Quantcast
Channel: Blog’as – Makalius.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 608

TOP 7 gražiausi miestai Prancūzijos Žydrojoje pakrantėje: dalinasi keliautoja Laura

$
0
0

„Cote D‘Azur“ – taip vadinama Žydroji pakrantė Prancūzijoje, besitęsianti nuo arčiausiai Italijos sienos esančio Mentono miestelio iki Sen Tropezo. Tai puiki kryptis tiek pasyvioms atostogoms: maudynėms jūroje, skaniam maistui, jūros gėrybių ir prancūziško vyno degustacijoms, tiek ir aktyvesnėms: pasivaikščiojimui gamtoje, uolomis, kalnais, didesnių pakrantės miestų lankymui, kultūrai, menui, kvepalų gamyklų, vynuogynų lankymui. Keliautoja Laura dalinasi TOP 7 gražiausiais miestais ir miesteliais, kuriuos aplankė Prancūzijos Žydrojoje pakrantėje.

Užkeliauk Prancūzijos Rivjerą ir Tu:

Trumpai apie kelionę

Iš Lietuvos į Žydrosios pakrantės miestą Nicą patogu nuvykti tiesioginiu Wizzair skrydžiu iš Vilniaus oro uosto. Klimatas švelnus ir oras visus metus džiuginantis. Rugsėjis, tai dar visiškas vasaros tęsinys – mano viešnagės metu orai įkaisdavo iki 30 laipsnių karščio. Maudytis jūroje vienas malonumas, vanduo šiltesnis už bet kokį vandens telkinį, kuriame teko maudytis vasarą Lietuvoje.

Turistų tokiu metu dar nemažai, net į traukinius, važiuojančius tarp populiariausių pakrantės miestelių, ne visi telpa įlipti. O traukiniais bei autobusais keliavau nemažai, nes mano atostogos buvo aktyvios ir norėjau išnaršyti daugelį pakrantės miestelių. Aplankiau miestelius Eze ir Saint Paul de Vence, nykštukinę valstybę – Monaką, ramesnius Mentoną ir Antibus bei nuostabų pajūrio miestelį, esantį vos keli kilometrai nuo Nicos  – Villefranche sur Mer.

TOP 7 Prancūzijos Žydrosios pakrantės miestai

Nica – didžiausias miestas Prancūzijos Rivjeroje

Aktyvių atostogų metu, man tai buvo ideali vieta gyventi. Kiekvieną rytą praeidavau prancūziškais skanėstais ir levandomis kvepiantį turgelį („Cours Saleya“ pėsčiųjų gatvelėje). Traukiniais arba autobusais keliaudavau iš miestelio į miestelį, o vakarais sugrįžusi mėgaudavausi naktinės Nicos atmosfera.

Jei vykčiau poilsiui ir pasyvioms atostogoms, rinkčiausi ramesnius Villefranche Sur Mer, Mentono, Antibų miestelius, kuriuose ir paplūdimiai gražesni, patogesni, be didelių akmenų, kurių yra Nicoje.

Nicos plati ilga promenada palei jūrą yra viena populiariausių vietų pasivaikščiojimui vakare: palmės, gatvės artistai ir čia pat esanti Pilies kalva „Colline du Chateau“ su atsiveriančia Nicos uosto „Port Olympia“ ir miesto panorama bei čia esančiu dirbtiniu kriokliu, kavinuke.

Šalia promenados ir senamiestis, su siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, galybe kavinių. Čia ir ledainė Fenocchio, pasiūloje turinti apie 100 skonių ledų ir juos gaminanti nuo 1966 metų. Nežinau, kaip jie tai daro, tačiau nuo kiekybės kokybė nenukentėjusi. Užsukite jų paragauti į vieną iš dviejų Nicoje esančių Fenocchio ledainių.

Eze – aukštai ant kalvos įsikūręs viduramžiškas miestelis

Čia atsiveria pasakiškas pakrantės vaizdas. Ypatingai gražu nuo egzotiško kaktusų sodo „Le Jardin Exotique“, kuris vienas lankomiausių Eze objektų. Įėjimas į sodą – 7 EUR.

