosius. Bulgarijos virtuvė yra savotiškas slaviškos, graikiškos ir turkiškos kulinarijos miksas: naudojama gausybė šviežių daržovių, maistas gardinamas prieskoniais, kvapnus ir priimtinas daugeliui skonių. 

Šalis didžiuojasi ir savo kultūriniu paveldu bei įvairia augmenija ir gyvūnija. Čia rasite devynis UNESCO kultūros paveldo objektus, o flora ir fauna be galo įvairi. Vien paukščių rūšių suskaičiuojama virš 400. Net trečdalis šalies teritorijos padengta miškais, todėl atgaivą galima rasti medžių pavėsyje.

Bulgarija taip pat yra viena didžiausių rožių augintojų – čia gaminamas parfumerijoje naudojamas rožių aliejus. Šalis laikoma antra didžiausia šio aliejaus eksportuotoja pasaulyje. 

Keliaujantiems su šeima, svarbu paminėti ir tai, jog Bulgarijos kurortai didžiuojasi plačiais smėlio paplūdimiais ir patogia jūros pakrante. Jūra lėtai gilėja, todėl net mažyliai gali drąsiai bristi ir mėgautis bangomis. Saugios maudynės – vienas didžiausių Bulgarijos kurortų pliusų.

Didelis privalumas ir tai, kad, keliaujant iš Lietuvos, tai bus vienas trumpesnių skrydžių, o atvykus į kurortą jūsų šeimos nealins nepakeliamas karštis. Vidutinė oro temperatūra liepos mėnesį čia siekia apie 28 laipsnius.

Kreta – patirčių ir nuotykių mėgėjams

Nemėgstate vartytis paplūdimyje ir norite aktyviai praleisti laiką? Tokioms atostogoms su šeima puikiai tinka Kreta. Čia yra tiek daug ką pamatyti, o kiek dar visko paragauti. 

Sakoma, kad Kretoje gimė pats Dzeusas. Galingiausias graikų dievas, valdęs dangų ir griaustinį, teigiama, gimė aukštai Kretos kalnuose. Žinoma, dievai gimsta tik dieviško grožio vietose, todėl neabejotinai, tai viena žaviausių salų pasaulyje. Ar teko girdėti, kad egzistuoja rožinio smėlio paplūdimiai? Tikrai taip – jų yra vos keletas pasaulyje ir net du galima rasti būtent Kretoje. Taip pat čia aplankysite garsiuosius Knoso rūmus, apipintus mistiškos istorijos apie Minotauro labirintą. 

Atostogaujant su vaikais, rekomenduojama užsukti ir į įspūdingą vandens atrakcionų parką „Aqua plius“. Daugiau nei 50 vandens kalnelių po atviru dangumi – sau tinkamus atras ir ekstremalių pojūčių mėgėjai, ir ramesnių pramogų mylėtojai. Atrakcionų parke galima praleisti visą dieną – čia rasite ir kur pavalgyti, ir kur atsipūsti ant gulto. 

Nepamirškime ir graikiškos virtuvės. Kretoje labai populiaru mezė – tai savotiška ispaniškų tapas (nedidelių užkandžių) versija, kuomet ragaujama daug patiekalų vienų pietų ar vakarienės metu. Nuostabus būdas pažinti šalies virtuvę ir neapsunkinti skrandžio. Žinoma, saloje gaminamas ir puikus vynas bei vienas geriausių alyvuogių aliejų pasaulyje.

Dar vienas įdomus ir svarbus faktas keliaujant su šeima yra tai, kad Kretoje nėra pavojingų gyvūnų. Graikų mitologijoje teigiama, kad Heraklis juos visus išvarė iš salos, taip pagerbdamas savo tėvo Dzeuso gimtinę. 

Kruizai – prabanga nebūtinai brangi 

Norite šiemet per atostogas išbandyti ką nors, ko dar nebandėte? Rinkitės kruizą. Kelionių kainos prabanga spindinčiais, milžiniškais, pramogų pilnais laivais gali kainuoti tiek pat, kiek ir atostogos populiariausiuose kurortuose. Mitas, jog kelionės kruizu labai brangios lieka tik mitu, nes, pavyzdžiui, keliaujant dviem suaugusiesiems ir vienam arba dviem vaikams iki 12 m., kai visi asmenys apgyvendinami vienoje kajutėje, vaikams kelionės kaina siekia tik apie 140 € (uosto mokesčiai). 

Kitas populiarus mitas, kad tokias keliones renkasi dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės. Tad ką ten veikti šeimoms su vaikais? Iš tiesų, kruiziniai laivai – tai tie patys viešbučiai, siūlantys įvairiausias pramogas. Čia veikia ir vaikų klubai, ir baseinai, skirti mažiesiems. Kai kuriuose laivuose būna įrengti net atskiri aukštai, skirti vien vaikų pramogoms.

Be to, galima keliauti į ekskursijas, kur viskuo bus pasirūpinta. Kasdien lauks naujas uostas – nauja pramoga. Pirmoms kelionėms galite pasirinkti artimesnius, pavyzdžiui, Viduržiemio jūros kruizus, o kai jau patys įsitikinsite, koks tai patogus ir įdomus keliavimo būdas, be abejonės, galėsite leistis ir į nuotykius už Atlanto.

Nori susiplanuoti atostogas? Užpildyk šią užklausos formą arba parašyk mums laišką labas@makalius.lt

Makalius dalinasi įspūdžiais: Norvegijos kruizas

$
0
0

Visai neseniai sugrįžau iš savaitės kruizo po Norvegijos fjordus – tai buvo tokia kvapą gniaužianti patirtis, kad ją vienareikšmiškai galiu pavadinti viena iš didžiausius įspūdžius palikusia tokio tipo kelione. Helesilto ir Geirangerio vaizdai, Trolių žemės, kalnų takai, pažintis su Olesiundu, žygis į Sukertopeno kalną. O kur dar nuostabūs Flamo kriokliai, pasaulyje pripažintas įspūdingiausias traukinio maršrutas, baltasis urvas, sniego kelias į Laerdalį ar patys fjordų vaizdai iš valties! Šiame straipsnyje dalinuosi kuo Norvegijos kruizas buvo toks išskirtinis ir ką reikėtų žinoti kiekvienam vykstančiam į bet kurį kruizą pasaulyje.

Kelionės trukmė ir ekskursijos

Ar užtenka savaitės ir ar nepavargstama, kai norisi pamatyti kuo daugiau? Kada spėti pailsėti? 

Bet kuriame kruize tikrai galima pailsėti, jei visą veiklą susiplanuoji protingai ir pasilieki laiko miegui, nors jo ir sunku rasti, kadangi veiklos ir pačiame laive apstu. Populiariausi kruizai būtent ir trunka savaitę, tad tiek laiko tikrai pakaks pamatyti, pailsėti ir papramogauti. Na, ir viskas priklauso nuo maršruto. Jei norite aktyviai atostogauti, rinkitės tuos kruizus, kurie kasdien švartuojasi vis naujame krante.

Man asmeniškai patinka kitas variantas, kuomet laivas plaukia ilgesnius atstumus ir dieną ar dvi dienas praleidžia jūroje. Būtent šiomis dienomis ilsiuosi, snūduriuoju, einu prie baseino, į sūkurinę vonią ar SPA centrą masažui. Tai laikas, kuris tavęs niekaip neįpareigoja – ką veiksi planuojiesi pats.

Kaip išsirinkti siūlomas ekskursijas sausumoje, nes jos visos atrodo įdomios? 

Kiekviename lankytiname taške yra daugybė ekskursijų, iš kurių galima rinktis, todėl būtina atlikti namų darbus renkantis, ką norėtumėte pamatyti viename ar kitame mieste. Dažniausiai laivas krante būna apie 10–12 valandų, tačiau laivo privalumas toks, jog uostai dažnu atveju būna pačiame miesto centre, tad susitaupo nemažai laiko vykstant iki lankytinų objektų.

Šiame savaitės trukmės Norvegijos fjordų kruize net trys sustojimai buvo suplanuoti pačiuose fjorduose. Išnagrinėjau visas galimas ekskursijas ir tiesiog ramiai apmąsčiau, ko tądien galiu norėti: pasiplaukioti įspūdingu Geirangerio fjordu, kopti į kalną palei krioklį ar pamatyti ledyną, kurio niekad nesu matęs?

Ekskursijas rekomenduoju užsakyti iš anksto, tačiau noriu pabrėžti, kad jų įsigyti nėra būtina – galima išlipti iš laivo ir savarankiškai patiems susipažinti su vieta, į kurią atplaukėte. Pavyzdžiui, sustojus Olesiundo mieste Norvegijoje, internete radome nemokamą lankytinų vietų žemėlapį ir maršrutą, kaip patogiausiai būtų pažinti šį miestą. Pasivaikščiojimas buvo turiningas, buvome nuo nieko nepriklausomi, neskubėdami pamatėme tai, ką norėjome.

Flamo miesto sustojime taip pat ekskursijos nebuvo būtinos, kadangi vos už 100 metrų nuo uosto įsikūrusi geležinkelio stotis. Nuo čia net keliolika kartų per dieną į kalnus pajuda traukinys, pripažintas įspūdingiausiu pasaulyje maršrutu! Todėl iš anksto Norvegijos traukinių oficialioje svetainėje įsigijome bilietą ir leidomės į šią kelionę.

