Quantcast
Channel: Blog’as – Makalius.lt
Viewing all 608 articles
Browse latest View live

Dėmesio: keičiasi pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ leidžiamo vežti bagažo tvarka!

$
0
0

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ praneša, kad keičiasi leidžiamo vežtis bagažo tvarka.

Kompanija „Wizz Air“ praneša, kad dėl ribotos vietos lėktuve, skrydžių bendrovė negali garantuoti, kad visų keleivių rankinis bagažas bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą „Wizz Priority“ įsigiję keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą į orlaivio saloną, laikantis įlaipinimo procedūrų kiekviename oro uoste. Visų paslaugos „Wizz Priority“ neįsigijusių keleivių rankinis bagažas bus gabenamas orlaivio bagažo skyriuje ir jį bus galima atsiimti nuo bagažo juostos atvykimo oro uoste.


Padovanokime vaikams spalvingą ir turiningą vasarą!

$
0
0

Vos tik atkeliauja vasaros atostogos, mums pasidaro įprasta matyti vaikus smagiai leidžiant laiką su šeimomis, poilsiaujant pas senelius kaime, stovyklaujant, žaidžiant ar kitaip pramogaujant. Tačiau tikrai ne visi turi galimybę atostogauti taip turiningai ir įdomiai.

Gaila, tačiau dažnai vienintelė vasaros stovykla, kurioje „dalyvauja“ sunkumus patiriančių šeimų vaikai, yra gatvė. Daugybė vaikų vasarą lieka be suaugusiųjų priežiūros, trokštamo dėmesio ir taip reikalingos pagalbos, nuo mažens bendrauja su netinkamo elgesio draugais, sugalvoja nesaugių žaidimų, lankosi vaikams netinkamose vietose ir taip rizikuoja savo sveikata. Kita dalis vaikų visą vasarą praleidžia prie kompiuterių bei telefonų, nes yra nedrąsūs ir prisibijo bendrauti  su bendraamžiais. Taip vaikai bando pabėgti nuo šeimą užklupusių sunkumų, skurdo ir kitų problemų, kurios, nelankant mokyklos, pasidaro dar pastebimesnės.

Socialinės rizikos šeimose ir globos namuose gyvena daugiau nei 19 000 vaikų, tačiau tik dalis gali dalyvauti vaikų vasaros stovyklose. O juk turiningas vasaros laisvalaikis, dalyvavimas vasaros stovyklose stiprina vaikų socialinius gebėjimus, padeda jiems atrasti savo talentus, pabėgti iš užburto šeimos problemų rato. Dalyvavimas smagiose veiklose vaikus įkvepia, skatina tobulėti, motyvuoja gyventi nekartojant artimųjų klaidų, siekti savo tikslų.

Prezidentės iniciatyva prasidėjusi akcija „Padovanok vaikui vasarą“ skirta atkreipti visuomenės dėmesį į sunkumus patiriančių vaikų vasarą, padėti jiems stiprėti emociškai. Per pirmuosius dvejus metus jau 5000 vaikų ilsėjosi vasaros stovyklose, dalyvavo dienos ar savaitgalio išvykose, sulaukė įdomių svečių ar patys svečiavosi verslo įmonėse, ambasadose, valstybės įstaigose.

Akcija „Padovanok vaikui vasarą“ ir šiemet kviečia prisidėti prie naujų patirčių kūrimo vaikams. Prisijungti prie akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ galima paremiant vaikų išvykas į vasaros stovyklas aukojimo portale https://www.aukok.lt/Projektai/Padovanok-vaikui-vasara. Visos aukok.lt surinktos lėšos bus skirtos socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumui vasaros metu organizuoti ir virs kelialapiais į vasaros stovyklas. Vaikų įspūdžiai verčia susimąstyti – jie džiaugėsi nauja patirtimi ir... galimybe kiekvieną dieną praustis duše ar skaniai valgyti. Dar labiau stovyklautojai gyrė vadovus, kurių draugiškumas ir pagalba vaikams tapo suaugusiųjų pavyzdžiu. Ne mažiau svarbi galimybė bendrauti su bendraamžiais iš su sunkumais nesusiduriančių šeimų. Vaikai stebėjosi ir tuo, kad stovyklose iš jų niekas nesityčiojo. Tai – neįprasta tiems, kurie visus metus jaučia pažeminimą ir smurtą. Jiems stovyklos tapo nauja, įkvepiančia patirtimi: Panevėžyje stovyklavę vaikai iš Naujosios Akmenės vaikų dienos centro šį laiką įvardijo kaip vieną įsimintiniausių įvykių jų gyvenime. Tai puiki socialinių gebėjimų mokykla, galimybė pakeisti aplinką, ugdyti savarankiškumą, atsakomybę, pasitikėjimą savimi.

Prisidėti, kad kuo daugiau vaikų galėtų džiaugtis savo vasaros atostogomis, galite ir kitais būdais: aplankydami artimiausią vaikų dienos centrą ir dovanodami savo laiką bei žinias. Ypatingas vasaros patirtis dovanoja ir projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, kitos iniciatyvos. Aplankyti vaikus jų gyvenamoje vietoje, kartu su jais kurti saugią ir įdomią aplinką, išnaudoti vasaros laiką savo gabumų ir pomėgių atradimui – tai tikslai, kurie vienija vis didėjantį tinklą žmonių, įmonių, įstaigų, kurie nori, kad visu Lietuvos vaikai turėtų turiningą šimtmečio vasarą. Tik bendromis pastangomis galime užtikrinti, kad šią vasarą dar daugiau vaikų turės galimybę vykti į stovyklas ir stiprinti socialinius įgūdžius.

Patarimai keliaujantiems: palengvėjimas keliaujantiems nuomotu automobiliu užsienyje

$
0
0

Vienas patogiausių būdų tyrinėti Europos apylinkes – nuvykus į pasirinktą šalį išsinuomoti automobilį ir keliauti pagal individualų maršrutą. Tarp lietuvių itin populiarus keliavimo būdas neretai apkartina atostogų nuotaiką, kai atsiimant automobilį nuomos bendrovės arba užšaldo nemenką sumą kredito kortelėje, pritaiko tūkstantinę išskaitą (franšizę), arba paprašo didelės sumos už draudimą.

Jei automobiliui kas nors atsitinka, kompensuoti išskaitos sumą turite iš savo kišenės. Yra kitas variantas – nuomos bendrovėje išsipirkti išskaitą ir įsigyti pilną draudimą, tačiau tokia apsauga dažnai kainuoja labai brangiai. Nuo šiol Lietuvoje egzistuoja ir trečias variantas – išsinuomoto automobilio išskaitos draudimas.

„Užsienyje apsidrausti išnuomoto automobilio išskaitą galima jau seniai. O keliautojams iš Lietuvos, siekiant sutaupyti, tekdavo rizikuoti ir įsigyti automobilio draudimą, pagal kurį paprastai taikoma 1 000 eurų viršijanti išskaita. Atsižvelgdami į klientų poreikius, užsienyje itin populiarią apsaugą pasiūlėme ir Lietuvoje, kurią įsigyti galima kartu su kelionių draudimu“, – sako Lina Aidukevičienė, draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė.

Eksperto patirtis

Kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius per devynerius veiklos metus turizme sulaukė daugybės klausimų ir pagalbos prašymų, jei kas įvykdavo kelionėje. „Keliautojai dalydavosi patirtimi, kad neatidžiai pasirinkę automobilių nuomos bendrovę turėjo skaudžiai paploninti pinigines. Pavyzdžiui, viena šeima Prancūzijoje atsiimdama automobilį nuomos sutartyje nesutikrino defektų – įbrėžimų, įlinkimų, stiklo įtrūkimų. Nors automobilį vairavo atsargiai ir jokių nuostolių jam nepadarė, iš šeimos kredito kortelės buvo išskaičiuoti keli šimtai eurų dėl neva apgadinto automobilio“, – pasakoja jis.

Į kuriozinę situaciją buvo patekęs ir pats Rimvydas, kai Sardinijoje išsinuomojo automobilį. „Antrą kelionės dieną pilantis degalus degalinėje į mus atbulomis įvažiavo kemperis, kuriuo po Italiją keliavo senyvo amžiaus vokiečių pora. Jie net nepastebėjo mūsų, todėl važiavo itin drąsiai ir įlenkė automobilio galą. Užfiksavome įvykį policijoje, informavome automobilių nuomos bendrovę. Parvykus į Lietuvą, po savaitės grįžo užstato suma, tačiau ne visa – trūko net 330 eurų. Kreipėmės į bendrovę paaiškinimo, kodėl įvykus eismo įvykiui ne dėl mūsų kaltės buvo išskaičiuota tokia didelė suma, tačiau galiausiai nieko nepešėme ir susitaikėme su papildomomis išlaidomis“, – patirtimi dalijasi kelionių ekspertas.

Nuvilia kainos

R. Širvinskas-Makalius beveik visuomet keliaudamas užsienyje nuomojasi automobilį vos išėjęs iš oro uosto. „Tai padarau iš anksto internetu, nes vilioja itin žemos kainos. Tačiau atsiimant automobilį tenka susidurti su netikėtomis naujienomis, pavyzdžiui, kad į jo nuomos kainą pilnas draudimas neįskaičiuotas – reikia mokėti papildomai, neretai para draudimo kainuoja daugiau už patį nuomos mokestį. Tačiau nesaugiai atostogų metu nė vienas nenorime jaustis, todėl dažnai su bendrakeleiviais atsisveikiname su dvigubai didesne suma už nuomą, nei buvo planuota“, – pasakoja pašnekovas.

Svarbu skaityti taisykles

Automobilių nuomos bendrovių sąlygas būtinai reikia perskaityti prieš pasirašant nuomos sutartį, tiksliai išsiaiškinti išskaitos sumą. Dar geresnis variantas – išskaitą apdrausti. Taip kelionėje nereikės nerimauti dėl automobilio būklės, nes būsi tikras, jog finansiškai nenukentėsi.

Išsinuomoto automobilio išskaitos draudimą kartu su kelionių draudimu galima įsigyti nuo liepos 2 d.

Neįvykusios kelionės draudimas – kas tai?

$
0
0

Turbūt kiekvienas keliautojas yra girdėjęs apie išankstinius kelionių pardavimus – įsigijus kelionę iš anksto galima sutaupyti laaaabai daug pinigų  :good: Be abejo, tai labai patogu, tačiau net ir kruopščiai suplanuota kelionė gali pasibaigti dar neprasidėjusi – netikėta liga, traumos bei kitos neplanuotos aplinkybės gali sutrukdyti išvykti ilgai lauktų atostogų. Ką daryti, kad kelionės neapkartintų netikėti įvykiai? Makalius turi patarimų!

Kelionės draudimas apskritai yra labai geras dalykas, kuris gali apsaugoti nuo daugybės problemų ir finansinių nuostolių. Dauguma keliautojų įsigija medicinių išlaidų bei nelaimingų atsitikimų draudimą ir keliaudami jaučiasi kur kas saugiau.

Tačiau yra ir daugiau kelionės draudimo rūšių. Viena iš jų itin rekomenduoju pasinaudoti keliautojams, įsigijantiems kelionę iš anksto ar turintiems mažų vaikų. Tai – neįvykusios kelionės draudimas. Šio draudimo esmė –  jei negali išvykti į kelionę dėl savo ar šeimos narių sveikatos, draudimo bendrovė atlygins iki 90 proc. kelionės kainos. Apsidrausti šiuo draudimu galima ir vėliau, nebūtinai įsigijant kelionę, tačiau tą būtinai reikia padaryti likus ne mažiau kaip 14 dienų iki kelionės pradžios. O jei perki paskutinės minutės kelionę ir iki kelionės pradžios yra likę 7-14 dienų, apsidrausti būtina kelionės pirkimo dieną. Likus mažiau nei 7 dienoms iki kelionės pradžios apsidrausti šiuo draudimu nebėra galimybės.

Apsidraudusiems neįvykusios kelionės draudimu keliautojams laukti kelionės tikrai bus gerokai ramiau – šis draudimas apima visas pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė – paties asmens ar artimų jo šeimos narių liga ar mirtis, eismo įvykis vykstant į kelionę ir t.t. Draudimu galima pasinaudoti, net jei kelionė jau yra prasidėjusi. Neįvykusios kelionės draudimu gali draustis tik vienas iš keliaujančiųjų asmenų, arba visi kartu keliaujantys turistai.

Kiek kainuoja šis draudimas? Jo kaina labai priklauso priklauso nuo kelionės kainos, trukmės, pobūdžio, šalių, į kurias keliausi. Mažiau kainuos apsidrausti savaitgaliui Europos didmiestyje, kur planuosi lankyti muziejus ir parkus. Daugiau – jei vyksti į egzotiškas šalis ilgesniam laikui.

Turi klausimų? Nori užsisakyti neįvykusios kelionės draudimą? Parašyk mums labas@makalius.lt!

Makalius: kartu su besikeičiančiais keliautojų įpročiais atsiranda poreikis išmaniesiems pagalbininkams

$
0
0

Pastebėjau ryškią tendenciją – žmonės nebenori tik „viskas įskaičiuota“ atostogų. Vietoje gulėjimo prie baseino ir knygų skaitymo jie renkasi aktyvų poilsį. Sporto, aktyvaus bei sveiko gyvenimo idėjos poilsiautojai nepaleidžia ir atostogų metu.

Pirmenybę teikia aktyvioms pramogoms   

Rinkdamiesi keliones žmonės manęs klausia, ar bus sporto klubas, galimybių pasivaikščioti pėsčiųjų takais, važiuoti dviračiais, domisi, koks kalnas stūkso netoliese, į kurį galima būtų įlipti. Štai poilsiaudami Graikijoje klientai renkasi eiti 15 km ilgio tarpekliu, nors dažnam tai yra didelis iššūkis. Jų akimis, toks „poilsis“ taip pat yra labai geras. Kai kūną visiškai nuvargini ir nualini, labai pailsini protą – pamiršti darbus, buities problemas ir visiškai susikoncentruoji į tai, kaip įveikti vieną arba kitą trasą. Žmonėms tiesiog norisi aktyvesnių pramogų. Be to, jie bijo iš atostogų grįžti priaugę svorio, nes tai labai gadina nuotaiką. Aš taip pat save priskiriu aktyvių keliautojų grupei, o prieš kelis mėnesius atradau ir tokių kelionių pagalbininką – išmanųjį laikrodį „Fitbit Versa“.

Padeda išpildyti pažadus 

Klientai mielai sportuoja atostogų metu ir tam renkasi įvairiausius būdus: keliauja į sporto salę, bėgioja ir vaikšto pėsčiųjų takais. Leisdamasis į poilsinę kelionę ir aš visada su savimi pasiimu specialią aprangą ir pasižadu, kad būtinai sportuosiu. Kiekvieną dieną galvoju: „Nenuėjau iki pietų, tai nueisiu popiet. Nenuėjau popiet, tai gal pavyks vakare“, o vakare norisi jau kokį kokteiliuką išgerti. Taip ir lieka mano sporto apranga nepaliesta. Tuo metu nešiodamas išmanųjį laikrodį galiu išsikelti sau tikslą, nusistatyti iššūkį, kurį turiu įveikti. Ar tai būtų nueitų žingsnių kiekis, ar atstumas. Apie nustatytus tikslus ir artėjimą prie jų sužinau akimirksniu. O tai, kad turiu galimybę išsimaudyti ir nardyti baseine nenusiėmęs laikrodžio, man taip pat atrodo didelis privalumas.