Pačio miestelio tiksli įkūrimo data nėra žinoma, tačiau jis apgyvendintas nuo ankstyvųjų istorijos laikų ir daugelis statinių išlikę iki šių dienų. Eze – romantiškas ir žavus miestelis, lyg iš pasakos, kurį aplankyčiau ir dar kartą, jei vėl vykčiau į Žydrąją pakrantę.

Patarimas: jeigu nevažiuojate į Graso miestą – pasaulio parfumerių sostinę, tai ir Eze galite apsilankyti kvepalų parduotuvėje ir mini muziejuje „Parfumerie Fragonard“. Užsiregistravus iš anksto galima patekti į pamoką ir pasigaminti kvepalus patiems.

Į Eze rekomenduočiau važiuoti autobusu, nes traukinio stotelė apačioje, prie jūros, o miestelis aukštai ant kalno. 82 numerio autobusas atveža būtent į Eze, ant kalno. O atgal, į apačioje esantį Eze paplūdimį „Eze sur Mer“, jau galite nulipti ir pėsčiomis, maždaug per valandą, žymiuoju Nyčės keliu („Nietzsche Trail“).

Takas pavadintas Frydricho Nyčės vardu, nes šiame regione jis daugelį metų gyveno ir rašė. Kelias nėra itin lengvas, jis akmenuotas, vingiuotas, eiti per didelį karštį kainuos daug ištvermės, tačiau einant jus lydės nuostabūs vaizdai. Jei planuosite eiti pėsčiomis – pasirūpinkite patogia avalyne. Beje, apačioje esančiame paplūdimyje išsimaudyti be vandens batų beveik neįmanoma. Šiek tiek atsigaivinusi ir pailsėjusi keliavau traukiniu toliau – į Monaką.

Monakas – prabangus ir triukšmingas miestas

Automobilių gausmas, daug smalsių turistų, daug turtingų žmonių, prabangios parduotuvės ir jachtos uoste. Labai tankiai apgyvendinta nykštukinė valstybė, kurią sudaro keturi rajonai: Monako Ville, Monte Carlo, La Condamine ir Fontvieille.

Vietomis pasirodė painokas miestas, teko paklaidžioti, per daug intensyvus, lyginant su visais kitais pakrantės miesteliais. Norint Monaką labiau pažinti, reikėtų pasilikti daugiau laiko, ne kelias valandas, kaip tai padariau aš. Tądien visgi daugiau laiko norėjau leisti mane sužavėjusiam Eze miestelyje.

Monake lankiausi Monte Carlo rajone. Šiek tiek palipau aukščiau pasigrožėti Monako uostu iš viršaus, tuomet prasiėjau prie jachtklubo („Port Hercules“), link Monte Carlo kazino. Tikriausiai dar niekur per tokį trumpą laiką nemačiau tiek prabangių automobilių, kiek Monake per keletą valandų.

Patarimas: turėkite omenyje, kad Monako kaktusų parkas uždarytas iki 2024 metų, tad rekomenduoju pasitikslinti informaciją prieš vykstant.

Kiti lankyti Monako objektai:

  • Kunigaikščio rūmai „Le palais Princier de Monaco“
  • Monako katedra „Cathedrale de Monaco“
  • Okeanografijos muziejus „Oceanographic museum“
  • Monako senamiestis Monaco Villie
  • Fontvielle rajonas

Pasidalink įspūdžiais iš kelionės ir gauk Makaliaus dovanų kuponą!

Saint Paul de Vence – meniškas viduramžiškas miestelis

Saint Paul de Vence sezono metu lanko daug turistų. Tai labai meniškas miestas, kuriame įsikūrę daug meno galerijų, menininkų dirbtuvių ir muziejų. Akmenimis grįstomis gatvelėmis prasieikite pagrindine „Rue Grande“, pro įvairias parduotuves iki „Grande“ fontano.

Pasivaikščiokite kaimelį juosiančiais pylimais, palandžiokite įvairiomis senamiesčio gatvelėmis ir užsukite į 14 amžiaus vyno rūsį „La Cave de Saint Paul“. Čia rasite geriausių Prancūzijos vynų kolekciją, provanso vynų, šampano, konjako, armanjako, likerių ir kt. Organizuojamos vyno degustacijos arba galima tiesiog prisėsti ir paragauti pasirinkto vyno iš meniu.