Taigi, svarbiausia pasinagrinėti visą pasiūlą (tiek įsigyjant ekskursiją, tiek pažindinantis savarankiškai) iki kelionės pradžios, kad jos metu galėtumėte tik mėgautis.

Norėtum į Norvegijos kruizą leistis ir Tu?

Trumpai apie kruizinį laivą

Kaip suspėti aplankyti įdomiausias vietas ir renginius laive? 

Neskubėkite – tai pagrindinis mano patarimas atostogų laive metu. Veiklos čia tikrai daug, tačiau nesiverskite per galvą visko pamatyti per pirmąją dieną. Kruizo metu bus dienų, kuomet rasite apsčiai laiko susipažinti su 20 aukštų laivu gigantu, talpinančiu daugiau nei 6 tūkstančius keleivių. Pirmąją dieną skirkite bagažo išsipakavimui, ekskursijų ar kitų pramogų rezervavimui, susipažinimui su laivo programėle išmaniuosiuose telefonuose bei pačia navigacija po laivą.

Vėliau kasdien į savo kajutę gausite kruizo laikraštuką – jis ir yra raktas į visų renginių planavimą. Čia surašyti barų, restoranų darbo laikai, užsiėmimų valandos bei adresai (denis ir lokacija laive, pavyzdžiui: 7 denis priekyje, 15 denio galas ir panašiai), šou pasirodymų laikai ir specialios akcijos, pasiūlymai bei paskutinė galimybė įsigyti ekskursijas, kuriose dar liko laisvų vietų. Aš pats keliaudamas kiekvieną vakarą prieš miegą pasiimu laikraštuką ir susidėlioju kitos dienos veiklą, viską pasižymiu išmaniojoje programėlėje savo telefone.

Kokių renginių galima tikėtis? 

Kiekvieną vakarą laive organizuojami teatro šou pasirodymai. Tai muzikantų, dainininkų ir šokėjų sukurtas pasirodymas, kiekvieną vakarą atliekamas 2–3 kartus. Kadangi laive yra trigubai daugiau keleivių, nei talpina teatras, pasirodymai yra kartojami kelis kartus per vakarą. Papildomai tuo pačiu metu bent keliuose baruose groja gyva muzika, dainuoja atlikėjai arba vyksta vakarėlis su didžėjais.

Tam tikruose naujausiuose laivuose vyksta ekskliuzyviniai modernaus cirko pasirodymai, į kuriuos patenkama už papildomą mokestį – simboliškai apie 10–15 eurų, o į kainą įskaičiuojamas ir kokteilis, tačiau iš esmės visi pasirodymai yra nemokami.

Keliaujantiems su vaikais verta žinoti, jog, pavyzdžiui, šiame Norvegijos kruize jauniesiems keliautojams skirtas visas denis pramogų: žaidimų aparatai, vaikų-paauglių klubas, animacija vaikams, boulingas, simuliatoriai ar 4D kinas, taip pat ant laivo viršutinio denio – laipynės, vandens parkas.

Ar jaučiamasi saugiai, ar supa laive ir ar keliavo vien senjorai?  

Laive jaučiuosi itin saugiai. Net per didelę audrą bangavimas buvo vos juntamas, o tiems, kas jaučiasi nemaloniai ar bijo, jog gali supykinti, laivo registratūroje dalinamos veiksmingos tabletės, kurias pakanka vartoti kartą kas 6–8 valandas. Nepamirškite, kad laivas nuolat neplaukia, jis kasdien bent pusę paros praleidžia krante.

Pamirškime mitą, jog į kruizus keliauja tik senjorai. Taip, jiems tokios kelionės yra itin patogios ir nevarginančios, taip pat žmonėms su negalia tai puikus variantas norint pamatyti, papramogauti ir jaustis patogiai bei visavertiškai, kadangi laive absoliučiai viskas pritaikyta žmonėms, judantiems ratukų pagalba. Tačiau dabar, ypač vasarą, yra itin daug keliaujančio jaunimo bei šeimų su vaikais. Ir jų nuolat daugėja – teigiama, kad 4 iš 5 keliautojų, vieną kartą išbandę kruizus, čia sugrįš darkart.

Be to, šeimoms taikomos specialios akcijos ir praktiškai visuomet vaikai iki 12 metų kruiziniais laivais keliauja nemokamai, moka tik uosto mokesčius. Norvegijos fjordų kruize sutikau ir nemažai lietuvių, kurie pripažino, jog tai – patogiausias būdas pažinti nuostabią Norvegijos gamtą. Lietuvių skaičius laivuose labai priklauso nuo to, kaip patogu pasiekti miestą, kuriame vyksta įlaipinimas į laivą. Šiuo atveju tai Kopenhaga, kurią labai lengva pasiekti iš Lietuvos – net kelis kartus per dieną vykdomi tiesioginiai skrydžiai.

Kiek realiai su keliomis išvykomis krante kainuoja savaitės poilsis?

Kelionių kainos su skrydžiu, pilnu maitinimu ir apgyvendinimu kajutėje siekia apie 600–700 eurų. Akcijų metu lietuviai spėja pačiupti keliones ir už 500 eurų. Tačiau nepamirškime, kad ir laive norisi papramogauti ir paišlaidauti, ir ekskursiją pačiam suplanuoti ar įsigyti. Todėl manau, kad 900–1000 eurų tokiai pramogai asmeniui tikrai pakaktų. Žinoma, jei rinksitės aukštesnės kategorijos kajutę ar įskaičiuotus neribotus alkoholinius gėrimus, kelionės kaina gali dar išaugti. Keliaujant šeimai, kadangi vaikai dažniausiai už kruizą mokėti neturi, atostogoms du suaugusieji ir du vaikai, skirčiau iki 3000 eurų.

Kokią kajutę pasirinkti ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį ją renkantis?

Pigiausia gyventi vidinėje kajutėje. Tai tikrai patogi kajutė – lyg mažas viešbučio kambarys su dvigule lova, dušu, tualetu, sofa ar foteliu bei staliuku, spinta. Tačiau geriausia kruizo patirtis atsiskleidžia ryte nubudus ir atsidengus užuolaidą stebint, kurioje vietoje šiuo metu esame, kur plaukiame ar švartuojamės. Populiariausia yra kajutė su balkonu, o norintiems pataupyti pakaks ir kajutės su langu. Jeigu kruizo kompanija leidžia pasirinkti kajutės lokaciją, rekomenduoju apsistoti laivo viduryje – tokiu atveju visos veiklos bus netoli. Juk laivo ilgis – virš 300 metrų!

Pasidalink įspūdžiais iš kruizo ir gauk Makaliaus dovanų kuponą!

Teko ne kartą keliauti kruiziniais laivais, kuo skiriasi laivai ir būtent ši kelionė?

Kruiziniu laivu esu plaukęs jau 12 kartų. Tikrai nepameluosiu pasakęs, jog kelionė Norvegijos fjordais buvo pati įspūdingiausia. Draugai stebėjosi, kad ji nurungė Azijos kruizą ir kelionę laivu po Karibus. Iš tiesų, nepaisant to, jog orai nelepino (liepos viduryje temperatūra siekė 12–14 laipsnių), Norvegijos vaizdai mane pakerėjo ir likau netgi labai sužavėtas!

Pats laivas „MSC Grandiosa" irgi labai įspūdingas – modernus, 2019 metais pastatytas (ir kurį laiką dėl pandemijos neplaukiojęs), vienas iš didžiausių pasaulyje laivų. Daugybė pramogų vaikams ir suaugusiesiems, pritaikytas veiklai tiek geru, tiek prastu oru. Laivo viduje yra daugiau nei 100 metrų ilgio promenada su LED ekranu, kur, esant blogam orui, vyksta smagūs vakarėliai. Mano kolegės, vykusios į 4 dienų kruizą prisipažino, jog nespėjo apeiti viso laivo ir veiklų!

Patarimai, norintiems leistis į kruizą 

Į pirmąją kelionę kruizu leiskitės sezono metu – ne šaltuoju periodu. Vėliau galėsite plaukti bet kuriuo metu, kruizai populiarūs ir žiemą. Antras patarimas būtų užsisakyti kajutę su balkonu ar bent jau su langu. Patirsite didelį malonumą ryte grožėdamiesi miestų, gamtos panoramomis, o vakarais – beribe jūra. Trečias – pirmą kartą patikėkite savo atostogas profesionalams – kelionių ekspertui. Jis suteiks visą informaciją apie tai, kaip vyksta kruizinės kelionės, kaip reikėtų pasiruošti, ką pasiimti (nuo aprangos iki smulkmenų) bei atsakys į visus klausimus. O jų prieš pirmą kelionę kils tikrai daug! 

Ketvirtas patarimas – kraunantis lagaminą nepamiršti, kad jūroje visuomet vėsiau, nei krante, o keliaujant į Norvegiją orai labai permainingi, net geriausiu sezono metu pasitaiko labai daug lietaus. Kruizo biliete bus nurodyta apranga, kurią reikės vilkėti teminių vakarų metu, pavyzdžiui, šventinis Gala vakaras, baltas vakarėlis ar 80-ųjų naktis. Apranga nėra privaloma, bet itin rekomenduojama, kad jaustumėtės gerai.

Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus patarimas – jei nesijaučiate saugiai dėl savo pasirinkimo, pirmam kartui pasirinkite trumpesnę kelionę laivu. Pavyzdžiui, kruizą primenantį pramoginį laivą Talinas–Stokholmas–Talinas arba 3 naktų mini kruizą Viduržemio jūroje. Tai padės suprasti, ar kruizai jums tinka, ar tęsite keliones jais. O aš juos tikrai tęsiu, nes be kruizų jau nebegaliu gyventi. Nuoširdžiai linkiu ir jums patirti tokias emocijas keliaujant!

Norėtum leistis į kruizą, bet ieškai kito maršruto?

Gurmaniškos kelionės: nuo istorinio Gdansko iki magiškojo Stambulo

$
0
0

Daugelis atostogų metu mėgsta skaniai pavalgyti, tad akys pirmiausiai krypsta į gurmanų mylimas Italiją ar Prancūziją. Visgi šios kryptys dažnam jau išmaišytos skersai ir išilgai, todėl maisto mėgėjai nepailsta ir yra pasiryžę ieškoti pačių geriausių patirčių kitose vietose. O jų tikrai verta pasižvalgyti dar mažiau atrastose šalių virtuvėse – štai kaimyninė Lenkija skrandį džiugina sočiais patiekalais, Vengrijoje gardžiai papietavus senamiestyje galima užsukti atsipalaiduoti tradiciniame SPA, Čekijoje pasijusti tikru didiku, Latvijoje atrasti įvairius ūkius ir modernius restoranus, o Turkijoje palepinti ne tik skonių, bet ir kvapų receptorius.

Lenkija – sočių patiekalų šalis

Blynai, įvairiausios dešrelės ir sriubos – tai ką mėgsta kaimynai lenkai. Šalies virtuvėje dominuoja sotūs, nemažai kalorijų turintys patiekalai. Tad norintiems ir paruošusiems skrandį atrasti tradicinę Lenkijos virtuvę, restoranuose reikėtų teirautis Bigos (medžiotojų troškinys), Pierogi (koldūnai), Golabki (balandėliai) ir Rosol sriubos. Vaikščiojant Lenkijos miestų gatvėmis, verta sustoti išmėginti ir Zapienkanka (lenkiška pica), o desertui pasimėgauti obuolių ar aguonų pyragu, sūrio tortu.

Ką nuveikti ir pamatyti Lenkijoje tikrai ras net ir išrankiausi. Nuotykių ieškotojai gali leistis į Veličkos druskų kasyklas, kultūros mėgėjai sielą pamaitins Varšuvoje, mokslo entuziastams rekomenduojamas Koperniko muziejus, kuris sužavi net mažiausius lankytojus, o architektūros ir istorijos pasiilgusiems – Gdanskas užburs senamiesčio gatvelėmis. Visai neseniai pradėti vykdyti tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Gdanską, tad kultūra pulsuojantį miestą aplankyti galima dar paprasčiau.

Lauktuvėms iš Gdansko įprasta parsivežti gintaro, Krokuvos – druskos iš Veličkos kasyklų, iš kalnų – rūkyto avies sūrio.

Keliaujam į Gdanską, Varšuvą ar kitus Lenkijos kampelius?

Čekija – pietūs su didikais

Mėgstantiems šiltai ir sočiai pavalgyti, verta aplankyti ir čekus, paragauti jų itin mėgstamos skrudintos mėsos, paskanintos įvairiausiais padažais ir šakniavaisiais, patiekiamos su įvairiais koldūnais ir kopūstais. Sotūs ir riebūs valgiai sušildys, o patiekalai nuostabiai tiks kartu su Čekijoje mėgstamu pilsnerio alumi. Čia sužavės restoranai esantys senamiesčio rūsiuose, kuriuose galima pasijusti lyg pietaujant su karaliumi. Mėsos patiekalai, tokie kaip ant grotelių kepti šonkauliai, vištienos krūtinėlė, skrudinta antis, dešros ir kiauliena – būtent taip kadaise valgydavo tikri didikai! O širdžiai ir skrandžiui pasaldinti labai rekomenduojami cukruoti Trdelník rageliai, kurie pripildomi ledais, apibarstomi šokoladu ir kitais gardumynais.

Verta nepraleisti didingo istorinio Prahos centro ir Auksinės gatvelės, pašmirinėti skersgatviuose tarp meno dirbinių parduotuvėlių, užeiti į užeigas, kuriose slypi tikroji šalies aura. Ieškantiems lauktuvių pagelbės „Manufaktura“ parduotuvėlės, kuriose galima įsigyti alaus kosmetikos (šampūnai, plaukų balzamai) – tai vienareikšmiškai išskirtinis suvenyras, kuris nustebins net išrankiausius artimuosius. F. Kafkos gerbėjams, Čekijoje yra įvairiausių suvenyrų susijusių su šia asmenybe – čia jis gimė ir gyveno didžiąją savo gyvenimo dalį.

Aplankyk ne tik Prahą, bet ir Vieną bei Budapeštą 

Turkija – tiltas tarp rytų ir vakarų

Gyvybinga šalis, besididžiuojanti architektūra ir turtinga istorija. Pasirinkdami šią šalį, ypatingai sostinę – Stambulą, kokybiško ir įvairaus maisto mėgėjai taip pat bus maloniai nustebinti. Ir tikrai nebūtina pradėti nuo tradicinių, klasika tapusių Doner kebabų – turkai siūlo Kofte (mėsos kukuliai), Lahmacun (plona ir traški, apvali duona su sezonine mėsa), Manti (maži, rankų darbo koldūnai) ar Balik Ekmek (sumuštinis su ant griliaus kepta žuvimi, svogūnais ir salotomis), Menemen (turkiško stiliaus omletas), o desertui, žinoma, Baklava ir begalė kitų gardumynų. Na, o kur dar vaizdai, kvapai, spalvos, ko verta vien įspūdingoji Stambulo Mėlynoji mečetė ar Topkapi rūmai, Prieskonių ar Didysis turgus. Šalies svečiai mėgaujasi ir turkiškomis voniomis – hamamais, pasivaikščiojimais muziejuose ir galerijose ar tradicinėse kilimų parduotuvėse.

Lauktuvėms – Baklava, tiesiai į dešimtuką, taip pat ir chalva su džiovintomis figomis, sauganti akis, natūralus rožių vanduo ar turkiški kilimai. Galima rasti kiekvienam skoniui ir piniginei.

Susiplanuok atostogas Turkijoje

Vengrija – paprikų rojus

Vengrija atsiskleidžia kaip daržovių rojus, o tiksliau paprikų – viščiukas kreminiame paprikų padaže jau tapęs tikra klasika, kurios neparagavus iš Vengrijos išvažiuoti negalima. Šį patiekalą galima rasti daugumoje šalies restoranų. Dar vienas itin mėgstamas pasirinkimas – mėsa, ryžiais ir daržovėmis įdaryta paprika, taip pat Langos (kepta apvali duonelė su įvairiausiais pagardais ant viršaus). Jei paprika dar bus nepabodusi, verta paskanauti tradicinės žvejų sriubos Halaszle – su paprikos prieskonių sultiniu ir žuvimi.

Vengrijoje rasite kalnus, upes ir slėnius, miestelius ir nuostabią sostinę – Budapeštą, vadinamą viena gražiausių Rytų Europoje. Skaniai pavalgius, puiki mintis pasivaikščioti po istorinį miestą, kurio dalis lankytinų objektų yra saugomi UNESCO. Architektūra, muziejai, galerijos ar gyvo garso koncertai bažnyčiose sužavi ne vieną keliautoją. Šis miestas garsėja ir SPA paslaugomis, baseinais bei pirtimis, tad verta užsukti atsipalaiduoti į Gelerto maudyklą, papuoštą Art Nouveau stiliumi, itin populiari ir Szechenyi terminė pirtis – tai kone didžiausias tokio tipo SPA kompleksas visoje Europoje. Čia įrengtos terminės vonios, garinės pirtys, saunos, masažo kambariai, saulės terasos ir trys dideli lauko baseinai.

Dažnas Budapešto svečias lauktuvių ieško Centrinėje turgaus halėje, garsiausioje miesto turgavietėje su daugybe prekystalių, kur galima įsigyti ne tik vaisių ir daržovių, bet ir suvenyrų, odos gaminių.

Keliaujam į Vengrijos sostinę Budapeštą?

Latvija – mūsų brolių kraštas

Su latviais valgyti mėgstame panašiai, tačiau ir išskirtinio maisto mėgėjai susivilios šios šalies maistu, pavyzdžiui desertu – Juodosios ruginės duonos triufeliu. Žuvis ir grybai yra didelė kaimynų virtuvės dalis, jie mėgaujasi keptais baravykais su druska, rugine duona, užtepta sviestu su žolelėmis, taip pat gali pasiūlyti nemažai variantų kaip skaniai patiekti menkę, lydeką ar ungurį. Norintys susipažinti su latvių mėgstamais ūkiais, ras įvairių gurmaniškų pažintinių kelionių. Gidai palydės po „šitake“ grybų ūkį, Latvijoje įsikūręs ir česnakų ūkis, kuriame galima paragauti netikėčiausių patiekalų, pagamintų iš šių augalų. Kartu verta pakeliauti po vieną gražiausių Latvijos kurortų Jūrmalą, verta nuvykti iki Rygos, kurioje jauni šefai, pasitelkę vietinius ingredientus ir modernias technikas, sužavi net išrankiausius gurmanus. Be to, ieškoti geriausių vietų nuostabiems savaitgalio pietums verta išėjus iš turistinio senamiesčio.