Svarbiausios žinutės – visuomet priešais akis 

Mielai renkuosi aktyvias pramogas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Neseniai su draugais leidausi į baidarių žygį. Man laaabai patiko, kad savo išmanųjį telefoną galėjau įsimesti į kuprinę ir nesukti sau galvos dėl to, kad jis gali peršlapti. Visus svarbiausius pranešimus mačiau ant savo riešo. Paprastai tariant, žvelgiant į laikrodį buvo lengva apsispręsti, traukti telefoną iš kuprinės, ar ne.  Be to, labai smagu, kad turėjau galimybę pasižiūrėti, kiek nuplaukėme žygio metu, nes mano naudojamas išmanusis pagalbininkas buvo sujungtas su GPS. Mes galvojome, kad įveikėme keletą kilometrų, o paaiškėjo – keliolika!  Vis dėlto, manau, didžiausias laikrodžio privalumas yra tas, kad jis – neperšlampamas. Aktyviems poilsiautojams toks kelionių draugas gali tapti nepamainomu padėjėju, renkantis bet kokias aktyvias pramogas: kopiant į kalnus, čiuožiant kanojomis per vandens krioklius ar užsiimant paviršiniu nardymu jūroje.

Besikeičiančias kelionių tendencijos rodo, kad žmonėms tikrai patinka gyvas, sportiškas, sveikas poilsis. Smagu, kad yra tokių išmaniųjų draugų kaip „Fitbit Versa“, kurie aktyvias atostogas gali paversti dar kokybiškesnėmis.  Daugiau informacijos apie šį išmanųjį laikrodį gali rasti ČIA.

Išankstiniai „Novaturo“ kelionių pardavimai startuoja jau antradienį, rugsėjo 4 dieną! Nepraleisk progos įsigyti kelionę ITIN pigiai!

$
0
0

Jau antradienį, rugsėjo 4 dieną, kelionių organizatorius „Novaturas“ pradės išankstinius vasaros sezono kelionių pardavimus ir žada visus išversti iš koto su itin geromis kainomis! Taip, ne kartą esu sakęs, kad rūpintis atostogomis iš anksto – tikrai verta! Kelionę nusipirksi gerokai pigiau ir nereikės mokėti visos sumos iškart, o jei pasikeistų planai – nemokamai galėsi keisti datą ar kryptį!

Itin geros kainos

Akivaizdu – pirkti kelionę, kai iki jos likę dar daug laiko ir negauti viliojančios kainos, būtų keistoka... Todėl per išankstinius pardavimus organizatoriai kelionių paketus įsigyti siūlo gerokai pigiau. Kiek pigiau? O gi tiek, kad, greičiausiai, net „paskutinės minutės“ pasiūlymai nebus tokie patrauklūs. Beje, keliautojai jau įprato keliones pirkti daug anksčiau, tad tų „paskutinių minučių“ gali tiesiog nelikti!

Tad kam laukti, ieškoti, tikėtis, kad kas nors netyčia pasitaikys (jei apskritai pasitaikys...), jei gali viską susitvarkyti dabar ir ramiai laukti atostogų. Bilietai stalčiuje, belieka braukyti dienas kalendoriuje :whistle:

Už kelionę gali mokėti dalimis

Taip, taip. Labai patogus būdas, jei turi išsvajotą šalį, bet sumokėti už kelionę į ją visą sumą piniginei būtų gana „skaudu“. Pavyzdžiui, perkant kelionę iš „Novaturo“, pradžioje gali sumokėti tik 50 eurų pradinę įmoką asmeniui, o likusią dalį galėsi sumokėti likus 21 dienai iki išvykimo. Be to, turėsi galimybę vieną kartą keisti kelionės datą, trukmę, apgyvendinimo, kambario, maitinimo tipą ar maršrutą nemokamai (taikoma kelionės keitimo dieną galiojanti kaina), bet ne vėliau kaip likus 3 savaitėms iki išvykimo.

Galimybė rinktis iš didžiausios krypčių ir viešbučių pasiūlos

Juk tikrai – kuo vėliau užsisakysi kelionę, tuo ne tik kaina bus didesnė, bet ir didės galimybė, jog tavo norimas viešbutis nebeturės laisvų kambarių. Arba dar „geriau“ – lėktuve nebėra vietų :-( O tada jau reikia mąstyti, galvoti, rinktis ką nors kitą, ieškoti. O jei kelionę perki iš anksto, tuomet ramiai renkiesi ką tik nori!

Rašyk mums - būtinai padėsime!

Jei kas liko neaišku ar norėtum susiplanuoti kelionę, būtinai rašyk mums el. paštu labas@makalius.lt. Mano kolegos atsakys į visus tavo klausimus ir padės išsirinkti tau labiausiai tinkantį variantą! B-)

Protected: Keliaujame pėsčiomis: kaip išvengti kojų skausmo kelionių metu?

$
0
0

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Makaliaus kelionių studiją nuo šiol galima rasti nauju adresu!

$
0
0

Su metais augant Makaliaus kolektyvui, išaugome net tris skirtingus biurus ir pagaliau persikėlėme į naujutėlę, erdvią ir laaabai gražią kelionių studiją miesto centre! Kad nekiltų visos galybės klausimų, kaip gi mus surasti naujuose namuose, apie viską papasakosiu plačiau ir išsamiau.

Nuo šiol Makaliaus kelionių studiją galima rasti adresu Ukmergės g. 124, Vilniuje, naujame verslo centre „Asgaard Keys“. Čia rasi Google Maps nuorodas, kurios padės lengviau susigaudyti.

Jei iki mūsų biuro nori atvykti viešuoju transportu, jį nesunkiai pasieksi iš aplink esančių viešojo transporto stotelių (Saltoniškės, Šeškinė, Lietuvos edukologijos universitetas, Panorama), o jei nori atvažiuoti nuosavu automobiliu, galėsi jį pasistatyti požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje pastato kairėje. Aikštelė mūsų klientams yra nemokama, atvykus sek nuorodas iki lifto, kuriuo pakilsi į 1 aukštą.

Makaliaus kelionių studijos darbo laikas:

  • I–V 08:00 – 19:00
  • VI–VII 09:00 – 17:00 (tik skambučiai)

O štai ir keletas vizualių nuorodų, kad būtų lengviau įsivaizduoti, kaip mus rasti.

Pastatas, kuriame įsikūręs Makaliaus biuras, įvažiavimas į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, laiptai link pagrindinio įėjimo (iš Ecoil degalinės pusės):

Pagrindinis pastato įėjimas, Makaliaus kelionių studija, klientų aptarnavimo zona:

Laukiame tavęs atvykstant į svečius!


Makaliaus dovanų kuponas kelionei ir poilsiui įsigyti – geresnės dovanos neįsivaizduoju!

$
0
0

Jei dar neturi dovanos svarbiai dienai: gimtadieniui, Kalėdoms ar vestuvių metinių progai, nenusimink! Makaliaus dovanų kuponas tikrai išgelbės ir išpildys net įmantriausiųjų svajones!

Jei nori dovanoti kitą sumą nei nurodyta, rašyk mums laišką į labas@makalius.lt

Na, pripažinkim, kelionės – ne pirmo būtinumo reikalas, todėl dažnai jos atsiduria pirkinių sąrašo pabaigoje... O gavus dovanų kuponą – garantuoju, apsidžiaugs tikrai kiekvienas! Nustebink savo artimąjį ir padovanok jam svajonių atostogas! Tokią dovaną norėčiau gauti ir aš pats, todėl drąsiai rekomenduoju!

Makaliaus dovanų kuponas – šauniausia dovanos idėja, nes:

  • Dovanų kupono sumą gali rinktis pagal savo galimybes – nuo 30 Eur iki 2500 Eur!
  • Kuponą įsigysi greitai ir be vargo (būsi garantuotas, kad tavo artimasis tikrai neliks be dovanos!) – spausk mygtuką PERKU ir per kelias minutes atsiųsime Tau laišką. Jame rasi dovanų kuponą, kurį galėsi atsispausdinti ir padovanoti artimajam.

Makaliaus dovanų kuponą galima išleisti per 6 mėn. kam tik panorėsi:

  • Skrydžių bilietams;
  • Viešbučiams;
  • Makaliaus organizuojamoms autobusinėms kelionėms;
  • Makaliaus organizuojamoms egzotinėms kelionėms;
  • Makaliaus poilsio Lietuvoje paketams;
  • Kelionių organizatorių Novaturas/Itaka/Tez Tour/Kidy Tour kelionių paketams. Tavo laisvė rinktis!

Su kupono įsigijimo ir panaudojimo sąlygomis susipažink ČIA.

Užkeliauk visą pasaulį! 195 valstybės – kiek užtrunka, kainuoja ir kokių kliūčių tikėtis?

$
0
0

Matyt, kiekvienas užsimerkęs galėtume išvardinti bent keletą žmonių, kurių svajonė – apkeliauti pasaulį. Tai padaryti kruizu ar lėktuvu ir surinkti pilną ratuką aplink Žemės rutulį tikrai nėra itin sudėtinga. Šį tekstą skaityk, jei esi visiškas maksimalistas ir nori pamatyti VISAS pasaulio šalis!

Visų pirma, pradėsiu nuo to, kiek valstybių šiuo metu yra. Puikiai žinai, kad dėl karų, naujų nepriklausomų teritorijų paskelbimo ir kitų įvykių, šis skaičius yra kintantis. Šiuo metu pasaulyje suskaičiuojama 195 valstybės. Jungtinių Tautų narėmis šiuo metu yra 193 šalys, o likusios – Šventasis Sostas (angl. Holy See) ir Palestina dar nepriklauso Jungtinėms Tautoms (nors, pavyzdžiui, Šventasis Sostas yra nuolatinis Jungtinių Tautų stebėtojas, nuo 2004 m. jau turintis ir balsavimo teisę).

Į sąrašą neskaičiuojamos:

  • Taivanas, kurį Jungtinės Tautos laiko Kinijos teritorija;
  • Kuko salos ir Niujė;
  • Priklausomos teritorijos ar Specialiojo suvereniteto sritys;
  • Kitos valstybės, Jungtinių Tautų pripažįstamos kaip nesavivaldžios.

Kur jos yra?

  • 54 valstybės yra Afrikoje;
  • 48 – Azijoje;
  • 44 – Europoje;
  • 33 – Lotynų Amerikoje ir Karibuose;
  • 14 – Okeanijoje;
  • 2 – Šiaurės Amerikoje.

Kiek laiko užtrunka pamatyti visas pasaulio valstybes?

Taigi, prie reikalo. Laikykimės nuomonės, kad pasaulyje yra 195 valstybės. Kiekvienoje jų norint praleisti 5 dienas, sugaiši 975 dienas. Pridėkime po vieną dieną kelionei iš vienos šalies į kitą ir gausime 1170 dienų.

Tai yra 3 metai, 2 mėnesiai ir beveik 2 savaitės. Skaičiai negąsdina, tai – tikrai įmanomas uždavinys! Net jei kiekvienai valstybei pasiliktum po 10 dienų, užtruktum 5 metus 10 mėnesių ir 10 dienų. Taigi, galiu drąsiai teigti, kad „nėra laiko“ čia – ne argumentas. Mažiau nei 6 metai visam pasauliui pamatyti ir visas likęs gyvenimas su tokia nepakartojama patirtimi! Man atrodo, kad tikrai verta  :scratch:

Couple in love riding a motorbike , Handsome guy and young sexy woman travel . Young riders enjoying themselves on trip. Adventure and vacations concept.

Pagrindinės kliūtys, su kuriomis gali susidurti:

  • Tavęs ten nenori. Kai kurių valstybių gali būti neįmanoma pamatyti dėl teisinių kliūčių. Nors dauguma valstybių Lietuvos Respublikos piliečiams suteikia vizas, tačiau visko visuomet pasitaiko.
  • Keliautojas nėra savižudis. Dėl karo, stichijų ar kitų veiksnių aplankyti kai kurias valstybes gali būti tiesiog per pavojinga.
  • Sudėtinga sistema. Yra šalių, kuriose vizos gavimo procedūra yra tokia sudėtinga, kad gali užimti net keletą mėnesių ar metų, kol ją gausi.
  • Neegzistuojanti sistema. Kai kurios valstybės tuo metu, kai norėsi keliauti, gali tiesiog neturėti veikiančių valdžios organų.
  • Kam tos 5*? Norėdamas patekti, pavyzdžiui, į Butaną ar Turkmenistaną, privalėsi iš anksto užsisakyti „viskas įskaičiuota“ paketą iš kelionių agentūros.
  • Kur tas lėktuvas? Kai kur gali būti tiesiog labai sudėtinga nukeliauti. Pavyzdžiui, į Nauru skrenda vienintelės oro linijos, skrydžius vykdančios be konkretaus tvarkaraščio.
  • Pamiršti giminės vidury niekur. Norėdamas patekti į kai kurias valstybes (pvz. Uzbekistaną, Angolą...) privalėsi gauti tos šalies piliečio kvietimą. Tiesa, kartais už papildomą mokestį jį tau suteiks kelionių agentūros ar viešbučiai.
  • Tu – moteris? Kai kuriose valstybėse vis dar galioja didelė diskriminacija dėl lyties. Pavyzdžiui, į Saudo Arabiją moteris gali patekti tik lydima vyro, tėvo, brolio ar kito vyriškos lyties šeimos nario. Taip pat reikės susirasti rėmėją, kuris suteiks raštišką leidimą palikti šalį. Jei pažeisi kokius nors vietinius įstatymus, gali būti baudžiamas net mirtimi.
  • Tu – žurnalistas? Į kai kurias valstybes nepavyks patekti jei dirbai žiniasklaidai ar JAV kariuomenei ar vyriausybei. Ši problema aktualiausia keliaujant į Šiaurės Korėją.
  • Tu – baltasis? Kai kuriose valstybėse yra didelė tikimybė būti paprasčiausiai pagrobtam. Turistai (ypač išsiskiriantys šviesia odos spalva) yra itin geras taikinys sukilėliams (pvz. Alžyre).
  • Tu – keliautojas? Kai kurios šalys gali tavęs neįsileisti, jei prieš tai teko pabuvoti jų priešų žemėje. Pavyzdžiui, jei apsilankei Izrealyje, gali kilti didelių problemų norint patekti į Libiją. Beje, tokių pavyzdžių yra ir netolimoje Europoje. Nors dabar ši problema yra gerokai sumažėjusi, tačiau keliautojams patariu pirma apsilankyti Kosove ir tik tada Serbijoje. Dėl visa ko.
  • Tu ir virusai. Žinoma, gali susidurti su problemomis, jei atkeliauji iš užkrėstos zonos. Pavyzdžiui, jei neseniai lankeisi Liberijoje ar Siera Leonėje, gali būti, kad Australija ar Saudo Arabija tiesiog atsisakys tave priimti.

Kiek žmonių pavyko aplankyti kiekvieną šalį?

Tikslaus skaičiaus pasakyti negali niekas. Vis dėlto tinklalapis TheBestTravelled.com yra atlikęs gana neblogą apžvalgą. Žinoma, reikia apsibrėžti, ką reiškia aplankyti. Dažnai vartojami apibūdinimai „mažasis vizitas“ ir „geras vizitas“. „Mažasis vizitas“ reiškia, kad esi stovėjęs tos šalies teritorijoje ne oro uoste, traukinių ar autobusų stotyje. Kitaip tariant, jungiamasis skrydis Stambule dar nereiškia, kad jau apsilankei Turkijoje :) „Geras vizitas“ reiškia, kad pamatei bent vieną visuotinai atpažįstamą objektą. Nežinau, ar to gana, tačiau likime prie šių apibrėžimų. Mano anksčiau minėtame tinklalapyje yra 96 žmonių, tvirtinančių, kad aplankė visas Jungtinėms Tautoms priklausančias valstybes. 23 iš jų yra „patvirtinti“ – jie įrodė, kad tikrai buvo 20-tyje atsitiktine tvarka parinktų šalių. Ką tai reiškia? Kad tikrųjų pasaulio užkeliautojų yra nuo 23 iki 96. Ne taip ir daug, ar ne? Nori pasivaržyti? Pažymėk savo aplankytas šalis čia!

Barcelona will show you how to remarkably spend holiday. Smiling mother and baby taking selfie at Park Guell

Kiek kainuoja užkeliauti pasaulį?