Rekomendacija: lauktuvių galite parvežti armanjako pagal artimųjų gimimo datas (juos rasite prie kasos, seniausią mačiau lyg 1960 m. gamybos). Buteliukai po 50 ml, puikiai tiks vežtis ir rankiniame bagaže.

Antibai – čia gyveno Pablas Pikasas

Su šiuo miesteliu pažintį pradėjau nuo čia esančio didžiausio uosto Prancūzijos Rivjeroje. Tuomet per vartus patekau į senamiesčio gatveles pilnas kavinių, kepyklėlių, parduotuvėlių ir „Marche Provencal“ turgų su įvairiais vietiniais gaminiais ir produktais.

Senamiestyje, Grimaldžių pilyje, įrengtas Pikaso muziejus su žymiojo dailininko darbais. Jis pats Antibuose gyveno 1946 metais.

Labiausiai patiko prasieiti pylimais ir pasimaudyti „Plage de la Salis“ paplūdimyje. Čia nudžiugino baltas smėlis, skaidrus, seklus krantas. Daugiau smėlėtų paplūdimių yra ir Kanuose. Jei Antibuose esate ilgesniam laikui, prasieikite iškyšuliu „Cap D’Antibes“. Takas aplink tęsiasi apie 5 kilometrus.

Mentonas – spalvingas, citrinomis kvepiantis miestelis

Trečią, paskutinę dieną, susiplanavau aplankyti du pačius spalvingiausius miestus: Mentoną ir Villefranche sur Mer. Labai gerą patarimą man davė draugė, išlipti tolimesnėje stotelėje „Menton Garavan“ ir eiti promenada, aplankant uostą, senamiestį ir grįžti iš kitos, centrinės Mentono traukinių stoties.

Mentone jaučiausi geriausiai iš visų kelionės dienų. Spalvos – mano silpnybė, tad čia jų gavau gerą dozę. Praėję uosto promenadą ir „Plage de Sabletes“ paplūdimį, pamatysite geltonus laiptus, vedančius iki miesto bažnyčios – „Basilica de Michael Archangel“. Tai viena fotogeniškiausių vietų mieste.

Bevaikštant senamiesčio gatvelėmis aplankė jausmas, kad esu labiau Italijoje nei Prancūzijoje. Skirtingai nuo kitų miestų, ore tvyrojo jau nebe levandų kvapas, o citrinų. Daugybė parduotuvių su gaminiais iš citrinų: muilai, kvepalai, likeriai, aperityvai. Užsukite padegustuoti ir galbūt parsivešite namo. Citrinų likeris „Limoncello“ (arba kitaip pavadintas) – mano mėgstamiausias gėrimas, kurį kas kartą parsiveždavau iš Italijos, Graikijos, šįkart ir iš Prancūzijos.

Taip pat šiame miestelyje daugiau įvairių itališkų tavernų nei kituose, daugiau ir pačių italų. Prieš išvažiuodama dar užsukau į nedidelį vietinį turgelį „Les Halles“.

Villefranche sur Mer – žavingas pajūrio miestelis

Jau atvykstant traukiniu, miestelis pasitiko nuostabiais vaizdais pro langą. Apačioje traukinių stoties esantis užburiančios žydros spalvos paplūdimys, toliau žavus nedidukas uostas nusėtas kavinukėmis ir nerealiai jaukios senamiesčio gatvelės su spalvotais pastatais.

Vaikščiojau, gėrėjausi ir atrodė, jog galėčiau čia gyventi. Jei būčiau ilgiau, būtinai nuvykčiau į gražiausią vilą „Villa Ephrussi de Rothschild“ su nuostabiu vaizdu bei apeičiau iškyšulį „Cap Ferrat“ (apie 12 km). Vakare laukė skrydis namo, tad prieš kelionę prisėdau pailsėti kavinukėje „Alma Gout Mediterranee“ su vaizdu į jūrą.

Nuotraukų ir teksto autorė: Laura Bernotienė


Viewing all articles
Browse latest Browse all 608