Latvijoje gana daug įvairiausios veiklos – šalies lankytojai mėgsta atrasti Rygą ir jos senamiestį, atsipalaiduoti tradicinėje saunoje, aktyvesni leidžiasi į žygį po Gaujos nacionalinį parką, tyrinėja pilis Siguldoje, arba susižavi Rundalės rūmais. Ištroškę ryškių prisiminimų, užsisako dienos turus arba visos nakties patirtis Karosta kalėjime.

Lauktuvių ieškoti puikiai tiks didžiausias turgus Europoje, kuris saugomas UNESCO. Per dieną čia apsilanko 80–100 tūkstančių žmonių. Turguje, žinoma, galima rasti visko – šviežios žuvies, mėsos, maisto kioskų, suvenyrų parduotuvėlių, barų, tad gurmanai čia vienareikšmiškai praleis nuostabią dieną.

Keliaujam pažinti kaimyninės Latvijos?


TOP 5 kryptys, kurios padės pamiršti slogius rudens orus

$
0
0

Atvėsus orams Lietuvoje tampa sunku nepasiduoti slogiai šaltojo sezono nuotaikai, tiesa? To išvengti galima visai nesunkiai – vasarą pratęsti pavyks nuostabiuose Europos kampeliuose, kur visuomet maloniai šilta ir akis džiugina žydras dangus. Dalinamės 5 įdomiausiomis kryptimis artėjančioms rudens atostogoms, tinkamas keliauti tiek su šeima, tiek romantiškam poilsiui.

La Gomera – lietuvių dar neatrasta kryptis

Norintiems pabėgti iš triukšmingų miestų ir atrasti visišką ramybę puikiai tiks La Gomeros sala, priklausanti Kanarų salynui. Uolėtos viršukalnės ir slėniai kviečia leistis į žygius – tai nepakeičiama veikla šioje saloje. Daugybė kilometrų takų užtikrina, kad kiekvienas atras sau tinkamą maršrutą. Gamta La Gomeroje tokia įvairi, kad kiekvieną dieną galima aptikti neatrastų, skirtingų kraštovaizdžių. Garachonajaus nacionalinis parkas su daugybe upelių ir faunos rūšių, Agando uola, nuo kurios atsiveria neapsakoma panorama – vietos, kurias privalu aplankyti viešint saloje.

Atsipalaiduoti, pasimėgauti saulės ir vandens teikiamais malonumais, o vakarais ir romantiškai palydėti saulę, keliautojai La Gomeroje renkasi vulkaninio smėlio paplūdimius, skalaujamus Atlanto vandenyno.

Kalabrija – pasiilgusiems puikios itališkos virtuvės

Italijos pietuose esantis Kalabrijos regionas džiugina nuostabia itališka virtuve. Būtina paragauti vietinių gaminamos aštrios nduja dešros, capicola calabrese saliami, sciungata sūrio iš avies pieno bei caciocavallo – lašo formos džiovinto sūrio, dažnai patiekiamo su lazanija ar makaronais. Be gardaus maisto Kalabrijoje keliautojus sužavi švarutėliai paplūdimiai, nacionaliniai parkai ir ant skardžio pastatytas dievų miestelis – Tropėja, su VII a. Santa Maria dell‘Isola vienuolynu ir bažnyčia. Norintys pamatyti vieną iš 100 gražiausių pasaulio paplūdimių, traukia į Vatikano kyšulį, apsuptą šimtamečių medžių, krištolinio vandens ir įvairiaspalvių žuvų. Kalabrijoje net trys nacionaliniai parkai su kriokliais, uolomis, vešlia augalija ir gausia gyvūnija – tai vienos įdomiausių lankytinų gamtos vietų.

Madeira – aktyvių atostogų mėgėjams

Madeira sutverta nuotykiams. Su vos keletu smėlio paplūdimių, daugelis jų akmenuotų, ugnikalnių sala vadinama Madeira puikiai tinkama pasiilgusiems nuotykių ir žygių. Kelionės automobiliu ar dviračiu – puikus būdas pažinti salą. Pamatyti kvapą gniaužiančias Madeiros panoramas verta aplankyti Pico do Arieiro ir Pico Ruivo viršūnes, tarsi magiškame filme galima pasijusti rūko apgaubtame Fanal miške, o po žygių atsigaivinti natūraliame Porto Moniz baseine. Viešint saloje būtina patyrinėti ir sostinę Funšalį, kurioje visuomet daug žmonių, gausu kavinių ir barų bei lankytinų vietų. Vakarieniaujant rekomenduojama paragauti saloje auginamų vynuogių vyno.

Tenerifė – puiki kryptis vėlyvo rudens ir žiemos atostogoms

Tenerifėje driekiasi kalnai, auksinio ir juodo smėlio paplūdimiai, stūkso didingas Teidės ugnikalnis, krantus skalauja užburiantis Atlanto vandenynas. Pramogų Tenerifėje begalė, pavyzdžiui Loro gyvūnų parkas – čia galima pamatyti daugiausiai papūgų rūšių visame pasaulyje. Taip pat saloje gausu sustingusios lavos egzotikos – nuo jau minėto Teidės ugnikalnio iki iš lavos akmenų pastatytų Gvimaro piramidžių. Verta apsilankyti ir Džiunglių parke – tai nuostabus egzotinių augalų sodas, kuriame vaikštinėja liūtai, begemotai, orangutanai. Vandens pramogų mylėtojams sala gali pasiūlyti keliautojų itin mėgstamą atrakcionų parką Siam, smagių vakarėlių ieškotojai kurortuose ras daugybę restoranų ir klubų, o ramaus poilsio pasiilgę, laiką gali praleisti paplūdimiuose.

Sicilija – kontrastų sala

Sicilijoje driekiasi ilgi, balto smėlio paplūdimiai, akį džiugina skaidrus, žydras vanduo, o skrandį – sotūs itališkų makaronų patiekalai bei šviežios jūros gėrybės. Jei norisi daugiau nuotykių, galima aplankyti vieną didžiausių ir vis dar veikiantį Etnos ugnikalnį, kuriam apžiūrėti organizuojami įvairiausio sudėtingumo žygiai. Romantiški Sicilijos kaimeliai, vynuogynai, druskos kelias – kiekvienas keliautojas gali pasirinkti, kaip praleis savo atostogas: ar leistis į žygius, ar daugiau laiko mėgautis paplūdimiu ir gardžiais patiekalais. Sala temperamentinga kaip ir patys italai, tad liūdna čia tikrai nebus.

Makalius apie 2022 metų kelionių tendencijas

$
0
0

Per pastaruosius keletą metų išvykstamasis turizmas, kaip ir daugelis kitų verslo sektorių, patyrė nemenkų išbandymų, tačiau dabartinė situacija yra visiškai kitokia. Šiuo metu stebimas ne tik spartus kelionių į užsienį pardavimų augimas, bet ir ryškūs keliautojų įpročių ir poreikių pasikeitimai.

Išaugęs poreikis kelionių organizatorių paslaugoms

Pasak Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kelionių organizatorių, vykdančių išvykstamojo turizmo veiklą, per laikotarpį nuo 2021 m. II ketvirčio iki 2022 m. I ketvirčio sugeneruotos metinės pajamos net 5,7 kartus viršijo prieš metus, t. y. per laikotarpį nuo 2020 m. II ketvirčio iki 2021 m. I ketvirčio, uždirbtas 40,4 mln. Eur pajamas. Šie duomenys rodo ne tik didžiulį turizmo sektoriaus atsigavimą, bet, žinoma, atskleidžia ir kelionių organizatorių paslaugų reikalingumą, kuris yra aiškiai juntamas.

Augantį poreikį mūsų paslaugoms tikrai pastebime. Matome, kad keliautojai vertina tai, jog vadybininkas tiksliai nurodo šalies, į kurią vykstama, COVID-19 taikomus reikalavimus, iš anksto perspėja ir suteikia reikalingą pagalbą, jeigu sąlygos netikėtai keičiasi. Tiesa, paskutiniu metu Europos šalys ir nemaža dalis kitų pasaulio valstybių aktyviai naikino pandeminius ribojimus, tačiau ne visos.

Be to, epidemiologinei situacijai pablogėjus, bet kuri šalis gali greitai sugrąžinti anksčiau taikytus reikalavimus. Todėl kelionių organizatorius, kuris nuolat seka naujienas ir padeda pasiruošti „o kas, jeigu...“ situacijoms, leidžia sutaupyti laiko bei suteikia saugumo jausmą.

Iššūkiai, susiję COVID-19 ribojimais – ne vienintelis veiksnys, skatinantis žmones naudotis kelionių organizatorių paslaugomis. Šiandien dažniau nei įprastai pasitaikančias kliūtis, tokias kaip skrydžio vėlavimas, atidėjimas ar net atšaukimas, taip pat gali padėti įveikti kelionių vadybininkas.

Kelionių organizatorius pataria, kaip elgtis atsidūrus tokiose nenumatytose situacijose, ir daro viską, kad keliautojo planai būtų kaip įmanoma mažiau keičiami, būtų išvengta skaudžių finansinių nuostolių.

Didžiosios Britanijos kelionių agentūrų asociacijos neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad poreikis pasinaudoti profesionalių kelionių ekspertų paslaugomis, lyginant su ikipandeminiu laikotarpiu, išaugo net 37 proc. Tai rodo, jog kelionių organizatorių paslaugų aktualumas yra išaugęs ne tik Lietuvoje.