Žinoma, tai priklauso nuo to, kaip patogiai ir prabangiai nori keliauti. Garantuoju, yra žmonių, kurie niekur viešai nesiskelbdami nukeliavo tūkstančius kilometrų vien padedami gerų žmonių! Nori įkvepiančių pavyzdžių ir jų kelionių kainų? Štai keletas:

  • Britas Graham Hughes, kuriam priklauso Gineso pasaulio rekordas už visų valstybių aplankymą nei sykio nesinaudojant LĖKTUVU!!! Įsivaizduoji? Traukiniais, laivais, pėsčiomis – visais įmanomais viešojo transporto būdais, bet nepakildamas nuo žemės :) Visai 4 metus trukusiai kelionei jis išleido apie 40.000 $. Norėdamas pasiekti Žaliojo Kyšulio salas jis keturias dienas praleido skrosdamas vandenyną prakiurusiu laiveliu. Na, gerai, ne skrosdamas, matyt labiau mėgindamas įveikti :) Dar vieną savaitę keliautojas praleido Kongo kalėjime, nes buvo palaikytas... šnipu!
  • Norvegas Gunnar Garfors visas pasaulio valstybes apkeliavo iki 37 metų! Visa tai jis padarė pilnu etatu dirbdamas televizijoje (na, o koks tavo pasiteisinimas?). Apie savo keliones jis yra išleidęs knygą 198: How I Ran Out Of Countries (liet. „198: kaip man pritrūko šalių“) ir sukūrė tinklalapį, į kurį pateksi paspaudęs čia.
  • Amerikietis Chris Guillebeau per 11 metų aplankė visas pasaulio valstybes ir išleido 150.000 $. Nori pasisemti idėjų? Paskaityk jo blogą. Žinoma, Chris'as turėjo šiokį tokį palengvinimą – amerikiečiai beviziu rėžimu gali keliauti net į 160 valstybių!
  • Šiame sąraše indas Kashi Samaddar atrodo tikras turtuolis – savo gyvenimo kelionei jis išleido net 532.000 $!!! Tiesa, laiko jis negaišo ir šiuo metu gali didžiuotis įrašu Gineso rekordų knygoje. Pasaulį jis užkeliavo per 6 metus, 10 mėnesių ir 7 dienas. Taip pat jis džiaugiasi pirmojo žmogaus, aplankiusio visas valstybes titulu. Tiesa, kelionės metu pasitaikė ne tik malonūs įspūdžiai – neretai Kashi atsidurdavo karo zonoje ar kitose gyvybei pavojingose situacijose. Beje, gauti vizas į kai kurias valstybes jam užtruko net tris metus, o Makedonija jo prašymą atmetė net 6 kartus!
  • Amerikietis Don Parrish ne tik aplankė, bet ir nuodugniai ištyrinėjo visas pasaulio šalis. Jis net apkeliavo visas Indijos, Kinijos, JAV valstijas! Jo įkvepiančią istoriją gali rasti čia.
  • Pirmaja moterimi, apkeliavusia visas pasaulio valstybes tapo amerikietė Cassie De Pecol, kuri pasaulį apkeliavo pasaulį būdama vos 27-erių! Su skaitytojais ji pasidalino jai labiausiai įsiminusiomis valstybėmis, tarp kurių yra Kosta Rika, Omanas, Tunisas, Maldyvai, Peru ir Butanas. Interviu su Cassie skaityk čia.
  • Ieškai daugiau fantastiškų pasaulio užkeliautojų? Spausk čia!
  • Daugiausiai šalių apkeliavęs lietuvis – Danas Pankevičius. Jo sąskaitoje – daugiau nei 160 skirtingų valstybių. Jei nori, kad tave įkvėptų lietuvaičiai, paieškok informacijos apie daugiau nei 100 šalių aplankiusį Vytautą Bukauską ar 88 valstybes pamačiusį 31 metų Vytautą Mikaitį (Vytautai – didieji keliautojai  :good: ). Ankstesniųjų laikų keliautojų keliautojais galima laikyti Antaną Pošką, Kazį Pakštą ir fantastiškąjį Matą Šalčių. Jei dar nesi girdėjęs šių pavardžių – pasidomėk, jie buvo tikrai nerealūs!

Kiek pamatė įžymybės?

  • Popiežius Jonas Paulius II per 26 kelionių metus aplankė tikinčiuosius 129 valstybėje;
  • Karalienė Elizabeta II nuo 1952 m. jau bendravo su žmonėmis 120 šalių;
  • JAV politikė Hilari Klinton savo vizitais pamalonino 112 valstybių.

Queen Elizabeth II Trooping the Colour England, UK

Ar verta?

Na, teisingo atsakymo į šį klausimą tikrai nėra. Pažįstu žmonių, kuriems svarbiausia užsidėti varneles, kitiems patinka apsižiūrėti, kad po kurio laiko galėtų sugrįžti ilgesniam laiko tarpui, treti nei už ką nekeliauja mažiau nei savaitei ar net mėnesiui – jiems svarbu pajausti  šalies ar miesto dvasią, pabendrauti su vietiniais, pamatyti ne tik turistinius objektus, bet ir spėti atrasti mėgstamiausią kavinę, maršrutą pasivaikščiojimui... Nesvarbu, kokio tipo keliautojas būtum, esu tikras, kad kelionė per visas pasaulio šalis – įspūdinga ir nepakartojama patirtis. O jei kol kas esi pasiruošęs mažesniems nuotykiams, spausk čia ir rinkis!

The girl and stuff in the open trunk

Jei vis dėlto nusprendei įgyvendinti planą maximum, štai tau keli patarimai:

  • Planuok ir skaičiuok. Žinau, kad tai, matyt, labiausiai erzinanti kelionės dalis, bet be jos – niekaip. Būtina susidėlioti tiek kelionės grafiką, tiek biudžetą. Naudokis tokiais tinklalapiais kaip www.holiday-weather.com/ ir www.numbeo.com/cost-of-living/, kad nuvykus į vieną ar kitą šalį nenustebintų liūčių sezonas ar nerealios kainos už vandenį ir maistą. Žinoma, kol keliausi, kainos spės pasikeisti kelis kartus, todėl pirminį biudžetą teks visuomet naujinti. Kai (jau turėdamas planą!!!) keliausi, rekomenduoju domėtis šalimis, į kurias nukeliausi po mėnesio ar dviejų. Tuo metu jau galėsi bent preliminariai numatyti savo atvykimo laiką, užsisakyti nakvynes ir t.t.
  • Keisk planą. Sakoma, taisyklės yra tam, kad jas laužytumei. Žinoma, tam, kad galėtum nukrypti nuo plano, privalai jį turėti, tačiau nebijok labiau patikusioje vietoje užsibūti diena ar dvi ilgiau, o mažiau patikusią gali pralėkti ir greičiau. Žinoma, tai iš karto turi atsispindėti tavo susidėliotoje lentelėje, kad planą vis dėlto turėtum :) Nors kelionė per pasaulį skamba kaip tikrai spontaniškas ir nuotykių pilnas dalykas, bet nepalik visko atsitiktinumui. Tiesa ta, kad kuo mažiau staigmenų, tuo sklandesnė ir saugesnė bus tavo kelionė.
  • Pasilik pinigų netikėtoms išlaidoms. Net jei esi klajūnas, su kuprine ir nedidele palapine keliaujantis autostopu, vis tiek turėk atsidėjęs sumą netikėtoms išlaidoms. Svarbiausia, kad tavo kortelėje visada būtų pakankamai, kad galėtum sugrįžti namo iš bet kurios vietos, kurioje esi. Kelionėje gali nutikti visko, todėl šie pinigai – neliečiami jokiais atvejais. Taip pat turėk tam tikrą sumą, jei netyčia pavėluotum į traukinį ir tektų pirkti brangesnį bilietą, jei reikėtų pakeisti nakvynės vietą ir t.t.
  • Planuok dokumentus. Kur vykstant reikės vizos, kur užteks paso ar specialios kortelės, ar vizą reikia gauti dar būnant Lietuvoje, ar užteks jos galiojimo laiko... Gausybė techninių ir gal ne itin malonių dalykų, tačiau juos pereiti tikrai privalu. Čia tau pagelbės www.urm.lt. Beje, tikiuosi, nepamiršai ir apie skiepus? Jiems galioja beveik tie patys klausimai: galiojimo trukmė, galimybė gauti vienoje ar kitoje vietoje, kaina ir t.t.
  • Pailsėk. Jei tiesiog lėksi per šalis, greičiausiai tam tikru metu tavo įspūdžiai kiek išbluks ir kas dieną atsikeldamas vis kitoje valstybėje galiausiai nepatirsi pakankamai. Net ir nuo geriausių atostogų kartais reikia pailsėti. Kur tai padaryti pigiai? Visame pasaulyje itin populiarėja įvairios savanorystės organizacijos. Tikrai rekomenduoju pamėginti užsiregistruoti tinklalapyje www.helpx.com. Čia už pagalbą namuose, sode ar šeimai priklausančiame restoranėlyje gausi nakvynę, maitinimą, o jei pasiseks – ir kažkiek pinigų. Praleidęs porą savaičių su vietiniais tikrai geriau susipažinsi su vienos ar kitos šalies kultūra, jie tau padės apžiūrėti įdomiausias vietas, o galiausiai – pailsinsi pavargusias kojas ir bent keletą naktų praleisi toje pačioje vietoje.
  • Saugumas ir kontaktas. Iš anksto domėkis, kuriose šalyse gali kilti problemų norint prisijungti prie interneto (žinoma, čia tau padės didelėje dalyje valstybių įsikūrę greito maisto restoranai!). Būtinai savo artimiesiems siųsk kelionės planus, nuolat atnaujink informaciją, kur šiuo metu esi. Pasidomėk tarptautinėmis SIM kortelėmis ar pigiausiais planais keliaujantiems. Rekomenduoju su savimi turėti kokį seną, bet puikią bateriją vis dar turintį (matyt, mygtukinį) telefoną, kurį slėpsi saugiame kuprinės dugne ir naudosi tik ekstra atvejais (net jei už tai operatoriui teks sumokėti nemažus pinigus).
  • Lietuvos ambasados. Būtinai susidaryk sąrašą visų Lietuvos Respublikos ambasadų bei konsulatų, kontaktų sąrašą, taip pat išsiaiškink, kur turėtum kreiptis, jei toje valstybėje Lietuvos Respublikos atstovų nėra.
  • Sveikata. Apie skiepus jau žinai, būtinai pasidomėk ir draudimo galimybėmis (jis – privaloma kelionės dalis!), labiau civilizuotose valstybėse suplanuok profilaktinius apsilankymus pas gydytoją bei odontologą. Juk nenorėtum, kad skaudantis dantis gadintų kelionės reikalus? Žinoma, visuomet su savimi turėk ir būtiniausių vaistų vaistinėlę, tvarsčių ir kitų būtinų priemonių. Tik nepersistenk ir būtinai turėk receptinių vaistų receptus, kad nekiltų problemų pasienyje.
  • Siuntiniai. Nepamiršk, kad keliaudamas su savimi negali turėti viso gyvenimo, todėl iš anksto planuok, kad iš tam tikrų vietų teks siųsti siuntinius namo (pavyzdžiui, su šilta pūkine striuke, kurios tau tikrai neprireiks nukeliavus į vasarą). Taip pat iš anksto suderink siuntinius, kuriuos gausi iš namų. Jei esi tikras, kad apsistosi viename ar kitame viešbutyje, iš anksto susitark su administracija, kad tau ateis siuntinys (anksčiau, nei tu atkeliausi) ir, kad jį būtinai tau pasaugotų. Žinoma, primink apie šį susitarimą ne vieną kartą – tikrai nenori sužinoti, kad tavo žieminiai batai iškeliavo atgal į Lietuvą. Jei turi galimybę, geriausia dėl siuntinių tartis su kituose pasaulio kampeliuose gyvenančiais pažįstamais, kurie į šį reikalą pažiūrės tikrai atsakingai.
  • Kalbos. Tai – dar viena iš pasiruošimo didžiajai kelionei dalių. Pasistenk pramokti didžiųjų kalbų pagrindus. Anglų, rusų, mandarinų, ispanų, arabų... Pasistenk padaryti viską, kad pavyktų nors dalinai susikalbėti didžiojoje dalyje pasaulio. Jei keliausi su išmaniuoju, kas kartą turėdamas galimybę prisijungti prie interneto, atsisiųsk žodynėlių.

Ready vacation suitcase on bed

Kelionei pasibaigus
Sugrįžus iš kelionės lauks malonus, bet ir ilgai trunkantis, darbas – nuotraukos. Rekomenduoju jo neatidėlioti, nes kuo toliau, tuo sunkiau bus rasti laiko. Jei nuotraukas peržiūrėsi tik retkarčiais, tai pakabinamas sieninis kelionių žemėlapis su smeigtukais leis keliones prisiminti kasdien. Tam puikiai tiks TripMap Pasaulio žemėlapis arba detalesnis Europos žemėlapis.

Atostogos saulėtoje Katalonijoje: lankytinos vietos regione

$
0
0

Katalonija – autonominis šiaurės rytų Ispanijos regionas, kuris apima Barselonos, Žironos, Leridos ir Taraganos provincijas. Nors šios žemės ir priklauso Ispanijai, nesuklysk, Katalonija, tai tarsi atskira šalies dalis, jos gyventojai didžiuojasi sava kultūra, istorija ir palikimu. Katalonai darbštūs ir tai atsiperka – šis regionas ekonomiškai stipriausias šalyje, todėl gyventojai mėgsta pasišaipyti iš kaimynų ispanų dėl tinginiavimo. Regiono sostinė, kosmopolitiškasis, turistų dievinamas pajūrio miestas – Barselona. Katalonijoje apstu įdomių lankytinų objektų, todėl svarbu nepasimesti ir kelionės metu ne tik drybsoti paplūdimyje, bet ir pasimėgauti kiek kitokia ispaniška atmosfera ir istorija!

Žironos provincija

Šios Katalonijos dalies pagrindinis miestas, žinoma, Žirona. Provincijos sostinė keliautojus dar labiau sudomino, kai žymiojo serialo „Sostų karai“ kūrėjai nusprendė čia filmuoti šeštąjį sezoną. Tokia vieta pasirinkta neatsitiktinai – viduramžiškumu dvelkianti Žirona – vienas seniausių Ispanijos miestų. Ši vietovė taip pat didžiuojasi nuostabia Kosta Bravos pakrante, kurią kasmet aplanko vis daugiau keliautojų.

Ką aplankyti Žironoje, skaityk čia!

Kosta Brava pakrantė

Lloret de Maras – didžiausias ir tikriausiai triukšmingiausias Kosta Bravos kurortas. Nuostabūs balto smėlio paplūdimiai, vakarėliai iki pat ryto ir nenuilstanti saulė! Rytinė miesto dalis tinkamesnė jaunesniems keliautojams – čia naktinio gyvenimo centras. Vakarinėje dalyje rekomenduojama keliauti norintiems poilsio, ramybės.

Ką aplankyti Lloret de Mare?

Naktinio gyvenimo išsiilgusiems miestas siūlo daugybę klubų, restoranų ir vakarėlius iki pat aušros! Pagrindinė, nuolat šurmuliuojanti gatvė – Avinguda Just Marlés Vilarrodona. O kokios atostogos be poilsio pajūryje! Čia driekiasi du dideli smėlio paplūdimiai, rytinėje dalyje Platja de Lloret – besitęsiantis apie 1,5 km ir vakarinėje dalyje Platja de Fenals. Skaidrus, šiltas vanduo ir ryški saulė, tikros atostogos, tiesa?