Populiarumo neprarandantis „viskas įskaičiuota“ 

Į kelionių „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus įtraukiami ne tik skrydžiai į priekį ir atgal, apgyvendinimas ir maitinimas, bet ir viešbučio teikiamos pramogos bei tam tikros paslaugos. Tad tokios kelionės reikalauja mažiau planavimo, puikiai tinka norint maksimaliai atsipalaiduoti, komfortiškai pailsėti ir atitrūkti nuo kasdienybės.

Pasaulinio viešbučio tinklo „Wyndham Hotels & Resorts“ duomenys rodo, kad daugiau negu 70 proc. keliautojų teiktų pirmenybę būtent „viskas įskaičiuota“ atostogoms ir mano, kad tokio tipo kelionės kelia mažiausiai streso.

„Kelionių „viskas įskaičiuota“ pardavimai ženkliai ūgtelėjo tiek 2021 metais, atlaisvėjus karantino gniaužtams, tiek šiais metais, praėjus keliems mėnesiams nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios. Bendraudami su keliautojais pastebėjome, kad nuovargis nuo nežinomybės ir nuolatinės įtampos tikrai turėjo tam poveikį.

Vis dėlto didėjančiai kelionių „viskas įskaičiuota“ paklausai įtaką darė ne tik žmonių emocinė būsena ir noras pailsėti patiriant kuo mažiau rūpesčių, bet ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, pažintinėms kelionėms, ypač autobusu, ilgiau galioję su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai.

Taip pat tiek „viskas įskaičiuota“, tiek kitų kelionių pardavimai stiebėsi aukštyn ir dėl žmonių skubėjimo atsigriebti už pandemijos atimtą laiką keliauti, kas, beje, lėmė naujos sąvokos „keršto turizmas“ atsiradimą.

Šiais metais keliautojus taip pat daug labiau domina išskirtinės, egzotinės kelionės. Pandemija tikrai pakeitė dalies žmonių požiūrį į keliones – jie suprato, kad šis malonumas gali būti ir vėl bet kuriuo metu, pablogėjus situacijai, ilgam laikui apribotas, tad išsvajotų kelionių nebeatidėlioja ir dažniau vadovaujasi taisykle „geriausias laikas yra dabar“.

Išaugusią egzotinių pažintinių kelionių paklausą neabejotinai matome. Tokius pasiūlymus keliautojai išgraibsto per išties gana trumpą laiką, tad stengiamės kuo aktyviau plėsti šios kategorijos kelionių pasiūlą.

Svarbu ne tik kelionės kryptis, bet ir kompanija

Dėl pandemijos ilgą laiką žmonės buvo priversti riboti socialinius kontaktus, o tai reiškė sumažėjusias galimybes gyvai susitikti su brangiais žmonėmis. Po judėjimo ribojimų atlaisvėjimo padažnėjusios išvykos svetur su bičiuliais ar artimaisiais rodo, kad žmonės pajautė šį trūkumą ir keliones naudoja kaip būdą jį užpildyti, atgaivinti tarpusavio ryšius.

Jei manęs paklaustų, kokią kelionę rekomenduočiau šeimai ar draugų grupei, neabejotinai paminėčiau kruizus ir „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus. Kodėl? Kadangi tiek kruizuose, tiek viešbučiuose, kuriuose įdiegta „viskas įskaičiuota“ programa, paprastai siūlomas itin gausus paslaugų ir pramogų pasirinkimas, o tai leidžia daug lengviau suderinti skirtingus kelionės dalyvių interesus, užtikrinti, kad vienoje ir toje pačioje vietoje visi jaustųsi smagiai ir maloniai.

Tiesa, tokias keliones renkasi ne tik draugų ir giminaičių kompanijos, bet ir įmonių kolektyvai, vykstantys į kartu su nuotoliniu darbu užgimusias ir sparčiai išpopuliarėjusias darbostogas (angl. workation). Makaliaus komanda ne tik liudijo išaugusį įmonių susidomėjimą darbostogomis, bet ir pati jau keletą kartų spėjo šią praktiką išbandyti.

Kolegos dalinasi, kad tokių išvykų metu ne tik atsikvėpė nuo monotoniškos kasdienybės, bet ir geriau pažino dėl hibridinio darbo modelio rečiau matomus bendradarbius, prisipildė naujų jėgų ir motyvacijos.

Svarbus patarimas šiandieniniams keliautojams

Pasak Europos kelionių komisijos, šią vasarą tarptautinių turistų skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo dvigubai. Ženkliai ūgtelėjęs keliautojų srautas lemia ir didesnį apgyvendinimo, automobilių nuomos ir kitų turistams aktualias paslaugas teikiančių įstaigų užimtumą, kainų augimą. Šiuo metu planuoti atostogas iš anksto – verta kaip niekad.

Pastaruoju metu lėktuvai buvo užpildomi itin greitai, paskutinės minutės pasiūlymų žemomis kainomis rasti buvo gana sudėtinga, automobilių nuomos bendrovės susidūrė su automobilių trūkumu, kiti turizmo rinkos dalyviai taip pat kalbėjo apie inventoriaus ar darbuotojų trūkumą.

Džiugu, kad situacija po truputį stabilizuojasi, tačiau šiandien svarstantiems apie atostogas vis tik patariame nesikliauti sėkme ir rezervacijomis pasirūpinti kuo anksčiau.

Keliautojos Inos įspūdžiai iš „MSC Grandiosa“ kruizo po Norvegijos fjordus

$
0
0

Rugsėjo pradžioje su drauge leidomės į kruizą po Norvegijos fjordus. Patvirtinu Makaliaus žodžius: „tai buvo tokia kvapą gniaužianti patirtis, kad ją vienareikšmiškai galiu pavadinti viena iš didžiausius įspūdžius palikusia kelione“.

Norėtum į kruizą leistis ir Tu?

Pirmoji kelionė kruizu – į Norvegiją su „MSC Grandiosa“

Pirmiausiai  noriu pasidalinti, kad prieš pirmąjį savo gyvenime kruizą buvau pilna baimių. Visas baimes nugalėti padėjo šauniosios Makaliaus komandos narės. Jos atsakė į visus klausimus, padrąsino ir pravedė per visas situacijas. Po šios kelionės dairausi į kitus kruizų pasiūlymus ir atostogų prioritetu laikau tik kruizinę kelionę. 

Mano pirmojo kruizo laivas „MSC Grandiosa“ tikrai labai įspūdingas – atrodo, kad jis visiškai naujas, o šis kruizas – pirmoji jo kelionė. Interjeras, baldai, santechnika – viskas nauja, blizga, švaru! Aptarnaujantis personalas tikrai nuostabus. Visi paslaugūs, su tobula atmintimi ir begaliniu noru padėti.

Taigi, pirmasis mano patarimas – atskridus į oro uostą iš lagamino į rankinį bagažą įsidėkite maudymosi kostiumėlį. Visą pirmą dieną galėsite plaukioti baseine, mirkti sūkurinėje vonioje ar degintis laivo denyje. Nes lagaminus prie kambario durų rasite tik vakarop.

Pirmas darbas įlipus į laivą – kilkite į 15 aukštą ir pasistiprinkite po kelionės bendrajame restorane („Marketplace buffet“). Po to palaukite eilėje prie registratūros ir išsiaiškinkite, kokie restoranai Jums priklauso nemokamai, kur yra aparatai įsinešti pinigus į asmeninę kruizo kortelę, kur yra išmanieji ekranai su renginių programa ir kitais pasiūlymais. Jei eilė didelė, galit ramiai pasiplaukioti baseine, o į registratūrą ateiti vakare.

Registratūroje dirba ir rusiškai kalbantis personalas, kas mums buvo tikrai patogu. O ekskursijų biure dirbo vienas lietuvis, šaunus vaikinukas. Taip pat rekomenduoju pirmą dieną nusifotografuoti laivo denių planus – padės orientuotis, kas kur yra. Vėliau planų nebereikės, bet pradžiai jie tikrai pravertė (laivo viduje yra daugybė pramogoms ir poilsiui skirtų erdvių, todėl pirmąją dieną jautėsi pasimetimas ir nerimas, kad pasiklysim, nieko nerasim ir pan.).

„MSC“ kruizo laikraštis ir pramogos laive

Kasdien savo kajutėje ant lovos rasite kruizo laikraštuką, kuriame surašyti rytdienos renginiai, specialūs pasiūlymai baruose ar parduotuvėse, ekskursijos, siūlomas vakaro aprangos kodas (pirmos dienos pirmajame laikraštuke – tos dienos renginiai). Tad galėsite pasiplanuoti rytdienos dienotvarkę.  Čia būna surašyti barų, restoranų darbo laikai, užsiėmimų valandos bei adresai (denis ir vieta laive, pavyzdžiui: 15 denio priekis/galas ir panašiai), šou pasirodymų laikai ir specialios akcijos, pasiūlymai bei ekskursijos.

Rekomenduoju eiti į visus vakarinius šou, mankštas, šokių pamokas, viktorinas (čia tiems, kas gerai kalba anglų ar kita užsienio kalba). Galiu pasigirti, kad po rytinių mankštų su drauge buvome vienintelės kurios pasikaitindavome saunoje. Gal kiti turistai saunų nerado? Jos yra dvi – prie vyrų ir moterų persirengimo kambarių (prie sporto salės). 

Laivo 6-ame denyje (kaip šeštame viešbučio aukšte) yra įspūdinga promenada su LED ekranu, kur vyksta smagūs vakarėliai ir šou programos. 15-ame denyje yra vidaus ir lauko baseinai bei sūkurinės vonios, o 18-ame denyje – vandens pramogų parkas ir t.t. 

Vakarinė apranga nėra privaloma, bet pageidaujama. Iš tiesų, maždaug tik pusė turistų laikėsi aprangos kodo. Jei važiuosite su dideliu lagaminu, vertėtų įsidėti elegantišką, „hipišką“ bei baltą drabužių komplektą. Mūsų kruize buvo trys vakarai su rekomenduojamu aprangos kodu – elegantiškas vakaras, Karibų stiliaus vakaras ir baltasis vakaras. Kitais vakarais apranga – laisva, kaip kam patogiau.

Apie kajutę, maistą bei gėrimus laive

Mūsų vidinė kajutė (be lango) buvo superinis pasirinkimas! Kajutėje praleidome labai mažai laiko (kiek reikia atsikelti, atsigulti ar persirengti „skubos“ režime), todėl tikrai rekomenduoju vidinę kajutę. Lango ar balkono tikrai nepasigedome, nes visus gražiausius vaizdus stebėdavome valgydamos 15-ame aukšte bendrame restorane, mirkdamos sūkurinėje vonioje ar būdamos kitose bendrose erdvėse. Taip pat ir laivo atvirame denyje, nes oras rugsėjo pradžioje Norvegijoje buvo ypač geras – maždaug 22 laipsniai šilumos. Lindėti savo kajutėje tokiame superiniame laive nebūtų pats geriausias pasirinkimas.

Nepirkome gėrimų paketo. Bendrasis restoranas dirba beveik visą parą, ten galima atsigerti vandens, arbatos, kavos, o rytais – dar ir sulčių. O maistas laive – nerealus! Pamirškite dietas ir išragaukite viską. Vieną kartą kruizo metu kapitonas vaišina šampanu, nepraleiskite progos – būna labai smagu. 

Prieš kelionę buvo ir baimių dėl laivo supimo. Supimą vos vos jautėm tik tas 2 dienas, kai plaukėme visą dieną jūra. Man padėjo imbiero tabletė.  Kitomis kelionės dienomis jokio supimo nebuvo.

Ekskursijos ir pramogos išlipus iš laivo

Jei nevykstate į ekskursijas, pramogaukite laive, nes tada bus kur kas mažiau žmonių. Ekskursijas galite užsisakyti iš anksto, iš vakaro (jei lieka vietų) arba planuotis patys. Pavyzdžiui, Flamo miestelyje vos už 100 metrų nuo uosto įsikūrusi geležinkelio stotis. Iš čia kas pusantros valandos visą dieną į kalnus važiuoja traukinys, o jo maršrutas pripažintas įspūdingiausiu pasaulyje. Todėl įsigyti bilietą reikėtų iš anksto internetu. Jei nebėra bilietų į šį traukinį, tai maždaug kas 45 min. iš tos pačios aikštės pajuda apžvalginis raudonas traukinukas po gražiausias Flamo vietas – irgi neblogas maršrutas.

Kituose miesteliuose tiesiog gražu pasivaikščioti. Kylio uoste į miestą patogu vykti taksi (apie 20 EUR) ir apsižvalgyti savarankiškai. Kopenhagoje į miestą iš oro uosto (paskutinę kruizo dieną) taip pat patogu vykti savarankiškai metro (apie 4,5 EUR), oro uoste yra informacinis punktas, gausit visą informaciją, žemėlapius ir pan.

Taigi, šalin visas baimes ir pirmyn pažinti pasaulį plaukiant kruiziniu laivu!

Teksto ir nuotraukų autorė: Ina Kamėnė

Pasidalink įspūdžiais iš kruizo ir gauk Makaliaus dovanų kuponą!

Makalius apie šventines keliones: kalėdinės mugės ir Naujametinės kelionės užsienyje

$
0
0

Išsiilgę kelionių ne tik lietuviai. Bilietus ir viešbučius kalėdiniu ir Naujųjų metų laikotarpiu šluoja visos Europos keliautojai. Šiuo metu jaučiamas pats didžiausias susidomėjimas būtent tokiomis išvykomis. Pastebime, kad nemažai lietuvių prieš svarbiausias metų šventes ne tik keliauja į kalėdines muges, po Kalėdų – į šiltuosius kraštus ilgesniam poilsiui ar tiesiog į vieną iš Europos miestų sutikti Naujųjų, bet vis dažniau su šeimomis vyksta švęsti ir Šv. Kalėdų. Kur ir kaip sutikti šių metų šventes papasakosiu šiame straipsnyje!

Aplankyk šventiškai pasipuošusius Europos miestus!

Kiekvienais metais planuojama vis anksčiau

Kelionių aistruoliai, o ypatingai žiemos sezono kelionių mėgėjai puikiai žino, kad slides žiemai reikia ruošti vasarą. Tad jie jau seniai susiruošę – kalėdiniu laikotarpiu ar Naujųjų metų susitikimui ramiai sau čiuoš lydimi pačio palankiausio vėjo ir apsistos ten, kur norėjo, Naujuosius sutiks ten, kur svajojo, o ne ten, kur liko vietų. Beje, jų vis dažniau išvis nebelieka, kas yra visiškai normalu, nes juk tuo metu keliauja ir švenčia ne tik lietuviai, o didžioji dalis pasaulio.

Didžiausias kelionių užsakymų anšlagas būna ankstyvą rudenį. Kasmet būna ir tokių, kurie „atsibunda“ paskutinę minutę ir pyksta, kodėl nėra skrydžių ar norimų viešbučių.

Nereikėtų stebėtis, kad prieš pat šventes lieka brangiausi kelionių variantai arba net ir jų nėra, nes akivaizdu, kad visi išsiilgę kelionių ir nesvarbu kokių – ar jos būtų savaitgalio, ar mėnesio. Žmonės vėl keliauja be didesnių apribojimų, vėl gali mėgautis unikaliais įspūdžiais, todėl jas pastebimai planuojasi anksčiau nei kada nors. Pirmieji keliautojai dėl šventinių kelionių į mus kreipiasi pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje ir visapusiškai laimi – jiems kelionės kainuoja pigiau, o ir galvos nereikia sukti prieš šventes, nes viskas būna padaryta.

Kiek renkantis šventinę kelionę naudingi paskutinės minutės pasiūlymai? Būna įvairiai – jei rimčiau gaudysite paskutinės minutės kelionę, tai galite tą paskutinę akimirką ir laimėti pinigine prasme, bet reikės skubiai derėtis dėl laisvų dienų darbe, taikytis prie ne visada komfortiško skrydžio ar norimų poilsio dienų skaičiaus. Galite nepakliūti į šventinį renginį ar norimą restoraną, nes vietų juose tiesiog nebebus. Planuojant iš anksto viskas būna kitaip – pradedant viešbučių, skrydžių ar pramogų gausumu, baigiant tiesiog geriausiu patiems atostogų laiko pasirinkimu. Aš pats, nors ir keliauju daug, pernelyg spontaniškai nesielgiu – man visada norisi kuo kokybiškesnio varianto už kuo patrauklesnę kainą.

Norite pajusti tikrą Kalėdų dvasią – aplankykite kalėdines muges

Lietuviai tikrai labai pamėgę išvykas į kalėdines muges Europoje, kurios prasideda lapkričio antroje pusėje. Jose vyksta pati tikriausia žiemos magija: šventinė atmosfera, šurmulys, skambančios kalėdinės giesmės, nuostabiai išpuoštos miestų gatvės, aikštės ir skverai, galybė mirgančių lempučių, girliandų, meduolių, šimtai prekystalių, įvairių rankdarbių. Neretai mugėse būna įrengtos ir čiuožyklos.

Dažniausiai lietuviai vyksta į kalėdines muges esančias Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Vengrijoje. Tikrai įdomu pamatyti seniausiai Europoje vykstančias kalėdines muges: nuo 1458 metų viena jų vyksta Leipcigo istorinėse miesto gatvėse, taip pat Strasbūre (pirmoji įvyko 1570 m.). Dar viena įspūdinga mugė vyksta Dresdene, kuriame telpa viskas, ko gali norėti šventiškai nusiteikę keliautojai – kalėdiniai kvapai, spalvingi prekystaliai, originalios dovanų idėjos ir tradiciniai skoniai. Prahoje, Vienoje, Budapešte, Kopenhagoje ar Taline taip pat vyksta nuostabios kalėdinės mugės.

Vienos kelionės metu patarčiau aplankyti kelias kalėdines muges: pavyzdžiui, rinktis Dresdeną ir Prahą, ar Vieną, Budapeštą ir Prahą. Likus vos porai savaičių iki gražiausių metų švenčių galima leistis po šventiškai pasipuošusius mūsų kaimynės Lenkijos miestus – Varšuvą, nuostabią Krokuvą, aplankyti žymiąsiais Veličkos druskų kasyklas. Visuomet galite nuvykti į Laplandiją, kur vyksta ne tik visų Kalėdų mugių mugė, bet ir yra tikrojo Kalėdų senelio namai. Be gausybės pramogų čia, gal net pavyks pamatyti magišką Šiaurės pašvaistę.