Be linksmybių ir pasipliuškenimų, miestas taip pat siūlo aplankyti kultūros paveldo vietas ir pamatyti istorinę Lloret de Maro pusę. Sant Joan pilis – įsikūrusi ant aukštos kalvos, skiriančios Platja de Lloret ir Platja de Fenals paplūdimius. Ši tvirtovė, pastatyta maždaug XI a., karų ir stichinių nelaimių nualinta ir vėl atstatyta daugybę kartų. 1949 m. Sant Joan pilis pripažinta kultūros paveldo objektu. Sant Roma bažnyčia – vienas lankomiausių miesto pastatų, kuriame atsispindi skirtingi architektūriniai stiliai, nulemti kultūrų įvairovės. Dekorota ryškiomis plytelėmis ir mozaikomis, spalvingoji bažnyčia mena dar XVI a. Pradinė pastato stilistika buvo gotikinė, o vėliau, ją rekonstruojant, įkvėpimo semtasi iš Renesanso ir Bizantiškosios architektūros.

Šiek tiek atsipūsti, pasigrožėti gamta ir atsigaivinti šalta ledų porcija gali nuostabaus grožio Lloret de Maro parkuose. Vienas iš jų – 1919 m. įkurtas, itališkojo renesanso įkvėptas, Santa Clotilde sodas.

Tossa de Maras – vengiantiems vakarėlių krašto, čia tinkama vieta. Kiek mažesnis ir daug ramesnis žvejų miestelis žavi savo autentiškumu ir romantiška atmosfera. Siauros, viduramžiškos gatvelės ir ramybė.

Ką aplankyti Tossa De Mare?

Vila Vella – gynybinėmis sienomis ir stebėjimo bokštais apjuosta miesto dalis. Vila Vella yra Tossa De Maro senamiestis, tai vieninteliai išlikę viduramžių įtvirtinimai visoje Katalonijoje. Ši tvirtovė, esanti kalvos viršūnėje, pastatyta siekiant apsiginti nuo piratų. Pačiame senamiesčio centre galite aplankyti išlikusią Castillo do Tossa de Mar pilį. Jeigu praalksi po mankštos lipant į kalną, aplinkui rasi daugybę jaukių restoranėlių, o nuostabūs panoraminiai vaizdai atpirks vargą kopiant aukštyn!

L‘Escala – nepaprasto grožio miestelis su uolėtomis įlankomis ir smėlėtomis pakrantėmis nuostabioje, raižytoje vietovėje. Būtinai aplankyk Punta Montgo – tave pakerės žadą atimantis vaizdas nuo aukštų ir į vandenį smingančių uolų.

Cadaques – nepaprastai tylus, baltų namelių ir žvejų miestelis su žavia prieplauka. Pajusi lėtą, šiek tiek tingų vietinių gyvenimą. Cadaques paliko ryškų pėdsaką meno istorijoje – čia įkvėpimo dažnai ieškojo ekscentriškasis dailininkas Salvadoras Dali. Nors Dali kilęs iš Figuereso, jo šeima Cadaques miestelyje turėjo vilą, o vėliau, jis pats įsigijo nekilnojamo turto netoliese, mažame žvejų kaimelyje, Port Lligate. Šiandien slaptoje S. Dali viloje įkurtas muziejus.

Besalu – puikiai išsilaikęs viduramžių miestas, akmenimis grįstos gatvelės ir XI a. romaninio stiliaus arkinis tiltas, jungiantis miestą per Fluvia upę, priverčia žvalgytis riterių ir damų. Senoviniame Ispanijos miestelyje aplankykite viduramžių bažnyčias ir žydų kvartalą, kuriame įsikūrusi atvira lankytojams ritualinė žydų pirtis – mikvah.

Iš Lloret de Maro stoties autobusu už kelis eurus galima nuvykti į Blaneso miestelį. Blanesas – seniausias ir piečiausias Kosta Bravos kurortas. Mažas miestelis, siauros gatvelės, taip pat viduramžiška atmosfera ir ispaniška architektūra. Atostogauti čia atvyksta vidutinio amžiaus žmonės ir šeimos, todėl šiame miestelyje daug ramiau. Šiaurinėje miesto dalyje pamatysi daug žvejų – čia įsikūręs jų uostas, o netoliese rasite jaukių kavinukių, kur galėsi paragauti šviežių ispaniškų jūrų gėrybių ir pasimėgauti žavinga panorama.

Ką aplankyti Blaneso mieste?

Karštį ir smėlį rasi per visą miesto pakrantę besidriekiančiuose paplūdimiuose. Pagrindinis ir populiariausias – Playa de Blanes, o didžiausias – S’Abanell paplūdimys.

Ištyrinėk Blaneso istorinį paveldą aplankydami neįprastą XV a. gotikinio stiliaus San Juan fontaną ir pilį, (taip pat San Juan) kuri pastatyta dar XII a. Iš čia atsiveria nuostabūs pakrantės vaizdai. Gamtos mylėtojams rekomenduojama apsilankyti Botanic Marimurtra sode, kuris nustebins išskirtine, spalvinga augmenija.

Kosta Dorada pakrantė

Pietryčių Katalonijoje vingiuojančioje auksinėje pakrantėje taip pat daugybė pramogų, nuostabūs paplūdimiai ir turtinga šalies istorija. Vienas populiariausių ir naujausių Kosta Dorados kurortų – La Pineda. Šiame miestelyje, esančiame tarp Salou ir Taragonos, kiekvienas ras ramybę ir galės pasimėgauti pasyviomis atostogomis, atitrūkti nuo įprastos rutinos. Pasivaikščiok krantine, aplankyk Vila-Seca pilį ir Sant Esteve Vila Seca bažnyčią, esančias greta.

Tarragona – uostamiestis, įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto. Mieste gausu istorinių senovės Romos pastatų. 2000 m. šis miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankykite Tarragonos katedrą, pastatytą XII a. bei romėnų amfiteatro griuvėsius. Tarragonoje taip pat dažnai vyksta įvairios šventės ir festivaliai.

Salou – didžiausias ir populiariausias kurortas Kosta Dorados pakrantėje, viliojantis auksiniais paplūdimiais, skalaujamais Viduržemio jūros, bei vienu didžiausiu Europoje atrakcionų parku – Port Aventura. Tai senovinis romėnų laikų miestas, kuriame laiką mėgdavo leisti turtingieji pirkliai ir imperatoriai. Jau nuo XX amžiaus pradžios iki 1960-ųjų Salou mieste sparčiai vystėsi turizmas, o šiandien tai gražus ir kosmopolitiškas vasaros kurortas, tapęs populiariausiu visoje Kosta Dorados pakrantėje. Miestas žavi spalvotais fontanais papuošta palmių alėja, spalvingais turgumis, puikiais smėlio paplūdimiais, nuolatiniams piratų antpuoliams atremti XVI a. pastatytu gynybiniu bokštu, kuris puikiai išsilaikė ir yra tapęs kultūrinių renginių centru. Pakrantę paįvairina nedidelės įlankos, smagiai pasilinksminti kviečia diskotekos, barai, kavinės bei restoranai. Čia yra visko, ko gali prireikti smagioms atostogoms!

Daugiau apie Salou perskaityk čia!

Cambrils – netoliese Salou esantis žvejų miestelis, turistus žavintis autentiškumu, mažais jaukiais restoranėliais, siūlančiais šviežias jūrų gėrybes. Ištyrinėjus miestelį, taip pat gali aplankyti buvusius vyno rūsius Agricultural museum bei Santa Maria bažnyčią.

Sitges – žavingas pajūrio miestelis, kuriame klesti daugybė barų, restoranų ir naktinių klubų. Spalio pradžioje Sitgese vyksta kasmetinis filmų festivalis, o kovo viduryje – senovinių automobilių ralis.

Miami Playa – pakrantės kurortas, žavintis smėlio ir žvirgždo įlanka. Daugybė viešbučių, parduotuvių, įvairiausių pramogų ir puikūs paplūdimiai, tikras atostogų miestas! Miami Playa kurorte sutiksi mažiau turistų nei Salou ar Cambrils, todėl, tai puiki poilsio vieta ieškantiems ramybės.

Calafell – modernus kurortas, labai mėgstamas turistų. Nuo Barselonos miestelis nutolęs apie 50 km. Calafell driekiasi nuostabaus grožio smėlio paplūdimiai, kuriuose nuolat vyksta įvairios pramogos ir linksmybės. Atsipūtus paplūdimyje, užsuk į El Mercadal La Plaza turgavietę, kurioje prekeiviai jau nuo XIV a. siūlo įvairiausias gėrybes.

Torredembarra – nedidelis miestas, tinkamas atostogoms su šeima. Kurorto pagrindiniai traukos objektai – paplūdimiai. Platja de Baix a Mar – žvejų rajone esantis paplūdimys, Platja La Paella – sporto ir įvairių pramogų vieta, Platja Els Muntanyans – aplinkosaugai svarbi vieta, garsėja nuostabiomis kopomis ir druskingomis vietomis. El Canyadell – įstabaus kraštovaizdžio paplūdimys apsuptas uolų ir Viduržemio jūros augmenijos.

Kaitri saulė, paplūdimys ir vėsi jūra – auksinėje Katalonijos pakrantėje esantis Cunit miestelis, taip pat puikiai tinkamas pasyvioms, lėtoms atostogoms.

Moderni, ryški ir kontrastinga Japonija: lankytinos vietos šalyje

$
0
0

Technologijomis apipinti didingi miestai, žydrynę skrodžiantys dangoraižiai, ryškios reklamos, greiti traukiniai, išskirtinio grožio gamta, unikali kultūra ir subtilus gastronomijos pasaulis – visa tai žaismingai susipina Japonijoje. Išsiilgusiems egzotikos, neatrastų skonių ir potyrių, ši šalis žada labai įdomias atostogas! Japonija intriguoja visais metų laikais – juk čia klesti mums neįprasta kultūra ir gyvenimo būdas. Vis dėlto, daugiausiai turistų į šią šalį patraukia pavasarį, kai bundanti gamta nusidažo rausvai. 🌸🎎🎏

Pagalvojus apie Japoniją, tikriausiai kiekvienam iškyla ryškiųjų Sakurų vaizdas ir nuostabaus grožio sodai. Jeigu atvyksite, kai japoniškosios vyšnios nebežydės, neverta nusiminti, rudenį Japonija nusidažo kitokiais, ne mažiau kvapą gniaužiančiais gamtos atspalviais. Prastesnis sezonas čia keliauti – vasaros periodas, kadangi birželio-liepos mėnesiais gana lietinga, o vėliau įsivyrauja drėgmė ir karštis. Nepatartina vykti ir per nacionalines Japonijos šventes – vietiniai gyventojai labai mėgsta keliauti, todėl viešbučiai ir visi kiti patogumai rezervuojami iš anksto, o ir kainos šiuo laikotarpiu smarkiai šokteli.

Japonija dalinama į administracinius vienetus – prefektūras. Šiuo metų jų yra 47. Tarpusavyje prefektūros yra jungiamos į regionus. Šalis labai kontrastinga ir, nors čia laksto greitieji Šinkansen traukiniai, norint aplankyti daug vietovių, svarbu nepasimesti ir detaliai susiplanuoti kelionę. Štai keletas idėjų ką rekomenduojama aplankyti viešint tolimoje Japonijoje.

Tokijas

Žinoma, beveik kiekvienas apsilankęs Japonijoje, rekomenduos vykti į šalies sostinę, Tokiją. Tai vienas didžiausių pasaulio miestų, visoje Tokijo prefektūroje įsikūrę apie 38 mln. gyventojų. Miestas be galo kontrastingas – dangoraižių džiunglės, juodais kostiumais nusėtos gatvės ir į šaligatvių kraštus kaukšintys biuro tarnautojų kulniukai atskleidžia dinamiškąją Tokijo pusę, o visai netoliese stūksančios šventyklos alsuoja senove ir ramybe.

Ką aplankyti Tokijuje?

Žymiausi miesto rajonai:

Šindžiuku– dangoraižių džiunglės, ryškios reklamos ir iškabos, viena didžiausių Tokijuje, užimtumu nesiskundžianti stotis ir vis skubantys spalvingi praeiviai. Čia daugybė viešbučių, restoranų, parduotuvių, verda naktinis gyvenimas. Rytinėje miesto dalyje gyvuoja raudonųjų žibintų gatvės.

Šibuja – rajonas garsėja dėl įžymiosios perėjos, kuri panaudota ne viename filme apie Japoniją. Užsidegus žaliam šviesoforo signalui, žmonės susilieja ir pranyksta minioje. Čia taip pat gali išvysti Hačiko skulptūrą.

Haradžiuku – Tokijo mados centras. Čia vyrauja įvairiausios spalvos ir drąsūs deriniai. Apsilankęs galbūt pagausi įkvėpimą ir atnaujinsi garderobą!

Ginza – norintiems šiek tiek atsipūsti ir palengvinti piniginę, tai tinkamiausias Tokijo rajonas. Ginza yra viena geriausių apsipirkimo vietų mieste, neretai lyginama su Niujorko 5-ąja aveniu. Čia taip pat įsikūręs vienas didžiausių pasaulyje Tsukidži žuvies turgus.

Imperatoriškieji rūmai – netoliese Ginzos įsikūrę rūmai, užima 3,41 km² plotą ir susideda iš centrinių rūmų, imperatoriškosios šeimos gyvenamųjų namų, archyvo, muziejaus, administracinių pastatų, parkų, sodų. Tai milžiniška teritorija pačiame Tokijo centre.

Asakusa – tradicijas puoselėjantis rajonas. Čia stūkso Sensodzi budistų šventykla ir tvyro ypatinga ramybės aura!

Akihabara – elektronikos ir japoniškos animacijos (anime) rojus. Akihabara klesti įvairios subkultūros, spalvingos kavinės ir parduotuvės.

Odaiba – pajūrio rajonas, kuriame įsikūrę daugybė parduotuvių ir pramogų vietų.

Tokyo – visada skubantis ir pulsuojantis centrinis rajonas. Šiame rajone gali aplankyti didžiausią pasaulyje bokštą – Tokyo Skytree ir pasigrožėti didingojo miesto panorama.

Uenas – miesto kultūros židinys. Čia gali aplankyti daugybę teatrų, muziejų, o pagrindinis – Tokijo nacionalinis muziejus, kuris nustebins Japonijos meno ir kultūros įvairiapusiškumu.

Tokijas spalvingas ir milžiniškas miestas, todėl visi rajonai ir rajonėliai saviti ir laukiantys kol juos atrasi. Tad pirmyn, užkeliauk Tokiją!

Osaka – trečias pagal dydį miestas šalyje. Tai didelis prekybos ir finansų centras: daug akcinių bendrovių, fondų birža, medvilnės, ryžių biržos, bankai, 2 universitetai, didelis uostas, taip pat čia įsikūrę dailės, amatų muziejai ir Shitennozi budistų šventykla, menanti dar VI a. Osakoje aplankyk didingąją pilį, kuri yra laikoma svarbiausiu pilių gynybos kompleksu šalyje. Pasigrožėk įspūdinga pilimi ir paklaidžiok po žaliąjį parką. Kino mėgėjai Osakoje gali aplankyti Japoniškąjį Universal Studios. Šiame mieste būtina užsukti ir pavalgyti – Osaka keliautojus traukia didele patiekalų įvairove. Paragauk koldūnų su aštuonkojų gabalėliais (Takoyaki), keptų kopūstų pyrago (Okonomiyaki) ar įvairių rūšių maisto vėrinukų (Kushikatsu).

Japonijos kultūra per tūkstantmečius nemažai pakito, o architektūrai didelę įtaką padarė Kinija. Čia klesti įvairaus tipo pastatai, nuo kuklaus, paprasto namelio iki ištaigingų rūmų. Didesniuose miestuose pasigrožėsite dangų skrodžiančiais dangoraižiais, o visai netoliese išvysi visiškai kitokią Japoniškąją architektūrą. Nepraleisk progos aplankyti pilis. Viena iš jų, jau minėtoji Osakos pilis.