Nors kartą gyvenime pabandykite sutikti Kalėdas ne namuose

Aš, kaip ir mes visi, Kūčias, Šv. Kalėdas dažniausiai sutinku savo šeimos namuose artimiausių apsuptyje. Bet ką pastebėjau tiek organizuodamas keliones, tiek kartais išvykdamas svetur jų metu, kad išties nemažai šeimų pradėjo šias šventes sutikti būtent taip. Šeimų kalėdiniu stalu virsta jaukus vietinis ar prabangus restoranas, kuris, skirtingai kurioje šalyje bebūtumėte, gal ir nebus nuklotas mūsų tradiciniais patiekalais, bet tikrai vertas pasimėgauti autentiška kitos šalies virtuve. Čia tikrai bus galima rasti ir žuvies patiekalų, ir kalėdinių kalakutų.

Tai nereiškia, kad skatinu Kalėdas švęsti ne namuose, bet nors kartą gyvenime sutikti jas kitaip tikrai verta. Kalėdos svetur – tai ne tik šventinės vakarienės, bet ir kalėdiniai renginiai, kultūrinė visos šeimos programa, išskirtinės patirtys, nuguliančios į jaukius prisiminimus, kuriuos kitąmet sėdint jau prie savo namų stalo bus labai smagu prisiminti.

Naujųjų metų sutikimas nuo Gdansko iki Šri Lankos

Šiandien, pagaliau nuslūgus pandemijai, vėl atsivėrė begalė Naujametinių kelionių krypčių. Ar tai būtų mėgstamos lengvai ir greitai pasiekiamos Europos sostinės ir didieji miestai, ar šiltieji, egzotiški kraštai, tokie kaip Maldyvai, Šri Lanka, Dominikos Respublika, Žaliasis Kyšulys ar Madagaskaras, kuomet Naujųjų metų sutikimas tampa dalimi ilgesnių atostogų.

Aš pats labai nuoširdžiai rekomenduoju Naujuosius bent kartą sutikti spalvingame Stambule plaukiant laivu Bosforo sąsiauryje, mėgaujantis nuostabia vakariene, muzika ir smagiais šokiais. Tai tikrai nepamirštami įspūdžiai. Dar viena įstabi vieta palydėti senuosius metus yra Madeira – saloje šventiniu laiku vyksta daug įvairiausių renginių.

Ir nors daugiausiai kartų Naujuosius sutikau Maldyvuose, Naujieji Varšuvoje buvo ne mažiau įspūdingi, tad kviečiu nepamiršti, kad aplink mus yra puikių vietų gerai atšvęsti.

Viena tokių vietų ir pramogų – tai Naujųjų metų sutikimas ant vandens. Tai gali būti ir nebrangus trijų dienų naujametinis kruizas Baltijos jūra, aplankant Taliną, Stokholmą, Rygą su šventine vakariene laive. Jei norite ilgesnių atostogų ant vandens – galima leistis į kruizą įspūdingu „MSC Cruises” laivu po Viduržemio jūrą.

Nors mums atrodo, kad Naujieji metai sutinkami visur vienodai, tikrai taip nėra. Patarčiau nuvykus į kitą šalį sutikti Naujųjų pasigilinti į tradicijas, papročius, kaip vietiniai gyventojai palydi senuosius ir pasitinka Naujus metus: kuo tiki, ką daro, kokius „burtus” skleidžia, kad ateinantys būtų sėkmingi ir laimingi. Tai bus tikrai įdomi, vertinga patirtis, padėsianti dar kartą įsitikinti, koks pasaulis yra nuostabus, įvairus ir kokią turime laimę, kad galime jį pažinti.

Visas Naujametines keliones rasi štai čia:

Patarimai keliaujantiems į Zanzibarą

$
0
0

Eini šilkiniu paplūdimio smėliu, krištolinis vanduo skalauja Tau kojas, o už horizonto leidžiasi auksinė saulė. Ir visai nesvarbu, kad galbūt žiema, kad antradienis, o gal sekmadienis. Nesvarbu, kad žadintuvas dar neužstatytas, vakarienė neparuošta, o kaimynas ir vėl užstatė Tavo automobilį namų kieme. Nesvarbu, nes tai Zanzibaras. Laikas tavo egzotiškoms atostogoms. Skamba viliojančiai, tiesa? Tik Tu ir vandenynas, turtingi atogrąžų miškai, prieskoniais kvepianti Afrikos kultūra. Atrodo, vien mintimis nuklystant į šiuos kraštus, sunku susilaikyti nepuolant čia pat krautis lagaminų. Na, o jeigu netyčia jau pradėjai, štai keletas dalykų, kuriuos pravers žinoti planuojant viešnagę pasakiškame Zanzibare.

Pasiruošimas kelionei: formalumai

Užsisvajojus apie žadą atimančius pasaulio kampelius, kartais tampa sunku susikaupti ir nuodugniai apžvelgti visas smulkmenas, su kurioms greičiausiai susidursi vos įžengęs į oro uostą. Tam, kad netektų netikėtai atsisakyti atostogų planų, čia Tau pateiksiu glaustą atmintinę, kokiais formalumais privalai pasirūpinti prieš kelionę į Zanzibarą.

  1. LR piliečiams Tanzanijos viza yra privaloma, ji išduodama oro uoste atvykimo metu. Vienkartinė viza kainuoja apie 50 Eur. Vizą galima įsigyti internetu arba nuvykus į šalį.
  2. Pasas. Oro uoste Vilniuje bus tikrinami tik galiojantys pasai – privalomas galiojimas ne mažiau nei 6 mėn. po kelionės pabaigos ir 2 tušti puslapiai pase antspaudams. Asmens tapatybės kortelė netinka.
  3. Nepamiršk užpildyti keleivio registracijos formą (pildymas ne anksčiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį) ir atsispausdinti suformuotą QR kodą.
  4. Į šalį įvažiuojant bus tikrinami su COVID susiję turimi dokumentai:
    • Vakcinuoti asmenys privalės pateikti ES išduotus galiojančius skiepijimo sertifikatus su QR kodu (Tanzanija pripažįsta pagal pasaulinius skiepijimo privalomų dozių normatyvus išduotus pažymėjimus. Pvz., jeigu buvo Johnson 1 dozė 1/1 – jos pakanka, jeigu buvo Modernos ar kita 2/2 – taip pat tinka).
    • Nevakcinuoti asmenys turės pateikti ne daugiau nei prieš 72 val. iki išvykimo iš Lietuvos gautą, PGR neigiamo atsakymo su QR kodu, pažymėjimą.
  5. Kitų privalomų skiepų vykstant į Tanzaniją nėra. Vis dėlto, esant galimybei, ten keliaujantiems rekomenduočiau pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, hepatitų A ir B, difterijos / stabligės / poliomielito, vidurių šiltinės, pasiutligės, erkinio encefalito ir meningokokinės infekcijos. Taip pat patarčiau atsižvelgti ir į maliarijos riziką. Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus.
  6. Dar vienas svarbus aspektas – valiuta. Nors oficialus Zanzibaro piniginis vienetas – Tanzanijos šilingas (TZS), čia paprastai yra rekomenduojama atsiskaityti JAV doleriais (USD), tačiau ir eurai (EUR) yra priimami. SVARBU: saloje nėra priimami senesni nei 2006 m. laidos USD banknotai, o banko kortelės taip pat yra priimamos ne visur. Beje, jomis atsiskaityti planuojantys keliautojai turėtų informuoti savo banką apie būsimos kelionės planus, kad, pamatęs atsiskaitymus iš trečiojo pasaulio šalies, bankas neužblokuotų kortelės.
  7. Jeigu susidurtum su didesniais nemalonumais ir prireiktų specialiosios pagalbos, kreipkis šiais numeriais:
    • Policija – 112
    • Greitoji pagalba – 112
  8. Visada rekomenduočiau pasirūpinti ir draudimu. Juk atsarga niekad gėdos nedaro. Svarbu nuodugniai susipažinti su įsigyto draudimo sąlygomis!

Daugiau informacijos apie kelionės į Tanzaniją formalumus, rasi LR užsienio reikalų ministerijos tinklapyje. Būtinai užmesk akį ir prieš išvykdamas dar kartelį pasitikrink, ar viskuo jau pasirūpinai!

Atmintinė, kaip gerai praleisti laiką Zanzibare

Taigi, Zanzibaras, Zanzibaras... Tanzanijai priklausanti salų grupė, įsikūrusi visai šalia Afrikos žemyno rytinės pakrantės. Zanzibaras yra tobula vieta šilumos, saulės, baltų paplūdimių, tankių džiunglių ir gardaus maisto mėgėjams. Kitaip tariant, sėdėti pasislėpus viešbutyje visas atostogas čia tikrai nesinorės – tyrinėti vietovę kvies ne tik puikūs orai, tačiau ir neapsakomo grožio gamta, svaiginantys kvapai, skoniai bei kultūriniai turtai. Bet ir visam šitam malonumui reikia tinkamai pasiruošti. Taigi, kas gali daryti įtaką Tavo būsimoms kasdienėms patirtims Zanzibare?

Nusiteik gauti DAUG saulės! Į Zanzibarą vyksi, greičiausiai, sausuoju salyno laikotarpiu. Tai yra, liepos – spalio arba sausio – vasario mėnesiais. Nors vietos orai laikosi maloniai šilti ištisus metus, rinkdamasis atostogas būtent nurodytais laikotarpiais išvengsi šiai klimato zonai būdingų ilgųjų liūčių periodų ir galėsi pilnavertiškiau pasimėgauti visais salyno privalumais. Tik būtinai pasirūpink ir apsauga. Saulė ties pusiauju labai intensyvi, tad kokybiškesnis kremas nuo įdegio ir lengvas galvos apdangalas tikrai nepamaišys.

Bet neapsigauk, gali susidurti ir su vienu kitu lašu lietaus. Tikrai taip, sausasis laikotarpis salose dar negarantuoja, jog atostogaudamas neišvysi nei vieno tamsesnio debesėlio. Nors tikimybė ir nedidelė, tačiau viešnagės metu yra šansas, jog Zanzibarą trumpai aplankys musoninis lietus. Pastarieji ilgai netrunka ir kelionių planų per daug nejaukia, todėl pakaks atsargumo dėlei įsimesti lietpaltį.

Vilnonius megztinius ir paltą palik namuose. Žiema ar vasara, lyja ar šviečia saulė, Zanzibare tikrai nesušalsi. Čia šiluma mėgautis galima ištisus metus, nesukant galvos, kaip užsegti storiausių drabužių pilną lagaminą. Didesnės kaitros mėgėjams į Tanzaniją vykti rekomenduočiau vėlyvesniais žiemos mėnesiais, o mėgstantiems švelnesnę šilumą ir drėgnesnį orą – vėlyvą vasarą arba ankstyvą rudenį.

Kur kas svarbiau už drabužius čia – tinkama avalynė. Labai rekomenduoju įsigyti vandens batus. Priklausomai nuo to, kuriuose paplūdimiuose lankysiesi, Zanzibare gali tekti susidurti ir su jūros ežiais bei kitais, potencialiai pavojingais vandenyno gyventojais, dėl to bent minimali apsauga kojoms vandenyje tikrai nepakenks. Taip pat patariu įsimesti ir patogų apavą išvykoms į gamtą – Jozani mišką ar panašias vietoves. Juk nesinori, kad klajones po užburiančio grožio miškus nustelbtų trinantis užkulnis...

Dar vienas dalykas – uodų tikrai bus. Pasiruošk. Nors viešbučių teritorijos ir kambariai prieš miegą yra purškiami profilaktiniais repelentais, leidžiant laiką už jo sienų bei, ypatingai, vykstant į ekskursijas, asmeninė priemonė nuo mašalų tikrai pravers. Geriausia – kokia stipresnė.

Nepamaišys ir adapteris elektriniams prietaisams. Tad, jeigu netyčia turi kokį užsilikusį, nepakenks įsimesti. Daugumoje viešbučių elektros kištukai jau yra adaptuoti ir europiniams įrenginiams, visgi, jeigu kažkur minėtos adaptacijos nebūtų, elektros lizdams tinkamus antgalius galima įsigyti ir Zanzibaro viešbučiuose ar vietos parduotuvėlėse. Standartiškai elektros įtampa Zanzibare yra 220-240 V, naudojami kvadratiniai lizdai su trimis kaiščiais.

O čia labai svarbu, tad įsidėmėk ir nepamiršk... Vanduo – tik iš buteliuko! Zanzibare, kaip ir ne viename turistų pamiltame kurorte, vandens gerti iš čiaupo labai nerekomenduočiau. Jei nepuoselėji šiltų jausmų skrandžio skausmams bei kitiems apsinuodijimo negalavimams, malšinti troškulį čia patarčiau nebent pirktiniu, sandariai laikomu vandeniu. Tuo pačiu atkreipk dėmesį ir į perkamus gaiviuosius ar alkoholinius gėrimus. Pastaruosiuose neretai būna įmesta ledo, bet jeigu nesi užtikrintas, iš kokio vandens ledukai pagaminti, geriau būtų apsieiti be jų.

Kalbant apie dovanas artimiesiams, originalios lauktuvės – nuostabu, tačiau rankioti ir namo vežtis Zanzibaro vaisius, kriaukles, koralus ir paplūdimio smėlį, floros ir faunos gyvus organizmus, nesertifikuotą tanzanitą ir brangakmenius yra griežtai draudžiama. Jei nuostabios kelionės nesinori sugadinti teisiniais nemalonumais, teks apsieiti be išvardintų gėrybių lagamine. Daugiau informacijos šiuo klausimu gali rasti ir URM tinklapyje. Geriausia čia – išlaisvinti savo vidinį fotografą! Zanzibaras – puiki vieta gražiausioms nuotraukoms. Nuo auksinių paplūdimių, gyvybe pulsuojančių miškų, kultūra alsuojančių miestų – savąją estetiką ir vietas, vertas kadrų, čia atras bet kuris keliautojas!

Ką verta pamatyti Zanzibare

Na štai, formalumai sudėlioti, lagaminai sukrauti. Dabar beliko sugalvoti, ką būtiniausiai norėsi nuveikti! Šiuo atveju turiu keletą pasiūlymų, kurie, manau, praturtins Tavo kelionę ne viena magiška patirtimi.

Vos atvykus į salyną, turistus sužavi nuostabi Zanzibaro gamta, apie kurią jau teko užsiminti ne kartą. Gyvybe čia pulsuoja viskas – nuo nežemiško grožio miškų iki povandeninio pasaulio. Pavyzdžiui, viena nuostabiausių vietų pasigrožėti vietovės flora ir fauna yra minėtasis Jozani miškas. Čia keliautojai turi progą pamatyti ne tik nykstančią Afrikos beždžionių rūšį – raudonojo kolobo beždžiones, bet ir neaprėpiamą gausybę egzotinių paukščių, drugelių ir augalų. Tiesa, esant galimybei, labai patariu šiame miške apsilankyti ankstų ankstų rytą, dar prieš devynias, kuomet draustinis dar neknibžda pilnas turistų ir miško gyvenimas atsiveria natūraliausiu savo žavesiu.

O jei visgi labiau traukia vandenynas, būtinai nulėk į Mnemba salą. Tai nedidelė, vos 500 metrų pločio salelė apsupta neįtikėtino skaidrumo, pasakiškai žydro vandens. Tobula vieta pasibraidymui ar netgi nardymui. Mnemba yra vos už 3 kilometrų nuo pagrindinės Zanzibaro salyno salos, Ungujos, tad iki jos – tik trumpas pasiplaukiojimas laiveliu.

Kultūra Zanzibare ne ką mažiau dieviška ir viliojanti. Taigi, pasigrožėjus Tanzanijos gamtos gėrybėmis, nepamiršk skirti laiko ir salyno socialinio gyvenimo tyrinėjimui. Norint numalšinti gurgiantį skrandį ar tiesiog pasisemti vietinių tradicijų ir miesto šurmulio dvasios tiesiog privaloma apsilankyti Stountaune. Tai gyvybingiausia, žaviausia Zanzibaro sostinės dalis, siūlanti begalę skirtingų potyrių ir pramogų. Klajoti ir grožėtis siauromis šio miestelio gatvelėmis galima valandų valandas, o ieškant autentiškesnių potyrių rekomenduoju apsilankyti Darajani turguje ir bent kartą pavakarieniauti Forodhani soduose – parke, esančiame visai šalia žymiausių Sountauno objektų: Senojo forto ir Stebuklų namų (aukščiausio miesto pastato). Saulei leidžiantis, šis parkas tampa lauke ruošiamų tradicinių vietos patiekalų oaze, turistus viliojančia gausybe egzotiškų skonių ir kvapų.

Kad jau prakalbome apie kvapus, dar norėčiau išskirti ir Zanzibaro, kaip prieskonių krašto, ypatybę. Prieskonių sala šis kraštas imtas vadinti istoriniame kontekste, dėl čia gausiai auginamų gvazdikėlių, muskato riešutų, vanilės ir cinamono. Būtent šių priekonių plantacijos garsina Zanzibarą jau ne vieną šimtą metų. Minėtasias plantacijas galima aplankyti ir turistams. Iš tiesų, tai netgi viena paklausiausių ir labiausiai rekomenduojamų ekskursijų atvykėliams.

Į plantacijas paprastai vykstama iš Stountauno, tad jeigu tektų būti miestelio aplylinkėse, plantacijas aplankyti ir istorine jų reikšme salynui pasidomėti tikrai patarčiau.

Na ir dar viena vieta, taip pat pasižyminti įdomesniu istoriniu kontekstu, kuriai aplankyti Zanzibare rekomenduoju skirti bent šiek tiek laiko, tai Kalėjimo sala. Nuo Stountauno nutolusi per 5 kilometrus, Kalėjimo sala buvo įrengta XIX amžiaus pabaigoje ir tarnavo kaip vieta kalinti vergus, smurto nusikaltėlius ir karantinuotuosius. Visgi jei šis istorinis kontekstas Tavo smalsumo per daug nežadina, sala vis vien yra verta vizito, jau vien dėl Aldabroso vėžlių, kurių draustiniu yra laikomos šios salos (oficialus pavadinimas Changuu) apylinkės.

Ir visa tai tik nedidelė dalis visų Zanzibaro salose tūnančių lobių. Čia kiekvienas atras tai, kas jame pažadins nuotykių ieškotojo dvasią ir leis lengviau atsikvėpti nuo kasdienybės!

Viewing all 607 articles
Browse latest View live