Himedžio miestelis, 50 km nutolęs nuo Osakos, didžiuojasi sava, unikalia pilimi. Himedžio pilis, viena lankomiausių visoje šalyje. XVII a. pr. pastatyta tvirtovė, dėl aukštų, baltų sienų, dar vadinama „baltojo garnio“ pilimi. Šis pastatas miestelyje stūkso daugybę metų ir nei karto nebuvo sugriautas, būtent dėl to galima pasižavėti jo autentiškumu.

Kiotas – miestas Honšiū saloje, viena iš senųjų šalies sostinių, Kioto prefektūros centras. Tai kultūros, meno, pramonės ir religijos centras. Kadangi karo metais šis miestas išvengė bombardavimo, čia išliko gausybė autentiškų pastatų. Kioto senamiestis didžiuojasi 14 istorinių objektų, kurie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste daug šventovių, viena iš jų Fušimi Inari šventykla, dedikuota ryžių dievui Inari, taip pat turistų dažnai lankoma Kinkaku budistų šventykla (vadinama auksiniu paviljonu) bei Kiyomizu-dera (vadinama tyro vandens šventykla) budizmo šventykla, stūksanti šalia Otowa krioklio. Kiote taip pat aplankyk Nijo pilį, jos viduje įsikūrę Nonomaru rūmai, susidedantys iš penkių sujungtų pastatų.

Kamakura – senoji Japonijos sostinė, pajūrio miestas Kanagavos prefektūroje. Kamakuroje daugybė šventyklų, vienuolynų ir gausybė kitokių istorinio paveldo objektų. Mieste aplankyk Kotoku-in šventyklos prieigose stūksančią didžiulę, antrą pagal dydį Japonijoje, bronzinę skulptūrą – Amida Buddha. Esant geram orui, pasilepink saulės voniomis Kamakura paplūdimyje.

Fudži kalnas (Fudzijama) – šiek tiek atsitraukti nuo miesto šurmulio galima aplankius įspūdingus Japonijos gamtos kampelius. Fudzijama – tai pats aukščiausias šalies kalnas, esantis Honšiū saloje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, nuo Tokijo nutolęs 96 km. Šis ugnikalnis, tapęs Japonijos simboliu, senųjų gyventojų yra laikomas šventu. Kalno papėdėje driekiasi Aokigaharos miškas, visiems žinomas kaip savižudybių vieta. Apie šią girią nuo seno sklinda daugybė mitų, kai kurie vietiniai į šią vietovę nedrįsta net kojos įkelti. Senasis miškas niūrus ir tankiai apaugęs, todėl saulei čia prasiskverbti gana sudėtinga.

Niko – kalnuotos vietovės miestas, esantis Točigio prefektūroje, 140 km nuo Tokijo. Labai mylimas turistų, dėl ypatingo grožio senovinių pastatų, šventyklų ir įstabaus kraštovaizdžio. Miesto Niko šventyklų kompleksas, susidedantis iš budistinės šventyklos Rino-dži ir dviejų šintoistinių Futarasan ir Tošiugu, įtrauktas į UNESCO sąrašą. Miestą supa Niko kalnai ir juose glūdintys ežerėliai, keliautojus čia traukia karštosios versmės.

Hirošima – po tragedijos miestas atsigavo ir šiandien vėl vyksta įprastas gyvenimas. Kadangi Hirošima buvo visiškai sugriauta, lankytinų objektų čia nėra daug. Šiame mieste gali aplankyti po sprogimo išlikusį vienintelį pastatą – Hirošimos taikos memorialą (dažnai vadinamas Atominės bombos kupolu) ir Hirošimos taikos parką.

Japonijos pasididžiavimas – įspūdingi sodai

Japonija gali pasigirti ne tik autentiška kultūra ir istorija, bet ir neįprasta augmenija. Pavasarį per šalį nuvilnija rausvi atspalviai, prabudusi gamta pakeri ne tik Japonijos svečius, bet ir vietinius. Viešėdamas čia aplankyk Hirosaki parką, kuriame vis dar gyvuoja 120 metų senutė Someiyoshin rūšies Sakura, netoliese Imperatoriškųjų rūmų esantį Chidorigafuchi parką, ant Yoshino kalvos vingiuojantį Yoshinoyama parką, Ashikaga gėlių sodą, kuriame raizgosi daugybė vijoklinių augalų ar Himeji (Himedži) pilies sodą – čia taip pat pražysta galybė Sakurų. Jeigu atostogų metu esi pasiryžęs pamatyti žydinčias japoniškas vyšnias, kelionę planuok remiantis kiekvieno regiono statistika – pagal pastaruosius metus prognozuojamos žydėjimo datos. Dažniausiai šie spėjimai būna tikslūs.

Trumpa atmintinė:

  • Japonijos archipelagą sudaro 6852 salos.
  • Eismas šalyje vyksta kairiąja puse.
  • Oficiali kalba – japonų.
  • Valiuta – jena.
  • Šalyje gyvena apie 128 mln. gyventojų.
  • Sostinė – Tokijas.
  • Geriausias metas keliauti Japonijoje – ruduo ir pavasaris.

Svarbi informacija keliaujantiems iš Varšuvos: kiek užtrunka, kodėl verta ir kiek kainuoja!

$
0
0

Planuoji atostogas egzotinėje šalyje, bet iš Lietuvos nerandi tinkamų skrydžių? Tikrai neverta nusiminti! Visai netoliese, kaimyninėje Varšuvoje esantys oro uostai gali pasiūlyti daugiau įdomių  krypčių. Ir nebūtina keliauti tik į Turkiją ar Bulgariją – atostogauk egzotiškoje Dominikos Respublikoje, Panamoje, Taso ar Chalkidikės salose Graikijoje! Žodžiu, išeitis viena – nebijoti keliauti iš Varšuvos! Viskas nėra taip sudėtinga, kaip Tau atrodo, tad apie viską papasakosiu detaliau.

Kodėl verta keliauti iš Varšuvos?

Lietuvos organizatoriai gali pasiūlyti atostogas ne visuose trokštamuose pasaulio kampeliuose, tam esame kiek per maži. O štai Lenkijos kelionių organizatoriaus Itaka geografinė kelionių pasiūla kur kas platesnė tiek žiemos, tiek vasaros kryptimis. Jų siūlomų paskutinės minutės kelionių kainos neretai būna labai žemos! Tad kodėl nepasinaudoti tokia galimybe?

Varšuvoje yra du oro uostai – tarptautinis Frederiko Šopeno oro uostas (Warsaw Chopin Airport) (pagrindinis) bei tarptautinis Modlino oro uostas (Warsaw Modlin Airport) (mažesnis, įsikūręs kiek toliau nuo miesto, iš čia skrydžius vykdo pigių skrydžių bendrovė Ryanair).

7-8 val. autobusu – ir tu jau Varšuvoje!

Kelionė autobusu iki Varšuvos trunka apie 7-8 valandas. Jei vyksti į Šopeno oro uostą (iš čia skraidina Itaka), gali užsakyti autobuso bilietą iš Vilniaus ar Kauno su pervežimu ČIA (kaip atvykimo vietą pasirink Varšuvos Šopeno oro uostą).

Nepamiršk, kad tarp mūsų ir Lenkijos yra -1 val. skirtumas, o visi nurodyti laikai yra vietiniai.

Pridedu pavyzdį su kainomis:

EcoCar S.A taksi sustojimas yra automobilių stovėjimo aikštelėje prie Lux Express autobuso sustojimo šalia „Dw. Centralny“ stoties. Eco car taksi automobilis bus pažymėtas Lux Express užrašu elektroniniame ekrane ant automobilio stogo. Jei nerasi, paklausk vairuotojų – jie tikrai parodys. Daugiau gali sužinoti čia.

O ką daryti, jei tau reikia nuvykti į Modlino oro uostą (pavyzdžiui, jie nori skrisit su Ryanair)? Viskas taip pat labai paprasta. Reikės atvykti į centrinę Varšuvos stotį, o už kelių šimtų metrų nuo jos rasi stūksančius Kultūros ir mokslo rūmus (kartais vaizdžiai vadinami „Stalino pirštu“). Iš šalia esančios aikštelės į oro uostą veža ModlinBus autobusai, kurių bilietus gali įsigyti čia. Pasirink datą, išvykimo (Warsaw city centre (Palace of Culture)) ir atvykimo (Modlin Airport) vietas, laiką, keleivių skaičių ir įsigyk bilietus. Štai keli pavyzdžiai:

Autobusai važiuoja nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro ar net vidurnakčio. Kainos priklauso nuo pasirinkto laiko, tačiau tikrai nėra didelės.

Kokį bagažą galiu pasiimti į autobusą?

Keleiviui leidžiama į autobuso saloną pasiimti vieną rankinio bagažo vienetą, kurio svoris neviršija 5 kg, o matmenys neviršija 45×35×20 cm (ilgis – plotis – aukštis). Be rankinio bagažo, keleiviui papildomai leidžiama autobuso bagažinėje nemokamai vežti vieną bagažo vienetą (pvz., kelioninį krepšį arba lagaminą), kurio svoris neviršija 30 kg, o matmenys neviršija 70×30×55 cm (ilgis – plotis – aukštis).

Neturi kur pernakvoti? Makalius pasirūpins ir tuo!

Jei atvykai į Varšuvą vėlai vakare, o tavo skrydis ryte – nesibaimink, nebrangių nakvynės vietų rasi visai netoliese! Vos už 800 m nuo Tarptautinio Šopeno oro uosto yra paprastas, tvarkingas Sangate Hotel Airport  viešbutis už prieinamą kainą. Už naktį sumokėsi apie 25 €, gausi nemokamą bevielį internetą, arbatos ir kavos. O jei ieškai nakvynės netoli Modlino oro uosto, rinkis čia.

Jei ketini keliauti savo automobiliu

Keliaujant savo automobiliu iškyla klausimas, kur jį palikti. Galime užsakyti vietą Itakos stovėjimo aikštelėje, kurios kaina prasideda maždaug nuo 25 € automobiliui už savaitę (kaina svyruoja, priklausomai nuo valiutų kurso,  sezono ir planuojamos kelionės trukmės).

Dar vienas variantas – startparking.pl siūlomos paslaugos. Ši bendrovė stovėjimo aikšteles turi tiek Šopeno, tiek Modlino oro uostų teritorijose, tačiau mes jos užsakyti negalime, turėsi tai padaryti savarankiškai. Tai saugoma, apdrausta aikštelė, nemokamas nuvežimas iki pat išvykimo terminalo.

Turėk omenyje, kad atstumas nuo Vilniaus iki Varšuvos yra apie 500 km., tad pasilik laiko ir nenumatytoms aplinkybėms – taisomiems keliams, automobilių spūstims ir pan.

Poilsis Latvijoje: kurį kurortą pasirinkti?

$
0
0

Jeigu atostogauti lietuviškame pajūryje kiek pabodo, kodėl neaplankius kaimyninių paplūdimių? Latvijos pakrantė tikrai turi kuo nustebinti! Atostogų metu galėsi ne tik pliuškentis šiltoje jūroje ir ryškinti bronzinį įdegį, bet ir susipažinti su kaimynų istorija. Čia rasi ir ramesnių, kiek laukinių, ir labiau šurmuliuojančių, siūlančių įvairiausias pramogas paplūdimių. Tad pirmyn, susiplanuok vasaros atostogas!

Liepoja – visai netoli nuo Lietuvos įsikūręs Latvijos kurortinis miestas. Tai trečias pagal dydį miestas šalyje ir svarbus jūrų uostas. Liepoja garsėja Art Nouveau  stiliaus architektūra, muzikos ir meno festivaliais, įdomiu kultūriniu paveldu.

Ką aplankyti Liepojoje?

Karosta kalėjimas vienas neįprasčiausių viešbučių pasaulyje. Šis kalėjimas, pastatytas maždaug 1900 metais, ilgai naudotas kaip kareivių drausminimo ir bausmių atlikimo vieta. Šiandien keliautojai čia gali pajusti praeito laikmečio atmosferą ir kasdienybę, vykdomos apie valandą trunkančios ekskursijos, o išsiilgę ekstremalių pojūčių, gali apsistoti nakčiai ir patirti tikrą kalinių gyvenimą.

Švento Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė – XX a. pr. iškilusi cerkvė savo auksiniais kupolais ryškiai šviečia kiek niūrioje miesto panoramoje. Daugiabučių fone stūksanti cerkvė sovietmečiu buvo naudojama kaip sandėlys, susirinkimų salė ir kt. Šiuo metu, tai vienas svarbiausių Liepojos istorinių objektų.

Latvijos muzikantų garbės alėja  Liepojos miesto Zvijų gatvėje įrengta daugiau nei 30 muzikantų memorialinių plokščių, su jų delnų įspaudais. Alėją taip pat puošia gitaros skulptūra. Garbės alėja atidaryta 2006 metais.

Papė – ramioms atostogoms puikiai tinkamas kaimelis prie Baltijos jūros kranto, esantis 10 km nuo Lietuvos sienos. Nenustebk, čia sutiksi daug lietuvių, ši vietovė jų ypač mėgstama. Papės apylinkės paskelbtos regioniniu parku, kuriame ganosi pusiau laukiniai arkliai ir čiulba gausybė įvairiausių rūšių paukščių! Tai ornitologų mėgstamas gamtos kampelis čia veikia Latvijos universiteto Biologijos instituto ornitologinė stotis. Papėje gali aplankyti Latvijos Etnografinio buities muziejaus padalinį, taip pat vis dar veikiantį, 1890 m. pastatytą švyturį. Jokio šurmulio, švarus paplūdimys ir nuostabus jūros peizažas – Papėje tikrai pasislėpsi nuo įprastos rutinos ir triukšmo.

Ventspilis – tai vienas iš trijų šalies uostų. Šį kurortą itin mėgsta šeimos, kadangi Ventspilyje gausu įvairiausių pramogų. Vaikai džiaugiasi atrakcionų ir vandens parkais, žaidimų aikštelėmis, o suaugusieji mėgaujasi pasivaikščiojimu po puikiai sutvarkytą miestą, žaviosiomis augalų figūromis, fontanais ir įsimintina architektūra. Ventspilis taip pat didžiuojasi labai švariais paplūdimiais.

Ką aplankyti Ventspilyje?

Vienas lankomiausių ir įdomiausių objektų  – garvežys su dviem keleiviniais vagonais, vadinamas siaurukuJuo galima pasivažinėti ir šiandien.

Livonijos ordino pilis ši tvirtovė iškilo XIII a. pab. prie Ventos upės kranto. Šiandien tai miesto pasididžiavimas, čia įsikūręs vienas moderniausių Baltijos šalių muziejų, kuriame vyksta skaitmeninė ekspozicija atskleidžianti viso krašto didingą istoriją. Taip pat galima aplankyti pilies kalėjimo patalpas.

Senamiestis ir rotušės aikštė – puikiai sutvarkytas miestas, siauros gatvelės ir rotušės aikštėje stūksanti Šv. Nikolajaus bažnyčia. Pasivaikščiok spalvingame miesto centre – čia gausybė įvairiausių gėlynų ir fontanų.

Renkio parkas – unikalus skulptūrų parkas, įrengtas senų medžių apsuptyje. Čia organizuojami įvairūs renginiai, spektakliai ir parodos, o ant žaliosios pievelės gali susirengti smagią iškylą.

Pietinis molas – beveik pusantro kilometro ilgio molas, kuriuo pasivaikščioti labai mėgsta tiek vietiniai, tiek turistai. Pačiame pietinio molo gale stūkso švyturys, pasitinkantis į Ventspilio uostą atplaukiančius laivus. Čia galima pakilti į apžvalgos bokštą (Skatu tornis)  ir pamatyti nuostabų kraštovaizdį, taip pat apžiūrėti 1967 metų žvejybos laivo „Azova“ denį. Vakare pietinis molas apšviečiamas ir tampa romantiška pasivaikščiojimo vieta.

Jūrmala – lietuvių vis labiau mėgstamas pajūrio miestas, balto smėlio paplūdimiai čia driekiasi apie 30 km. Atostogauti lietuviai į Jūrmalą traukia dėl mažesnių turistų srautų.

Ką aplankyti Jūrmaloje?

Jūrmaloje gana ramu, tad pailsėsi tikrai! O užsinorėjus aktyvesnio laisvalaikio, pramogų čia apstu – pasivaikščiok paplūdimyje, pavakarieniauk jūros pakrantėje, pasigrožėk panorama užkopęs į Sluokos ežero apžvalginį bokštą ir aplankyk Dzintari parką. Štai dar keletas dėmesio vertų lankytinų vietų:

Cinevilla – kino miestelis, vadinamas baltiškuoju Holivudu, įsikūręs apie 40 km nuo Jūrmalos. 2007 metais Cineviloje filmuotas latvių filmas „Rygos sargybiniai“, kiek vėliau „Rudolfo likimas“. Parke pajusi XX a. Rygos miesto atmosferą, pamatysi senovinių automobilių ir netgi lietuviškąją „Kauno sporto halę“. Už bilietą sumokėsi vos pora eurų, tad būtinai apsilankyk!

Livu vandens parkas – jeigu netyčia atvykus užkluptų prastas oras, o pasipliuškenti juk vistiek norėsis – apsilankyk Livu vandens parke. Daugiau nei 40 skirtingų atrakcionų, pirtys, barai ir įsimintini nusileidimo kalneliai!

Jūrmalos centras – besigardžiuodamas skania ledų porcija, būtinai pasivaikščiok po žavųjį miesto centrą! Čia galėsi pasigrožėti unikalia medine architektūra – pastatai puošiasi įvairiomis medžio raižinių dekoracijomis, pastelinėmis, gamtiškomis spalvomis ir žaismingais bokšteliais. Centre taip pat įsikūrę daugybė restoranų ir parduotuvėlių, o visai netoliese rasi ir švarų, balto smėlio paplūdimį. Rugpjūčio pabaigoje taip pat vyksta kasmetinis senovinių automobilių paradas.

Jūrmalos muziejus – puiki vieta atsivėsinti ar praleisti lietingą dieną. Muziejus atskleis nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų gyvenimo kurorte paslaptis. Įdomu tai, jog čia surinkta didžiausia maudymosi kostiumėlių kolekcija visoje Latvijoje!

Nacionalinis parkas „Kemeri“ – visai netoli Jūrmalos įsikūręs draustinis. Parke įrengti takai, kuriais einant galima apžiūrėti telkšančias pelkes, ežerėlius, įvairią augmeniją ir kitur retai sutinkamus paukščius.

Paviluostas – miestelis Latvijos vakaruose, prie Sakos upės žiočių, kuri įteka į Baltijos jūrą. Dėl laukinių paplūdimių ir tinkamo vėjo čia renkasi aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Netoliese, Jūrkalnėje, gali aplankyti vieną gražiausių Baltijos pakrančių su bene stačiausiais Latvijoje, 20 metrų skardžiais.

Saulkrastai – Rygos įlankoje įsikūręs nedidelis ir ramus kurortinis miestelis, vadinamas saulės kraštu. Aplankyk Saulkrastų paplūdimį, kuris driekiasi apie 17 km, įspūdingą 18 metrų apžvalgos vietą – baltąją kopą, nuo kurios atsiveria nuostabus Rygos įlankos vaizdas, miesto dviračių muziejų, kuriame eksponuojami seni ir reti jų modeliai. O turint daugiau laisvo laiko ir noro, aplankyk netoli Saulkrastų esantį Miunhauzeno muziejų. Čia pamatysi ne tik įdomią ekspoziciją, bet galėsi ir pasivaikščioti įrengtas apie 5,3 km ilgio takas nuo muziejaus iki pat jūros.

Salacgryva – kurortinis miestelis, netoli Estijos sienos, taip pat Rygos įlankos pakrantėje. Salacgryva kviečia atostogauti gamtos apsuptyje – pušynai, paplūdimiai, Randų pievos, kuriose įrengti gamtos takai ir paukščių stebėjimo bokšteliai. Miestelyje taip pat rengiamos žvejų šventės.

Niekada nemiegantis Niujorkas: lankytinos vietos mieste

$
0
0

Niekada nenuilstančios miesto šviesos, ryškios iškabos Taimso aikštėje, didžiulė kultūrų įvairovė ir nuolatos skubantys miesto gyventojai. Sakoma, jog Niujorkas niekada nemiega ir tai yra tikra tiesa! Miestas apipintas legendomis, apdainuotas žymiausių pasaulio atlikėjų, o žiūrovus į kino sales traukia jau ne vieną dešimtmetį. Dar nesilankiusieji aktyviai medžioja skrydžių bilietus, o pabuvoję – trokšta ne kartą sugrįžti. Niujorkas išsiskiria ne tik tarp dangoraižių stūksančiu milžinišku centriniu parku, bet ir gausybe įdomių lankytinų objektų. Nors mieste gana brangu, nustebsi sužinojęs, kiek čia gali visko pamatyti ir patirti visiškai nemokamai. Štai keletas lankytinų vietų pasiūlymų už ką tikrai verta sumokėti ir ką būtina aplankyti nemokamai!

O kaip sutaupyti Niujorke skaityk čia!

TOP lankytinos vietos:

Tikriausiai pirmas atmintyje šmėstelėjęs lankytinas objektas, žymusis Empire State Building pastatas. Tikrai, jis labaaai mylimas turistų! Didingas, 102 aukštų Art Deco stiliaus dangoraižis 5-ojoje aveniu puikuojasi jau nuo 1931 metų. Tai pats aukščiausias pastatas Niujorko mieste ir antras pagal dydį JAV! Nors bilietų kainos gana nemažos, užkilus į pastato viršūnę, suprasi, jog buvo tikrai verta. Paspaudęs čia, galėsi pasižiūrėti bilietų kainas.

Meno mylėtojams siūlau aplankyti Metropoliteno meno muziejų (Metropolitan Museum of Art; The Met). Tai didžiausias muziejus šalyje ir vienas lankomiausių visame pasaulyje. The Met puikuojasi milžiniška kūrinių kolekcija, siekiančia net 2 mln. įvairiausių darbų. Čia eksponuojami ne tik JAV, bet ir vakarų Europos, Egipto, Bizantijos, antikos laikų ir kiti šedevrai. Kartą per metus, gegužės mėnesį, muziejuje vyksta prašmatnusis metų mados renginys – Met Gala. Šio prabangaus pokylio metu renkamos lėšos, skirtos paremti muziejaus kostiumų institutą, o viską organizuoja ikoniškoji amerikietiško „Vogue“ redaktorė Ana Wintour. Metropoliteno muziejus įsimintinas ir visiems „Gossip girl“ gerbėjams, juk čia filmuota įžymioji laiptų scena! Paspaudęs čia, galėsi pasižiūrėti bilietų kainas.

Amerikos gamtos istorijos muziejus (American Museum of Natural History)  sužavės net jeigu ir nelabai domiesi gyvūnijos istorija – čia pamatysi įspūdingas išnykusių gyvūnų figūras, kurios puikavosi ne viename Holivudo filme, sužinosi apie skirtingas genčių kultūras, povandeninį pasaulį, tik spėk viską pamatyti ir sužinoti! Įėjimo kaina priklauso nuo to, kiek esi pasiryžęs skirti – sumokėsi tiek, kiek norėsi paremti muziejų.

Jeigu jau lankeisi Empire State Building milžine arba norisi dar kartą apžvelgti Niujorką iš aukštai, siūlau pasidomėti GE pastate esančia Top of the Rock apžvalgos aikštele. Vyrauja skirtingos nuomonės, vieni keliautojai mieliau renkasi žymųjį Empire State Building, o kiti Niujorko panoramą nori pamatyti iš Top of the Rock aikštelės, kadangi iš čia atsiveria nuostabus vaizdas kurio fone stūkso minėtasis Empire State Building. Tad pasiskaityk, pasižiūrinėk nuotraukas ir nuspręsk kurį labiau norisi aplankyti, o galbūt ir abu! Bilietų kainas gali pažiūrėti čia.

Jeigu nuspręsi užkilti į Top of the Rock apžvalgos aikštelę, čia pat aplankysi ir Rokfelerio kompleksą (Rockefeller Center) – tai pramogų ir parduotuvių centras, čia kasmet įžiebiama Niujorko kalėdinė eglutė ir veikia čiuožykla, o kitais metų laikais spindi prabangūs viešbučiai, parduotuvės ir restoranai.

Didžioji centrinė stotis (Grand Central Terminal) – magiškoji traukinių stotis, daugybę kartų matyta ne vienoje legendinėje kino juostoje. Nustebins ne tik pastato grožis ir didybė, bet ir tai jog, čia apsipirkimo, restoranų ir kultūrinių renginių vieta. Grand Central Terminal galėsi rinktis į kurias iš 60-ies parduotuvių užsukti, pietų vietą pasiūlys net 35 restoranai ar kavinukės, o renginių kalendorius visiškai pilnutėlis, tad, galbūt dalyvausi viename iš jų!

O kaip be žaliosios Niujorko dalies? Būtinai aplankyk Centrinį parką (Central park), subtiliai įsiterpusį į modernų miesto peizažą. Turbūt nereikia daug pasakoti, tikrai žinai, jog čia klaidžiojo filmo „Vienas namuose“ personažas Kevinas, filmuota „Ir velnias dėvi Prada“ mados fotosesijų scena ir daugybė kitų, jau klasika tapusių filmų! Vietiniai parke sportuoja, žaidžia, skaito ar iškylauja. Čia taip pat gali aplankyti zoologijos sodą.

Pasigrožėjus legendine Tiffany & Co vitrina prabangiojoje 5-oje aveniu, visai netoliese išvysi dar vieną gamtos kampelį dangoraižių džiunglėse – Bryant parką. Pačiame miesto centre įsikūrusiame parke įrengti staliukai ir kėdės, čia vietiniai ir turistai užkandžiauja, skaito, ilsisi ar tiesiog stebi judraus miesto gyvenimą.

Niujorko viešoji biblioteka (New York Public library) – kiek atsipūtus Bryant parke, užsuk į didžiulę, įspūdingomis kolekcijomis garsėjančią Niujorko viešąją biblioteką. Tai viena didžiausių pasaulio ir JAV bibliotekų! Bryant parke stūkso pagrindinis NVB pastatas, kuriame kasdien vyksta valandą trunkančios nemokamos ekskursijos. Čia taip pat sužinosi ir apie bibliotekos ryšius su Lietuva – vestibiulio grindyse pamatysi plokštę, dedikuotą lietuviui M. Radkei. Daugiau informacijos apie turus centriniame bibliotekos pastate rasi čia.

Sakoma, kad Niujorkas – niekada nemiegantis miestas. Tikrai taip! O tai ypatingai pajusi būdamas Taimso aikštėje (Times Square). Ryškiomis spalvomis nutvieksta aikštė, blyksčiojantys reklaminiai ekranai ir gausybė susižavėjusių turistų. Rekomenduoju apsilankyti sutemus – aikštė tokiu metu atrodo įspūdingiausiai.

Teatrų rajonas (Theater District)  – visai šalia Taimso aikštės gali užklysti į teatrų gatvę. Brodvėjaus spektakliai žinomi visame pasaulyje ir sakoma, jog viešint Niujorke, būtina apsilankyti viename iš jų. Nepraleisk progos ir susimedžiok pigesnius bilietus čia!

Bruklinas laikomas menininkų miesto dalimi, todėl čia gausu galerijų, jaukių kavinukių, įdomių pastatų ir dar įdomesnių žmonių! Tikriausiai vienas žinomiausių šio rajono objektų, senasis tiltas, jungiantis Manhatano ir Bruklino rajonus. Bruklino tiltas (Brooklyn Bridge) neatskiriama filmų, televizijos laidų ir serialų dalis, čia nuolatos mina dviratininkai, skuba kavos puodeliu nešini brukliniečiai, dirbantys Manhatane ar susižavėjusiomis akimis klaidžiojantys keliautojai. Tad išnaršęs prabangųjį Manhataną, šiuo tiltu gali persikelti į kiek kitokią, laisvesnę ir meniškesnę miesto dalį, užsukti į išskirtinio dizaino restoranėlį ar aplankyti modernaus meno galeriją.

Turų laivu kainos Niujorke gana skirtingos, todėl patarsiu pasijusti tikru vietiniu ir pasinaudoti nemokamu keltu (Staten Island Ferry), kuris išplaukia iš WhiteHall terminalo Manhatane į Stateno saloje esantį St. George terminalą. Plaukdamas keltu išvysi Niujorko simboliu tapusią Laisvės statulą ir Manhatano salos panoramą. Rekomenduoju plaukti vakare, prieš leidžiantis saulei pamatysi miesto peizažą dienos šviesoje, o plaukiant atgal viskas nusidažys ryškiomis Niujorko šviesomis. Vaizdai išties įspūdingi!

Neįprastoje vietoje įrengtas High line parkas, gausiai lankomas vietinių gyventojų – visgi turistai dažnai apie jį nežino. Daugiau nei 2 km besidriekiantis parkas, įsikūręs, sunkiai atspėsi kur – ant apleistos estakados! 10 m aukštyje įrengtame parke palikti geležinkelio bėgiai susipina su augmenija ir taip sukuria ypatingą atmosferą.

Konio sala (Coney island) – nustebsi sužinojęs, kad niujorkiečiai gali lengvai pasiekti paplūdimį. Maždaug valanda kelio viešuoju transportu ir atvyksi į spalvingąją Konio salą šiltuoju metų laiku čia veikia didelis atrakcionų parkas, vietiniai mėgaujasi saulės spinduliais ir paplūdimio pramogomis. Visai neseniai, 2017 metais pasirodęs naujausias Vudžio Aleno filmas „Užburtas ratas“ buvo filmuotas būtent šiame pramogų parke.

Niujorkas labai spalvingas ir garsus dėl milžiniškos kultūrų įvairovės. Miestas padalintas į skirtingus rajonus iš kurių vienas, pasižymintis didžiausiu kinų emigrantų gyventojų skaičiumi pasaulyje – Kinų kvartalas (Chinatown). Net nepastebėsi kaip pasijusi lyg išvykęs į Kiniją! Mažos autentiškos parduotuvėlės, restoranai, vėjo draikomos drakonų ir žibintų puošmenos – tai ypač turistų mėgstama Niujorko dalis. Visai netoliese Kinų kvartalo įsikūręs dar vienas Niujorko etninis rajonas – Mažoji Italija (Little Italy). Čia tikrai kvepės picomis ir skambės itališki pasisveikinimai, tad pirmyn, užkeliauk Niujorką!


Kodėl lietuviams Turkijos niekada nebus per daug?

$
0
0

Atostogos dešimt arba net daugiau kartų tame pačiame viešbutyje. Skamba nelabai įtikinamai? :scratch: Visai ne, jeigu kalba eina apie Turkiją – šalį, kurią kasmet atostogoms renkasi nuo 30 iki 40 proc. keliautojų iš Lietuvos ir šie skaičiai – nuolat augantys. Poilsis Bodrume, Antalijoje, Marmaryje, Kemere ir kituose ant Viduržemio ar Egėjo jūrų krantų išsidėsčiusiose miesteliuose kasmet sutraukia minias lietuvių, o nemažai jų į šią šalį grįžta ir ne kartą. Tad kokia yra neblėstančio Turkijos populiarumo paslaptis? :unsure:

Šalis, į kurią norisi sugrįžti

Kaip pasakoja ne vieną sykį Turkijoje poilsiavusi ir dėl darbinių reikalų čia viešėjusi tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ rezervacijų ir konsultacijų teikimo skyriaus vadovė Inga Liepytė, kai kurios šeimos poilsiauti į Turkiją ir net tą patį viešbutį jau vyksta daugiau nei dešimt metų. Maža to, dalis keliautojų į šią šalį skrenda po du ar net tris kartus per metus – pavasarį, vasarą bei rudenį.

„Neretai, jeigu atrandamas tinkamas variantas, keliautojai poilsiui renkasi tą patį viešbutį daugybę metų iš eilės. Pavyzdžiui, tokiais jau yra tapę „Delphin“ tinklui priklausantys viešbučiai, taip pat netoli Kemero esantys „Amara“ ar „Gural“ bei kiti“, – vardijo I. Liepytė.

Anot kelionių organizatoriaus atstovės, priežasčių, kodėl Turkiją taip myli atostogautojai, yra tikrai ne viena. :yes:

Gerai kaip Vakarų Europoje, tik pigiau

„Pradėkime nuo to, kad Turkija poilsiautojams siūlo itin puikų, mūsų keliautojų lūkesčius atitinkantį kainos ir kokybės santykį. Ši kryptis garsėja nepriekaištingu aukšto lygio vakarietišku aptarnavimu, tačiau kainos yra gerokai žemesnės nei Vakarų Europoje. Apie rytietišką svetingumą, be abejo, esame girdėję visi, o poilsiautojai Turkijoje netrunka jį pajusti. Nesvarbu, kur jūs esate – viešbutyje, vietos kavinėje ar restorane, visur jūsų laukia malonus bendravimas ir geranoriškumas. O malonios emocijos ir šypsenos, sutikite, vertės suteikia ne mažiau nei saulė danguje ar šilta jūra“, – tikina I. Liepytė.

Nenuostabu, kad būtent garsusis turkų svetingumas tapo ir jų šalies oficialiu turizmo šūkiu – „Būk mūsų svečias“! :heart:

Viešbučiai – pagal poreikius ir kišenę

Kitas Turkijos privalumas yra didžiulis viešbučių pasirinkimas. Šimtus kilometrų palei Viduržemio ir Egėjo jūras besitęsiančioje kranto linijoje vietos atsirado ir ekonominės klasės apgyvendinimui, ir penkiomis žvaigždutėmis pasigirti galintiems viešbučiams su milžiniška pramogų, poilsio infrastruktūra. Todėl kiekvienas gali išsirinkti tokį apgyvendinimą, kokio pageidauja.

Dar viena daugelio lietuvių itin vertinama paslauga – šalyje yra daugybė viešbučių, siūlančių poilsį pagal programą „viskas įskaičiuota“, kuomet į kelionės paketo kainą įeina ne tik apgyvendinimas, bet ir pusryčiai, pietūs, vakarienė bei gėrimai. „Viskas įskaičiuota“ teikiama laisvė poilsiautojams labai patinka. Be to, tokio didelio šią maitinimo programą siūlančių viešbučių asortimento nerasi niekur Europoje, kurioje ir teritorijos – mažesnės, ir itin saugomas architektūrinis paveldas, todėl masyvių viešbučių ar jų kompleksų tiesiog ant jūros kranto – žymiai mažiau“, – sako I. Liepytė.

Visų norai įskaičiuoti

„Turkija yra tokia didelė ir įvairi šalis, kad joje norimą atostogų formatą gali atrasti bet kas. Pasyvaus poilsio mėgėjai turi visas galimybes atsipalaiduoti gulėdami ant gulto paplūdimyje arba prie viešbučio baseino, o nenustygstantys vietoje gali atrasti kvapą gniaužiantį šalies istorinį paveldą ir gamtos grožį“, – dar vieną neblėstančio Turkijos žavesio priežastį įvardija kelionių organizatoriaus atstovė.

Antikinių miestų griuvėsius, Bizantijos ir Osmanų imperijų architektūros paveldą bei gamtos stebuklus kasmet pamato milijonai turistų iš viso pasaulio, o lankytinas vietas pasiekti padeda išplėtota ir moderni Turkijos kelių infrastruktūra bei vietoje turistams organizuojamos ekskursijos.

Taip pat skaityk: Monikos Linkytės atostogos Turkijoje su šeima: „Didinga gamta primena, koks esi mažas“.

Gero oro garantija

Na ir galiausiai, visada šviečianti saulė ir šilta jūra Turkijoje yra tikras kontrastas lietuviškai vasarai, kuri  nelepina pernelyg dažnai. Vidutinė oro temperatūra Antalijos regione liepą siekia net 28, o rugpjūtį 27 laipsnius šilumos, tačiau dienomis termometro stulpelis dažnai peržengia ir 30 laipsnių. Ne mažiau džiugina ir liepos bei rugpjūčio mėnesiais taip pat iki 27 laipsnių nuo pietietiškos saulės įšilęs jūros vanduo. :yahoo:

Tiems, kam dideli karščiai ne prie širdies, idealiausiai tinka prie Egėjo jūros išsidėstę Bodrumo, Marmario ir Kušadasio regionai.

Rugsėjis, spalis Turkijoje – tarsi pailginta vasara: termometro stulpelis nesileidžia žemiau 20 laipsnių, o maudynės jūroje vis dar leidžia prisiminti populiarų palyginimą: šilta kaip arbata  :heart:

Nori keliauti ir tu? Paprasčiau nebūna! Spausk čia ir rinkis sau tinkamą datą: KELIONĖS Į TURKIJĄ!

Kopenhaga: ką pamatyti per 3 valandas?

$
0
0

Jei planuoji, ką nuveikti savaitgalį ar laisvą dieną nuo darbų, nori kažkur trumpam išvykti, pakeisti aplinką, ar tiesiog išgerti kavos ir grįžti į namus tęsti darbus? Vienas iš variantų – nuskristi Kaunas – Kopenhaga – Kaunas ir per laisvą 3 valandų laiką pasivaikščioti po Kopenhagos miesto centrą, užsukti į kavinukę pusryčių ir kavos, nusifotografuoti prie žymiojo Nyhavn kanalo, pasigrožėti rytiniu bundančiu miestu ir pasikrovus energijos, pakeitus aplinka, sugrįžti namo.

Tokios kelionės biudžetas nedidelis, nes skrydžiai į Kopenhagą prasideda nuo 10 eur, kartais ir mažiau. Skrydžius reikia stebėti ir pasirinkti geriausią variantą Ryanair.com puslapyje. Man pavyko įsigyti bilietus pirmyn ir atgal už 20 eur. Papildomos išlaidos: nuvykimas taksi automobiliu iki oro uosto, metro bilietai iš oro uosto į centrą ir pusryčiai kavinėje. Pagal poreikį ir norus, Kopenhagos oro uosto parduotuvėse taip pat yra kur išleisti dalį pinigų. Tad galutinis tokios kelionės biudžetas priklauso nuo tavęs, bet tokia trumpa ir smagi kelionė tau gali kainuoti apie 50 eur. Ar ne tiek išleidi penktadienio vakarą išėjus į naktinį miestą? Jei penktadienio vakarą praleisi namie, o šeštadienio rytą atsikelsi 4:30 val, nes skrydis 6:25, nukeliausi į nuostabų Danijos miestą, papusryčiausi ir po pietų būsi sugrįžęs namo – išlaidos tos pačios, o patirtis visiškai kitokia. Tad apie viską detaliau:

SKRYDIS: Ryanair iš Kauno į Kopenhagą skraidina kasdien. Tas pats lėktuvas 06:25 – 06:50 ryte nuskrenda į Kopenhagą ir po pietų 12:15 – 14:50 grįžta į Kauną. Kadangi Kopenhagos oro uostas yra labai netoli, 15 min kelio nuo centro, tad laisvo laiko lieka 3 valandos. O tiek laiko pasivaikščioti po miesto centrą ir papusryčiauti pilnai užtenka. Žinoma, mieste yra tiek daug ką pamatyti, kad galima ir savaitę turistauti, tačiau jei patiks miestas per tas kelias valandas pasivaikščiojimo, pasiplanuosi ateityje ir ilgesnę kelionę.

NUVYKIMAS IŠ ORO UOSTO Į MIESTO CENTRĄ: Oro uostas nuo Kopenhagos centro yra nutolęs per 8 km. Oro uoste reikia susirasti metro, jis yra virš 3 terminalo, tad neišeinant į lauką, reikia eiti iki trečio terminalo, kur rasi aparatus nusipirkti metro bilietams (kaina 5 eur) ir tuomet reikės kilti į viršų laiptais, kur bus nuorodos, kaip pasiekti metro (M). Metro važiuoja kas 5 minutes. Įsėdus į M2 linijos metro, per 13-15 min pasieksi miesto centrą. Išlipti reikės Kgs. Nytorv stotelėje. Išlipus gerai įsimink vietą, kad grįžtant nebereikėtų klaidžioti ir ieškoti metro. Grįžtant, lygiai taip pat, nusileisi į metro, nusipirksi bilietą ir grįši į oro uostą per 15 min.

MARŠRUTAS: Išlipus iš metro Kongens Nytorv stotelėje, atsidursi pačiame miesto centre. Danijos laiku tuo metu bus apie 07:30 val. Parduotuvės dar nedirbs, tačiau dalis kavinukių su pusryčių meniu atsidaro 7:30 - 8:00 val. Tad kavos galima pasiimti bet kur pakeliui. Šalia metro stovi Magasin du Nord prekybos centras ir aikštelė pilna populiariausių transporto priemonių – dviračių. Tokių aikščių mieste tikrai ne viena, dviračių pilna visur aplink. Perėjus gatvę ir naudojantis navigacija, vos už 200 metrų atsidursi prie fotogeniškiausios Kopenhagos vietos – Nyhavn kanalo. Šį kanalą supa ryškiaspalviai 18 a. nameliai.  Pasivaikščiojus palei kanalą, apėjus ratu ir nusifotografavus, galima judėti toliau link centrinės miesto aikštės. Amagertorv – viena seniausių Kopenhagos aikščių, nuo kurios driekiasi Stroget, ilgiausia prekybos ir pėsčiųjų gatvė, pilna įvairių parduotuvių. Ji tęsiasi iki pat pagrindinės miesto aikštės – Rotušės aikštės, kurioje stovi barokinio stiliaus 20 a. pradžioje pastatyta rotušė. Tęsiant pasivaikščiojimą centre, perdaug nenutolstant, galima ištyrinėti gatveles, aplankant seniausią Gammeltorv aikštę, Kopenhagos katedrą (Church of Our Lady, Vor Frue Kirke), Gråbrødretorv aikštę su žaviais spalvotais nameliais ir kavinukėmis, Kultorvet aikštę, kurioje vasarą vyksta koncertai, praeiti 17 amžiaus apvalųjį bokštą ir jame esančią seniausią Europoje veikiančią observatoriją – The Round Tower (Rundetaarn). Apvaikščiojus centrines gatveles, galima užsukti kavos ar pusryčių į jaukią kavinukę. Keletą jų parekomenduosiu.

KAVINĖS: Labai rekomenduoju apsilankyti Cafe Norden kavinėje, kuri įsikūrusi centrinėje Amagertorv aikštėje ir pro kurios langus atsiveria puikus vaizdas į pačią aikštę. Kavinė išsidėsčiusi per du aukštus, tad vaizdas gražiausias iš antro aukšto. O esant šiltam orui, kavinė turi staliukus ir lauke. Nuo šios kavinės grįžti iki metro užtrunka 10 minučių, tad galima sėdėti ir ilsėtis, iki kol ateis laikas važiuoti atgal į oro uostą. Ši kavinė nėra pigus variantas, joje kava kainuoja 8 eur. Kitas variantas, centre išsidėsčiusios jaukios Espresso House kavinės, viena jų – visai prie pat Kongens Nytorv metro stotelės, apie 250 metrų.

ORO UOSTAS: Po pasivaikščiojimo, apie 10:30 val, galima eiti į metro ir važiuoti atgal į oro uostą.  Oro uoste išlipus iš metro, atsidursi 3 terminale. Ryanair skrydžiai vykdomi iš 2 terminalo. Jei laiko oro uoste neturi daug, o matai, kad imi klaidžioti, geriausia sutikto personalo paklausti, kad nurodytų kryptį, kur eiti. 2 terminale reikės kilti į viršų ir iki vartų eiti ilgais koridoriais. Numatyk tam laiko, ypač jei sugalvosi pasivaikščioti po parduotuves. Nes nuo parduotuvių 2 terminale iki reikiamų vartų – apie 10-15 minučių ėjimo.

Dalindamasi šia informacija, tikiuosi, kad baimės ir abejonės tave aplenks, ir jei turi troškimą keliauti, kuo daugiau pamatyti, imsi ir padarysi tai. Jei ne trijų valandų kelionė į Kopenhagą, tai savaitgalio, savaitės ar mėnesio kelionė į kitą tavo svajonių šalį. „Keliavimas, tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma.“ (Miriam Beard).

Lankytinos vietos Vilniuje: ką aplankyti sostinėje?

$
0
0

Pasirodžius pirmiems saulės spinduliams vis dažniau norisi palikti šiltą sekmadienio popietės lovą ir traukti į miestą, pasidžiaugti geru oru ir kažką nuveikti. O ir lietingą dieną ne visuomet traukia laisvalaikis namuose. Vilnius dažnai lankomas turistų iš viso pasaulio, bet čia neretai užsuka ir svečiai iš kitų miestų. Atrinkau keletą įdomių vietų ir veiklų atvykstantiems smalsuoliams, o gal ir vietinis nusistebės, kad ne viską žino ir yra aplankęs! B-)

Telia Nemuziejus siūlo leistis į interaktyvią kelionę po Vilniaus miesto istoriją. Pažintis su miestu užtruks tik 15 min. – tiek vyksta vienas seansas, kuriame lankytojai užsideda specialias ausines ir gali pasirinkti norimą kalbą, tad draugus atkeliavusius susipažinti su Lietuva, tikrai galėsi atsivesti čia! Be to, kiekvieną sekmadienį 11:00 – 17:00 val. organizuojamas orientacinis pasivaikščiojimas-žaidimas „Vilniaus mįslės“. Ši pramoga nemokama kiekvienam, įsigijusiam bilietą ir apsilankiusiam „Telia Nemuziejuje“. Orientaciniam pasivaikščiojimui prireiks tik telefono ir geros nuotaikos!

Televizijos bokštas tikriausiai visiems gerai pažįstamas ir galbūt lankytas jau ne vieną kartą. Bet ar teko užkopti į patį viršų, ant stogo? Pagerėjus orams, televizijos bokšte pradedamos rengti įsimintinos ekskursijos, kurių metu aplankomos dar nematytos pastato vietos ir užkylama pasigrožėti nuostabia Vilniaus panorama. Daugiau informacijos apie Televizijos bokšto ekskursijas rasi čia.

Sostinė yra gana kontrastinga, todėl kiekvienas rajonas yra labai savitas. Vienas iš įdomiausių, unikalios architektūros centras – Žvėrynas. Čia užsukus patenki tarsi į atskirą miestelį. Įdomu tai, jog vienu metu Žvėrynas buvo kurortinis priemiestis ir čia gyvavo įvairios gydyklos. Savita medinė architektūra išliko iki šių dienų, visgi modernūs pastatai vis dažniau pasirodo šios miesto dalies fone. Žvėryną gali apžiūrėti pasivaikščiojant arba dalyvaujant ekskursijoje, jų pasidomėjęs tikrai rasi. Daugiau informacijos apie nemokamas ekskursijas rasi čia.

Žvaigždėtas romantiškas dangus, skamba puikiai, tiesa? Vilniuje gali aplankyti Planetariumą, pasipuošusį žvilgančiu kupolu. Tai vienintelis Lietuvoje specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, čia organizuojami įvairūs renginiai, o kiekvieną antradienį 17:30 val. vyksta paskaitų ciklas „Žemė ir Visata“. Bilietus galima įsigyti tik vietoje. Daugiau informacijos rasi čia.

Žavingą Vilniaus panoramą apžvelgti gali ir iš Šv. Jonų varpinės. Užkopus į bokštą atsiskleidžia visas senamiestis, o čia pat galima apžvelgti ir žymųjį Vilniaus Universitetą. Vaizdai tikrai kvapą gniaužiantys! Varpinė atvira lankytojams tik šiltuoju laikotarpiu – dirba gegužės-rugsėjo mėn., pirmadieniais – sekmadieniais 10:00–18:30 val. Įėjimas kainos: suaugusiems – 2,5 €, studentams, moksleiviams ir pensininkams – 1,5 €.

Tikriausiai daugelis lankėsi gražiojoje sostinės Katedroje, o jeigu ne, užsukti būtina! Visgi Katedra slepia ne tik įdomią istoriją bet ir mistiškus požemius. Daug nepasakosiu, visos paslaptys bus atskleistos apsilankymo metu. Ekskursijos organizuojamos gana dažnai, būtina išankstinė registracija, daugiau informacijos rasi čia.

Vilniaus paveikslų galerija įsikūrusi išpuoselėtuose Chodkevičių rūmuose, kurių pagrindinė puošmena – vėlyvojo klasicizmo interjeras. Čia apsilankius susipažinsi su Lietuvos dailės istorija, pamatysi didingas rūmų sales. Galerijoje taip pat dažnai rengiami įvairūs renginiai, parodos, koncertai. Parodų, ekspozicijų lankymo kainos: suaugusiesiems – 3 €, kaina su nuolaida (moksleiviams, studentams, pensininkams ir kt.) – 1,50 €, gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €. Apsilankyti gali: antradieniais–šeštadieniais 11:00 – 18:00 val. bei sekmadieniais 12:00 – 17:00 val.

Labai įdomus, 2016 m. atsidaręs Valstybės pažinimo centras kviečia rasti atsakymus į visus aktualius klausimus apie valstybės valdymą, sužinoti kokiais būdais galima spręsti visuomenei svarbias problemas. Interaktyviai pateikta informacija sudomins kiekvieną! Darbo laikas: antradieniais – penktadieniais 09:00 – 16:00 val. bei šeštadieniais – sekmadieniais 11:00 – 18:00 val.

Vilnius šiek tiek primena Niujorką – čia susipina miesto šurmulys ir gamtos žaluma. Pasivaikščioti, aktyviai praleisti laiką ar surengti pikniką rekomenduoju Vingio ar Bernardinų, Verkių parkuose. Nuo šurmulio šiek tiek pabėgsi (nors būsi pačiame miesto centre) Kalnų parke, o jeigu užkilsi į Trijų Kryžių kalną, atsivers nuostabi miesto panorama.

Jeigu norisi ekstremalesnio ir įsimintino savaitgalio, siūlau pakilti virš miesto ir apžvelgti viską iš labai aukštai! Skrydis oro balionu – pramoga, apie kurią svajoja daugelis, o išbandę nori kartoti vėl ir vėl. Susidomėjai? Turiu labai puikų pasiūlymą, spausk čia ir skrendam virš Vilniaus senamiesčio stogų!

Dar viena idėja – jaukūs ir dažnai nepastebimi Vilniaus kiemeliai. Į kai kuriuos galima užsukti savarankiškai, bet, manau, įdomiau išgirsti ir jų susikūrimo, gyvavimo istorijas. Rekomenduoju pasidomėti vykstančiomis ekskursijomis!

Makalius organizuoja keliones kolektyvams ir didelėms keliautojų grupėms!

$
0
0

Ieškai kelionės įmonės darbuotojams? Nori keliauti su draugų grupe? O gal net suorganizuoti klasės susitikimą po 5, 10 ar 50 metų??? Leiskitės visi kartu į šaunią pažintinę kelionę! Profesionali Makaliaus komanda siūlo šauniausias kolektyvines keliones darbuotojams ir kitoms didelėms grupėms, kurias galime suorganizuoti atsižvelgdami į visus norus. Išklausysime, patarsime, pasitarsime ir suruošime pačią įsimintiniausią kelionę autobusu, kurių, garantuoju, nepamirši ilgai! Susidomėjai? Tuomet skaityk toliau ;-)

Kelionės autobusu grupėms

Jau ne pirmus metus Makalius.lt siūlo savo klientams gausybę kelionių autobusu įvairiausiomis kryptimis: nuo nuostabiosios Prahos iki prabangiojo Intercontinental Warsaw viešbučio, nuo Plitvicos parko Kroatijoje iki kvapą gniaužiančių žygių Alpėse ar kelionės jūra. Jei kelionei turite tik vieną dieną, galite leistis į šaunią kelionę Augustavo kanalais. Viskas – pagal kiekvieno skonį. Jei ieškai puikios kelionės darbuotojams ar kitai šauniai kompanijai, kreipkis į Makalių ir mes suorganizuosime Jums pačią įsimintiniausią išvyką!

Kelionės autobusu įmonėms - puiki investicija siekiant gerų darbo rezultatų. Jei esate įmonės vadovas, tikriausiai kaip ir aš siekiate, kad kolektyvas būtų darnus, jį visuomet suptų gera nuotaika ir supratimas. O kas gali suartinti labiau, jei ne bendra darbuotojų kelionė? Nauji įspūdžiai, bendravimas neformalioje aplinkoje – tobula! Pats žinau, kaip puikiai tai veikia, nes ne kartą organizavau keliones savo kolektyvui. Kiekvieną kartą visi itin smagiai praleisdavo laiką, kolegos grįždavo pakilios nuotaikos, pailsėję, susibendravę ir dar geriau pažinę vienas kitą. O tada dirbti kartu ir siekti bendro tikslo tampa daug lengviau.

O kodėl tokias išvykas verta rinktis draugų ar kitoms didelėms grupės, turbūt ir sakyti neverta. Gera kompanija patogiai keliauja kartu, išgyvena ir dalijasi visomis kelionės akimirkomis. Ir nereikia rūpintis jokiais skrydžių bilietais, spaustis automobilyje ar keliauti su visa jų vilkstine, keistis prie vairo ir vargintis ilgame kelyje, mokant visokiausius kelių mokesčius. Pasikrauni daiktus, sėdi į autobusą ir pirmyn!

Ką galime pasiūlyti?

Suprantu, kad kiekvienas kolektyvas ar grupė yra indvidualūs ir turi savo idėjų, kaip turėtų atrodyti jų kelionė. Kiek jos metu turėtų būti sustojimų, lankytinų objektų, pramogų, nakvynių... Organizuodami įmonių kelionės galime prisitaikyti prie visų grupės poreikių. Profesionalūs Makaliaus gidai paruoš įdomią ekskursinę programą, suorganizuosime apgyvendinimą ir maitinimą!

Beje, kelionės autobusu turi ir daugiau pliusų. Pirmiausia – tai pigus ir labai patogus būdas vykti į netolimas keliones. Nereikia pasiduoti stereotipams ir galvoti, kad kelias valandas teks kratytis nepatogioje kėdėje per duobėtus kelius. Šiuolaikiniai autobusai – modernūs ir patogūs, tad kelionė tikrai bus patogi. Be to – kiek visko galima pamatyti vykstant link galutinio tikslo! Pravažiuosite įvarius miestus, miestelius, kaimus, dairysitės po nepaprasto grožio gamtos peizažus, besikeičiančius sulig kiekviena nauja šalimi, į kurią visi kartu atvyksite. Visa tai gali patvirtinti tūkstančiai su Makaliumi keliavusių žmonių.

Ką daryti, jei norite keliauti?

Tiesiog parašykite mums laišką labas@makalius.lt, surašykite savo pageidavimus, kiek žmonių planuoja keliauti, o tada jau viską sutarsime ir pasiūlysime Jums geriausią variantą. Lauksime Jūsų žinučių!

Lankytinos vietos Rygoje: ką pamatyti ir kur nueiti Latvijos sostinėje?

$
0
0

Kai savaitgalį norisi praleisti turiningai ir nekeliaujant labai toli, rekomenduoju vykti į kaimyninės Latvijos sostinę – Rygą. Keliautojai šį miestą mėgsta vadinti gyvu muziejumi prie Dauguvos upės. Ar žinojai, kad Latvijos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją? Gražiausias Rygos vietas nesunkiai apžiūrėsi keliaudamas pėsčiomis, tad lekiam užkeliauti Latvijos sostinę!

Rygos senamiestyje rasi itin žavingą Šv. Petro bažnyčią. Ši tvirtovė stūksto pačiame Rygos istoriniame centre ir mena viduramžių laikus, ji tituluojama kaip vienas svarbiausių to laikmečio pastatų Baltijos šalyse. Pakilęs į bažnyčios gotikinio stiliaus 130 metrų bokštą, galėsi pasigrožėti nuostabia miesto panorama. Užsukęs apžiūrėti Šv. Petro bažnyčios, turėsi progą apžiūrėti ir parodą – čia jos rengiamos dažnai. Įėjimas suaugusiems – 9 EUR, studentams – 7 EUR, moksleiviams – 3 EUR. Pirmadieniais bažnyčia uždaryta, o kitomis dienomis atvira nuo 10 iki 19 val. (gegužė-rugpjūtis). Daugiau informacijos rasi čia.

Melngalvių rūmai arba Juodagalvių namai, jau tapę Rygos vizitine kortele, savo grožiu puikuojasi pačiame miesto centre. Šis architektūros paminklas pastatytas dar 1334 metais, ne kartą sugriautas ir vėl atstatytas. Darbo laikas – antradieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 17:00. Įėjimo kaina suaugusiems – 6 EUR, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 3 EUR.

Rekomenduoju aplankyti ir Filmų muziejų, įsikūrusį senamiestyje, Pietavos gatvėje. Jo lobyne daugiau kaip 70000 įvairiausių eksponatų: kino juostų, fotografijų, filmų apžvalgų, kostiumų, filmavimo technikos, vaizdajuosčių. Pirmasis kino seansas Rygoje buvo surengtas dar 1896 m.! Jeigu norisi žvilgtelėti, kaip buvo kuriamas kinas, būtinai čia apsilankyk! Įėjimo kaina suaugusiems – 3,50 EUR, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,80 EUR.

Aviacijos ir kelionių mėgėjams siūlau Rygos Aviacijos muziejų po atviru dangumi. Ši vieta patiks ir istorijos gerbėjams – tai sovietinio karinio paveldo kolekcija. Muziejus įkurtas tarptautinio Rygos oro uosto teritorijoje. Latviai gali pasigirti didžiausia Europoje tokio pobūdžio ekspozicija. Muziejuje pamatysi daugiau nei 40 orlaivių ir sraigtasparnių, daugybę karinių įtaisų, tokių kaip bombos, ginklai ir kt. Bilieto kaina – 7 EUR. Darbo laikas: pirmadienį-penktadienį nuo 10:00 iki 16:00.

Latvijos Nacionalinės operos pastatas, vietinių vadinamas Baltaisiais rūmais, sužavės išpuoselėta aplinka ir susipynusia įvairių stilių architektūra. Šis kultūros židinys Rygoje pastatytas apie 1863 m. Net jeigu ir neturi bilieto į spektaklį, būtinai užsuk pasigrožėti puikiai sutvarkyta teritorija! O sugalvojus dalyvauti spektaklyje, bilietą rekomenduoju įsigyti iš anksto. Daugiau informacijos rasi čia.

Vaikščiojant Livu aikštėje, pastebėsi žavingos architektūros pastatus – tai tikri angliškos gotikinės eklektikos paminklai, Gildijų pastatai.  XIV a. šios gildijos gynė skirtingų socialinių grupių pirklių interesus, o dabar tai įvairių kultūros renginių vieta.

2014 m.Ryga buvo tituluota Europos kultūros sostine, šia proga sostinėje iškilo įpūdingas, didžiausias visose Baltijos šalyse grafitis „Saule Perkons Daugava“. Piešinyje persipina Latvijos istorija ir dabartis, o visa tai apjuosia šalies tautinė juosta. Apžiūrėjus šį grafitį, paklaidžiok po netoliese esančias gatveles, čia taip pat gali pamatyti įdomių kūrinių ant namų sienų.

Su šalies istorija susipažinsi Okupacijos muziejuje. Čia sužinosi kaip latviams sekėsi išgyventi lietuviams gerai žinomus laikus. Muziejus yra pačiame Rygos centre, sename sovietiniame pastate. Muziejaus eksponatai (nuotraukos, istoriniai dokkumentai ir įvairūs daiktai) pasakoja apie okupacinės valdžios terorą prieš Latvijos žmones, apie partizanų kovas ir kt. Darbo laikas – kasdien nuo 11:00 iki 18:00 val.

Pačiame Rygos senamiestyje stovi išskirtinis pastatas – kačių namas. Šis pastatas slepia daugybę istorijų, o pasak vienos iš jų, čia gyveno turtingas pirklys, negalėjęs prisijungti prie vokiečių gildijų. Būtent dėl to, pačiame Rygos centre jis pasistatė labai gražų namą (priešais vokiečių gildijos namus) kurio stogą papuošė katės, vokiečių pirkliams atsukusios uodegas. Vėliau, ginčui išsisprendus ir Latvijos pirkliui patekus į norimą gildiją, katės buvo persuktos.

Gastronomijos mylėtojams siūlau apsilankyti centriniame Rygos turguje. Čia kasdien verda gyvenimas! Tai vienas didžiausių turgų Rytų Europoje. Pamatysi vietinius pardavėjus, išgirsi įnirtingas pirkimo derybas, o kvapo ir skonio receptoriai padėkos už šį vizitą! Turguje galėsi įsigyti skanumynų ar nupirkti lauktuvių draugams.

Būtina apžiūrėti ir „Trys broliai“ pastatų kompleksą, kuris yra seniausias visoje Rygoje! Pavadinimas parinktas visai neatsitiktinai, jis kilo iš kaimyninės valstybės, Estijos, pastatų „Trys seserys“. Užsuk į jaukią Mazā Pils gatvelę ir pasigrožėk išskirtine architektūra!

Latvijoje alus gaminamas nuo seno, šios tradicijos puoselėjamos iki šiol. Šalyje klesti nedidelės, bet gerai žinomos alaus daryklos, kurios siūlo paragauti įvairiausių skonių gėrimų. Rygoje rasi įdomų alaus rajonelį, kuriame gausu įvairiausių barų ir restoranų, taip pat vykdomos 3-4 valandų ekskursijos su gėrimų ir užkandžių degustacijomis, kaina vienam asmeniui – 38 EUR. Daugiau informacijos apie organizuojamas ekskursijas rasi čia. O jeigu nori savarankiškai paklaidžioti šioje sostinės dalyje, siūlau pasinaudoti alaus rajono žemėlapiu.

Rekomenduoju pasinaudoti proga ir sudalyvauti nemokamose Rygos ekskursijose. Pasivaikščiojimo metu apžiūrėsi įspūdingą Art Nouveau miesto architektūrą, sužinosi pastatus gaubiančias paslaptis, o gal susidomėsi ekskursija dviračiais ar plaukimu baidarėmis! Daugiau informacijos apie mokamas ir nemokamas ekskursijas Rygoje rasi čia.

Jeigu ieškai daugiau pramogų idėjų ir turi galimybę nuvykti už miesto ribų, siūlau apsilankyti latviškame kino miestelyje, įsikūrusiame maždaug 70 km nuo Rygos. Cinevilla – kino miestelis, vadinamas baltiškuoju Holivudu. 2007 metais Cineviloje filmuotas latvių filmas „Rygos sargybiniai“, kiek vėliau „Rudolfo likimas“. Parke pajusi XX a. Rygos miesto atmosferą, pamatysi senovinių automobilių ir netgi lietuviškąją „Kauno sporto halę“. Už bilietą sumokėsi vos pora eurų, tad būtinai apsilankyk!

Geriausius nakvynės pasiūlymus Rygoje rasi čia!

O gal planuoji atostogas Latvijos pajūryje? Kurį kurortą pasirinkti skaityk čia.

Viewing all 608 articles
Browse latest View live